tanışmak için ilk adımı attım, hata mı yaptım?

Sana tavsiyem kimsenin etkisinde kalıp yaşayabileceğin şeyleri mahvetme. İnsanlar konuşur konuşur durur. Ama ayrılsan üzülsen kimsenin umrunda dahi olmaz. Bende bazı şeylerin etkisinde kalıp sevdiğim adamı kırdım ama hep bizi toparlayan o oldu. Yapma, akışına bırak. Olmazsa da olmaz ama buna sebep sen olma. Sakince tanı. Birde şu var ciddilik lafını pek kullanma. Yanlış anlayabilir şimdiden.

tamam zaten bi kere kullandım o ciddilik lafını :) peki gerçekten beni sevip sevmediğini nasıl anlayabilirim?

tamam zaten bi kere kullandım o ciddilik lafını :) peki gerçekten beni sevip sevmediğini nasıl anlayabilirim?
Zamandan başka seçeneğin yok. Kimseden sevgi kanıtı bekleyemeyiz durduk yerde. İyi günde herkes seviyorum der çünkü. Zamanla birbirinize ısındığınız da senin ekstra çaba harcamana gerek kalmayacak. Şu da var, arkadaşların seni yönetmeye çalışıyor. Hayat senin, yaşayacak olan sensin. İlişkin hakkında kimseye yorum yaptırma, iyiyiz de geç. Ayrıntı verme. O zaman daha düzgün tanıyabilirsin o kişiyi.

buraya daha önce de konu açmıştım. ben birinden hoşlanıyordum, o da benden hoşlanıyor gibiydi. mesela benim önümde yürürken, arkasını dönüp bana bakıyordu. sınıfımın önünden geçerken sürekli bizim sınıfa doğru bakıyordu. sonra ben arkadaşımdan rica ettim, ve arkadaşımın sevgilisi sayesinde tanıştık. tanışalı 1 hafta oldu. tanışmak için adım attım, o da olumlu cevap verdi. ama arkadaşlarım çok kafamı karıştırıyorlar. bana sürekli "ilk adımı atmakla hata yaptın", "o çocuk seni sevmiyor" diyorlar. bazı davranışlarıyla seviyor gibi, bazen de sevmiyor gibi. cidden kafam karıştı. bunu ona da dedim, o da "ben ciddi düşünmeseydim seninle konuşmazdım. senin kalbini kırmaya hakkım yok." dedi. çarşamba günü çıkışta buluşacaktık, ben umursamıyormuş gibi arkamı döndüm tam gidiyordum ki o da beni takip etmeye başladı.

Her kafadan farklı ses çıkıyor. kendimi kaptırmadım, olsa da olmasa da olur, hayırlısı olsun istiyorum. ama hata mı yaptım sizce? canımı çok sıkıyorlar cidden.
Arkadaşlarını bu işe karıştırma yorum yapmalarına bile izin verme onun sevgilisi şunu almış bunun sevgilisi şunu yapmış gibi karsilastirmalara da girme. Ben yaptım sonuç ayrılık oldu. Sana tavsiyemdir yoksa sende de sonuç hüsran olur

bence kötü birşey yapmamışsın
o söyleyen arkadaşların kendileri yapamayacağı için sana da mana buluyorlar
hem yapmasaydın , atmasaydın ilk adımı acaba ilk adımı ben atsam ne olurdu diye düşünecektin
bence kötü bişey yok
akışına bırak

Zamandan başka seçeneğin yok. Kimseden sevgi kanıtı bekleyemeyiz durduk yerde. İyi günde herkes seviyorum der çünkü. Zamanla birbirinize ısındığınız da senin ekstra çaba harcamana gerek kalmayacak. Şu da var, arkadaşların seni yönetmeye çalışıyor. Hayat senin, yaşayacak olan sensin. İlişkin hakkında kimseye yorum yaptırma, iyiyiz de geç. Ayrıntı verme. O zaman daha düzgün tanıyabilirsin o kişiyi.

Arkadaşlarını bu işe karıştırma yorum yapmalarına bile izin verme onun sevgilisi şunu almış bunun sevgilisi şunu yapmış gibi karsilastirmalara da girme. Ben yaptım sonuç ayrılık oldu. Sana tavsiyemdir yoksa sende de sonuç hüsran olur

bugün arkadaşlarım benden habersiz gidip sevdiğim çocukla kavga etmişler. sevdiğim çocuğu zor sakinleştirdim. benden habersiz gidip çocuğa "sen onunla ciddi düşünmüyor musun?" falan demişler, o da "biz zaten bu konuyu konuştuk" demiş. cidden çok sinir oldum bende. ne diye müdahale ederler ki...

Sen şu arkadaslarını bi geri çek maydanoz olmasınlar herseye...
Bişey olacaksada onlar yuzunden olmuyo gıbı..
Kıskanıolar sanırım..Dikkat et
Ve herseyı oluruna bırak herseyın hayırlısı..

Ben 19 yasındayken üniversitede, baska bolumden bır cocuga asık oldum .
Onu görünce heyecandan öleceğim sanıyordum , o dısarıdan cok havalı, cool görünürdü tüm kızlar peşindeydı falan.

Bölümlerimiz karsılılı idi, ilk senenın sonunda bahar senlıklerı zamanı bir ortamda denk geldik, bir cafede kalabalık arkadas ortamında.
Ben orda dayanamadım yanımda oturuyordu elini tuttum :KK70:
Snr günlerce hiç iletşimde olmadık biz zaten bıkac haftaya yaz tatılıne girecektik.
Yine bir aksam sahilde kalabalık grupla kafedeydık, yıne yanyanaydık ve elimden tutup benı kaldırdı sahilde yurumeye basladık :KK70:

3 gün sonra da yaz tatılıne girdik , ben asktan hasretten havalarda ucuyordum acaba beni unutur mu bu yaz tatılı nerden cıktı dıyordum, benden hoslanıyor mu dalga mı gecıyor bir türlü anlamadım o ara.

Snr yazın benı bırkac gunde bır aradı , devamında da biz 6 sene cıktık :)
Okullar bitti , asker yolu bekledim , nişanlandım ama düğüne 3 ay kala benım isteğim ile ayrıldık.
Ne günlerdi :) Yani ilk adımı bayan atınca illa da olumsuz olacak dıye bırsey yok

Sen şu arkadaslarını bi geri çek maydanoz olmasınlar herseye...
Bişey olacaksada onlar yuzunden olmuyo gıbı..
Kıskanıolar sanırım..Dikkat et
Ve herseyı oluruna bırak herseyın hayırlısı..

çocuk dün süpriz bi şekilde çıkma teklifi etti. artık bir şey demiyorlar :KK49:

Onu görünce heyecandan öleceğim sanıyordum , o dısarıdan cok havalı, cool görünürdü tüm kızlar peşindeydı falan.

Bölümlerimiz karsılılı idi, ilk senenın sonunda bahar senlıklerı zamanı bir ortamda denk geldik, bir cafede kalabalık arkadas ortamında.
Snr günlerce hiç iletşimde olmadık biz zaten bıkac haftaya yaz tatılıne girecektik.
Yine bir aksam sahilde kalabalık grupla kafedeydık, yıne yanyanaydık ve elimden tutup benı kaldırdı sahilde yurumeye basladık :KK70:

3 gün sonra da yaz tatılıne girdik , ben asktan hasretten havalarda ucuyordum acaba beni unutur mu bu yaz tatılı nerden cıktı dıyordum, benden hoslanıyor mu dalga mı gecıyor bir türlü anlamadım o ara.

Okullar bitti , asker yolu bekledim , nişanlandım ama düğüne 3 ay kala benım isteğim ile ayrıldık.
Ne günlerdi :) Yani ilk adımı bayan atınca illa da olumsuz olacak dıye bırsey yok

vay be 6 sene. inşAllah biz de ayrılmayız, ama şu sıralar çok konuşamıyoruz malesef

6 sene nasıl devam etti ilişkiniz çok merak ediyorum nasıl idare edilir erkek milleti :)

6 sene nasıl devam etti ilişkiniz çok merak ediyorum nasıl idare edilir erkek milleti :)
O zaman küçüktüm 19 yasında basladı
Farklı sehirlerdeydik zaten
İş ciddiye binmeye baslayınca anlasamadık
Gözüm cok körmüş sanırım aklım fa havada:)
Nişanlandık ve bitti
Onun üstüne bi evlilik yaptım o da bitti:))))
Şimdi ikinci evliliğim

Erkek milleti idare edilmez bence
Erkeğin hamurunda varsa size idare edecek bir durum kalmaz yani
Benim fikrim bu yönde

ben de ilk adımı attım, benim adam pek adım atan tiplerden değil, hem de üniversitede herkes peşinden koşuyorum diye arkamdan konuşuyordu, çıkmaya başladık 2 sene içinde nişan düğün, 2 yıldır evliyiz :KK60: Not: o konuşan tipler kız kurusu kaldı

ben de ilk adımı attım, benim adam pek adım atan tiplerden değil, hem de üniversitede herkes peşinden koşuyorum diye arkamdan konuşuyordu, çıkmaya başladık 2 sene içinde nişan düğün, 2 yıldır evliyiz :KK60: Not: o konuşan tipler kız kurusu kaldı

Bence kesinlikle hata falan yapmadın ne var bunda gayette iyi olmuş.Eee peki var mı bir gelişme 1 hafta geçmiş üzerinden.

perşembe günü çıkma teklifi etti. aramız baya iyi, bana iltifat falan ediyor. okul nöbetçisiyken yanıma geldi, hal hatır sordu

X