Makarnalar Tavuk, Mantar ve Domates Soslu Gnocchi - Barilla Makarna Sponsorluğunda

Yine döktürmüşsun tatlım ya geçen sefer çok yaklastin inşallah bu sefer gol olur :) eline sağlık mükemmel görünüyor. Benim birincim sensin yine:kk77::sampiyon:

Herkese merhaba kızlar :KK25: Bugün karşınıza Gnocchi tarifimle geliyorum :KK68:

Bir İtalyan yemeği olan Gnocchi (Niyokki) aslında; hamuruna haşlanmış patates konarak yapılan bir makarna türü. Fakat hamurunu yapmaya vakti olmayanlar için Barilla makarnasını patatessiz yaparak paketlemiş. :KK28:

Hadi şimdi leziz soslu pratik tarifimize geçelim :KK52:

Eki Görüntüle 2053171

Malzemeler
250gr (yarım paket) Barilla Gnocchetti makarna
250gr Mantar
300gr Tavuk göğsü
3 adet Domates
Tereyağı
Zeytinyağı
Pul Biber
Tuz

Eki Görüntüle 2053172

Yapılışı
Tarifimizdeki her malzemeyi ayrı ayrı pişirmemiz gerekse de pişirme süreleri yaklaşık aynı olduğu için, hepsi aynı anda hazır olup servis etmeye başlayabiliyoruz ki bu açıdan pratik olduğunu düşünüyorum. :p

Öncelikle makarnamızı bol kaynar su ve kararında tuz ile (yarım paket makarnaya bir yemek kaşığı koyuyorum ben) güzelce kaynatıyoruz. Bol su ile kaynattığımız makarna yapışmayacaktır. Paketinin üzerinde 14 dakika pişirme süresi yazıyor, al dente sevmeyenler biraz daha çok pişirebilir. Sevdiğimiz kıvamda pişirdikten sonra süzüyoruz. Tenceremize koyduğumuz tereyağı eriyince makarnamızı da üstüne ekliyoruz. Makarnamız hazır.

Bir yandan da mantarı birazcık tereyağı koyduğumuz tavada, tavuğu da biraz zeytinyağı koyduğumuz tavada ayrı ayrı pişiriyoruz. Mantarın da tavuğun da tuzunu piştikten sonra ekliyorum. Tavuğa ekstra olarak pul biber de ekledim. Ben tavuk üzerinde ızgara izi sevdiğim için ızgara tavasında pişirdim. :KK68:

Domatesleri de rendeleyip bir çay kaşığı kadar tuz koyup karıştırıyor ve birkaç dakika bekletiyorum. Sonra biraz tereyağı ile yağına inene kadar pişiriyorum.

Ve yemeğimiz servise hazır. Afiyetle yiyiniz efendim. :kk77:

Eki Görüntüle 2053173
Ellerine sağlık ,tabağa elimi uzatasım geldi,çok iştah çekici olmuş,başarılar dilerim.

ellerine sağlık hiç yemedim bu makarnayı bi de son fotoğraf ı göremedim benim netimle ilgili sanırım başarılar dilerim sonra tekrar bakıcam sunuma :)
Teşekkür ederim, bu makarna'nın tadında bir fark yok aslında. İsmi farklı sadece. Nasıl uzun makarnanın adı spagettiyse bunun da adı gnocchi. Fakat orijinalinin tadı daha farklı tabi, o daha çok patatesli bir yemek gibi oluyor, bu daha makarna gibi. Biraz da o yüzden makarnasını yaptım. Dünya mutfağı kategorisi olursa orijinalini de yaparım belki :KK48:

Senin için sadece son fotoğrafın olduğu kısmı alıntıladım. Bu şekilde açılır umarım :KK36:

photogrid_1507483546031-jpg.2053173

Teşekkür ederim, bu makarna'nın tadında bir fark yok aslında. İsmi farklı sadece. Nasıl uzun makarnanın adı spagettiyse bunun da adı gnocchi. Fakat orijinalinin tadı daha farklı tabi, o daha çok patatesli bir yemek gibi oluyor, bu daha makarna gibi. Biraz da o yüzden makarnasını yaptım. Dünya mutfağı kategorisi olursa orijinalini de yaparım belki :KK48:

Senin için sadece son fotoğrafın olduğu kısmı alıntıladım. Bu şekilde açılır umarım :KK36:
anladım patatesli daha lezzetli bir şey olur muhtemelen sonra dönüp baktım açıldı midye kabuğu gibi tipi sanırım :)) bugün de markette ufo makarna gördüm çocuklar için yapmışlar neleri var neler

tekrar açılır dünya mutfağı iyi oluyor gerçi ben sonuncu olmuştum ama olsun :)

anladım patatesli daha lezzetli bir şey olur muhtemelen sonra dönüp baktım açıldı midye kabuğu gibi tipi sanırım :)) bugün de markette ufo makarna gördüm çocuklar için yapmışlar neleri var neler

tekrar açılır dünya mutfağı iyi oluyor gerçi ben sonuncu olmuştum ama olsun :)
Patateslisinin Türk damak tadına uymadığını söyleyenler olabiliyor. Patates kroketi kızartmak yerine haşladığınızı düşünün, onun gibi bir tadı var. Seven çok seviyor, sevmeyen de yavan bulup nefret edebiliyor malesef :KK48:
Gerçi sosunda bir sınırlama olmadığı için ne kadar güzel bir sos hazırlarlanırsa o kadar lezzetli olur :kk77:

Patateslisinin Türk damak tadına uymadığını söyleyenler olabiliyor. Patates kroketi kızartmak yerine haşladığınızı düşünün, onun gibi bir tadı var. Seven çok seviyor, sevmeyen de yavan bulup nefret edebiliyor malesef :KK48:
Gerçi sosunda bir sınırlama olmadığı için ne kadar güzel bir sos hazırlarlanırsa o kadar lezzetli olur :kk77:
haklısın makarnaya lezzeti veren sos zaten bizim evdekiler kızım özellikle pek sevmiyor genelde heq sade spagetti yapıyorum onun yüzünden :işsiz:

X