Tatil değil zehir oldu izin bana.

tuce_tuce

💜26.03.2008💜 🤪 Abi bebeğin annesi 🤪
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
29.527
48.329
29
Bu arada eşime ve diğerlerine olan hırsım sinirim aylarca geçmedi eşim aylarca uğraştı . Evi süpürken yemek yerken bile durup durup o olay günü yaşadıklarımız babamın ağlaması gözümün önüne geldi . Yardım almayı evlilik terapistine gitmeyi çok denedim eşim istemedi aylarca benimle konuştu . Küçük görümcem arayıp o olaydan sonra annemleri aradın mı diye beni arıyordu saçma sapan . Eşimi affettim herşey eskiye döndü ama çok zorlandım 🥺 bazen yine aklıma geliyor ne yazıkki . Öbürlerini de Allah’a havale ettim . Bu arada kimse benim çocuğumu uyandıramaz düzen bozamaz ilk başta doğru duruş yapmam lazımdı . Ki ben aylarca Kv vs kimseyi aramadım hala bayram Kandil ve hastalık olmadıkça aramıyorum kimse zorla aratamaz. Eşim de kendine bu konuda çeki düzen verdi ailesinin yanında ben sağır dilsiz oluyorum yanlış bir durum olduğu zaman eşim uyarıyor . Mesela arabada gidiyorduk oğlum oto koltuğunda Kv öndeydi ben arkada bebeğin yanındaydım . Kv durup durup oğluma gel kucağıma diyordu . Normalde olsa ben anne olmaz derim ama sustum eşimde anne saçmalama çocuğun önde ne işi var dedi . Böylece ben kötü olmadım . Olay eşinde bitiyor adam olması lazım

Son düzenleme:

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.919
2.100
Konu bu degilki elektriginiz buraya kdr yansiyor. Bahsettiginiz insan da bebege el degil torunu
Araba konusundada ayni problem oldu.
Bu elektrigi degistirin uslubu yaklasim tarzini degistirin bakalim neler degisecek onlari degistiremiyorsunuz e huzurunuzda kalmadi. Bosanma ihtimalide yok. Geriye birsey kalmiyorki.
Torunu olması her şeyine karışabileceği anlamını taşımıyor. Doğumumdan beri banyo yaptırmasına vs kadar her şeye karışmaya çalışıyor. Daha hastaneden çıkmadan ben göbeği düşene kadar yıkamıycam dedim diye doğum hemşirelerine vs. sürekli "hastaneden çıkınca hemen yıkasak olur mu?" diyip duruyordu. Sanki ben çocuğu sadece onun için doğurdum aracıyım. Bebeği hemen yıkamak için evde de bi ısrar bi ısrar. Yok diyoruz anlamıyor, ben öteki gelinimşn ikş çocuğunu da doğumdan hemen sonra yıkadım, hiçbirşey olmadı diye inat ediyor. Ben de dedim ben hemen yıkamak istemiyorum,göbeği düşmeden yıkamak da istemiyorum enfeksiyon olabilir, hastaneden öyle dediler diyorum, hiçbirşey de olmaz ben güzel yıkarım diyor. Üslup vs değiştirilir ama onlar yine herşeye burnunu sokmaktan vazgeömezler.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 256 gün geçti.

mutlusey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2016
4.039
5.537
37
Torunu olması her şeyine karışabileceği anlamını taşımıyor. Doğumumdan beri banyo yaptırmasına vs kadar her şeye karışmaya çalışıyor. Daha hastaneden çıkmadan ben göbeği düşene kadar yıkamıycam dedim diye doğum hemşirelerine vs. sürekli "hastaneden çıkınca hemen yıkasak olur mu?" diyip duruyordu. Sanki ben çocuğu sadece onun için doğurdum aracıyım. Bebeği hemen yıkamak için evde de bi ısrar bi ısrar. Yok diyoruz anlamıyor, ben öteki gelinimşn ikş çocuğunu da doğumdan hemen sonra yıkadım, hiçbirşey olmadı diye inat ediyor. Ben de dedim ben hemen yıkamak istemiyorum,göbeği düşmeden yıkamak da istemiyorum enfeksiyon olabilir, hastaneden öyle dediler diyorum, hiçbirşey de olmaz ben güzel yıkarım diyor. Üslup vs değiştirilir ama onlar yine herşeye burnunu sokmaktan vazgeömezler.
Ben seni çok iyi anlıyorum aynılarını yaşadım sinir harbi geçirdim yalnız eşim annesinin lafı ile üstüme yürümedi yapsaydı şuan evli olmazdık sana bu yüzden kiziyolar.
Benimki de kulaklarına takmıştı her yıkamada ağlata ağlata kulağına tıkaç tikiyodu ben diyorum ki kulağının içine özellikle fışkıran su akitmadiktan sonra kulağa su kacmaz.ben araştırdım . Kışin doğum yaptım diye üç dorr kat giydirip üstüne kalitesiz polar battaniyelerle sarardı usuyecek diye çocuk sıcaktan kıpkırmızı olur ben açardım o orterdi doktora götürdüm çok bunalttiniz böyle hasta olur ateşi çıkar derdi onu da dinleemdi. Bunun gibi neler nelee. Yok dinlemez bide en büyük lafı internetten çocuk büyütülmez. İkinci lafı da doktorlar bı b.k bilmez. İki ay böyle birlikte yıkadık bebeğimi en son ben rest çektim bir daha ona vermedim kendim yıkamaya başladım önce şok oldu bu ne cesaret gibisinden sonra alıştı. Birçok şeye alışması zaman aldı ama.. çok fazla kavgalar vs yaşandı , eşim her zaman yanımda olmasa bazen onu dinlese de üstüme yuruyp hesap sormadi, ki ben 3 aylıkken bebeğimi bırakıp çalışmak zorunda kaldım eğer caliamasam gene onun dediğini asla da yapmazdım

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 547 gün geçti.

Esila09

Nirvana
Pro Üye
1 Ekim 2010
13.354
25.734

Siz odaginizi kendi ailenize cekip esinizle birlik olmadiktan sonra bu problemlerin hicbiri bitmez. Isteseniz cozebilirsiniz yazdigim metinde tek takildiginiz torunu demem.
Ne diyim Allah kolaylik versin bende fikir bitti.

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
29.527
48.329
29
Sizin çocuğunuz az ele dala gelsin
İş bulup çalışmanız lazim.
Çünkü bu eş ve ailesi anormal insanlar.
Bunlara sakin bir çocuk daha yapmayın kendinizi garantiye almadan.
Çünkü bu insanlarla omurboyu hayat sürmek imkansiz.
Kv normal her Kv aynı zaten genelde . Oğlum daha 1 haftalıktı doktor mamaya ihtiyaç yok gayet iyi sarılık bile yok demişti . Kv tutturdu mama ver mama ver . Hepsi aynı yani . Ama eşi anormal. Kendini garantiye almadan derken bence hiç çocuk yapmamalı artık .

Dasmeer

Guru
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2019
11.423
21.500
34
Kv normal her Kv aynı zaten genelde . Oğlum daha 1 haftalıktı doktor mamaya ihtiyaç yok gayet iyi sarılık bile yok demişti . Kv tutturdu mama ver mama ver . Hepsi aynı yani . Ama eşi anormal. Kendini garantiye almadan derken bence hiç çocuk yapmamalı artık .
Başka sorunlarda var bu üyenin.
Ben bu konuya özel yazmadim
Kaynana mama olayından daha fazla.
Bu üyenin aileside sorunlu.
Çocuk olayı nedense bu üye yine yapacak çünkü bu aileye tabi ve aile kirsal bir aile bu tarz aileler tek çocukla kalmaz.
Her türlü yapılacak enazindan kadının bir işi olsun çünkü bu evlilik uzun vadeli durmuyor.
Bu adama bu aileye işi gücü olmadan zaten çocuk yapılmış devamı gelecektir.
En azından kadının bir işi olsun ki bu insanlarla az muhatab olsun.

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
29.527
48.329
29
Başka sorunlarda var bu üyenin.
Ben bu konuya özel yazmadim
Kaynana mama olayından daha fazla.
Bu üyenin aileside sorunlu.
Çocuk olayı nedense bu üye yine yapacak çünkü bu aileye tabi ve aile kirsal bir aile bu tarz aileler tek çocukla kalmaz.
Her türlü yapılacak enazindan kadının bir işi olsun çünkü bu evlilik uzun vadeli durmuyor.
Bu adama bu aileye işi gücü olmadan zaten çocuk yapılmış devamı gelecektir.
En azından kadının bir işi olsun ki bu insanlarla az muhatab olsun.
Korunsun yapmasın çocuk filan . İşi olunca ne olacak ki ? O çocuklara kim bakacak ? Annesi babası da gelmemiş baksana kızları dayak yiyor da

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.919
2.100
Ben seni çok iyi anlıyorum aynılarını yaşadım sinir harbi geçirdim yalnız eşim annesinin lafı ile üstüme yürümedi yapsaydı şuan evli olmazdık sana bu yüzden kiziyolar.
Benimki de kulaklarına takmıştı her yıkamada ağlata ağlata kulağına tıkaç tikiyodu ben diyorum ki kulağının içine özellikle fışkıran su akitmadiktan sonra kulağa su kacmaz.ben araştırdım . Kışin doğum yaptım diye üç dorr kat giydirip üstüne kalitesiz polar battaniyelerle sarardı usuyecek diye çocuk sıcaktan kıpkırmızı olur ben açardım o orterdi doktora götürdüm çok bunalttiniz böyle hasta olur ateşi çıkar derdi onu da dinleemdi. Bunun gibi neler nelee. Yok dinlemez bide en büyük lafı internetten çocuk büyütülmez. İkinci lafı da doktorlar bı b.k bilmez. İki ay böyle birlikte yıkadık bebeğimi en son ben rest çektim bir daha ona vermedim kendim yıkamaya başladım önce şok oldu bu ne cesaret gibisinden sonra alıştı. Birçok şeye alışması zaman aldı ama.. çok fazla kavgalar vs yaşandı , eşim her zaman yanımda olmasa bazen onu dinlese de üstüme yuruyp hesap sormadi, ki ben 3 aylıkken bebeğimi bırakıp çalışmak zorunda kaldım eğer caliamasam gene onun dediğini asla da yapmazdım
Eşiminde kaynanadan farkı yok, sanki kendisi doğurmuş o da şunu yap bunu yap niye bunı böyle yapmadın vs her şeye karışıyor. Birde anasının laflarından da etkileniyo onlara laf ettirmiyor.

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.919
2.100
Benim annem yengeme kaynanamın bana yaptığı hiçbir şeyi yapmadı. Ne emzirmesine karıştı ne başka birşeyine. Doğum sonrası da evinde rahat bıraktı annesi gelir bakar diye. Yeğenim kolik gibi çok ağlardı susmazdı. Annem yine de bu çocuk aç, emzir, sütün yetmiyor filan demedi demez de. Ben böyle şeyleri kendi ailemde değil kv de gördüm.

İkinciyi kesinlikle istemiyorum zaten. Korunuyorum şuan ama spiral vs düşünüyorum.

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
29.527
48.329
29
Benim annem yengeme kaynanamın bana yaptığı hiçbir şeyi yapmadı. Ne emzirmesine karıştı ne başka birşeyine. Doğum sonrası da evinde rahat bıraktı annesi gelir bakar diye. Yeğenim kolik gibi çok ağlardı susmazdı. Annem yine de bu çocuk aç, emzir, sütün yetmiyor filan demedi demez de. Ben böyle şeyleri kendi ailemde değil kv de gördüm.

İkinciyi kesinlikle istemiyorum zaten. Korunuyorum şuan ama spiral vs düşünüyorum.
Yengene sorsan oda annenin başka şeylerinden şikayet eder bu dünya böyle işte . Korun kendini kocana bırakma . Eeee şimdi durum ne eşinle Kv ile