Çorbalar Tavuk Suyuna Soğan Çorbası-Resimli

su35

bir varmış bir yokmuş
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2007
1.932
1
45
merhaba..
soğan çorbası denince ilk aklıma gelen soğan soğan kokan pekte hoş olmayan bişey gelmişti aklıma..biraz önyargılı düşünmüşüm:KK43: ben yaptım ve beğendim,hatta çok sevdim..aroması müthiş çok lezzetli ve oldukçada güzel bir çorba umarım sizde beğenirsiniz..

soğanlarımızı söğüş doğruyoruz..

1 adet çok büyük soğan(yada 2 tane normal) 3 bardak tavuk yada et suyu 3 kaşık un 50 gr tereyağ 3ymk kaşığı sıvıyağ 1 su bardağı krema 1 su bardağı süt 2 yumurta sarısı tuz baharat ve servis yaparken kullanmak için üzerine kaşar yada gravyer peyniri..

doğranmış soğanımızı tereyağ ve sıvı yağımızı tencereye koyup kısık ateşte yakmadan pembeleşene kadar kavuruyoruz,içine unumuzuda ilave edip un kokusu gidene kadar sadece bir kaç kez çevirip aynı işleme devam ediyoruz..içine tavuk yada et suyumuzuda ilave edip yavaş yavaş karıştırıp kaynamaya bırakıyoruz....diğer tarafta kremayı sütü ve yumurta sarılıarını tuz ve dilersek baharatıda hepsini iyice harmanlayıp kaynamakta olan çorbamızdan bir kaşık bu malzemeye karıştırıp ılıtıyoruz sonra hepsini çorbanın içine katıp karıştırıyoruz..kaynamaya başlayınca blendrla içindeki soğanlar kaybolana kadar iyice çırpıryoruz eğer kıvamı yogunsa su ilave edebilirsiniz..servise hazrlarken peynirde eklemeyi unutmayın:KK66:afiyet olsun..

Son düzenleme:
kolajlar6.jpg

ben sogan sevmem ama
kizim ve esim bayilirlar
gerci pismis sogana lafim yoktur
cok ilgimi cekdi cok merak etim canim
insallah birgün denerim
ellerine saglik
a.s.a.s.a.s.

Ben sogani cok severim.Cigini de pismisini de.Bunu kesin yaparim ben.YApinca da yaparim canim.Sagol.

ben sogan sevmem ama

kizim ve esim bayilirlar
gerci pismis sogana lafim yoktur
cok ilgimi cekdi cok merak etim canim
insallah birgün denerim
ellerine saglik

a.s.a.s.a.s.
incim sağolasınopuyorumnanaktan
inan bende ilk duydugumda bana göre değil demiştim,çünki bende soğan kavururken yayılan kokuyu hiç sevmem:sinifsinif:
ama çok farklı bir tat çıktı ortaya.kışın bu çorbaya kerevizde ekleyerek deneyeceğim kesin..müthiş bir aroması var..peynirlede servis yapılınca oldukça lezzetli bişey oldu..tavsiye ederimyerimseniben
Ben sogani cok severim.Cigini de pismisini de.Bunu kesin yaparim ben.YApinca da yaparim canim.Sagol.
teşekkür ederim canm sağolsınopuyorumnanaktan
soğan seven biri eminimki bu çorbayı dahada lezzetli yapar kesinkaydirigubbakcemile5
ben kokusunu pek sevmediğim halde bayıldım..umarım sizde beğenirsiniz..:kedi:

X