2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,7%
  • erkek

OY: 136 49,1%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    277
Bizim de anneye nennenn diyor. Babaya babababa diyor.köpeğe hav diyor, kuşa dikdikdik diyor, birde al demeye çalışırken ayyy diyor.bazen de hayır demek isterken aiiiii diyor.düzgün söylediği bi kelimesi yok 😂 herşeyi ıııı diyerek anlatıyor.kısa ı derse evet demek uzun ı hayır demek😂😂 bide kafa sallıyor sağa sola sallarsa hayır, yukarı aşağı sallarsa evet.aslında doktorlar anlamazlıktan gelin siz anladıkça konuşması gecikir diyor.ama anlamazlığa gelince de konu çok uzuyor ve neticede yine konuşmuyor

15 aylik, 15-20 kelimesi var ama cogu yarim yarim. Ayakkabiya ah diyor mesela, ya da lambaya brrrmba 😆 en net soyledikleri bu (bu diye soruyor her seyi), cicek, baba, mama, dede, ayy (hayvan severken), ver ve gel. Cok guzel anne diyordu artik nennen diyor 😅 iki kelimeli de bu ne? demeye basladi.

Kızlar …. Emzirme iki yaşına kadar mı olmalı sizce ? Haziranda bir buçuk olacak yeterli midir acaba diyorum.. artık can akıntısına bile meme diyor bir eli sürekli memede :KK70: ve bir haftadır gece memeyi ağzından çekince asla geri uykuya dalmıyor , sabahları işe ruhum gidiyo resmen aşırı bi yorgunluk halindeyimmmm

Kızlar dün ilk kez uyuma esnasında saçlarımı yolmaya başladı ben saçlarımı çektim sonra kendi saçlarını kopardı … engel oldum öyle uyudu ama bgn tekrar annem uyuturken aynını yapmış ( ben işteyim ) ya inş alışkanlık haline getirmez çok üzüldük ellerinde saçları vardı

X