Tecrübe sahibi bayanlar lütfen bir akıl verin çok zor durumdayim

Birgaripask93

30.11.17Baslngc:107güncel:106.600 hedef:60-65
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2017
250
159
31
Günaydın kk üyeleri ben sırf bu derdim yüzünden üye oldum hanimlar ben ev hanimiyim 2 çocuk annesiyim 24 yasindayim ufak bir kasaba gibi yerde otryoruz merkeze araç ile gidip geliyoruz benim sıkıntım ev isi ile ilgili 2 kat evimiz var duvarlar olsun tavanlar olsun çatlak 3 sene önce mutfagimi yaptırdım ama pek memenun değilim mesela eltimin evine görümcem in evine gittiğimde is yapasim geliyor çok zevkli is yapmak ama kendi evime gelinceye yerimden kalkamıyorum aklımda plan kuruyorum bugün sırayı temizliyim yatın burayı falan ama nafile yerimden kalkamiyorum içimden gelmiyor son 1 haftadır düzgün temizlik yapmadım ev les gibi battikca batiyorum evden soğudum ama mecbur temizlik şart nasıl duzeticem kendimi eşimin dediğine göre 3 4 ay a evi yıkıp yeniden benim istediğin gibi yaptiricakmisiz ama ben 4 senedir bekliyorum ilçeye gitmeyi ama eşim apartman sevmiyor ben yapamam diyor burda müstakil evimiz var bide arabamız olur merkeze gitmek daha kolay olur diyor 4 yıldır gidicez diye diye soğudum evden zaten bi görseniz evin halini heryer catladi 2. Bir sey ise geçen sene çocuk odası aldık burdan taşınınca diye yatak odami iptal ettirdi eşim tabi onun zoru ile yatak odamdan vazgeçtim yeni eve çıkınca yenisini alıcam sana dedi 1 senedir yerde yatiyoz bende gencim bende heves ediyorum ama şuanki en büyük problemim temizlik nasıl yenice kendim bir bardak kaldirsim yok dolapları içi almış başını gidiyor aman kim yapcak diyorum bu konuda n çok rahatsixim bu evde napicam

Esinizi sıkıstirın hic bisey yapasim gelmiyor diye.
Rabbim saglik versin gerisi gelir bir ucundan tutun isin gerisi gelir icinizden dua edin
Bunu diyince dua et bol bol içindeki vesveseden kurtul diyor ama olmuyor ki insalalh düzelir bende hiç memnun değilim zaten istemediğim bir yerde otrmak zorunda olmaktan

Valla ayni durum bende de oluyor zaman zaman. Evi daginik gördükçe hiç elim gitmiyor biraz roplu olsa daha kolay oluyor sizde de ayni durum olabilir ev zaten kotu catlak diye salabilirsiniz. Batti balik yan gider hesabı. Temizlik icin birini alma sansiniz var mi bir kerelige mahsus belki ondan sonra cok dagilmadan sık sık temizleyerek halledebilirsiniz.

inanın size hak vermiyorum.oturduğunuz evin dışında çogu evde duvar çatlaması gb sorunlar kullandıkça oluyor.
siz eger evinize bakım yapmıyorsanız şehir de olmadı rezidans da otursanız aynı şey olur.
pis ve dagınık ortamlar ruh halinizi bozmaya devam edecektir.
eviniz nekadar derli toplu siz okadar huzurlu olursunuz.
elinizdeki yaşamın kıymetini bilin.
kendimi bahçeli kendime ait bir eve atasım vardır hep

Valla ayni durum bende de oluyor zaman zaman. Evi daginik gördükçe hiç elim gitmiyor biraz roplu olsa daha kolay oluyor sizde de ayni durum olabilir ev zaten kotu catlak diye salabilirsiniz. Batti balik yan gider hesabı. Temizlik icin birini alma sansiniz var mi bir kerelige mahsus belki ondan sonra cok dagilmadan sık sık temizleyerek halledebilirsiniz.
Nerdeee yok valla aynen ya soğudum resmen

inanın size hak vermiyorum.oturduğunuz evin dışında çogu evde duvar çatlaması gb sorunlar kullandıkça oluyor.
siz eger evinize bakım yapmıyorsanız şehir de olmadı rezidans da otursanız aynı şey olur.
pis ve dagınık ortamlar ruh halinizi bozmaya devam edecektir.
eviniz nekadar derli toplu siz okadar huzurlu olursunuz.
elinizdeki yaşamın kıymetini bilin.
kendimi bahçeli kendime ait bir eve atasım vardır hep
Ben bahçeli evimden şikayetçi değilim evimin içinden ve nedenini anlsmadiim soguklugumdam

• Hayatta ne olursa olsun senin olana sahip çıkacaksın
    Başkasının olana bakıp iç çekmeyeceksin
    Başını sokacak bir evin olduğu için şükredebilirsen onun temizlemekte sana zor gelmez
    Tabikide şükür ediyorum ama işte içimdeki bu şeyde engel olamıyorum bende bu durumdan memnun degilim

haklisiniz
ev eski olunca icine en iyi esyayi bile koysaniz kotu duruyor
o yuzden tasinmak icin degil ama evin bakimi icin esinize israr edin , icinde yasarken tadilat zor olabilir ama imkansiz da degil
ve herseyden once kendinize yatak alin neden yerde yattiginizi hic aklim almadi

• Tabikide şükür ediyorum ama işte içimdeki bu şeyde engel olamıyorum bende bu durumdan memnun degilim

Her şey senin elinde , aç pencerelerini derin bir nefes al
Eşini düşün, sevdiğin insanları düşün
Bizim gibi apartmanlarda bir çiçeğe hasret , biraz temiz havaya hasret zehirlenerek yaşayanları düşün
İnancını bilmiyorum ama bir la havle çek ve ufaktan kımılda, banyondan başla mesela, perdelerini aç gün ışığı girsin içeri, bir yerden başla. Evlendiğimde ilk üç yıl öyle kötü bir evde oturdum ki anlatamam sana tarifi yok ama ben hayatımın en mutlu günlerini orada geçirdim, o küçücük dökük evin her yerini sevdim, süsledim, püsledim evime gelenin ağzı açık kalıyordu bu ne kadar huzurlu bir ev diye. Hayat çok kısa eve, eşyaya, hiç bir şeye esir olma. Bugün kalktığında ayaklarının üzerine basıp, tuvalete kendin gidebiliyorsan, ailen yanındaysa mutluluk budur, inan ötesi teferruat

Her şey senin elinde , aç pencerelerini derin bir nefes al
Eşini düşün, sevdiğin insanları düşün
Bizim gibi apartmanlarda bir çiçeğe hasret , biraz temiz havaya hasret zehirlenerek yaşayanları düşün
İnancını bilmiyorum ama bir la havle çek ve ufaktan kımılda, banyondan başla mesela, perdelerini aç gün ışığı girsin içeri, bir yerden başla. Evlendiğimde ilk üç yıl öyle kötü bir evde oturdum ki anlatamam sana tarifi yok ama ben hayatımın en mutlu günlerini orada geçirdim, o küçücük dökük evin her yerini sevdim, süsledim, püsledim evime gelenin ağzı açık kalıyordu bu ne kadar huzurlu bir ev diye. Hayat çok kısa eve, eşyaya, hiç bir şeye esir olma. Bugün kalktığında ayaklarının üzerine basıp, tuvalete kendin gidebiliyorsan, ailen yanındaysa mutluluk budur, inan ötesi teferruat
Haklısın evet çok şükür ama işte içimde o anlamsız his ne olacak

haklisiniz
ev eski olunca icine en iyi esyayi bile koysaniz kotu duruyor
o yuzden tasinmak icin degil ama evin bakimi icin esinize israr edin , icinde yasarken tadilat zor olabilir ama imkansiz da degil
ve herseyden once kendinize yatak alin neden yerde yattiginizi hic aklim almadi
2+1 evim cocuknodasi Salon otrma odası bukadar eşim bana taşınınca sözünü verince yatak odamda kırık dokuktu bunu atalım çocuk odası yapalım zaten yeni eve çıkınca alicaz demişti ondan yani aslında kısa süreliğine ama 1 yıl oldu

Canım çok gencsin ve cok haklısın isteklerinde.
Bak önce sabret. Esin yaptıracam demiş . Ne güzel .
Senin istediğin neyse öyle yaptirsin. Maddi durumunuz nasıl bilmiyorum ama . Yapılınca daha iyi olacaktır.
Onun dışında bizim evde sıkıntı olmamasina rağmen is yapasim gelmiyo çünkü her gün dağılıyor topla allah topla.
Sabret ve elinden ne geliyorsa yap. Temizliği aksatma canım.
Esinlede konuş buraya yazdığını aynen Paylaş ciddi ciddi.

2+1 evim cocuknodasi Salon otrma odası bukadar eşim bana taşınınca sözünü verince yatak odamda kırık dokuktu bunu atalım çocuk odası yapalım zaten yeni eve çıkınca alicaz demişti ondan yani aslında kısa süreliğine ama 1 yıl oldu
iyi de niye oturma odasu var hangi akla hizmet
tabi ki cocuk odasi olmali , ev 2 odaliysa biri yatak.odasi olur digeri cocuk odasi valla 39 yasindayim hayatimda duymadim yatak odasi olmayan evi
siz once gidin bi yatak alin , takim almaniza gerek yok tek bi karyola bi sifonyer bile yeter yatak odanizi yapin

iyi de niye oturma odasu var hangi akla hizmet
tabi ki cocuk odasi olmali , ev 2 odaliysa biri yatak.odasi olur digeri cocuk odasi valla 39 yasindayim hayatimda duymadim yatak odasi olmayan evi
siz once gidin bi yatak alin , takim almaniza gerek yok tek bi karyola bi sifonyer bile yeter yatak odanizi yapin
Ama hanginodaya

Canım çok gencsin ve cok haklısın isteklerinde.
Bak önce sabret. Esin yaptıracam demiş . Ne güzel .
Senin istediğin neyse öyle yaptirsin. Maddi durumunuz nasıl bilmiyorum ama . Yapılınca daha iyi olacaktır.
Onun dışında bizim evde sıkıntı olmamasina rağmen is yapasim gelmiyo çünkü her gün dağılıyor topla allah topla.
Sabret ve elinden ne geliyorsa yap. Temizliği aksatma canım.
Esinlede konuş buraya yazdığını aynen Paylaş ciddi ciddi.
Canm yapar yaparda ama ne zaman çok sağol anlayışın için maddi durum derken bizim evin dibinde metro geçiyor yani bahcemizin içinden 2 metre mesafesi var metro zamanla evimizde catlamalar duvarlarda yarıklar çıkardı meydana bizde dava açtık 3 yıl oldu dava süreli ee ev çatlak olduğu için satamiyoruzda kim alır ben bile otrma k istemiyorm başkasının günahın a neden girelim dava sonucu 3 ay sonra tamamlanınca k maddi tazminat hakkımız var onunla yapıcaz zaten ama otrdgm yerde pazar yok 2 tane market var ama çeşit çok değil araba aldıktan sonra bunlar çözülür ama işteev problem inşallah fazla uzamaz

X