Tatil değil zehir oldu izin bana.

Tükürdüğünüzü yaladığınız için sizi ciddiye almayacaklar şu saatten sonra. Şu giderim kozunu gerçekten gidecekseniz kullanın sadece. Aksi halde böyle dile düşüyorsunuz, başka bir işe yaramıyor.
+10. Gidecekseniz gidecegim deyin.
Birde bu ağlama ne? Tokat'ı yiyen ben. Herkesin akıl verdiği ben. Ağlayan ben.
Burunlarindan getiririm o tokat'ı.

Bütün bunların yaşandığı evde kalmaya devam ettiniz yani. O gece ortalık sakinlesin diye bekleyip ertesi gün gelmelerini soyleyebilirdiniz ailenize, hem tokat yemissiniz, hem asagilanmissiniz, bi de salak yerine konmaya devam ediyosunuz eşiniz ve ailesi tarafından, ama hala o evdesiniz bi de soğukluk var diyosunuz. Vallahi bravo, canınızın kıymetini hiç bilmeyin. Bu adamın beş para etmediği sizi halinizle yatakta bi karış yerde yatirtip bi de "kıpırdama, dönme, vs" diye azarlamasindan belliydi. Siz de bu kadarlık adamı layık goruyosunuz kendinize demek ki.

Evet eşinizin şiddetle size karşılık vermesi çok yanlış ama anlattığınıza göre sütünüz gerçekten yetmiyor bebeğe neden sütüm yetiyor diyip çocuğa mama vermiyorsunuz bu kötü birşey değil veya gurur yapacak birşey değil bebeğe mamayı verdiğinizde karnı doyup huzursuzlanmıyormuş çocuk. Sizdede hata var kusura bakmayın mama vermicem herşeyi ben bilirim diye diretmeseydiniz konu buralara gelmeyecekti belli ki.
Ama bebeğim her ay alması gereken kiloyu alıyor? Sağlık ocağı da mamayı kes dedi. Bebeğim stresten, uykusunu alamadığından ağlıyor. Olay herşeye burnunu sokmaları, bebek uykudan ağlıyor aç ondan ağlıyor diyolar neden ağladığını biliyorum. Bebeğim tokken de mama yiyor sonra da yediği mamaları kusuyor??? Bu mu aç olan bebek? Her gün kakalı bezi var en az 4 5 çişli bezi var. Bu çocuk doymamış mı oluyor? Her ağlayan bebek açlıktan mı ağlıyor? Bebeğim canı yandığında karnı ağrıdığında uykusu oldupunda da emmek öyle uyumak istiyor. Öyle sakinleşiyor.

Bir anne sutunun yetip yetmedigini hisseder. Ayrica bunun kontrol kriterleri de vardir. Gunluk bez sayisi, ayda alinan kg vs. Kriterleri sagliyorsa mama vermenize gerek yok.

4. ayda bebeginiz uyku regresyonu donemine girer. Belirttiginiz uyku sorunu kv, elti vs uyandirdigi icin gibi gelse de durum farkli. Bakin su videoyu izleyin, yavrunuzu daha iyi anlayacaksiniz.

Gelelim esas mevzuya; siz bunlari ilk kez yasamiyorsunuz. Son da olacak gibi degil. Allah yavrunuzun yuzune baksin.

Yarısına kadar okuyabildim. El kadar bebeğe eziyet ettiğinizin farkında mısınız onu soracağım sadece? Bir yere gidilecek diye uyandırırsanız o bebek ağlar tabi. 4. Ay atak dönemidir bir de, uyku gerilemesi dönemi. Mamayla susturmaya çalışmaları vs çok cahilce. Bebeğini 15dk susturamayan babaya da yazıklar olsun. Okumadım ama zaten şiddet durumu da varmış sanırım. Ne diyeyim bebeğe üzüldüm.

Haddim olmayabilir, henüz hamileyim bilmediğim için soruyorum bebeğinize sütünüz yetmiyor olabilir neden mama konusunda bu kadar inat ediyorsunuz? Mama kötü bir şey değil ki, şimdiden sütümün yetmemesi ihtimaline rağmen mama araştırıyorum.

Diğer konularda haklıymışsınız ama şiddeti affetmişsiniz umarım tekrarı olmaz… Elti bile yorum yapıyor evliliğinize, çok laçkalaşmış sanki evliliğiniz.. üzüldüm, sanırım boşanmayı düşünmüyorsunuz eğer öyleyse inşallah pişman olmazsınız.

Ama sütü yetiyormuş söylediğine göre.
Kaynanası veya kocası sütün yetp yetmediğini anneden daha iyi bilmez ki.
Çocuk mamayı anne sütünden daha şevkle alıyor hele biberonla verirsen işine gelir luk luk içer karnını doyurur. Memeyle uğraşmaktan daha iyi bir seçenek her zaman :)
Mamayı arttırmaktansa sütü arttırmaya çalışmak daha mantıklı.

Yemişim öyle baskıyı, toplum her şeye karışıyor.
Biz müsaade etmezsek insanlar sadece konuştuğuyla kalır lütfen kendinizi bu şekilde üzmeyin, muhtemelen lohusa psikolojisindesiniz hala.

İyi bir anne olacağımı düşünüyorum ama normal doğum yapmaktan korkuyorum. Sütüm yetmezse mama vermekten de gocunmam çocuklarım elalemden çook daha değerli. Siz de tıkayın kuşağınızı lütfen çocuğunuzun bugünleri tekrar gelmeyecek
Tamam ama ben konu sahibi değilim. 🤷

Köye gitmeden önce kontrolde mamayı kesmemi söylediler günde 1 kere veriyordum göğsüm acıdığında, damla vermek için verirdim. Bazen hiç vermezdim ayda 500 ile 1000 gram arası kg alması gerekiyordu bebeğim alması gereken kiloyu her ay aldı. Ben sütüm varken sütümü arttırmak yerine neden sütümü kesmek için uğraşayım ki?
Ama köyde sürekli strese girdiğim ve eşimin beni savunmamasından dolayı problem yaşadığım için sütüm etkilenmiş olabilir. bebeğim mama yese de ağlayan bir bebek o an susuyor ama kucakta gezmek istiyor sürekli yatmak istemiyor. Eltimin bebekleri hantal ve sürekli yatan hareketsiz bebek oldukları için benimkinin de öyle olmasını bekliyorlar.
O zaman başka, bunu başta belirtseydiniz daha farklı yorum yapardım.

Bunu anlattığınız halde eş ailesi anlamıyorsa sıkıntı büyük ama sanırım başta eşiniz de annesine kızıp onun yanında mama vermemenizi istemiş. Sonrasında dolduruşa gelmiş çoğu erkek gibi. Bilemiyorum, bundan sonra nasıl bir tercihiniz olur bilemem ama bebeğinizle çok mutlu olursunuz umarım 🙏🏼

araba konusundan hatırlıyorum sizi. o konuda gerekirse boşayacağınızı söyleyip, tokat yiyip oturmanız çok şaşırttı beni. bundan sonra söylediklerinizin hiç hükmü olmayacak. hala arsızca dalga geçen bir eşle nasıl düzelir diye düşünüyorsunuz? eşinizin yaptıklarından sonra kayınvalidenizin, elinizin, onun bunun yaptığının hiç önemi yok. onları anlatıp durmuşsunuz ama sevimsiz detaylar olarak kalmışlar konunuzda.

""Yarısı gün, bayramdan 2 3 gün önce, eşim, eltim ve çocuklarla birlikte yürüyüşe gezmeye çıktık, bebeği doyurup uyutup öyls çıkarmıştım ama yarım saat 1 saat sonra uyanıp ağladı emzirdim, yürüyüş dönüşü ağladı emzirdim, eve geldik bebeğe duş aldırdım, uyutmak için emzirdim ve bebeğim uyurken duşa gireyim dedim o ara bebeğim uyandı""

Tamam cocugun duzeni bozulmuş ondan agliyor olabilir, sutunuz de normalde yetiyordur ama emzirdikce habire saatte bir aglayan cocuga mama vermeyi deneyebilirdiniz. Biraz da "sütüm var" diye gostermek icin inatlaşmişsiniz gibi geldi.
🙄🙄🙄 Mama sonucta zehir degil, duzeni bozulmuş cocugun ve sizin, beslenemedi belki.

Onun disinda bu evlilik çok surmez gibi geliyor bana, surse de saygili sevgili surmeyecegi kesin. Bitmiş artik.

Yarısına kadar okuyabildim. El kadar bebeğe eziyet ettiğinizin farkında mısınız onu soracağım sadece? Bir yere gidilecek diye uyandırırsanız o bebek ağlar tabi. 4. Ay atak dönemidir bir de, uyku gerilemesi dönemi. Mamayla susturmaya çalışmaları vs çok cahilce. Bebeğini 15dk susturamayan babaya da yazıklar olsun. Okumadım ama zaten şiddet durumu da varmış sanırım. Ne diyeyim bebeğe üzüldüm.
Anlamıyorlar ki ben herşeyi araştırıp söylüyorum bazı dönemler büyüme atakları da oluyor ondan da ağlayabiliuorlar diyprım, hava değişimi evinden başka bir yerde ondan da ağlar öğlen uykularını uyuyamıyor diyorum, anlamıyorlar. Eltim de kendi bebekleriyle karşılaştırıyor sinir oluyorum. Her bebek bir değil anlamıyorlar. Takmışlar süte mamaya.

Anlamıyorlar ki ben herşeyi araştırıp söylüyorum bazı dönemler büyüme atakları da oluyor ondan da ağlayabiliuorlar diyprım, hava değişimi evinden başka bir yerde ondan da ağlar öğlen uykularını uyuyamıyor diyorum, anlamıyorlar. Eltim de kendi bebekleriyle karşılaştırıyor sinir oluyorum. Her bebek bir değil anlamıyorlar. Takmışlar süte mamaya.
Asıl derdiniz elti ya da kayınvalide değil size tokat atan yetmeyip özelinizi ailesine anlatan, onların zoruyla da sizinle barışma lütfunu gösteren eşiniz.
Boşuna ayrıntılarda boğuluyorsunuz.

sizde süte mamaya takmışsınız, hala süt konusunda kendinizi ispatlamak için cevap yazıyorsunuz. sorun süt değil, sütünüz olmasa ne olur mama içer büyür çocuk. kocanızın size saygısı, sevgisi yok. bu ortamda büyümek anne sütünden mahrum kalmaktan daha zararlı çocuk için, farkında mısınız?

Köye gitmeden önce kontrolde mamayı kesmemi söylediler günde 1 kere veriyordum göğsüm acıdığında, damla vermek için verirdim. Bazen hiç vermezdim ayda 500 ile 1000 gram arası kg alması gerekiyordu bebeğim alması gereken kiloyu her ay aldı. Ben sütüm varken sütümü arttırmak yerine neden sütümü kesmek için uğraşayım ki?
Ama köyde sürekli strese girdiğim ve eşimin beni savunmamasından dolayı problem yaşadığım için sütüm etkilenmiş olabilir. bebeğim mama yese de ağlayan bir bebek o an susuyor ama kucakta gezmek istiyor sürekli yatmak istemiyor. Eltimin bebekleri hantal ve sürekli yatan hareketsiz bebek oldukları için benimkinin de öyle olmasını bekliyorlar.

Konunu tamamen okuyamadım ama bayram tatilinde kaynanamdaydım. Kendisiyle benzer şeyleri yaşadım.
Sıcaktan sinirden çocuk da etkilendi sütüm de etkilendi. Doymadı gibi hissettim. Yanımda mama vardı. Deneyeyim diye 30cc yapıp verdim. Kadının gözleri parladı mama verdim diye. Her ağlama sesinde mama verelim mama verelim. Duymadım ilgilenmedim. Eşime de yansıtmadım ama içimde patladı dönünce çok ağladım gerçekten annelerdeki bu mama merakını anlamıyorum. Mamayla uğraşana kadar sütümü artıracak bişeyler yapsan.

Hava değişimi ortam değişiminden dolayı bebeğin zaten huzursuz olması çok normal üstelik bebek uykudan uyandırılıp gezmeye gidilmez böyle saçma birşey duymadım uykusunu almayan bir bebek tabiki ağlar emmek sakinleştirdiği için emer mamayı aldığı mamayı da fazla geliyorsa haliyle kusar. Bunca cahilin arasında ne yapıyorsunuz ? Üstelik Tokat atan bir koca..

Bakın ben de bebek büyüttüm. Karnı tok olan çocuk bu kadar ağlamaz. Sırf inatlaşmak ve onların dediğinin tersini yapmak için çocuğunuzu aç bırakmayın bence. Gerçekten tok bebek o kadar mama içmez içemez. İnsanları inadınızla biraz delirtmişsiniz gibi geldi bana. Ayrıca ailenizi arayıp gidememeniz de kötü olmuş sizin için çünkü böyle bi adama bi koz daha vermiş olmuşsunuz.

sizde süte mamaya takmışsınız, hala süt konusunda kendinizi ispatlamak için cevap yazıyorsunuz. sorun süt değil, sütünüz olmasa ne olur mama içer büyür çocuk. kocanızın size saygısı, sevgisi yok. bu ortamda büyümek anne sütünden mahrum kalmaktan daha zararlı çocuk için, farkında mısınız?
Gerçekten dayak yemiş umrunda değil. Hala sütüm var diyor çok değişik insanlar var ya bu forumda. Tüm aile rezil kepaze etmişler benim sütüm var sütüm var. Akış tutulması !

araba konusundan hatırlıyorum sizi. o konuda gerekirse boşayacağınızı söyleyip, tokat yiyip oturmanız çok şaşırttı beni. bundan sonra söylediklerinizin hiç hükmü olmayacak. hala arsızca dalga geçen bir eşle nasıl düzelir diye düşünüyorsunuz? eşinizin yaptıklarından sonra kayınvalidenizin, elinizin, onun bunun yaptığının hiç önemi yok. onları anlatıp durmuşsunuz ama sevimsiz detaylar olarak kalmışlar konunuzda.
Eşiminn dalgası ailemi arayacağım diye aöylediklefimi tekrar etmesi yani insan o günü unutturmaya çalışır ama eşimin koluna vurmuştum şakadan, gülerek annemi babamı arayacağım vs diye o günü hatırlattı dalga geçti. Aslında gitmeyi çok istedim ama kızımı da babasız büyütmek istemedim. Haksız olduğunun ele güne karşı rezil olduğumuzun farkında ama huylu huyunfan vazgeçmişyor mu desem bilemedim. Ablam da diypr sen kendini ezmesinler diye düşmanınmış gibi savunmaya geçiyorsun. Bırak eşin savunsun seni. Ses sus alttan alıyırmuş gibi yap eşin de senin haklı olduğunu farkedip o savunsun seni karşılık verme haksız konuma düşme boşver, ama bir daha vurursa da o evde durma elini alıştırmasın diyor. Bilemiyorum. Ailesinin de gerçek yüzünğ görmüyor. Eltim yüzünden geçen sene kavga etmiştil eltime yemek yapmadım diye, o da gündemee gelince eltim bana kimse yokken evde diyorki "bir daha öyle deme beni kışkırtıyor derler, benim bir alakam yok konuyla biye benim yüzünden tartışınız diyorsun ki" diyor. O da sinsi. Aileme ne kadar gideceğim hakkında bile fikir üretiyor.

X