Tuvalet Eğitimi Tecrübeli Anneler lütfen bir yardımcı olun tuvalet eğitimi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

askceyda

NİKAH TARİHİMİZ (03.09.2015)
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2014
137
62
32
Öncelikle hepinize merhaba değerli anneler ☺️ benim oğlum 5 yaşına girecek ama tuvaleti hala red ediyor çok canım sıkılıyor bezi tuvalet gibi kullaniyor düşünün . Gün boyu takılı değil geldiğinde takıyoruz , çok uğraştım iki senedir bununla uğraşıyorum inatla gitmek istemiyor korktuğunu söylüyor 😔 gece sorunumuz yok ıslatmak yok kuru kalkıyor zaten gece bez de takmıyoruz
Sadece gündüzleri hem çiş hem de kaka beze yapıyor ne yapacağımı şaşırdım lazimliga da yapmıyor lütfen akıl verin ne yapayım iki gün felan da tuttu yani bez takmayinca...

5 yaşında bir destek mi alsanız acaba. Belki başka korktuğu şeyi ifade demiyor olabilir. Bnm kızımda da kaka korkusu vardı çiş için tuvalete gidiyordu ama kakayi beze yapıyordu. İki ay kadar da yaptı üstüne asla gitmedim sürekli konuştum ve anlattim bunun normal birşey olduğunu tuvalete yapmamamiz gerektiğini kolay bir süreç de olmadı. Sabırlı olun çocuklara birşey yaptirmanin en kolay yolu tatlı dil ile anlatmak en zor tarafı ise bunu defalalarca anlatmak.

Öncelikle hepinize merhaba değerli anneler ☺️ benim oğlum 5 yaşına girecek ama tuvaleti hala red ediyor çok canım sıkılıyor bezi tuvalet gibi kullaniyor düşünün . Gün boyu takılı değil geldiğinde takıyoruz , çok uğraştım iki senedir bununla uğraşıyorum inatla gitmek istemiyor korktuğunu söylüyor 😔 gece sorunumuz yok ıslatmak yok kuru kalkıyor zaten gece bez de takmıyoruz
Sadece gündüzleri hem çiş hem de kaka beze yapıyor ne yapacağımı şaşırdım lazimliga da yapmıyor lütfen akıl verin ne yapayım iki gün felan da tuttu yani bez takmayinca...
Sabirla sinirli davranmayin daha da hurkutur

Benim oglum4.5 yasinda bebek bezini sonlandirdik zor oldu sabir lazim

Valla aynisi ben de var 3 bucuk yasinda. Bezi tuvalet yaptı ayni sekilde gece falan da takmiyorum ama oturma yok.kardesi de olacak oyle bir donemdeyiz oyuzden ustune gidemiyorum suan zaten sadeve guzellikle anlatyrm:s

X