Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Taş dökemiyorum :(

giresun25

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2013
714
128
Merhabalar,

Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın ama yazmam gerekiyordu..
Doktora gittim taş varmış bende..Ağrıdan ölüyorum doktor 2 seansta kırdığını rahatlayacağımı söyledi fakat 2 gündür ağrıdan ölüyorum acile iğne vurdurmaya gidiyorum.
Ne yapmam gerekiyor :KK43: Yardımcı olur musunuz?

Merhabalar,

Doktora gittim taş varmış bende..Ağrıdan ölüyorum doktor 2 seansta kırdığını rahatlayacağımı söyledi fakat 2 gündür ağrıdan ölüyorum acile iğne vurdurmaya gidiyorum.
Ben düşürmüştüm. Bol su içmiştim,bir de zıplamıştım.

Balık taşı dediğimiz bir taş vardır, kaya levreği, minakop, eşkina gibi balıkların kafalarından çıkar. Bazen balıkçılar satıyor veya balığı satın alıp hem etini yiyebilir, hem de her balığın gözlerinin arkasında bulunan ikişer taşı alabilirsiniz.

Bu taşlardan 8-10 kadarını taze sıkılmış 250ml kadar limon suyuna koyuyorsunuz, ara sıra çalkalayınca birkaç günde eriyorlar.

Taşlar eridikten sonra bir miktar zeytinyağı ve made suyu ile karıştırıp her sabah aç karnına bir fincan içilmesi öneriliyor normalde.

Birkaç yıl önce ağrılarla dr gittim, taşın 8mm olduğunu ve böbreğimi yorduğunu, düşürmemin zor olacağını belirttiler ve bir hafta sonrasına operasyon için tarih verdiler (daha önce defalarca taş kırdırdım, böbrekte mutlaka kristal bırakıyor o işlem). Fazla vaktim yoktu anlayacağınız.

Eve giderken bir miktar taş aldım, sadece 5 gün beklettim ve sonraki gün tamamını aynı anda içtim. Aç karnına hepsini tek seferde içtim, yaklaşık yarım saat kadar sonra da içebildiğim kadar çok su içtim. Operasyon günü hastaneye gittiğimde ultrasonografide taşı bulamadılar, yoktu. Dr sordu nasıl oldu diye, kendime göre yöntemlerim var demiştim :)

Çok geçmiş olsun, sıcak su torbası en azından biraz rahatlatır.

Merhabalar,

doktor sunu yap bunu yap demedi mi ?
demedi ise ( ki ihtimal vermiyorum )
bol bol su iç. idrar cıkman lazım. zaten taş cok zor ve agrılı düşürülür. o acıyı cekeceksin mecbur.

misvak al baharatcılardan 5-6 tane ince sopa halında zaten , ortadan böl çaydanlık alt tarafıyla agzına kadar su doldur misvak larıda içine at , dışarıda uç kısımları kaldıysa kır içine koy ,

kaynamaya başladıktan sonra tam 45 dk kaynayacak ne eksik ne fazla ,

sonra onu balkona koy ayazda soguyacak

sabaha karşı saat kurup kalkacaksın 4,5 - 5 gıbı kalkıp bir bardak içeceksin üzerine KESİNLİKLE birşey yeyip içmeyeceksın ,

uyanır uyanmaz bir bardak daha iç , 2 saat sonra kahvaltını yap içine şeker bal koymayacaksın içilmeyecek kadar kötü değil ,

çaydanlıktan süz buzdolabına koy ,

bu tarifin tek tedavisi AÇ karnına olacaksın , ve üzerine birşey yemeyeceksin ,

3 gunde allahın izniyle hiç birşeyin kalmaz ,

benım ablam bu tarifle yaşıyor , misvak tükenirse ablam ölür allah korusun .

çok geçmiş olsun , bana tekrar dönüş yaparmısın .

bende yaşadım tam ameliyata gireceğim gün düştü nasıl düştü hemde anlatayım bizm burda bir çeşme var ve o suyun böbrek taşı düşürdüğünü söylüyolar gerçekten bende 3 gün o sudan içtim 3. gnun sonunda felaket ağrı ama mafoldum bir gecede 3 kez acile gttim ertesi gün yatışımı yaptı meğer taş idrar keseme düşmüş ondn okadar ağrı olmuş 2 gün sonrda hooop düştü hastnede yatıyodum tabi doktor dedi hatta nasıl başardın idrar kesene düşürmeyi flan dedi ama su işe yaradı amelıyattan kurtuldum allah kmseye vermesin çok kötü bi ağrı

Bünyem taş üretiyo, bütün taşlarımı çörek otu yağı içerek döküyorum. Tüm tanıdıklarıma da söyledim onlar da o şekil döktü. Günde bi tatlı kaşığından biraz fazla içiceksin.inşallah dökersin o ağrıyo bilirim. Geçmiş olsun

Balık taşı dediğimiz bir taş vardır, kaya levreği, minakop, eşkina gibi balıkların kafalarından çıkar. Bazen balıkçılar satıyor veya balığı satın alıp hem etini yiyebilir, hem de her balığın gözlerinin arkasında bulunan ikişer taşı alabilirsiniz.

Bu taşlardan 8-10 kadarını taze sıkılmış 250ml kadar limon suyuna koyuyorsunuz, ara sıra çalkalayınca birkaç günde eriyorlar.

Taşlar eridikten sonra bir miktar zeytinyağı ve made suyu ile karıştırıp her sabah aç karnına bir fincan içilmesi öneriliyor normalde.

Birkaç yıl önce ağrılarla dr gittim, taşın 8mm olduğunu ve böbreğimi yorduğunu, düşürmemin zor olacağını belirttiler ve bir hafta sonrasına operasyon için tarih verdiler (daha önce defalarca taş kırdırdım, böbrekte mutlaka kristal bırakıyor o işlem). Fazla vaktim yoktu anlayacağınız.

Eve giderken bir miktar taş aldım, sadece 5 gün beklettim ve sonraki gün tamamını aynı anda içtim. Aç karnına hepsini tek seferde içtim, yaklaşık yarım saat kadar sonra da içebildiğim kadar çok su içtim. Operasyon günü hastaneye gittiğimde ultrasonografide taşı bulamadılar, yoktu. Dr sordu nasıl oldu diye, kendime göre yöntemlerim var demiştim :)

Çok geçmiş olsun, sıcak su torbası en azından biraz rahatlatır.

Balık taşından 5 adet aldım 3 adet bir sabah limon suyuyla içtim 2 tanesini ertesi gün içtim ama malesef hiç birşey olmadı sonra doktora gittim taşı kıracaklarını söylediler
Siz 5 gün beklettikten sonra mı içtiniz?

misvak al baharatcılardan 5-6 tane ince sopa halında zaten , ortadan böl çaydanlık alt tarafıyla agzına kadar su doldur misvak larıda içine at , dışarıda uç kısımları kaldıysa kır içine koy ,

kaynamaya başladıktan sonra tam 45 dk kaynayacak ne eksik ne fazla ,

sonra onu balkona koy ayazda soguyacak

sabaha karşı saat kurup kalkacaksın 4,5 - 5 gıbı kalkıp bir bardak içeceksin üzerine KESİNLİKLE birşey yeyip içmeyeceksın ,

uyanır uyanmaz bir bardak daha iç , 2 saat sonra kahvaltını yap içine şeker bal koymayacaksın içilmeyecek kadar kötü değil ,

çaydanlıktan süz buzdolabına koy ,

bu tarifin tek tedavisi AÇ karnına olacaksın , ve üzerine birşey yemeyeceksin ,

3 gunde allahın izniyle hiç birşeyin kalmaz ,

benım ablam bu tarifle yaşıyor , misvak tükenirse ablam ölür allah korusun .

çok geçmiş olsun , bana tekrar dönüş yaparmısın .

Deneyeceğim..

Bünyem taş üretiyo, bütün taşlarımı çörek otu yağı içerek döküyorum. Tüm tanıdıklarıma da söyledim onlar da o şekil döktü. Günde bi tatlı kaşığından biraz fazla içiceksin.inşallah dökersin o ağrıyo bilirim. Geçmiş olsun

Ne kadar süre devam edeceğim?

X