tehdit

Molia

Guru
Kayıtlı Üye
15 Mart 2009
2.822
1.109
Necdet bey;

Sevgilim tarafından sürekli tehdit ediliyorum. Önce kişisel hakaretlerle tehdit edilerek, sürekli göz hapsinde tutularak, karşı cinsle konuşmam söz konusu olduğunda hakaret ve fiziksel hareketlerle devam etti. Ilk başlarda sevdiği ve sahiplendiği için düşündüm. Daha sonra evime gelip gizlice ailemin numarasını alıp beni ailemi aramakla tehdit etmeye, bakire olmadığımı söylemekle tehdit etmeye başladı. Daha sonralarında ise aileme ettiği hakaretlerle devam etti. Kişisel hayatım denen bir şey kalmadı. Şiddet de gördüm ayrıca. Herhangi bir darp raporu almadım. Olayların bu raddeye geleceğini bilsem alırdım. Huzurum bitik durumda. Yalnız yaşıyorum ve ailemin böyle bir konuda ılımlı yaklaşacağından endişem var. Türkiye gibi bir şehirde böyle mevzular çok hoş karşılanmıyor ne yazık ki. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Gündelik hayatım zehir oldu, hiçbir işimi rahat yapamaz hale geldim. Sürekli takip ediliyor muyum hissi var. Şikayette bulunmam konusunda daha fazla tedirginlik yaşamaktan korkuyorum, çünkü elinde ailemin numarası var. Hayatımı mahfettirmek istemiyorum. Ne yapmalıyım çok çaresiz kaldım.

Ayrıca böyle bir durumda yazdığım mesajları bana karşı kullanma ihtimali var mı? çünkü sonuçta ayrılıp barışma küsme barışma sonucunda normal sevgili hayatına devam ettiğimiz günlerde ki konuşmalarda kendi rızasıyla ibaresi konulur mu?

Merhaba;
Sizin konunuz çok hassas bir konu. Onun size gönderdiği mesajların, sizin cevaplarınız ne olduğunu bilmeden çok sağlıklı bir yorum yapmak mümkün değil. Anladığım kadarıyla bu mesajların içeriğinin burada yazılması da pek mümkün gözükmüyor. Dilerseniz portal dan özel mesajla bana ulaşabilir, orada daha açık bir biçimde sorunuzu yazabilirsiniz. O zaman size daha sağlıklı ve doğru cevap verme şansımız olabilir.
İyi günler dilerim.

Mesaj sayim az olduğu için özel mesaj gönderemiyorum. Necdet bey bizim çoğu günümüz tartışmayla ayrılıp barışmayla geçti. Ayrıldığımızda aileme şahsıma karakterime kadar iğrenç ötesi küfürler alıyorum. Ben de sinirlenip onun karakterine (ailesi hariç) itaben küfür ettiğim oldu. Barıştığımızda yine normal sevgililer nasıl mesajlaşıyorsa öyle mesajlaştık. Şimdi bu mesajlar takibe alınıp incelendiğinde bana sizinde küfürleriniz olmuş veyahut sizinde bir sevgili gibi attığınız mesajlar olmuş denilip bu konuda karşılıksız hakaret bulunmamakta gibi ibare konulabilir mi? Şöyle ki olayın içinde bekaret konusu olduğundan tedirginim. Yani ailemin numarasını aldı gizlice. Bende bir şekilde onun ailesinin numarasına ulaştım. Ben de onu ailesini aramakla mecburen tehdit ettim bu durumda onun ettiği hakaretlere karşılık yapılmış bir savunma diye değerlendirilebilir mi? Yalnız yaşadığım için de sürekli evime gelme ve sinirlenip yine bana fiziksel hakarette bulunmasından korkuyorum. Dışarıya çıkamıyorum, gezemiyorum, bi erkek arkadaşım msj attığında boğazıma yapışıyor. Aşırı kıskanç. Önceleri sevdiği için yaptığını düşündüm. Ama bana artık takıntı meselesi gibi geliyor. Yani seven bir insan sevdiğinin hayatına canına bu kadar kast edici tehdit edemez diye düşünüyorum. Ailem modern bir aile ancak Türkiye gibi bir yerde bu gibi hassas bir konu benim hayatıma, yaşamıma engel olacak ve ömür boyu utanç olacak. Zamanında yaptığım bir hatadan dolayı bir insanın bunu tehdit unsuru görmesi ve bu güne kadar ailemden bile tokat yememiş bir insan olarak yaşadıklarım hem ruhsal hem fiziksel açıdan beni çok yorgun düşürdü. Yani tahmin edemiyorsunuz işte bir insanla tanıştığınızda olayların bu hale geleceğini. Ne arkadaşlarım bana yardım edebilir çünkü arkası sağlam güçlü bir arkadaşım yok, ne de ailem bu olayı , yaptığım hatayı kaldırabilir düzeyde değiller... Belki affederler ama ben her gün utanç yaşarım. Savcılığa gitmesine giderim ancak arkamda bir destek olmadan tek başıma bunca olayın üstesinden nasıl gelebilirim bilmiyorum, maddi gücüm de yeterli değil. Savcılık olayın içine girerse o bi sekilde aileme ulaşıp hırsına sinirine yenik düşüp ailemi olaya karıştırabilir. Sinirli ve agresif bir insan olduğunu, verdiği sözlerde durmadığını, sürekli beni bununla tehdit etmesinden anladım. Beni kendisine itaat etmem için yaptığını düşünüyorum.

Buradan size çok genel cevap yazabileceğim için size ilk tavsiyem yaşadığınız şehrin barosunun kadın hakları merkezine başvurmanızdır.
İkincisi ise savcılığa şikayet etmeniz ki bu hususta korktuğunuzu belirttiğiniz için nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda yardımcı olabilmem bu şartlarda zor.
Genel bir cevap vermek gerekirse onun cevapları tehdit içerikli ise tehdit nedeniyle hakkında dava açılır. Sizin cevaplarınız tehdit içerikli değil ise endişe etmenize gerek yok. Eğer sizin mesajlarınız da tehdit içerikli ise o zaman her ikiniz hakkında da dava açılabilir.
Bu şartlarda ancak bu kadar yardımcı olabilirim.
İyi günler dilerim.

X