Tanışma

Aycennet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2021
164
231
Merhaba kızçeler,

Ben 32 yaşında 5 senedir çalışan bir kızım bir türlü aşktan yana şansım gülmedi. Artık çokta gücümde kalmadı oldurmak için. Ama bazen yalnızlıgın verdiği sıkıntıları yaşıyorum tek başıma yaşıyorum 5 senedir ailem desen sıkıntılar bir ton.Annem babam 65 yaşındalar engelli bir erkek kardeşim var ablam uzakta ve hiç destekçim değil tüm problemlerle ben uğraşıyorum. Arkadaşlar devamlı evlen diye birilerini önerip duruyor bir sene önce arkadaşımın kiracısı varmış öve öve bitiremedi çocuk 2 yaş küçük benden ve memleketi Ağrı iliymiş. Ben ılımlı bakmamıştım çok sıkıntılı bir dönemimdeydim yine erkek arkadaşımdan yeni ayrılmıştım. Geçen arkadaşım aradı çocukla ev hakkında konuşmak için aramış en son evden tahliye etmişti bazı sebeplerden dolayı arkadaşım yerleşmeyi düşünüyordu.Konuşma sırasında benden bahsetmiş tanıştırmak istiyorum demiş kişide kabul etmiş benim haberim yoktu sonradan söyledi bana.Kültür olarak farklı olduğumuz için çekimserim arkadaşım zorladı biraz nereye kadar böyle yaşıcaksın falan diyor. Tabi karşı tarafta beni beğenecek mi kabul edecek mi olduğum halimle bilmiyorum. Ama içimde gram heyecan ya da umut yok neden böyle bilmiyorum kızlar. Yılların verdiği başarısız tecrübeler galiba bir de inancımıda yitirdim hep böyle tek problemlerle uğraşarak yaşıcam durumunu kabul ettim sanırım. Kendime yakıştıramıyorum sevmeyi sevilmeyi ne yapmam lazım yorumlarınızı bekliyorum merakla

Merhaba kızçeler,

Ben 32 yaşında 5 senedir çalışan bir kızım bir türlü aşktan yana şansım gülmedi. Artık çokta gücümde kalmadı oldurmak için. Ama bazen yalnızlıgın verdiği sıkıntıları yaşıyorum tek başıma yaşıyorum 5 senedir ailem desen sıkıntılar bir ton.Annem babam 65 yaşındalar engelli bir erkek kardeşim var ablam uzakta ve hiç destekçim değil tüm problemlerle ben uğraşıyorum. Arkadaşlar devamlı evlen diye birilerini önerip duruyor bir sene önce arkadaşımın kiracısı varmış öve öve bitiremedi çocuk 2 yaş küçük benden ve memleketi Ağrı iliymiş. Ben ılımlı bakmamıştım çok sıkıntılı bir dönemimdeydim yine erkek arkadaşımdan yeni ayrılmıştım. Geçen arkadaşım aradı çocukla ev hakkında konuşmak için aramış en son evden tahliye etmişti bazı sebeplerden dolayı arkadaşım yerleşmeyi düşünüyordu.Konuşma sırasında benden bahsetmiş tanıştırmak istiyorum demiş kişide kabul etmiş benim haberim yoktu sonradan söyledi bana.Kültür olarak farklı olduğumuz için çekimserim arkadaşım zorladı biraz nereye kadar böyle yaşıcaksın falan diyor. Tabi karşı tarafta beni beğenecek mi kabul edecek mi olduğum halimle bilmiyorum. Ama içimde gram heyecan ya da umut yok neden böyle bilmiyorum kızlar. Yılların verdiği başarısız tecrübeler galiba bir de inancımıda yitirdim hep böyle tek problemlerle uğraşarak yaşıcam durumunu kabul ettim sanırım. Kendime yakıştıramıyorum sevmeyi sevilmeyi ne yapmam lazım yorumlarınızı bekliyorum merakla
ilginizi çekmediyse çok olacak gibi gelmiyor bu bana. benzer bi dönem yaşadım ben de yakın zamanda çok kafaya takınca sorunlar daha da büyüyor haliyle.

Merhaba kızçeler,

Arkadaşlar devamlı evlen diye birilerini önerip duruyor bir sene önce arkadaşımın kiracısı varmış öve öve bitiremedi çocuk 2 yaş küçük benden ve memleketi Ağrı iliymiş. Ben ılımlı bakmamıştım çok sıkıntılı bir dönemimdeydim yine erkek arkadaşımdan yeni ayrılmıştım. Geçen arkadaşım aradı çocukla ev hakkında konuşmak için aramış en son evden tahliye etmişti bazı sebeplerden dolayı arkadaşım yerleşmeyi düşünüyordu.Konuşma sırasında benden bahsetmiş tanıştırmak istiyorum demiş kişide kabul etmiş

Arkadaşınız kiracısını evden niye tahliye etmiş ? Sizin haberiniz veya talebiniz olmamasına rağmen; arkadaşınızın sizin adınıza kararlar alması ve adama sizden bahsetmesi bence doğru değil.

Arkadaşınıza ayıp olmasın diye mi görüşeceksiniz adamla ? Peki arkadaşınızın size ettiği ayıbı normal mi görüyorsunuz ?

Merhaba kızçeler,

İçinden gelmiyorsa olmaz, zorla tanışma insana zevk vermez

Valla panpa bazen insanın içine hayat sıkıntı basıyor sana öyle olmuş çocukla bir alakası yok sanki. Bir buluş bak eğlenirsin en kötü açılırsın ... hemen evlenicem o bu diye değil biraz eğlenmek kafasında git derim biraz açıl.
Beni korkutan şey kültür farkı.Önceki erkek arkadaşımda aleviydi ona normal gelen bana farklı geliyordu. Her gün alkol almak ya da rahat kadın erkek ilişkileri gibi.Benden önce günü birlik ilişkiler yaşamış boşanmış çocuklu hanımlarla görüşmüş ama amaç gönül eğlendirmek falan geçmişi önümüze gelmeye başladı bir süre sonra. Benim düşüncelerim ona uymuyordu ama yinede devam etsin istiyordu yapamadım ve sevmiştim ben ayrıldım acısını çektim bir süre.Yeni bir travma sahibi olacam diye korkuyorum.

Ben inancsiz birisiyim, bana isterse ermeni olsun cok fark olmuyor, yani bu kisinin dindar olup olmadigina bagli dindar olmayan muslumanlarla cok iyi anlasiyorum ama dindarlarla ters dusuyoruz bazen haliyle vs

Her gorustugunuzle evleneceksiniz, birliktelik dusuneceksiniz diye kural yok. Bence bu tip gorusmeler kisinin ne istedigini ya da ne istemedigini netlestirmesinde cok faydali oluyor. Takintili israrci bir tip degilse tanisip gorusmekte bir sikinti yok bence. Uzerine de cok fazla kafa yormaya gerek yok. Yalniz arkadasiniz biraz isguzar ve kontrolcu bir tip belli ki. Olmaz dediginiz halde hakli cikmak ugruna size simdi cocugu ovecek kafanizi karistirmaya calisacak. Bence burda arkadasliginizi bir gozden gecirmelisiniz. Ne kadar sizi uygun gormus olursa olsun hayır hayırdir ve saygiyi hakeder. Ben boyle isguzarliklardan hoslanmam sahsen.

Her gorustugunuzle evleneceksiniz, birliktelik dusuneceksiniz diye kural yok. Bence bu tip gorusmeler kisinin ne istedigini ya da ne istemedigini netlestirmesinde cok faydali oluyor. Takintili israrci bir tip degilse tanisip gorusmekte bir sikinti yok bence. Uzerine de cok fazla kafa yormaya gerek yok. Yalniz arkadasiniz biraz isguzar ve kontrolcu bir tip belli ki. Olmaz dediginiz halde hakli cikmak ugruna size simdi cocugu ovecek kafanizi karistirmaya calisacak. Bence burda arkadasliginizi bir gozden gecirmelisiniz. Ne kadar sizi uygun gormus olursa olsun hayır hayırdir ve saygiyi hakeder. Ben boyle isguzarliklardan hoslanmam sahsen.
Ben de şaşırdım ayrıca çocugun kabul etmesine de şaşırdım hiç görmediği biriyle görüşmeyi. Aynen görüşüp geçecem zaten evliliğe dair hiç umudum yok allah bu hayata karşı güç kuvvet versin bana

Neden bu kadar ön yargılısınız ki? Mezhep konusu mu bahsettiğiniz kültürel fark? Belki alevi ama dinine bağlı biri değil. Geçmişte yaşadığınız kötü tecrübeleri ve onunla özleştirdiğiniz şeyleri başkasına da yapmayın. Geçmişteki kişi farklı bir bireydi ve bitti gitti. Belki aranızda bir çekim olacak, konuşmanız akıp gidecek, sohbetinizi ve uyumunuz tutacak. Bu kadar dışarıya kapalı yaşarsanız gelecek olan güzelliklerin önünü kapatmış olursunuz. Bırakın yalnızlığınızı, o sıkıntınızı biraz olsun unutturacak biri girsin hayatınıza.
Ayrıca görüşünce hemen sevgili olup evlenecek değilsiniz ki. Baktınız kafalar uyuşmuyor, hoşlanmadınız kibar bir şekilde söyleyip bitirirsiniz görüşmeyi.

Ben de şaşırdım ayrıca çocugun kabul etmesine de şaşırdım hiç görmediği biriyle görüşmeyi. Aynen görüşüp geçecem zaten evliliğe dair hiç umudum yok allah bu hayata karşı güç kuvvet versin bana
Hic oyle demeyin bu isler nasip. Binlerce kez duymussunuzdur ama belli ki henuz kabullenememissiniz. Ayrica evlenmenin mutlulukla huzurla hic ilgisi yok. Evlenmek bir basari ya da statu degil. Gercek basari kisinin kendi ic huzuru mutlulugunu yakalayabilmesi.

Merhaba kızçeler,

En azından arkadaşların öneriyormuş biz de o da yok.gerçi öneriye kalacak adam da ona göre oluyor ama kendi haline bırakınca da olmuyor.nasıl olacak bu işler bence kimse bilmiyor.🤷‍♀️ bazen sokakta bilgili, kültürlü, yakışıklı erkekler görüyor insan.diyorsun ki ulan herifler kimi bulursunuz da ilişki yaşarsınız bilmem ki.

Ben bu arkadaş ayarlamalarina hiç guvenmiyorum ya başima geldiginden midir nedir nerde kendisinin bakmayacagi vasat tipler var bana yamamaya calisirdi biri, evlenmek icin filan degil bu arada kucuktuk zaten sirf 4lu takilalim diye sevgilisinin arkadaslarini zorla tanistirirdi bu sekilde emrivaki😀

Bu abuk sabuk tipleri öneren kişi bir gun hoslandigi cocugu gostermisti bana aralarinda bisey yoktu. Kendi kendine hoşlaniyordu henuz, ben de cocugu alip şak diye sevglim yapmistim.
Bir daha degil bana sacma tipler tanistirmak kendi sevgilileriyle bile tanistirmaya korktu.
Uyuz oluyorum boyle kotu niyetli arkadas gorunumlulere. 🫠

Eger kultur farki olacagini dusunuyorsaniz istemiyorsaniz goruşmeyin zorlamayla filan. Bu arkadasinizin iyi niyetinden AŞIRI eminseniz bir şans verin tabi.

Hic oyle demeyin bu isler nasip. Binlerce kez duymussunuzdur ama belli ki henuz kabullenememissiniz. Ayrica evlenmenin mutlulukla huzurla hic ilgisi yok. Evlenmek bir basari ya da statu degil. Gercek basari kisinin kendi ic huzuru mutlulugunu yakalayabilmesi.
Buna kesinlikle katılıyorum evlenmek için evlensem eski erkek arkadaşım razıydı hergün edilen kavgaya görüş farklılıklarına huzursuzluğa ayrıca severken bıraktım çünkü iç huzurum kaçmıştı.

Ben bu arkadaş ayarlamalarina hiç guvenmiyorum ya başima geldiginden midir nedir nerde kendisinin bakmayacagi vasat tipler var bana yamamaya calisirdi biri, evlenmek icin filan degil bu arada kucuktuk zaten sirf 4lu takilalim diye sevgilisinin arkadaslarini zorla tanistirirdi bu sekilde emrivaki😀

Bu abuk sabuk tipleri öneren kişi bir gun hoslandigi cocugu gostermisti bana aralarinda bisey yoktu. Kendi kendine hoşlaniyordu henuz, ben de cocugu alip şak diye sevglim yapmistim.
Bir daha degil bana sacma tipler tanistirmak kendi sevgilileriyle bile tanistirmaya korktu.
Uyuz oluyorum boyle kotu niyetli arkadas gorunumlulere. 🫠

Eger kultur farki olacagini dusunuyorsaniz istemiyorsaniz goruşmeyin zorlamayla filan. Bu arkadasinizin iyi niyetinden AŞIRI eminseniz bir şans verin tabi.
Arkadaşım iyi niyetli bundan eminim çocugun dış görünüşüde mesleğide iyi ama gelin görünki kendime yakıştıramıyorum mutluluğu çok zor bunu öğrenmek galiba.

X