Tatlıyı azaltıp kilo vermeye inanıyorum :)

odik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2023
48
39
35
Herkese merhabalar,
Yıllar önce üyesi olduğum kadınlar kulübüne bugün aldığım kararla yeni bir başlangıç yaptım.
Tahmin edersiniz ki kilo verme serüvenimde benim gibi düşünen, bu yolda ilerleme kaydeden ya da yaptığım yanlışlara destek olabilebilecek destekçilere ihtiyacım var.
Geçen sene bu zamanlarda kilom 60,5’tu. Aktif bir iş hayatım ve spor da hayatımdaydı. Ancak arada yaşadığım olumsuzluklar, aile büyüklerinin rahatsızlıkları ve derken 4 ay işsiz kalmam da eklenince tam olarak 11 kilo alarak bu hafta başında yeni işe başlangıç yaptım. Bunun sonucu olarak ne pantolonlarıma girebiliyorum ne gömleklerime. İlk iş günü beni bu sebeple demoralize etti.
Evde oturmaktan bi tık aktif olabileceğim masa başı işime adım attığım noktada kararımı verdim. Bu işe önce bağımlısı olduğum şekeri bırakmakla başlayacağım ve öncelikle şekeri bırakıp günlük tutma kararı aldım.
Aktif olarak spor yapamayacağım bi süre çünkü iş temposu çok yoğun başladı. Bu sebeple şimdilik şekerle birlikte en azından asansör kullanmayı bıraktım 😂
Su içmeyi de sevmem aslında ama kendime 2,5 litre hedefi koydum ve bu saate kadar 1,5litresini içtim.
Hadi bakalım. Hedefim mayısın ortasındaki en yakın arkadaşımın düğününe kadar 64’e inmek.
Boy: 173
Güncel kilo: 71,85

Son düzenleme:
4gündür dikkat etsemde bir iki kaçamağım oldu ama önceki yediklerimin yarısı kadar yemek yiyorum ve abur cubur almıyorum. Kilom hala 71 gr oynamadı. Bu arada hiç içmediğim kadsr suda içiyorum. Hareket yok ondan mı yoksa vücut değişikliğemi alışıyor göreceğim

Dün 71.40’tım bugün 70.60 uyandım. 2gündür şeker ve ekmek alımı hiç gerçekleştirmedim sadece yediğim meyveden şeker aldım. Siyah çay ödem tuttuğu için 2gün onuda içmeyip yeşil çay içtim. Hareket olmadığı için değişimin az olduğunu düşünüyorum. Yapabilirsem iş çıkışı 1 saat yürümeyi de planlıyorum.
Arkadaşımın önerisiyle ödem atmaya faydası olduğunu söylediği Solgar Bromelaim içmeye başladım iki gündür.
Bu kadar hareketsizliğe 800gr gitmesi bi tık mutlu etti.

Günaydın,

Bugün şekersiz 4. Günüm. Karnım düzleşmiş ve kendimi giden ödemlerden hafiflemiş hissediyordum ama sabah tartıda hiç değişim olmadığını görmek biraz üzdü 🥲 dün gece youtube da denk geldiğim bir programı yaptım 14günde 3 kilo diyor. İşe yararsa onu da paylaşırım.
Sabah uyanır uyanmaz 4-5dal maydonoz , 3-4 yaprak ıspanak yarım limon suyu bir tatlı kaşıyı sirkeyi blendırdan geçirip içtim. İçine bir tatlı kaşığıda aspir yağı ekledim.
Yarım saat sonra kendime kefirden smoothie yaptım. İçinde yarım muz, yarım armut, 2kuru kayısı, 1tk chia tohumu, 1tk keten tohumu, bir bardak sade kefiri ve bir tutam maydonuzu blenderdan geçirip içtim. Bu karışım hem uzun süre tok tutuyor ve ödem atıyor.
Güncel kilo: 70,60

Sabah uyandım ve yine 70.60’ım. 2gündür aynı kilodayım ve bu beni üzüyor.
Hemen ıspanaklı maydonozlu suyumu hazırladım.
Kahvaltıda 2ymurta ananas biraz peynir ve iki dilim wasa yedim
Dün fena canım tatlı çekti ama dayandım 5gün oldu şeker ve abur cubur tüketmiyorum. Aslında dün yemek olarak kaçırdım. Arkadaşlarımla öğle yemeğine çıkınca etli dürüm akşamda iki lahmacun yedim 😢 yanında içecek içmedim dün 2,5lt su içtim. Akşamda youtubedan bulduğum 14günde 3kilo spor programını yaptım.
Yarında değişiklik görmezsem üzüleceğim 😪

Aa odik hiç bozma, şekersiz devam. Ara sıra dışında karbonhidratı fazla kaçırma hemen ödem tutuyor tartıdaki eksiyi engeller.
Hem üc günde -1 ödem gitmis bile.
Geriye yağların parcalanmasi kalmis, o da öyle 4. 5. günde hemen olcak is diil.

Sabah uyandım ve yine 70.60’ım. 2gündür aynı kilodayım ve bu beni üzüyor.
Hemen ıspanaklı maydonozlu suyumu hazırladım.
Kahvaltıda 2ymurta ananas biraz peynir ve iki dilim wasa yedim
Dün fena canım tatlı çekti ama dayandım 5gün oldu şeker ve abur cubur tüketmiyorum. Aslında dün yemek olarak kaçırdım. Arkadaşlarımla öğle yemeğine çıkınca etli dürüm akşamda iki lahmacun yedim 😢 yanında içecek içmedim dün 2,5lt su içtim. Akşamda youtubedan bulduğum 14günde 3kilo spor programını yaptım.
Yarında değişiklik görmezsem üzüleceğim 😪

Bazen vücut kilo olarak değişmese de incelebiliyor. Ben spora gittiğim dönem 15 gün boyunca kilom aynı kaldı kafayı yiyordum. Bir insan 100 gram dahi veremez mi o kadar koşmaya diyordum. Ay sonu vücut ölçüsüne girdiğimde, belimde 4 5 cm kadar incelme vardı. Siz vermediğinizi düşünürken bile veriyorsunuz farkında değilsiniz

Aa odik hiç bozma, şekersiz devam. Ara sıra dışında karbonhidratı fazla kaçırma hemen ödem tutuyor tartıdaki eksiyi engeller.
Hem üc günde -1 ödem gitmis bile.
Geriye yağların parcalanmasi kalmis, o da öyle 4. 5. günde hemen olcak is diil.
Teşekkür ederim 😊 insan kafaya koyunca hemen farklılık görmek istiyor. Şekersiz devam ama yemeği abartmazsam değişikliğe biraz daha yakalaşacağım sanki :)

Bazen vücut kilo olarak değişmese de incelebiliyor. Ben spora gittiğim dönem 15 gün boyunca kilom aynı kaldı kafayı yiyordum. Bir insan 100 gram dahi veremez mi o kadar koşmaya diyordum. Ay sonu vücut ölçüsüne girdiğimde, belimde 4 5 cm kadar incelme vardı. Siz vermediğinizi düşünürken bile veriyorsunuz farkında değilsiniz
Belkide kiloya çok takıldığımdan farkedemiyorum. 15gün aynı kaldı demen motive etti teşekkür ederim.Benim hatam bacak bel falan ölçümü alıp başlamam lazımdı. Bu mesajdan sonra onları ölçüp değişimleri öyle takıp etmeye karar verdim

Belkide kiloya çok takıldığımdan farkedemiyorum. 15gün aynı kaldı demen motive etti teşekkür ederim.Benim hatam bacak bel falan ölçümü alıp başlamam lazımdı. Bu mesajdan sonra onları ölçüp değişimleri öyle takıp etmeye karar verdim
Kesinlikle telefonuna haftalık olarak tut notunu. Bacak basen vs. Ben kafayı yiyordum kilo veremiyorum diye. İçine giremediğim bir pantolonu çok rahat giydiğimde aslında kilo verdiğimi gördüm

Kesinlikle telefonuna haftalık olarak tut notunu. Bacak basen vs. Ben kafayı yiyordum kilo veremiyorum diye. İçine giremediğim bir pantolonu çok rahat giydiğimde aslında kilo verdiğimi gördüm
Eski kotlarımı denemeye korkuyorum o kadar söyleyeyim 😂 moralimi bozmadan devam etmeliyim 🥲

Eski kotlarımı denemeye korkuyorum o kadar söyleyeyim 😂 moralimi bozmadan devam etmeliyim 🥲
Kesinlikle. Ben mesela o diyet spor döneminde 63 kiloydum. Her istediğimi rahat giyiyordum. Şuan 65 kiloyum, aslında büyük bir fark yok ama vücudum kalınlaştı. Ramazanda spora devam mecburen

Bende ramazanda spora ve dikkatli yemeğe devam etmek istiyorum. İnşallah iftar sonrası nefsime yenilip tatlı yemem

Selamlar herkese,

Dikkat etmeye başlayalı ve şekeri bırakalı 12gün olmuş. nasıl geçti anlamadım gerçekten yalan değil 3güne bozarım ben bunu diyordum.
Bu gün tartılabildim 69.20’yim. Yavaş ilerliyor ama buna da seviniyorum. Çünkü kızartmalar aburcuburlar, minimum seviyede hamurişi ve şeker haricinde yediklerimden kısmadığımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu arada büyük porsiyonlarda yemiyorum zaten hemen doymaya başladım sadece göz açlığından bitireyim diye yiyorum. Onu da mı azatlsam bilemedim.
Akşamları sporu 30dk yükselttim. Belden 2 bacak ve popodan 1’er cm incelimişim bu mutlu etti en azından.
En az 2,5litre her gün su içiyorum. Mutlaka 2 bardak yeşilçay içiyorum. Siyah çayı çok severim ama 3 bardaktan fazlası ödem yapıyor diyorlar diye onu da azalttım.
Sadece daha hızlı gitmesini bekliyordum kiloların öncesinde yediklerimi düşününce daha fazla kilo almamış olduğuma seviniyor yarısını yediğim için az gidiyor olmasına üzülüyorum.
Bir iki güne regl olucam belki ödemde vardır

Güncel kilo; 69.20

Son düzenleme:
Dikkat etmete başlamadan önce bir günde neler yediğimi paylaşmak istedim. Hem bana not kalsın hemde neden az gittiğini neden düşündüğümü göstersin.
Kahvaltıda mutlaka 1simit(bazen 2) reçel(olmazsa kahvaltı olmazmış gibi geliyordu) varsa sarelle, 10tane yeşil zeytin ,bi kibrit kutusu peynir ve omlet
Aralarda çay demleyip mutlaka günde 2pakede yakın bisküvi kraker yiyordum.
Öğle yemeği pek yemezdim zaten.
Akşam yemeği ya fastfood yerdim çünkü arkadaşlarla dışarıda çok yerdik yanında da alkolde olurdu coğunlukla. Ya da evdeysem öncesinde hazırladığım buzluktaki börekleri ya da kızartmaları hızlıca yapıp yiyordum. Akşam yemeklerinde mutlaka sprite içerdim.
Bu süreç son iki ay yaşandı. Çünkü iştem ayrıldım bulana kadar evdeyim ve yemek yemek iyi geliyordu sıkıntıdan da iyice aburcubura ve aşırı tatlıya sarmıştım. Porsiyonlarda sanki asla doyurmuyordu. Gece 1 de bile yiyordum. Ve günde 500ml su içersem seviniyordum.
E böyle iki ay çılgınlar gibi yağ bağlattı. Şimdi tüm sağlıksız şeyleri yemezken bol su içerken ve az da olsa spor yaparken az gidiyor olması motivasyonumu sarsıyor 😪
Bi kere daha gördüm okuyunca ne yiyor muşum be 😂😂

Selamlar herkese🙋🏻‍♀️

Bugün motivasyonum yüksek başladım. Çünkü bugün itibariyle 15gün içerisinde 3 kilo vermiş bulunmaktayım.
Neler yaptım;
  • Günde 3litreye yakın su içtim
  • Şeker içeren hiç bir şey tüketmedim ve aburcuburu bıraktım
  • Beyaz ekmek yemedim ekmek yerine wasa ve tam tahıllı ekmek tükettim (2-3dilimi geçmedi)
  • hergün mutlaka 2 bardak yeşil çay içtim.
  • Ara öğün yapmadım öğünler arasında su çay hariç hiç birşey yemedim çünkü sindirimi etkilesim istemedim.
  • önce 15dk yaptığım sporu 30dakikaya çıkardım(1saat yürüyüş planımı haftaya ekliyorum)
  • yemekten kesmedim diyet listeler bana göre değil sadece porsiyonlara dikkat ettim.
  • tartıya çok takılmayıp bel basen bacak ölcelerek kaç cm gittiğini gözlemledim

Sonuç giden 3 kilo. Durmak yok yeni başlıyorum. Kaldı 6 kilo

Güncel kilo: 68,75

Herkese selamlar,

Yaklaşık bir aydır yoktum. Tatsız bir ay oldu. Sevgilimden ayrıldım. Yemek yemeğe sardım sporu bıraktım derken bana dönüşü alınan kilolar ve sivilceler oldu.
Evet bugün su orucuyla tekrardan gerçek hayata döneyim dedim.
Sabah kilolama baktığımda 72.05 görünce dedim odik artık buna bir son ver.
Sabah 1 saat yürüdüm ve az öncede yaklaşık 40dk evde asya sporu yaptım.
Sabahtan beri 1,5 ltreye yakın su bir yeşilçay bir bardakta filtre kahve içtim. Ne acıktım ne midem kazındı henüz iyi gidiyorum bakalım yapabilecek miyim? 2-7 gün su orucunu öneriyorlar ben 3 gün planladım yapabilirsem 7yi zorlayacağım 😂

Herkese selamlar,

Yaklaşık bir aydır yoktum. Tatsız bir ay oldu. Sevgilimden ayrıldım. Yemek yemeğe sardım sporu bıraktım derken bana dönüşü alınan kilolar ve sivilceler oldu.
Evet bugün su orucuyla tekrardan gerçek hayata döneyim dedim.
Sabah kilolama baktığımda 72.05 görünce dedim odik artık buna bir son ver.
Sabah 1 saat yürüdüm ve az öncede yaklaşık 40dk evde asya sporu yaptım.
Sabahtan beri 1,5 ltreye yakın su bir yeşilçay bir bardakta filtre kahve içtim. Ne acıktım ne midem kazındı henüz iyi gidiyorum bakalım yapabilecek miyim? 2-7 gün su orucunu öneriyorlar ben 3 gün planladım yapabilirsem 7yi zorlayacağım 😂

Hoşgeldinnnn. Bu sefer olacak inşallah 💘

Günaydın arkadaşlar,

Bugün su orucunda 2 günüm. 36 saattir su kahve ve yeşilçay haricinde hiç bir besin tüketmedim. Ve sabah uyandığımda tartıda 2,3kg fark gördüm. Tabiki giden kilonun sıvı kaybı olduğunun farkındayım. Tam bir ödem kraliçesiymişim 😂 72 den 69,7 olması gaza getirdi 😂 tabi 3.güne kadar yağ yakımı olmadığının farkındayım.
Dün yaklaşık 3litre su içtim. Tabi vücudun dengesini bozmamak için himayala tuzlu churcil de içtim kendime getirdi 😂
Bugün yine hiç açlık yok. Sabah çok üşüyordum şimdi durduğum yerde terliyorum vücudum pek bi şaşkın duruma 😂 öğleden sonra arkadaşlarımla dışarı çıkacağım umarım bozmam. Şimdi su orucundayım desem zorla yedirecekler beni o yüzden aralıklı oruc vs diyip akşam 8i beklediğimi söyleyeceğim.
Bugün full dışardayım diye yürümedim sabah ama birazdan yarım saatlik asya sporunu yapıcam. Hadi bana şans dileyin ♥️♥️

X