Taşınma ve Anneanne Dede - Torun bağı

Eskiden olsa anlaşamazdm da tavrımı koyduktan sonra iyi gelin oldum 😄😄
Bence yakin oturunca işin rengi değişir. Ben hiç yakın oturmadım hatta farklı sehirlerdeyiz ve aramız super ötesi iyi. Ama bayram nedeniyle tatili birleştirip 10 gun kaldık aynı evde. Ne sen sor ne ben soyleyim 🤣🤣

Bence yakin oturunca işin rengi değişir. Ben hiç yakın oturmadım hatta farklı sehirlerdeyiz ve aramız super ötesi iyi. Ama bayram nedeniyle tatili birleştirip 10 gun kaldık aynı evde. Ne sen sor ne ben soyleyim 🤣🤣
Allahtan altlı üstlü değil ayrı ayrı müstakil. Çok da şirin evimiz pembe Amerikan saaayding filann😂 bi de eşim önünü kapatır kış bahçesi yaparız diyor. Neyse ki eşim yönünden o konularda şanslıyım ne olduysa hep yanımda durmayı bildi biraz da o yüzden çekiniyor ailesi. Sormiyim mi🙈

Ay çok güzel yazmışsınız ya. Cidden öyle. Bu da benim kendi içimdeki derdim sonuçta. Yıllar sonra beni buraya tekrar getirdiğine göre de benim çok büyük derdim 🥲🥺😄
İşte sizinkileri dert saymıyorlar. Çünkü felaket ötesi konular istiyorlar. Siz zaman kaybısınız. Milleti heyecanlandırın lütfen. Mesela taşınmadan önce eşinizle bi tartışın. Oradan kvalideniz gelsin benim yanıma niye gelip oturmuyor bu gelin desin. Kendi anneniz çıkıp dünüüüür dünüüür size noluyor ayol desin. Bak ne güzel yorumlar gelir o zaman 🤣🤣

İşte sizinkileri dert saymıyorlar. Çünkü felaket ötesi konular istiyorlar. Siz zaman kaybısınız. Milleti heyecanlandırın lütfen. Mesela taşınmadan önce eşinizle bi tartışın. Oradan kvalideniz gelsin benim yanıma niye gelip oturmuyor bu gelin desin. Kendi anneniz çıkıp dünüüüür dünüüür size noluyor ayol desin. Bak ne güzel yorumlar gelir o zaman 🤣🤣
Ya koptum 😂 aman aman o zaman ben yaprak dökümü Hayriye gibi dolanırım başımı sarıp ahahha

Allahtan altlı üstlü değil ayrı ayrı müstakil. Çok da şirin evimiz pembe Amerikan saaayding filann😂 bi de eşim önünü kapatır kış bahçesi yaparız diyor. Neyse ki eşim yönünden o konularda şanslıyım ne olduysa hep yanımda durmayı bildi biraz da o yüzden çekiniyor ailesi. Sormiyim mi🙈
Benim eşim de dengeyi kurmayı bilir ama yakın oturunca işin rengi değişebilir. Kendi annesi sonuçta. Bazen size de dönüp sen de annemi duyma idare ediver dedigi olabilir. Canınız sıkılır. Ha bunlar ihtimal cunku bilemem sizi ve ailenizi tanımıyorum 😁 Dediğim gibi iyice ölçüp biçin.

Benim eşim de dengeyi kurmayı bilir ama yakın oturunca işin rengi değişebilir. Kendi annesi sonuçta. Bazen size de dönüp sen de annemi duyma idare ediver dedigi olabilir. Canınız sıkılır. Ha bunlar ihtimal cunku bilemem sizi ve ailenizi tanımıyorum 😁 Dediğim gibi iyice ölçüp biçin.
Çok teşekkür ederim 💞 bakalım inşallah hakkımızda hayırlısı olsun 😇

Cok abartiyorsunuz aile butceniz icin hangisi dogruysa onu yapin sizin cocugunuz herzaman onlarin dizinin dibinde duramaz zaten buyuycek okula gidecek krese gidecek ailenizde haftada bir gormeye alisacak herkes gibi

Ayrıca 20 dk mesafe de çok değil konfor olarak evin durumu iyi mi okul yakın mı
Evet çok güzel şirin konfor açısından da iyi bir ev. Şu anda da normalde ara ara gidiyoruz zaten eşyalar var şu anda da. Çıkarsak yenileri götüreceğiz. Doğalgaz da var. Okul da var anaokulu vs

Anneanneden çıkıp babaanne yanına mi. Bilemedim ya. En iyi kvalide de olsa kendi anne babanız gibi olmaz bence. Kvalide bisey söylese canınız sıkılmaz mı? Yani yok benim aram çok iyi derseniz o başka.
Eş içinde bunlar kv ve kp o nolacak.Şimdi burada erkek tarafı ile aynı apartma olsa linçlerdik😁😁

Merhaba kızlar. Çok uzun süredir girmedim buraya belki 3 yıl olmuştur. Bilmiyorum hatırlayan çıkar belki :) Kendi anne babamla altlı üstlü oturuyoruz apartmanda. Annemlerin kendi evi, biz bir akrabamızın evinde kiracıyız. Geçen gün akrabamız arayıp evi satışa koyacaklarını söyledi. Siz alırsanız size şu kadara bırakırız filan dedi. Bizim bulunduğumuz ilçenin bir köyünde kendi evimiz var. Kayınvalidemlerle aynı bahçede. Merkeze 20 dakika araba ile. Arabamız var. Minibüsle en çok yarım saat. Şimdi asıl konu. Eşim başka bir kiralık ev aramamız yerine kendi evimize taşınalım kiraya verdiğimiz cebimize kalsın rahat edelim diyor. Belki biraz toparlayıp kenardaki arabamız altınlar birikmiş ve orada kira vermeden üstüne koyarak bir krediye girip kiracı koyarız içine ev alıp öyle kredi öderiz gidişat iyi olursa. Aslında çok mantıklı. Ama şöyle ki büyük kızım 2019 doğumlu kendini bildiğinden beri anneanne ve dedesine çok bağlı ve alışık. Evden çok onlarda diyebilirim. Ailem kira konusunda yardımcı olalım kalmaya devam edin ilçede biz Güneşsiz nasıl dururuz dediler. Eşim de nereye kadar öyle olacak onların da parası hiç olmasın düşüncesinde. Kızım bir şekilde alışır bahçeli evimiz orda bir kaç arkadaşı da var önceden tanıdığı. Ama ailem açısından gerçekten çok üzüyor bu durum beni. Haftasonları Güneş size gelir kalır, siz hafta içi gelir kalırsınız dedim. Önceden kızım onlara beni dedem okula bırakacak anneannem de alacak dediklerini söyleyip gözleri doluyor ikisinin de. Ben de iki ay önce ikinci doğumumu yaptım zaten duygusalım Nabıcam bilmiyorum.
Öncelikle kendi maddi durumunuza bakın uygun olanı yapın.
Daha sonra kv kp ile anlaşabilir misiniz.
Ayrıca eşinizin sizin ailenizle ilişkisi nasıl sorun var mı bunlara bakın.Bir aile apartmanından başka aile evine gideceksiniz.
Burada kalmaya karar verirseniz bunu eşinizle çok iyi konuşmanız lazım ben bunca yıl ailesiyle kaldım sorun etmedim şimdi o benim ailemi sorun ediyor diyebilir aranızda problem çıkar.

Öncelikle kendi maddi durumunuza bakın uygun olanı yapın.
Daha sonra kv kp ile anlaşabilir misiniz.
Ayrıca eşinizin sizin ailenizle ilişkisi nasıl sorun var mı bunlara bakın.Bir aile apartmanından başka aile evine gideceksiniz.
Burada kalmaya karar verirseniz bunu eşinizle çok iyi konuşmanız lazım ben bunca yıl ailesiyle kaldım sorun etmedim şimdi o benim ailemi sorun ediyor diyebilir aranızda problem çıkar.
Evet maddi açıdan artık kira ödemek istemiyor eşim zaten evimiz var neden başkasını zengin edelim gidelim belki de kenardaki birikimin üstüne koyar bir kredi çekeriz diyor. İlçede de kendi evimiz olmuş olur kiracı kalmaktansa düşüncesinde. Dediğiniz yönden bakıldığında haklısınız tabii ki. Kv kp ile önceden olsa anlaşamazdm çok sessiz sakindim çünkü. Ama sonra değiştim eşim de hep bana destek oldu her konuda o açıdan çok sıkıntı etmiyorum ama tabii ki büyük de konuşamam

X