Tayin olduğum okula oyuncak yardımı

Mrs-cicek

🍀
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
4.700
4.247
Öncelikle herkese merhaba,
Aslında söyleyeceğim şey bir dert gibi gelmeyebilir ama benim için şuan için dert..

Ben 4 yıl bir köy okulunda öğretmenlik yaptım,okul öncesi öğretmeniyim.
ilk atandığımda da aynı şuan olduğu gibi endişeliydim ama sorunu hallettim zaman içinde ancak şuanda halletmem biraz zor olacak sizlerden yardım istiyorum.

Sorun şu,önceki okulumda olduğu gibi bu okulda da gelen öğretmenler günü bitirme (gerçekten iyi şeyler yapmaya çalışanları tenzih ediyorum) derdine girmişler sadece.

Sınıfta hiçbir materyal yok,ne oyuncak ne kırtasiye.Bunlar bi tarafa anasınıflarında çocuğun algısını açık tutacak ve akademik gelişimine katkı sağlayacak hiçbir duvar grafikleri vs de yok.Yani günü bitirme derdi düşüncesi ondan oluştu.

Neyse eleştirmeyi bırakıyorum :)

Daha önceki okulumda çıktığım ay dahil sürekli çabaladım oyuncak, kırtasiye malzemesi,giyecek dahil yardımsever insanlardan eşten dosttan topladım,hatta burda da ilk atandığım dönemlerde hikaye kitabımız yok demiştim 1-2 kişi sağolsun kitap yolladı bize..

O malzemeler tabii ki o okulda kaldı yaklaşık 4 kocaman koli dolusu oyuncağımız kırtasiye malzememiz birikmişti bazen keşke yarıya bölüp getirseydim dediğimde oluyor,çünkü yeni okulumda hiçbir şey yok ve isteyecek kimse de kalmadı çevremde (daha önce istediklerim var artık istemem,istesem de vermeyebilirler)
Merkezi bi okula atandım açıkçası gerek olmaz diye de düşündüm ama aksine varmış.

Sizlerden en azından çocuğu olanlardan kullanılmış kötü durumda olmayan oyuncaklarını bize göndermelerini istiyorum 🙏😌

Not:Göndermek İsteyenlere güven oluşturması adına öğretmen kimliğimi atabilirim 🤗

Öncelikle herkese merhaba,
Aslında söyleyeceğim şey bir dert gibi gelmeyebilir ama benim için şuan için dert..

Ben 4 yıl bir köy okulunda öğretmenlik yaptım,okul öncesi öğretmeniyim buarada.ilk atandığımda da aynı şuan olduğu gibi endişeliydim ama hallettim zaman içinde ancak şuanda halletmem biraz zor olacak sizlerden yardım istiyorum.

Sorun şu,önceki okulumda olduğu gibi bu okulda da gelen öğretmen günü bitirme (gerçekten iyi şeyler yapmaya çalışanları tenzih ediyorum) derdine girmiş sadece,sınıfta hiçbir materyal yok,ne oyuncak ne kırtasiye.Bunlar bi tarafa anasınıflarında çocuğun algısını açık tutacak ve akademik gelişimine katkı sağlayacak hiçbir duvar grafikleri vs de yok.

Neyse eleştirmeyi bırakıyorum :)

Daha önceki okulumda çıktığım ay dahil sürekli çabaladım oyuncak, kırtasiye malzemesi,giyecek dahil yardımsever insanlardan eşten dosttan topladım,hatta burda da ilk atandığım dönemlerde hikaye kitabımız yok demiştim 1-2 kişi kitap yolladı bize..
O malzemeler tabii ki o okulda kaldı yaklaşık 4 kocaman koli dolusu oyuncağımız kırtasiye malzememiz birikmişti bazen keşke yarıya bölüp getirseydim dediğimde oluyor,çünkü yeni okulumda hiçbir şey yok ve isteyecek kimse de kalmadı çevremde (daha önce istediklerim var artık istemem,istesem de vermeyebilirler)

Sizlerden en azından çocuğu olanlar kullanılmış kötü durumda olmayan oyuncaklarını bize göndermelerini istiyorum 🙏😌

Not:Göndermek İsteyenlere güven oluşturması adına öğretmen kimliğimi atabilirim 🤗
Ay csnim ya keşke Türkiye'de olsaydım yollardim çok var çocukların oyuncakları onları çöpün içine atmıyorum çöpün kenarına koyuyorom birileri görür alsın diye inşallah sana yardimci olacak kişiler çıkar 🙏🤲☺️

Ay csnim ya keşke Türkiye'de olsaydım yollardim çok var çocukların oyuncakları onları çöpün içine atmıyorum çöpün kenarına koyuyorom birileri görür alsın diye inşallah sana yardimci olacak kişiler çıkar 🙏🤲☺️
Çok sağol cnm inşallah olur 😊

Senin de yaptığın çok güzelmiş,çocuk her yerde çocuktur amacım onları gerçek anlamda mutlu etmek yoksa diğer türlü daha kolay..

Youtube da böyle bir ögretmen var Bitlis'in köylerinde ögretmenlik yapiyor gencecik bekar bi kadin ve her gittigi okulu çicek gibi yapiyor
Sizi de tebrik ederim verdiginiz çabadan ötürü 🤗

Hocam size tavsiyem eger bu tarz guzel seyler yapmaya niyetleniyorsaniz bunu yaparken yapmayan insanlari yermeden yapin. Bunu yapmayan ogretmenin daha once sizin gibi cabalamadigini nereden biliyorsunuz? Emeklerinizi takdir ediyorum ama bu tavir hic hosuma gitmiyor.

Youtube da böyle bir ögretmen var Bitlis'in köylerinde ögretmenlik yapiyor gencecik bekar bi kadin ve her gittigi okulu çicek gibi yapiyor
Sizi de tebrik ederim verdiginiz çabadan ötürü 🤗
İnanın ilk gittiğim okulda sınıftan 8 büyük çöp torbası çöp çıkardım yani hadi bişey yapmazsın da çöp neden biriktirirsin :KK43:

teşekkür ederim ☺️

Hocam size tavsiyem eger bu tarz guzel seyler yapmaya niyetleniyorsaniz bunu yaparken yapmayan insanlari yermeden yapin. Bunu yapmayan ogretmenin daha once sizin gibi cabalamadigini nereden biliyorsunuz? Emeklerinizi takdir ediyorum ama bu tavir hic hosuma gitmiyor.
Saygı duyarım..
Ama belli yapmadıkları.

Yani belki bahsettiğim şeylerin sadece parayla yapıldığını sandınız ama değil,çöp biriktirmek nedir mesela ?

Ya da duvara bi mevsim grafiği yapmak ya da bir boy cetveli çizmek ne bileyim bunlar parayla yapılmaz çaba ile yapılır..

Saygı duyarım..
Ama belli yapmadıkları.

Yani belki bahsettiğim şeylerin sadece parayla yapıldığını sandınız ama değil,çöp biriktirmek nedir mesela ?

Ya da duvara bi mevsim grafiği yapmak ya da bir boy cetveli çizmek ne bileyim bunlar parayla yapılmaz çaba ile yapılır..
Olabilir ama niyetinizi golgede birakiyorsunuz. kisaca ihtiyaclarinizi yazip yardim etmek isteyen var mi diye sorabilirsiniz? Sizden oncekilerin yapmadiklarini ve sizin yaptiklarinizi detayli yazmaniza gerek var mi? Yaptığınız iyiligi mesleginiz ve vicdaniniz icin yapiyorsunuz, birakin gizli kalsin.
Siz belki bu amacla yapmadiniz ama etrafimda surekli reklamini yapan ogretmenler gormekten cok bunaldim. Insanlar iyilik yapmak icin degil ben yaptim demek icin yapiyor. Yazdiklariniz bana bunu hissettirdi.

Mrs-21,
okul yardımı olacağından konunuz sorun olmaz fakat okul yönetimi de böyle bir yardımı onaylıyorsa, okul yardımlarında prosedür nedir bilmiyorum okuldan veya ilgili mercilerden yardım izni vb almak gerekir mi? Buradan direkt okul adı ve gönderi adresi olarak da okulun adresini verirseniz daha iyi olur.

Ayrıca belirteyim okul yardım talepleri, kurum veya kuruluşların izinli yardım talepleriyle alakalı konu açmak da (okul adı, kurum kuruluş adı, adresi paylaşmak kaydıyla) sorun yok, bireysel ve yetkili mercilerden izin alınmamış yardım konuları yasaktır çünkü suistimal ediliyor, aynı zamanda yardım konuları bir derdim var bölümüne değil yardım meleklerine açılmalıdır.

Çok sağol cnm inşallah olur 😊

Senin de yaptığın çok güzelmiş,çocuk her yerde çocuktur amacım onları gerçek anlamda mutlu etmek yoksa diğer türlü daha kolay..
Evet iyi düşünmüş sun köy okullarında imkansizliktan malzeme alınmıyor ☺️ ilgilendirmiyor hayırlısı bakalım 🙏🤲

Mrs-21,
okul yardımı olacağından konunuz sorun olmaz fakat okul yönetimi de böyle bir yardımı onaylıyorsa, okul yardımlarında prosedür nedir bilmiyorum okuldan veya ilgili mercilerden yardım izni vb almak gerekir mi? Buradan direkt okul adı ve gönderi adresi olarak da okulun adresini verirseniz daha iyi olur.
Evet normalde izin alınır ama müdür bunu onaylasa bile milli eğitimler olaya devleti karalamak gibi baktıkları için onay vermiyorlar
Daha önce yaşadım çünkü,müdürüm ben onaylarım ama milli eğitim onaylamaz dedi hatta başka okuldaki öğretmen sadece müdür onayı ile çarşı grubuna yazmıştı diye (okulun ve çocukların adını fotoğrafını açıkça paylaşmışlardı) soruşturma yedi..

Yani böylesi öğretmen için daha kolay ve ben zaten güven oluşturması adına yardım değil de “hediye” adı altında sadece kişiye fotoğraflarımızı (hediyeler ulaşınca) paylaşırım..

Gerçekten esas sorunu görmezden gelip iki taraftan öğretmenleri yetersiz görmeniz hoşuma gitmedi. Başkalarını karalamayarak da yeterince idealist ve yardımsever görünebilirsiniz. Suya sabuna dokunmadan surdan öğretmenleri eleştirip geceyim demek yakışmıyor. Bende baya kitap var ama annemin evinin deposuna koymuştum toplayıp. Başka şehirde annem. Gittiğimde bakacağım. Konu aktif olursa yazacağım. Bir de oyuncakları hep dağıttım ama oyun hamuru oyuncaklarımiz var evde olursa onları gönderebilirim.

Gerçekten esas sorunu görmezden gelip iki taraftan öğretmenleri yetersiz görmeniz hoşuma gitmedi. Başkalarını karalamayarak da yeterince idealist ve yardımsever görünebilirsiniz. Suya sabuna dokunmadan surdan öğretmenleri eleştirip geceyim demek yakışmıyor. Bende baya kitap var ama annemin evinin deposuna koymuştum toplayıp. Başka şehirde annem. Gittiğimde bakacağım. Konu aktif olursa yazacağım. Bir de oyuncakları hep dağıttım ama oyun hamuru oyuncaklarımiz var evde olursa onları gönderebilirim.
Kendimi ifade etmem için öncesini de söylemem lazım geliyor demek ki.

Çünkü ben buradaki insanları biliyorum az çok 😁 Sınıfta bişey yok dersem “neden yok nasıl yok” der bana yalancı muamelesinde bulanacaklar.

Neyse yardım etmek isterseniz özelden mesaj atarsınız adres veririm 🤗💚

X