Taşınma ve Anneanne Dede - Torun bağı

Kutsal Tiramisu

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2018
4.114
11.427
Merhaba kızlar. Çok uzun süredir girmedim buraya belki 3 yıl olmuştur. Bilmiyorum hatırlayan çıkar belki :) Kendi anne babamla altlı üstlü oturuyoruz apartmanda. Annemlerin kendi evi, biz bir akrabamızın evinde kiracıyız. Geçen gün akrabamız arayıp evi satışa koyacaklarını söyledi. Siz alırsanız size şu kadara bırakırız filan dedi. Bizim bulunduğumuz ilçenin bir köyünde kendi evimiz var. Kayınvalidemlerle aynı bahçede. Merkeze 20 dakika araba ile. Arabamız var. Minibüsle en çok yarım saat. Şimdi asıl konu. Eşim başka bir kiralık ev aramamız yerine kendi evimize taşınalım kiraya verdiğimiz cebimize kalsın rahat edelim diyor. Belki biraz toparlayıp kenardaki arabamız altınlar birikmiş ve orada kira vermeden üstüne koyarak bir krediye girip kiracı koyarız içine ev alıp öyle kredi öderiz gidişat iyi olursa. Aslında çok mantıklı. Ama şöyle ki büyük kızım 2019 doğumlu kendini bildiğinden beri anneanne ve dedesine çok bağlı ve alışık. Evden çok onlarda diyebilirim. Ailem kira konusunda yardımcı olalım kalmaya devam edin ilçede biz Güneşsiz nasıl dururuz dediler. Eşim de nereye kadar öyle olacak onların da parası hiç olmasın düşüncesinde. Kızım bir şekilde alışır bahçeli evimiz orda bir kaç arkadaşı da var önceden tanıdığı. Ama ailem açısından gerçekten çok üzüyor bu durum beni. Haftasonları Güneş size gelir kalır, siz hafta içi gelir kalırsınız dedim. Önceden kızım onlara beni dedem okula bırakacak anneannem de alacak dediklerini söyleyip gözleri doluyor ikisinin de. Ben de iki ay önce ikinci doğumumu yaptım zaten duygusalım Nabıcam bilmiyorum.

Son düzenleme:
Merhaba kızlar. Çok uzun süredir girmedim buraya belki 3 yıl olmuştur. Bilmiyorum hatırlayan çıkar belki :) Kendi anne babamla altlı üstlü oturuyoruz apartmanda. Annemlerin kendi evi, biz bir akrabamızın evinde kiracıyı. Geçen gün akrabamız arayıp evi satışa koyacaklarını söyledi. Siz alırsanız size şu kadara bırakırız filan dedi. Bizim bulunduğumuz ilçenin bir köyünde kendi evimiz var. Kayınvalidemlerle aynı bahçede. Merkeze 20 dakika araba ile. Arabamız var. Minibüsle en çok yarım saat. Şimdi asıl konu. Eşim başka bir kiralık ev aramamız yerine kendi evimize taşınalım kiraya verdiğimiz cebimize kalsın rahat edelim diyor. Belki biraz toparlayıp kenardaki arabamız altınlar birikmiş ve orada kira vermeden üstüne koyarak bir krediye girip kiracı koyarız içine ev alıp öyle kredi öderiz gidişat iyi olursa. Aslında çok mantıklı. Ama şöyle ki büyük kızım 2019 doğumlu kendini bildiğinden beri anneanne ve dedesine çok bağlı ve alışık. Evden çok onlarda diyebilirim. Ailem kira konusunda yardımcı olalım kalmaya devam edin ilçede biz Güneşsiz nasıl dururuz dediler. Eşim de nereye kadar öyle olacak onların da parası hiç olmasın düşüncesinde. Kızım bir şekilde alışır bahçeli evimiz orda bir kaç arkadaşı da var önceden tanıdığı. Ama ailem açısından gerçekten çok üzüyor bu durum beni. Haftasonları Güneş size gelir kalır, siz hafta içi gelir kalırsınız dedim. Önceden kızım onlara beni dedem okula bırakacak anneannem de alacak dediklerini söyleyip gözleri doluyor ikisinin de. Ben de iki ay önce ikinci doğumumu yaptım zaten duygusalım Nabıcam bilmiyorum.
Zaten çocuk 4 yaşında. Kreşe yazdırırsınız. Sabah servisle gider öğlen anneanne dede alır. Akşam da eşiniz iş dönüşü bahçeye getirir kızı

Ay normalde kirada oturmayın derim ama benimde anneanne dedemle o yaşlarda çok yakın bağım vardı. Ve o yaşlarda bir çocuk için anne baba hariç başka insanlarla da güvenli bağlanmak çok değerli.
Ya ben de öyle dedemle büyüdüm ölümü beni çok sarsmıştı mesela. Gideceğimiz yerde de anaokulu var bu arada. Güzel gelişmiş bir köy. Ben alışırım da annemlere üzülüyorum e eşime de hak veriyorum. Kafam bi ton dört gündür

Duygusal olarak bakmayıp mantıklı olanı seçip taşının iki çocuk ve biri okullu diğeri bebek olunca masrafınız daha da artacak aileniz size gelir siz gider özlem konusunu çözersiniz
Böyle yorumlara ihtiyacım var işte çok teşekkür ederim kendim kabullendim ama sanırım biraz da destek ve morale ihtiyacım var 😇

2. Bebekte gelmiş anneniz babaniz eliniz ayağınız şuan. Ben bu açıdan bakinca annenize yakın olmanız daha mantikli geldi kizinizla olan bağları da ekstre sebep :)
İşte duymak istemediğim yorumlar. Şaka şaka sjskslaj her yoruma açığım. 😄 Orda da bahçeli evimiz arkdaşları babaanne dedesi vs var bilmiyorum ki kafam şey gibi💩 tesekkür ederim yorumunuz için 🌸

İşte duymak istemediğim yorumlar. Şaka şaka sjskslaj her yoruma açığım. 😄 Orda da bahçeli evimiz arkdaşları babaanne dedesi vs var bilmiyorum ki kafam şey gibi💩 tesekkür ederim yorumunuz için 🌸
Anneanneden çıkıp babaanne yanına mi. Bilemedim ya. En iyi kvalide de olsa kendi anne babanız gibi olmaz bence. Kvalide bisey söylese canınız sıkılmaz mı? Yani yok benim aram çok iyi derseniz o başka.

Herkes istiyor ki buraya konu açanlar karalar bağlasın, en dibe kadar çöksün. Aldatılsın. Biz de okuyup meraklanalım.
Millete heyecan lazım butonu gelse daha iyi.
Ay çok güzel yazmışsınız ya. Cidden öyle. Bu da benim kendi içimdeki derdim sonuçta. Yıllar sonra beni buraya tekrar getirdiğine göre de benim çok büyük derdim 🥲🥺😄

Duygusal olarak bakmayıp mantıklı olanı seçip taşının iki çocuk ve biri okullu diğeri bebek olunca masrafınız daha da artacak aileniz size gelir siz gider özlem konusunu çözersiniz
Ayrıca 20 dk mesafe de çok değil konfor olarak evin durumu iyi mi okul yakın mı

X