tecrübeli anneler yardım

eldanarr

Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2012
31
0
Merhaba 3 aylik oğlum var. Oğlumu uyutamiyorum. Gunduzleri iyi kotu uyuyor ama geceleri uykusu olduğu halde ağlıyor ve uyutma çabalarim boşa çıkıyor. Uyutmaya çalışınca koparıyor yaygarayı. Gece 3 e kadar uğraşıyorum zorla uyuyor. Belli bir uyku düzenimiz yok. Ne yapmam gerekiyor.uyku düzeni için erken mi yardımlarinizi bekliyorum...

Merhaba 3 aylik oğlum var. Oğlumu uyutamiyorum. Gunduzleri iyi kotu uyuyor ama geceleri uykusu olduğu halde ağlıyor ve uyutma çabalarim boşa çıkıyor. Uyutmaya çalışınca koparıyor yaygarayı. Gece 3 e kadar uğraşıyorum zorla uyuyor. Belli bir uyku düzenimiz yok. Ne yapmam gerekiyor.uyku düzeni için erken mi yardımlarinizi bekliyorum...

canım gazı vardır yada uykusu gelince uyutmazsan zor uyur sen sakinken al uyutmaya çalış uyku düzeninin oturmuş olması gerek artık ama oturmamışta olabilir geceyle gündüzü hala ayıramıyodur yatırınca ağlarsa sallamaya devam et emziğinide ver pes edecektir bi kaç gün dene işe yarar umarım 20 dk falan salla cnm elbet uyuyacaktır

Gazı olduğunu sanmiyorum. Uyumamak için inat yapıyo sanki. Peki nasıl düzrne sokabilirim sizler neler yaptınız, gece gündüzü nasıl öğretırım. Bide oğlum çok emmek istiyo bu gecer mi zamanla. İlk anneliğim olduğu için tecrübesizim lütfen yardimci olun

Geceleri uyumayip surekli aglayan cocugun bir sıkıntısı vardir...iyi takip et...ac olabilir gazi olabilir..biyeri agriyordur...emerek uyutmaya alistirdiysan sen gidince rahatsiz oluyordur...pisigi vardir..bunun gibi sebepler ..
cok iyi gozlemci olmalisin

Ha bide oglum cok emmek ustiyor demissin...3 aylik bebek tabi emecek..ac olmasin bu cocukk sakın

evet canım aç olan bebek uyumaz sen gecede emzir sürekli bi süre sonra kendiliğinden oturur canım uyku düzeni birde çocuğu tanımak önemli ayrıca büyüme atakları oluyo bebeklerin 1 hafta kadar sürüyo bu süre içinde hep huysuz ve aç oluyo olur böyle dalgalanmalar zamanla geçer canım sabırdan başka çare yok

Belkide ben anlayamıyorumdur bebeği. Aç olması imkansiz gibi birşey sürekli emziriyorum gelişimi de çok güzel. Ayakta sallayarak uyutuyorum. Benim bir sorum daha olacak sanırım oğlum sallanmaktan hoşlanmıyor. kendi kendine uyuyor bazen ama her zaman değil. Çoğu annenin istedi birşey bu, nasil devam ettirebilirim bu durumu. Uyutma konusunda çok yetersizim

Canım genellikle erkek bebeklerin gaz sorunu olduğunu söylerler zirko diye bi gaz giderici yağ var onu alıp. Bebeğinin ağzına damlata bilirsin ozaman gaz sorunu kalmaz

Bu dönemde genelde böyle olur ama geçer 3 5 ay arası anneye zulüm dönemi oluyor genelde ☺️

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Çocuğa düzen oturtturmaktansa, çocuğun kendi düzenini hazır olduğu zaman kendi kendine yakalaması taraftarıyım. Daha çok minik uyku düzeni ve uyku eğitimi için. Büyüme atağı yaşıyordur büyük ihtimal. Benim oğlum da 3 aylık ve bizim de senin anlattığın gibi bi sürecimiz olmuştu. Gaz da olabilir. Yoksa sırf inattan o kadar ağlamaz bir bebek.

Gazı olduğunu sanmiyorum. Uyumamak için inat yapıyo sanki. Peki nasıl düzrne sokabilirim sizler neler yaptınız, gece gündüzü nasıl öğretırım. Bide oğlum çok emmek istiyo bu gecer mi zamanla. İlk anneliğim olduğu için tecrübesizim lütfen yardimci olun

Minnacik bir bebeğin inat yaptığını düşünmüyorum. 1 yasında olsa hadi neyse derim olabilir ama el kadar bebis ne anlasın. Actir. Emziriyorsan iki göğsünü de emzirdiğine emin ol. Emzirme pozisyonunu değiştir ki göğüslerin iyice boşalsın o da ac kalmasın. Benim oğlum kilolu doğmuştu bende aksamustu dursun kalıyordum yeiyordu o zamanlar ben yaptırmadan once bir biberon formül süt takviyesi yapardım guzel uydurdu ama sütun yeterliyse sakın böyle birşey yapma. Daha 3 ay olmuş. Gazı vardır ben sab simplex kullandım ve karnına sıcak birşeyler koydum öyle uyuttum. Zamanla oturur üzülme. En fazla 5 ay gerçi ondan sonra da diş sıkıntısı başlayacak 😁 öyle ya da böyle o dönemler geçecek. Bebeğini boşuna ağlatarak uyutma yöntemlerini deneyip yalnız bırakma yazık ona sana daha cok ihtiyacı var. Ayakta sallanmaktan hoşlanmıyorsa o zaman boşver ilerde uyutacağım diye canın çıkar yoksa eğer bir kez ayakta sallanmayın alışırsa.

Hersey yoluna girecektir merak etme. Sadece biraz sabır.

Benim kızım da 3 aylık yavaş yavaş bi düzene giriyor gibi uykuları..gece gündüz ayrımını yapmak için ekstra bi çaba harcamadık doğduğundan beri akşam 8 en geç 9 gibi uyursa gece uykusuna karışıyor uykusu ama sanırım en önemli sebebi ilk 40 gün benimde aynı saatlerde onunla uyumam oldu. Herşeyden önce çok iyi bir gözlemci olmalısın uykusu geldiğinde gündüz bile olsa belli ediyor çünkü hareketleri yavaşlıyor gülmesi azalıyor falan.. Bunları gördüğünde yatağına götür bir iki ninni söyle yanında olduğunu hissetsin. Biz uykucu kuzucuk aldık yağmur sesini açıyorum uyuyana kadar yanında kalıyorum rahatla dalıyor uykuya. Bir de sakin ve sabırlı olmalısın ve daha erken yatağa gitmeye başlayın ama önce bi derdi sıkıntısı olmadığından emin ol

Bir de bazı bebekler sallanmaktan gerçekten hoşlanmıyor mesela bizim kızı kucakta hafifçe sallayıp uyutmaya kalksan kıyamet kopuyor ama yatağa koyup ninni söylemeye başladığımda gözler kayıyordu ben de sallamaktan vazgeçtim şimdi daha rahatız

Surekli emmek istiyor demissiniz goguslerinizi sıkp sutunuz olup olmadigindan emin olun ac olabilir bebek. Eger degilse emzik vermiyosaniz emzik vermenizi tavsiye ederim. Uyutmak icin sallamayin bu onun basini dondurebilir. Kucaginiza alin gogsunuze yatirin ve hafifce poposundan veya sirtindan pispislayip size dogru yani kafaniza dogru sallayin.bebegin sizin sicakliginiza ihtiyaci olabilir. Oda da isigi veya los isik acmayin tamamen karanlik olsun. Şiiii şiiii diye pispislarsaniz bu bebeğin hosuna gidebilir cunki anne karninda buna benzer sesler vardir. İnşallah biran once duzenegirebilirsiniz..

X