Tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar, çünkü kimsenin benim düşüncelerime saygı duyduğunu düşünmüyorum. Lütfen. Olumlu yada olumsuz her yorum kabul

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bu konunun gerçek olduğuna inanmıyorum kusura bakmayın. 8 ay hastanede yatacak kadar kötü olan insan şak diye hapları kesemez kesse de öyle bir rebound etkisi yaşar ki bu sefer 1 sene çıkamaz hastaneden. Bunu da 1 sene basit bir antidepresan kullanmış biri olarak söylüyorum. Diğer türlüsünü düşünecek olursak da anne baba ne amaçla zorla ilaç içirir bu da hiç akla yatmıyor.

Ben bu konunun gerçek olduğuna inanmıyorum kusura bakmayın. 8 ay hastanede yatacak kadar kötü olan insan şak diye hapları kesemez kesse de öyle bir rebound etkisi yaşar ki bu sefer 1 sene çıkamaz hastaneden. Bunu da 1 sene basit bir antidepresan kullanmış biri olarak söylüyorum. Diğer türlüsünü düşünecek olursak da anne baba ne amaçla zorla ilaç içirir bu da hiç akla yatmıyor.
Bipolar oda arkadaşım vardı kendisi ilaç içmeyince çok farklı ilaç içinde çok farklıydı aile bundan dolayı baskı yapıyor olabilir ama nereye kadar zorla güzellikte olmaz bir şekilde konu sahibinin kendisinin bunu anlaması lazım benim oda arkadaşım kendini kabullenmişti çokta başarılı bir kızdı.antidepresanda hiç kullanmadım ama kardeşim bir süre kullandı aniden kendi kendine bırakmış hiç anlamadık biz mesela çok sonradan ilaçları çekmecede birikmiş görünce anladık🤷🏻‍♀️Kardeşimde agrasifti evdeki eşyaları kırıyordu bu sebeple ilaç içiyordu.

Konu sahibi hastaneye yatacak kadar büyük bir travma yaşamış, aklı selim (!) insanlar da ilacı içme fasa fiso yazmış. Keyfi olarak ilaç mı bırakılır? İntihar etsin veya dibe batsın, onu mu istiyorsunuz?

Konu sahibi, gözünüzü seveyim başka bir hekime gidin ya da Otrera ne dediyse onu uygulayın. Sağlığınız düzelene kadar mecbur katlanacaksınız. Benim bir kuzenimki de aşırı büyük, ablamınki de büyümüştü bir ara. Ablam kilo verince normale döndü. Kuzenimki duruyor ama onun hormonal sıkıntıları da vardı önceden de, hala devam ediyor. Siz psikolojik sorununuz için doktorlarla irtibatınızı koparmayın. Meme büyümesi illa hallolur, en kötüsü ameliyatla.

Baska bir doktora git gerekirse 2 doktora. Otrera Otrera ne derse onu yap. Gerçekten bu konuda bilgili olan insanları dinle, bu saglik. Bugun birsey olmuyor ilac icmedim dersin, 1 ay sonra bir olay yaşarsın dibi görürsün.
Estağfurullah, öncelikle teşekkür ederim hanımlar 🥰🙏🏻 Ancak ben karar mercii değilim tabi ki, sadece kendi doktoruyla görüşene kadar, süreci iyi yönetmesine yardımcı olacak bazı tavsiyeler vermeye çalıştım kendisine. Umarım doğru olanı yapar konu sahibi ❤️

Hastalık konularında ben hiçbir şeyi riske atamam. Fake mi değil mi bilmiyorum ama, gerçekmiş gibi yaklaşmazsam vicdanımı susturamam asla. 🙏🏻

Kolay kolay 8 ay yatış vermezler. Demek ki önemli bir durum varmış. İlaçları sakın aniden bırakmayın. Doz azaltarak bırakmak gerekiyor. Olumsuz yan etkiler varsa doktorunuzla konuşursunuz muadil başka bir ilaç yazabilir ya da farklı bir çözüm yolu bulur. Sizi denek olarak kullanmazlar merak etmeyin.

Estağfurullah, öncelikle teşekkür ederim hanımlar 🥰🙏🏻 Ancak ben karar mercii değilim tabi ki, sadece kendi doktoruyla görüşene kadar, süreci iyi yönetmesine yardımcı olacak bazı tavsiyeler vermeye çalıştım kendisine. Umarım doğru olanı yapar konu sahibi ❤️
Değerli hocamla ilaçlarıma devam etme kararı aldım sayesinde hastalığımı kabullendim ve evet söylemeye çekindim burada özelden konuştuk bipolar bozukluk. Insanlarin ne dertleri var, engelli vatandaslarimiz vs. Bu hastalik da benim sınavım imiş fiziksel görüntü anlamında her şeyin çözümü var benim zorum derdim kendimi beğenmemekti. Akil sağlığım ve küçük şeylerle mutlu olabilen kalbim olduğu sürece kafama koyduğum hedefleri gerçekleştirebileceğime inanıyorum liseyi puani yüksek bir yerde bitirdim üniversiteyi bitirmeme 1 sene kaldı 3 sene bitti bu gece bana çok şey kattınız. yorumlarınızla hiç tanımadığım insanlar hayatima dokundu ben de böyleyim işte kusurlarımla beni seviyorum. Iyi ki varsınız 🌸

Kolay kolay 8 ay yatış vermezler. Demek ki önemli bir durum varmış. İlaçları sakın aniden bırakmayın. Doz azaltarak bırakmak gerekiyor. Olumsuz yan etkiler varsa doktorunuzla konuşursunuz muadil başka bir ilaç yazabilir ya da farklı bir çözüm yolu bulur. Sizi denek olarak kullanmazlar merak etmeyin.
Hocam cok sinirlendim ama artik hastaligimi kabullendim kusura bakmayın 🙈

dr gerekli görmese sizi yatirmaz o ilaçlarıda yazmaz siz kendinizi iyi hissediyor olabilirsiniz ama nasıl anlatsam konunuzda bile anne babaniza dr unaza guvenmediginiz sanki sizin kötülüğünüzü istiyorlarmiş gibi yazmışsiniz.
lütfen ilaçlarinizi kafaniza göre birakmayin o ilaçlarin dr kontrolunde birakilması gerekir.
kimse size durduk yere o ilaçları içirmez teşhisiniz ne bilmiyorum ama daha ileriyede gidebilir belki kullanmazsaniz ilaclarinizi.

Evet hocam haklisiniz ama yine de elimden geleni yapıp tevekkül etmek istiyorum belki olmayacak bu hastalık yüzünden ama en azından denedim çabaladım demek istiyorum
Eğer olmuyorsa özelde çalışmaya başlayıp ailesinden biran önce uzaklaşması için yazdım Allah allah size ne?bende devlet memuruyum yeni atandım bende bu tarz şeyleri sordum ettim psikatrik tedavimde yok ama böyle birşey olsaydı olmayacaksa boşuna çalışmazdım çünkü çok emek harcanıyor ve yeterli puanı alıp bu şekilde atama olmazsa insan yıkılır anladınız mı?hakimlik savcılık sınavında kazanıp mülakatta elenmek gibi birşey bu ağır konuşcam sizede neyse yaşayan bilir.

Merhaba arkadaşlar, kendimi acındırmayacağım, olan durumu açıklayıp sizlerden olumlu-olumsuz fikir istiyorum.
Çünkü artık yoruldum.
2017 yılında yaşadığım depresyon sonucu anlamsız bir şekilde ruh sağlığı hastanesinde kendimi buldum ve orada 8 ay ailemin zoruyla kaldım.
Bu süreçte bana antidepresan kullandırttılar ve 5 sene içerisinde antidepresanların içerdiği madde nedeniyle hormonal bozukluk sonucu göğüslerim ileri derece büyüdü, hiçbir kıyafetin yakışmayıp bedenime olmayacak, insan içine çıkamayacak, hiçbir kıyafetle büyüklüklerini kapatamayacak şekilde.
Kendi ailemdekilerin bile bana bakışlarının, buna nolmuş derecesinde diyecek kadar anlatabilmişmdir umarım.
Göğüs büyümesi ve sarkmasından dolayı ciddi derece kamburluk oluştu, posturum bozuldu, sırt ağrılarım arttı.
Göğüs küçültme yapan üniversite hastanesinde bir doktordan bilgi almaya gittik dayımla bu süreçten babamın haberi yok tabi.
Sonradan söyledim babama, bel ağrılarım var dik duramıyorum rahatsız oluyorum ders çalışırken falan diye.
Hayır olamazsın mezun olunca olacaksın dedi.
Mezun olmama 1 sene kaldı arkadaşlar ama ben artık bu bedenimdeki yükleri kaldıramıyorum, kilo verince de küçülmediler çünkü hapın içerdiği madde prolaktin hormonunu uyararak süt bezlerini büyüttü.
Ve bu antidepresanları hala ısrarla benim kullanmamı istiyorlar, ömür boyu içeceksin mecbursun diyorlar, beni tehdit ediyorlar, içmezsen yine seni hastaneye yatırırız, komşu hapları bırakmış eve jandarma gelmiş içmediğin için, iğne tedavisine başlamış diye arkadaşlar. Yok komşu hapları bırakmış kendini camdan atmış falan dediler
Bunu diyen benim kendi öz annem ve babam.
Arkadaşlar ben gerizekalı mıyım, benim beynim yok mu ben neden intihar ediyim ya da niye depresyona gireyim hapları kullanmazsam?
Hapları içmeden de hayatıma devam edebiliyorum sağlıklı düşünen bir birey olarak ama bunu gören yok.
Hapları bi süre kullanmadım acaba ne olacak diye yine ruhsal bir çöküntü yaşayacak mıyım diye ama herhangi bir sıkıntı olmadı, yaşamıma devam ediyorum, ders çalışıyorum kpss ve yds'ye arkadaşlar, herhangi bir psikolojik sıkıntım da olmadı, şu hayatta bana değer veren kimse yok. Kendimden ve inançlarımdan başka beni yaşama bağlayan bir şey yok.
Şuan ekonomik özgürlüğüm olmadığı için evde söz hakkım yok, düşüncelerime önem veren yok, benim mutsuzluğumu gören yok, sadece beni zorlayıp korkutuyolar.
Bu hapları kullanmak benim hayatımda başıma gelecek en kötü şeydi, saçlarım döküldü, kilo aldım, bedenimi tanıyamıyorum artık. Eski özgüvenim ve mutluluğum tamamen gitti.
2018'de hastaneden çıktığım dönemi hatırlıyorum da kendi kendime zamanla sıkıntılarımı atlattım olay beyinde bitiyormuş yani ama çevrenin diretmesi nedeniyle bu haplar bana zorla içirildi. Ben denek olarak kullanıldım. Haplar içirilip sürekli kan değerlerim kontrol edildi.
Ve hala daha beni zorluyorlar.
En sonki doktor görüşmemde doktora uygun bir dille artık kullanmak istemeyip konuşmaya bağlı tedaviye devam etmek istediğimi söyledim ama yok kullanmazsan şu olur bu olur diye saçmalamaya başladı.
Hap değiştirelim dedim yine aynı etken madde içerikli antidepresan isimlerini saymaya başladı. Farklı hap farklı yan etki demeye çalıştım, ben psikiyatrik ilaç tedavisi değil psikologla konuşma tedavisi istiyorum dedim, zırvaladı doktor.
Arkadaşlar bir dahaki kan değerlerimde hapın seviyesi hiç veya çok düşük çıkacak, beni zorla hastaneye yatırıp veya iğne tedavisine başlatma ihtimaller var mı sizce?
Bu durumda ne yapmam gerekiyor?
Sadece benim geleceğimin kararmasını istemiyorum hastaneye yatarak, 8 aylık hastanede yatma sürecimde kendimden, dualarımdan ve yemek odasında çalan müzikten başka hayata tutunacak bir şeyim yoktu.
Benim ideallerim var harıl harıl ders çalışıyorum bir devlet kurumuna atanmak için.
Arkadaşlar çok uzattım, çok özür diliyorum, ama ne zamandır bunları anlatacak bir platform arıyordum, belki aşağılayıp olumsuz eleştiride bulunacaksınız.
Buna bile razıyım.
En azından benim düşüncelerimi önemseyen birileri vardır belki diye buraya yazmak istedim.
Hepinize sağlıklı bir hayat diliyorum.
Çünkü ben her şeyimi kaybettim sağlık adına.
Yaptığım diyet, spor, ders çalışıp geleceğe umutlu bakıp dua etmekten başka hiçbir şeyim kalmadı.
Teşekkür ederim arkadaşlar...
8 ay hastanede yatacak duruma geldiyseniz mutlaka çok çok ağır bir hastalığınız var, ailenize güvenmiyorsanız doktorunuzu dinleyin

Evet hocam haklisiniz ama yine de elimden geleni yapıp tevekkül etmek istiyorum belki olmayacak bu hastalık yüzünden ama en azından denedim çabaladım demek istiyorum
Bu düşüncenizi takdir ediyorum inşallah olur mutlu olursunuz kötü niyetle yazmam asla bende benzer yollardan geçtim.

Sizi üzmek istemem,bir bilene danışın devlet memuru olmanıza engel olur mu bilmem ama daha önce hastahanede yatmışsınız heyet raporu isteyecekler sizden ve psikiyatri doktoru geçmişinize bakıyor.aileniz mutlaka zor durumda kalmış sizi hastahaneye yatırmış yoksa kimse evladını ruh ve sinir hastalıkları hastahanesine yatırmak istemez.siz iyi hissediyorsanız başka doktora gidin ve yavaş yavaş ilacı bırakın çevremde çok fazla antidepresan kullanan var hiç göğüs büyüttüğünü duymadım ama onun çözümü var sabredin.bir işe başlayınca kendi başınızın çaresine bakarsınız evdekilere he deyin geçin.
O kadar fazla ki tedaviye ihtiyaç duyan genç sayısı anlatamam. Kimisi bize geliyor anlatıyor, kimini biz anlıyoruz yardım ediyoruz. Bir öğrencim intihar girişiminde bulundu, onu ziyaret ettiğimde hocam ben atanamayacağım diye ağladı. Bu şüphe gençlerin üzerinde büyük bir yük oluyor. Psikiyatrik tedaviye ihtiyacı olan gençler bunu erteliyor. Halbuki ilaçla tedavi edilebilen kontrol altında tutulabilen hastalığa sahip ve tedavisini aksatmayan kişilerin atanmasında sakınca yok.

Bu düşüncenizi takdir ediyorum inşallah olur mutlu olursunuz kötü niyetle yazmam asla bende benzer yollardan geçtim.

O kadar fazla ki tedaviye ihtiyaç duyan genç sayısı anlatamam. Kimisi bize geliyor anlatıyor, kimini biz anlıyoruz yardım ediyoruz. Bir öğrencim intihar etti onu ziyaret ettiğimde hocam ben atanamayacağım diye ağladı. Bu şüphe gençlerin üzerinde büyük bir yük oluyor. Psikiyatrik tedaviye ihtiyacı olan gençler bunu erteliyor. Halbuki ilaçla tedavi edilebilen kontrol altında tutulabilen hastalığa sahip ve tedavisini aksatmayan kişilerin atanmasında sakınca y

O kadar fazla ki tedaviye ihtiyaç duyan genç sayısı anlatamam. Kimisi bize geliyor anlatıyor, kimini biz anlıyoruz yardım ediyoruz. Bir öğrencim intihar etti onu ziyaret ettiğimde hocam ben atanamayacağım diye ağladı. Bu şüphe gençlerin üzerinde büyük bir yük oluyor. Psikiyatrik tedaviye ihtiyacı olan gençler bunu erteliyor. Halbuki ilaçla tedavi edilebilen kontrol altında tutulabilen hastalığa sahip ve tedavisini aksatmayan kişilerin atanmasında sakınca yok.
Aynen öyle genetik bir hastalığım olduğunu bu gece kabullendim belirtilerinin falan tekrar okudum yaşadığım her şey bunun sebebi imiş çok fazla yükseldim kızdım fiziksel değişim niye yaşadım sorguladım bu konuyu açarken gereksiz yere ama şimdi her şey daha net benim için her şey bugünde geçmişe takılıp geleceğimi yakmicam olan oldu bu hastalık da benim güçsüzlüğüm❤️

O kadar fazla ki tedaviye ihtiyaç duyan genç sayısı anlatamam. Kimisi bize geliyor anlatıyor, kimini biz anlıyoruz yardım ediyoruz. Bir öğrencim intihar etti onu ziyaret ettiğimde hocam ben atanamayacağım diye ağladı. Bu şüphe gençlerin üzerinde büyük bir yük oluyor. Psikiyatrik tedaviye ihtiyacı olan gençler bunu erteliyor. Halbuki ilaçla tedavi edilebilen kontrol altında tutulabilen hastalığa sahip ve tedavisini aksatmayan kişilerin atanmasında sakınca yok.
Benim eski erkek arkadaşım çok başarılıydı inanılmaz bir çöküş yaşadı benzer bir durumdan sağlık sebebiyle elendi kendisi pilot olmak istiyordu ve kuruma dava açtı çünkü zaten muayene yapılıp o okula alınması gerekiyormuş muayeneden geçirmişler kendisini o kadar yıl inanılmaz çalışmış askeri okulda hertürlü zorluğa katlanmış sonuç olarak doğuştan kalp rahatsızlığı varmış elediler emekleri boşa gidince bir bunalıma girdi.ben buna şahit olduğum için gerçekten boşa giden emekte çok yıkıcı oluyor çevremde böyle çok insan var bende benzer şeyler yaşadım bu kadar stresli ortamda gençlerin tedaviye ihtiyacı olması çok normal.

Aynen öyle genetik bir hastalığım olduğunu bu gece kabullendim belirtilerinin falan tekrar okudum yaşadığım her şey bunun sebebi imiş çok fazla yükseldim kızdım fiziksel değişim niye yaşadım sorguladım bu konuyu açarken gereksiz yere ama şimdi her şey daha net benim için her şey bugünde geçmişe takılıp geleceğimi yakmicam olan oldu bu hastalık da benim güçsüzlüğüm❤️
Böylesi bir duruş sergileyip, hastalık da olsa kabullenen ve kucaklayan, tedavi olacağım diye karar alabilen biri güçsüz değil aksine çok güçlüdür. Unutma ❤️

Benim eski erkek arkadaşım çok başarılıydı inanılmaz bir çöküş yaşadı benzer bir durumdan sağlık sebebiyle elendi kendisi pilot olmak istiyordu ve kuruma dava açtı çünkü zaten muayene yapılıp o okula alınması gerekiyormuş muayeneden geçirmişler kendisini o kadar yıl inanılmaz çalışmış askeri okulda hertürlü zorluğa katlanmış sonuç olarak doğuştan kalp rahatsızlığı varmış elediler emekleri boşa gidince bir bunalıma girdi.ben buna şahit olduğum için gerçekten boşa giden emekte çok yıkıcı oluyor çevremde böyle çok insan var bende benzer şeyler yaşadım bu kadar stresli ortamda gençlerin tedaviye ihtiyacı olması çok normal.
Pilotluk çok özel bir meslek.
Çalışma koşulları çok farklı. KPSS atamasıyla alım yapılan çok özel meslekler gelmedi aklıma. O yüzden belirttim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X