Tanışma

Arkadaşım iyi niyetli bundan eminim çocugun dış görünüşüde mesleğide iyi ama gelin görünki kendime yakıştıramıyorum mutluluğu çok zor bunu öğrenmek galiba.

Niye yakişmasin. 😊 Çok yakişir madem iyi niyetli bir gorusun, çok bağlanmadan bakin bakalim uygun mu, ayni yönlere bakiyor musunuz diye. Öyle evlilik, ciddi ilişki olaylarini da bir kenara atın eğlenmeye odaklanin biraz da yani illa bir amaciniz olmasin kafaniz da rahat eder.

Niye yakişmasin. 😊 Çok yakişir madem iyi niyetli bir gorusun, çok bağlanmadan bakin bakalim uygun mu, ayni yönlere bakiyor musunuz diye. Öyle evlilik, ciddi ilişki olaylarini da bir kenara atın eğlenmeye odaklanin biraz da yani illa bir amaciniz olmasin kafaniz da rahat eder.
Vallahi ihtiyacım var biraz flörtleşmeye de ne yalan söyliyim 😂

Merhaba kızçeler,

Ben 32 yaşında 5 senedir çalışan bir kızım bir türlü aşktan yana şansım gülmedi. Artık çokta gücümde kalmadı oldurmak için. Ama bazen yalnızlıgın verdiği sıkıntıları yaşıyorum tek başıma yaşıyorum 5 senedir ailem desen sıkıntılar bir ton.Annem babam 65 yaşındalar engelli bir erkek kardeşim var ablam uzakta ve hiç destekçim değil tüm problemlerle ben uğraşıyorum. Arkadaşlar devamlı evlen diye birilerini önerip duruyor bir sene önce arkadaşımın kiracısı varmış öve öve bitiremedi çocuk 2 yaş küçük benden ve memleketi Ağrı iliymiş. Ben ılımlı bakmamıştım çok sıkıntılı bir dönemimdeydim yine erkek arkadaşımdan yeni ayrılmıştım. Geçen arkadaşım aradı çocukla ev hakkında konuşmak için aramış en son evden tahliye etmişti bazı sebeplerden dolayı arkadaşım yerleşmeyi düşünüyordu.Konuşma sırasında benden bahsetmiş tanıştırmak istiyorum demiş kişide kabul etmiş benim haberim yoktu sonradan söyledi bana.Kültür olarak farklı olduğumuz için çekimserim arkadaşım zorladı biraz nereye kadar böyle yaşıcaksın falan diyor. Tabi karşı tarafta beni beğenecek mi kabul edecek mi olduğum halimle bilmiyorum. Ama içimde gram heyecan ya da umut yok neden böyle bilmiyorum kızlar. Yılların verdiği başarısız tecrübeler galiba bir de inancımıda yitirdim hep böyle tek problemlerle uğraşarak yaşıcam durumunu kabul ettim sanırım. Kendime yakıştıramıyorum sevmeyi sevilmeyi ne yapmam lazım yorumlarınızı bekliyorum merakla
Sürekli başarısız deneyimler yaşayıp hayal kırıklığına uğradığın için en ufak bir umudun kalmamış.diğer arkadaşlar gibi önyargılı olma, nasip kısmet belli olmaz, ohoo ne bu karamsarlık tarzı laflar bana çok boş beleş gelliyor açıkçası.şimdi ben acı konuşurum ama gerçekleri konuşurum arkadaş.jerkes aynı şeyi yazsa anlamı kalmaz zaten buranin.büyük ihtimal bu herif de beşpara etmez bir manyağın teki.üstelik kısa boylu boylu.adam zaten elle tutulur birşey olsa arkadaş tanışırmasına kalmaz.belli ki kılkuyruk beceriksiz bir tip.bu ülkenin erkeğinin yüzde 80'i çöptür bence.eee o yüzde 20 de hangi nasipli kadına denk gelir bilmem.gıcık olduğumu düşünebilirsiniz ama kendimi kandıramayacak kadarr büyüdüm maalesef.ki anlattığın kadarıyla sen de büyümüşsün.bu yaşa kadar adam gibi birßey çıkmamış bu yaşan sonra da mucize olmayacak.o yüzden kabullenme evresine geç bence.haa hiç mi olmaz olur olmasına şans sana da gülebilir elbet ama arkadaşın, şunun büyün elinden tutup bak kardeş hadi tanışın dediği adamla değil bence.ama çokk çokk zor.

Neden bu kadar ön yargılısınız ki? Mezhep konusu mu bahsettiğiniz kültürel fark? Belki alevi ama dinine bağlı biri değil. Geçmişte yaşadığınız kötü tecrübeleri ve onunla özleştirdiğiniz şeyleri başkasına da yapmayın. Geçmişteki kişi farklı bir bireydi ve bitti gitti. Belki aranızda bir çekim olacak, konuşmanız akıp gidecek, sohbetinizi ve uyumunuz tutacak. Bu kadar dışarıya kapalı yaşarsanız gelecek olan güzelliklerin önünü kapatmış olursunuz. Bırakın yalnızlığınızı, o sıkıntınızı biraz olsun unutturacak biri girsin hayatınıza.
Ayrıca görüşünce hemen sevgili olup evlenecek değilsiniz ki. Baktınız kafalar uyuşmuyor, hoşlanmadınız kibar bir şekilde söyleyip bitirirsiniz görüşmeyi.
bu korku niye bastı beni bilmiyorum. Kürt kökenli ise benimle anlaşamazsa hiç bulaş miyim kafasıyla kurduğum saçma düşünceler işte. Doğmamış çocuga don biçmek benimkisi saçma yani

Ben de şaşırdım ayrıca çocugun kabul etmesine de şaşırdım hiç görmediği biriyle görüşmeyi. Aynen görüşüp geçecem zaten evliliğe dair hiç umudum yok allah bu hayata karşı güç kuvvet versin bana
Cümlemize.bu ülkenin kadınları olarak çocuğumuzun bu duaya ihtiyacı var.

Beni korkutan şey kültür farkı.Önceki erkek arkadaşımda aleviydi ona normal gelen bana farklı geliyordu. Her gün alkol almak ya da rahat kadın erkek ilişkileri gibi.Benden önce günü birlik ilişkiler yaşamış boşanmış çocuklu hanımlarla görüşmüş ama amaç gönül eğlendirmek falan geçmişi önümüze gelmeye başladı bir süre sonra. Benim düşüncelerim ona uymuyordu ama yinede devam etsin istiyordu yapamadım ve sevmiştim ben ayrıldım acısını çektim bir süre.Yeni bir travma sahibi olacam diye korkuyorum.

Valla bunun Alevilike ne ilgisi var allasen, İstanbul bu şekilde günübirlik takılan erkek dolu hiçbiri de Alevi veya Doğulu değil. Tüm Sünniler sofu, tüm Aleviler alemci diye bir şey de yok, insan dediğin bireysel bir canlıdır öyle sepetlere ayırıp gruplayamazsın. Önce bu kafadan çıkmanı dilerim, herkese bir etiket koyarak düzgün , sağlıklı bir ilişki yaşaman zor. Bir de memleketteki Alevi önyargısını hiç anlamıyorum, bir tane böyle adam görünce koskoca insan topluluğu etiketleniveriyor. Müge Anlıda tonla başka heriflere kaçan türbanlı kadın var, Sünniler niye etiketlenmiyor mesela?? yazık gerçekten .

Valla bunun Alevilike ne ilgisi var allasen, İstanbul bu şekilde günübirlik takılan erkek dolu hiçbiri de Alevi veya Doğulu değil. Tüm Sünniler sofu, tüm Aleviler alemci diye bir şey de yok, insan dediğin bireysel bir canlıdır öyle sepetlere ayırıp gruplayamazsın. Önce bu kafadan çıkmanı dilerim, herkese bir etiket koyarak düzgün , sağlıklı bir ilişki yaşaman zor. Bir de memleketteki Alevi önyargısını hiç anlamıyorum, bir tane böyle adam görünce koskoca insan topluluğu etiketleniveriyor. Müge Anlıda tonla başka heriflere kaçan türbanlı kadın var, Sünniler niye etiketlenmiyor mesela?? yazık gerçekten .
Ayrımcılık falan yaptığım yok kendisi kültür farkından dolayı olduğunu iddia ediyordu.En yakın arkadaşım alevi ve Sünni ile evli yaşam tarzları bu şekilde değil her gün alkol ya da rahat ilişkiler. Oladabilir pek tabi herkesin kendi hayatı saygı duyarım ama bunu sadece kültür farkına yükleyerek bana gelmesi travma yarattı beni.Farkındaysanız ben kimseyi etiketlemiyorum sadece karşımdaki insan beni yadırgadı ve kabul etmem için zorladı yaşam tarzını kültür olarak göstermeye çalışarak bana manipülasyon yaptı. Neyse yaşanmış bitmiş sadece örnek olarak verdim durumu.

önce tanırsın kültürü örfü neymiş öğrenirsin içine de sinerse konuşmaya devam edersin
daha konuşmadan adamı canlı canlı görmeden fazla bir önyargı olmuş
kriterlerin önemli tabi ama tanıştıktan sonra karar ver
he ağrılı doğulu asla istemiyorum diyorsan o ayrı tabi arkadaşına uygun dille istemediğini ve zorlamaması gerektiğini söyle

otur bir çay iç hoşuna gitmezse görüşmezsiniz sonuçta illa ilişki olacak evleneceksınız diye bir kaide yok

Merhaba kızçeler,

Ben 32 yaşında 5 senedir çalışan bir kızım bir türlü aşktan yana şansım gülmedi. Artık çokta gücümde kalmadı oldurmak için. Ama bazen yalnızlıgın verdiği sıkıntıları yaşıyorum tek başıma yaşıyorum 5 senedir ailem desen sıkıntılar bir ton.Annem babam 65 yaşındalar engelli bir erkek kardeşim var ablam uzakta ve hiç destekçim değil tüm problemlerle ben uğraşıyorum. Arkadaşlar devamlı evlen diye birilerini önerip duruyor bir sene önce arkadaşımın kiracısı varmış öve öve bitiremedi çocuk 2 yaş küçük benden ve memleketi Ağrı iliymiş. Ben ılımlı bakmamıştım çok sıkıntılı bir dönemimdeydim yine erkek arkadaşımdan yeni ayrılmıştım. Geçen arkadaşım aradı çocukla ev hakkında konuşmak için aramış en son evden tahliye etmişti bazı sebeplerden dolayı arkadaşım yerleşmeyi düşünüyordu.Konuşma sırasında benden bahsetmiş tanıştırmak istiyorum demiş kişide kabul etmiş benim haberim yoktu sonradan söyledi bana.Kültür olarak farklı olduğumuz için çekimserim arkadaşım zorladı biraz nereye kadar böyle yaşıcaksın falan diyor. Tabi karşı tarafta beni beğenecek mi kabul edecek mi olduğum halimle bilmiyorum. Ama içimde gram heyecan ya da umut yok neden böyle bilmiyorum kızlar. Yılların verdiği başarısız tecrübeler galiba bir de inancımıda yitirdim hep böyle tek problemlerle uğraşarak yaşıcam durumunu kabul ettim sanırım. Kendime yakıştıramıyorum sevmeyi sevilmeyi ne yapmam lazım yorumlarınızı bekliyorum merakla
Kızlar konuya güncelleme geldi tanıştık görüştük eli yüzü düzgün baya kendini geliştirmiş birisi. 2 gün sonra telefon numaramı istedi. Şuan eğitimleri varmış 8 mart'ta bitecekmiş bunu belirtmiş arkadaşıma. Halen mesaj atmadı beyfendi.2 haftaya yakın süre yani bir merhaba mesajı beklemiştim. Siz ne düşünüyorsunuz.

okumuş yazmış insanlar kendi kültürünü kendi belirler bence denemekten zarar gelmez en azından ileride acaba demezsiniz

Kızlar konuya güncelleme geldi tanıştık görüştük eli yüzü düzgün baya kendini geliştirmiş birisi. 2 gün sonra telefon numaramı istedi. Şuan eğitimleri varmış 8 mart'ta bitecekmiş bunu belirtmiş arkadaşıma. Halen mesaj atmadı beyfendi.2 haftaya yakın süre yani bir merhaba mesajı beklemiştim. Siz ne düşünüyorsunuz.
Yine olmadı yani.ben de senin kadar olumsuzum bu konulara biliyor musun?

Ben 32 yaşında 5 senedir çalışan bir kızım
Siz 32 yaşında, 5 senedir çalışan bir kadınsınız. Cinsiyetinizden bu kadar utanmayın. Kadın olmanın sevişmek ya da sevişmemekle alakası yok.

Konuya yorumum yok, önce kendinizle tanışmalısınız bana kalırsa sağlıklı ilişki yaşayabilmek için.

ya bi dur nefes al çocugun eğitimleri cartı curtu bitsin
numaranı istemiş sonuçta
sabahlara kadar ergenler gibi önce sen kapat moduna mı geçmke istiyorsun ?

Şimdi beğenmedimler gelebilir ama adamın kültürüne bakarsak doğu kültüründe bireysellik azdır, insanlar genelde aile akrabalarına çok bağlıdır ve erken evlenirler. Bu adam en az 32 yaşında desek bence çevresinde kendine göre bir kız bulamayıp bu zamana kadar evlendirilmediyse bir falsosu olabilir. Küçük bir örnek vereyim Muşlu biriyle tanışmıştım, 25 yaşındaydı ve evliliğe çok geç kaldığını düşünüyordu. Gelin adayı aramasına gerek yoktu, ya teyzesinin ya da halasının kızıyla evleneceğini söylüyordu. Kısacası içinde bulunduğu çevrede bu adama kimse kız vermemiş olabilir, arkadaşınızı da hiç gözüm tutmadı.

Merhaba kızçeler,

Bir kere buluşmaktan evlenecek😊degilsin ya belki cok iyi birisi belki seni çok beyenir bulusmadan bunu bilemezsin ki

Kızlar konuya güncelleme geldi. Pazartesi günü yazdı müsaitsen arıyım dedim 20 dakika konuştuk ben devamlı iş yerinde siz hanım bey böyle konuşmak zorunda kalıyorum bir iki kere dilim sürçtü siz dedim birden tepki verdi senli benli konuşuyordun kibir sezdim milli eğitim memuru ile konuşuyor gibiyim dedi. Bende alışkanlık dilim kaydı ondan dedim bir tık modum düştü yalan yok konuşurken hissetti sanırım müsait değilsen sonra arıyım dedi bende iftar yaptım biraz ağırlık çöktü erken uyuyorum birazda dedim bu saatte mi dedi çıkıştı ben de oluyor arada uyuyakalıyorum dedim. Kapattık telefonu müsait olduğunda ararım bir isteğin var Mı dedi teşekkür ederek kapattım. Ertesi sabah mesaj attım kusura bakma konuşamadım dedim sorun olmadığını söyledi oruçlu olup olmadığımı sordu allah kabul etsin dedi 2 gün geçti aramadı yazmadı. Bu kadar ara verip nasıl bir samimiyet istek bekliyorsam oda ayrı mesele ama modum çok düştü noldu şimdi anlamadım yani.

Ayrımcılık falan yaptığım yok kendisi kültür farkından dolayı olduğunu iddia ediyordu.En yakın arkadaşım alevi ve Sünni ile evli yaşam tarzları bu şekilde değil her gün alkol ya da rahat ilişkiler. Oladabilir pek tabi herkesin kendi hayatı saygı duyarım ama bunu sadece kültür farkına yükleyerek bana gelmesi travma yarattı beni.Farkındaysanız ben kimseyi etiketlemiyorum sadece karşımdaki insan beni yadırgadı ve kabul etmem için zorladı yaşam tarzını kültür olarak göstermeye çalışarak bana manipülasyon yaptı. Neyse yaşanmış bitmiş sadece örnek olarak verdim durumu.
Bunun mezheple hiç bir alakası yok bir sürü alevi tanıdığım oldu hiç biri de öyle nerde akşam orda sabah,bir gün bunla bir gün onla gezeyim kafasında insanlar değildi. Bunun tamamen insanın yapısıyla alakası var. Ayrıca siz 32 yaşında koskoca bir kadınsınız ya hu bu yaşta da kızım demek komik oluyor bence. Ben 26 yaşındayım benim bile artık tuhafıma gidiyor kendimden kız diye bahsederken.

Kızlar konuya güncelleme geldi. Pazartesi günü yazdı müsaitsen arıyım dedim 20 dakika konuştuk ben devamlı iş yerinde siz hanım bey böyle konuşmak zorunda kalıyorum bir iki kere dilim sürçtü siz dedim birden tepki verdi senli benli konuşuyordun kibir sezdim milli eğitim memuru ile konuşuyor gibiyim dedi. Bende alışkanlık dilim kaydı ondan dedim bir tık modum düştü yalan yok konuşurken hissetti sanırım müsait değilsen sonra arıyım dedi bende iftar yaptım biraz ağırlık çöktü erken uyuyorum birazda dedim bu saatte mi dedi çıkıştı ben de oluyor arada uyuyakalıyorum dedim. Kapattık telefonu müsait olduğunda ararım bir isteğin var Mı dedi teşekkür ederek kapattım. Ertesi sabah mesaj attım kusura bakma konuşamadım dedim sorun olmadığını söyledi oruçlu olup olmadığımı sordu allah kabul etsin dedi 2 gün geçti aramadı yazmadı. Bu kadar ara verip nasıl bir samimiyet istek bekliyorsam oda ayrı mesele ama modum çok düştü noldu şimdi anlamadım yani.
İletişim akmamis buyuk ihtimal bir daha yazmaz, o cikismalar çok gereksiz geldi uyuz oldum

Bunun mezheple hiç bir alakası yok bir sürü alevi tanıdığım oldu hiç biri de öyle nerde akşam orda sabah,bir gün bunla bir gün onla gezeyim kafasında insanlar değildi. Bunun tamamen insanın yapısıyla alakası var. Ayrıca siz 32 yaşında koskoca bir kadınsınız ya hu bu yaşta da kızım demek komik oluyor bence. Ben 26 yaşındayım benim bile artık tuhafıma gidiyor kendimden kız diye bahsederken.
Evet canım 32 yaşında koskoca kadınım ve hemcinslerim tarafından kızlık duyarı yiyorum.Kadın kadının yurdu olmalı derler maalesef kurdu olmayı seçiyorsunuz. Bastırılmış toplumlarda yetişen biz kadınlar kızım derken bile utandırılıyoruz teşekkürler.Yabancı diller de bile evli ve evli olmayan kadınlara hitaplar farklıdır dil etimolojisi denir buna.

X