Tarama testleri,nifty test (nipt testi,fetal dna testi)

Güzel sonuçlar alırsınız inşallah

Merhaba ben şuanda 17 haftalık hamileyim.2 li tarama da sonucum 50000 de 1 cikmisti.Dr um sorun yok gayet güzel demisti.Gecen hafta 4 lü tarama testi verdim ve risk 1000 de 1 cıktı.Dr um bu değerin orta risk grubu dedigi alanda olduğunu söyledi ve amniyosentez önermedi.Anne kanında yapılan genetik incelemeyi onerdi bize.1000 de 1 aslinda cok dusuk bir ihtimal gorunsede insanın içi rahat etmiyor.Geçen pazartesi kan verdim ve hala sonuçları bekliyoruz bugün 8. Gün.Ve beklemek gerçekten çok zor.

Merhaba sizin fetal dna test sonucunuz nasıl geldi acaba?

Merhaba,
Bn şu an 23 haftalık hamileyim. 10. Haftada fetal DNA testi yaptırdım. Tertemiz çıktı. Ultrasonlarım da hep güzeldi. Taa ki 22. Haftaya kadar. Detaylı ultrasonda bebeğimin kalbinde delik çıktı. Çok küçük bir VSD deliği. Bu da down sendromu riskini ortaya çıkardı. Bugün amniyosentez yaptırdım. Sonucunu bekliyorum. Yani benim bildiğim fetal DNA testi %99 un bile üzerinde doğru sonuç veriyor. Buna rağmen amniyosentez de down çıkar mı ki ? Çok korkuyorum. Çok stresliyi. Yaşım 36.

Merhaba, dediğiniz gibi %99 doğruluğu ama %1 i bilemiyoruz ki Ama çok çok çok düşük bir ihtimal, bence sonucunuz güzel gelecek endişe etmeyin

merhaba çok önceki yorumunuz ama tüm yorumları okuyorum nasıl geldi sonucunuz bebeğinizin sağlık durumu nasıl umarım iyidir Rabbim şifa versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…