Çorbalar Tavuk Köfteli Çorba - Banvit Tavuk Sponsorluğunda

-VUSLAT-

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2011
19.185
32.033
Merhabalar:KK200:
Öncelikle yarışmaya katılan arkadaşlara başarılar diliyorum:KK68:
Vee... Bu kategoriden de eksik kalmamayım diyerek tarifime geçiyorum:KK45:

Tavuk Köfteli Çorba

Malzemeler

350- 400 gram tavuk göğsü
1 buçuk litre tavuk suyu
2 yemek kaşığı tereyağı
2 yemek kaşığı un
3 diş sarımsak
Karabiber
Tuz

IMG_20160507_154807.jpg

İlk olarak tavuğu rondodan geçirip kıyma haline getiriyoruz. Sarımsağı ezip üzerine ekliyoruz.
Karabiber ve tuzunu da ilave edip yoğuruyoruz. Harçtan misket büyüklüğünde köfteler yapıp hafif unlanmış tabağa alıyoruz. Az yağlanmış tavada 2-3 dakika soteliyoruz.

hh.jpg

Tereyağı tencereye alıp eritiyoruz. Unu ekleyip kavuruyoruz. Tavuk suyunu azar azar ilave ediyoruz.
Topaklanmaması için sürekli çırpıcıyla karıştırıyoruz. Bir taşım kaynadıktan sonra tavuk köftelerini ilave ediyoruz. 20- 25 dakika daha pişirip altını kapatıyoruz.

gg.jpg

Limonla birlikte servis ediyoruz.

IMG_20160507_171445.jpg

cats.jpg

page.jpg

ff.jpg

IMG_20160507_171307.jpg

Değişik olmuş denenmesi gereken bir tarif sunumunda şahane olmuş ellerine sağlık Başarılar dilerim :-)

Vuslat'cım ellerine ,emeğine sağlık:kk77:Tavuk çorbalarını çok seviyorum bu da çok farklı olmuş:KK19:
Yarışmada bol şans diliyorum:KK68:
Teşekkür ederim Nevoşum:KK60: Ben de çok severim tavuk çorbalarını:kk77:

Ellerine sağlık :KK68: limonla da müthiş olacak tadı eminim:KK37: başarılar dilerim :KK60:
Teşekkür ederim:KK60: Sirkeyle de güzel oluyor: )
Değişik olmuş denenmesi gereken bir tarif sunumunda şahane olmuş ellerine sağlık Başarılar dilerim :-)
Teşekkür ederim :KK68:

Merhaba komşu:KK48: Çorbanız çok iştah açıcı görünüyor. İçinde tavuk olan herşeyi çok severim zaten:kk77:
Yarışmada başarılar dilerim:KK19:

X