tek yumurtalikla hem erkek hem kız bebege hamile kalinirmi

:KK52: :KK52: senın derdın ne yaa

Allaha sukur onmli bi derdim yok bnm bi oglum var ikinciyi istioruz ama gununu denk getirememişiz doktora gidince anladım 11. 13. Gun arasıymişyumurtlama gunm bu ay yumurta takibi ve testlerle bnu ogrendim ve bu ay bekliorum aslinda çk sagliliyim esim ceket atsa hamile kalırım çunku ilkinde bole olmştu ama gununu tutturamadık işte

Allaha sukur onmli bi derdim yok bnm bi oglum var ikinciyi istioruz ama gununu denk getirememişiz doktora gidince anladım 11. 13. Gun arasıymişyumurtlama gunm bu ay yumurta takibi ve testlerle bnu ogrendim ve bu ay bekliorum aslinda çk sagliliyim esim ceket atsa hamile kalırım çunku ilkinde bole olmştu ama gununu tutturamadık işte

kac yıllık evlısınn

Benim bir arkadaşımında dış gebelikten yumurtalığının biri alındı ve bir kızı oldu ondan sonra. Etraf başladı tabi boş boğazlığı çok sevdiklerinden senin oğlun olmaz demeye , arkadaşta çok takar böyle şeyleri ağlaya ağlaya mafetti kendini sonra doktora sormuş . Doktorun verdiği cevap çok hoşuma gider benim . Kızım sen bakma milletin lafına cinsiyetin kadının yumurtalıklarıyla alakası olsa bazı yerlerde hala erkek çocuğu olmayan kadın dışlanıyor alırız yumurtalığını patır patır erkek doğurur demiş . Kadınla ne alakası var cinsiyetin :)

:KK49:Merhaba:KK49: arkadaslar benim bi arkadaşimin sol yumurtaligi kistten dolayı alindi ve doktoru bir daha kız bebek sahibi olamassın demiş aranizda tek yumurtaligi olupta hem erkek hem kız bebege hamile kalan varmi arkadaslar yardımcı olursaniz çk sevnrm

Ya Allah askina bu doktor hangi universiteden mezun olmus kiz ve ya erkek bebek sahibi olmayi tamamen erkekten gelen sperm belirler. Kadindaki x kromozonunun yanina x tasiyan bir sperm gekir yumurtayi dollerse kiz y kromozomu tasiyan bir sperm dollerse erkek bebek olur. Yani bu budur. Bir yumurtaligi var diye kiz bebek olmama isi ne alaka anlamlandiramadim.

Bewenim bir arkadaşımında dış gebelikten yumurtalığının biri alındı ve bir kızı oldu ondan sonra. Etraf başladı tabi boş boğazlığı çok sevdiklerinden senin oğlun olmaz demeye , arkadaşta çok takar böyle şeyleri ağlaya ağlaya mafetti kendini sonra doktora sormuş . Doktorun verdiği cevap çok hoşuma gider benim . Kızım sen bakma milletin lafına cinsiyetin kadının yumurtalıklarıyla alakası olsa bazı yerlerde hala erkek çocuğu olmayan kadın dışlanıyor alırız yumurtalığını patır patır erkek doğurur demiş . Kadınla ne alakası var cinsiyetin :)

Ewet katılıorum cnm bnm sol yumurtaliktan oglum oldu :KK52: peki o arkadsının hangi yumurtaligi alindi sagmi

Ya Allah askina bu doktor hangi universiteden mezun olmus kiz ve ya erkek bebek sahibi olmayi tamamen erkekten gelen sperm belirler. Kadindaki x kromozonunun yanina x tasiyan bir sperm gekir yumurtayi dollerse kiz y kromozomu tasiyan bir sperm dollerse erkek bebek olur. Yani bu budur. Bir yumurtaligi var diye kiz bebek olmama isi ne alaka anlamlandiramadim.

Bilgilendirmen için saol tatlim aydınlattın bizi :KK52: hangi universiteden mezun oldgnu sormamiş ark bida gideerse senn için sorsun :KK9:

Bilgilendirmen için saol tatlim aydınlattın bizi :KK52: hangi universiteden mezun oldgnu sormamiş ark bida gideerse senn için sorsun :KK9:

Dalga mi gectin ciddi mi yazdin anlamadim ama rica ederim.
tesekkurunden bahsettm bu arada.

Son düzenleme:
ıkı yıl olacak bızımde hazıranda

Hımm iyi bakalim esin seni sewiosa bu duruma alişmaya çaliş cnm onlar onn çocukları mecbur hep hayatınızda olacaklarr eewlenmeden once bunları dusuncektin aklin nerdeydi her neyse olan olmuş en iyisi sen yuvanı kurmaya çaliş aliş yıkıcı olma yapıcı ol sonuçta bnları bile bile ewlenmişin

:KK49:Merhaba:KK49: arkadaslar benim bi arkadaşimin sol yumurtaligi kistten dolayı alindi ve doktoru bir daha kız bebek sahibi olamassın demiş aranizda tek yumurtaligi olupta hem erkek hem kız bebege hamile kalan varmi arkadaslar yardımcı olursaniz çk sevnrm

yok canım öyle bir saçmalık çünkü kadında xx kromozomu var yani cinsiyeti kıza çeviren kromozom. Cinsiyeti erkeklerin kromozomu belli ediyor. Erkeklerde xy kromozomu var yani X olanla y olan birlrşirse erkek oluyor kadındaki x kromozomu erkekteki x komozomuyla birleşirsede kız oluyor. Yani bu demek oluyorki arkadaşının kızıda olabilir oğluda Rabbim herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar versin.:KK14::KK14::KK14:

yok canım öyle bir saçmalık çünkü kadında xx kromozomu var yani cinsiyeti kıza çeviren kromozom. Cinsiyeti erkeklerin kromozomu belli ediyor. Erkeklerde xy kromozomu var yani X olanla y olan birlrşirse erkek oluyor kadındaki x kromozomu erkekteki x komozomuyla birleşirsede kız oluyor. Yani bu demek oluyorki arkadaşının kızıda olabilir oğluda Rabbim herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar versin.:KK14::KK14::KK14:

Amin tatlım bilgilendirmen için saol :KK52: benm soldan oglum olduuu bende pek inanmiorum ama boyle bişeyin oldgnu bi unlu doktorda yazısında yazmiş sagdan genelde erkek soldan kız olur die ama ben dişinda çogu kişide tutuo :KK52:

Amin tatlım bilgilendirmen için saol :KK52: benm soldan oglum olduuu bende pek inanmiorum ama boyle bişeyin oldgnu bi unlu doktorda yazısında yazmiş sagdan genelde erkek soldan kız olur die ama ben dişinda çogu kişide tutuo :KK52:

canım hayırlı olsunda bence cinsiyet pek önemli degil cinsıyeti belirlemede kromozom dışında başka şeylerde var fakat fazla teferruatlı

Hımm iyi bakalim esin seni sewiosa bu duruma alişmaya çaliş cnm onlar onn çocukları mecbur hep hayatınızda olacaklarr eewlenmeden once bunları dusuncektin aklin nerdeydi her neyse olan olmuş en iyisi sen yuvanı kurmaya çaliş aliş yıkıcı olma yapıcı ol sonuçta bnları bile bile ewlenmişin

mecburen katlanıyozz artıkk

Bende hamıleyım yenı ogrendım kan degerım ılk 441 cıktı sonra bır gun sonra yaptırdım 955 cıktı daha yenı hamıleyım ıkız olma sansı varmı kızlar 5 haftalık hamıleyım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Lutfen cvp verın 😔😔😔😔

Su anda 5 haftalık onu yaptırdıgımda 4 haftalıktı en son 25 martta adet oldum ama anlamadım bı turlu ogleden sonra gene gııdıcem dun yaptırdım kan tahlılı

hayır yaa ne alakası var
yumurtalığa göre cinsiyet belli olmuyor
bir dr böyle konuşmaz, arkadaşın yanlış anlamıştır.
dış gebelik nedeniyle tek yumurtalığı alınan kuzenin bir kızı bir oğlu var

Evet dogru bi doktorun bole konuşmaası yanliş ama arkadsm yanlş anlamamiş bole bişeyin yanlş anlaması olmaz ztn cnm senn kuzenin hangi yumuryaligi yok biliomusun

çocuğun cinsiyetini erkekten gelen sperm belirler
senin yumurtalığınla ne alakası var
bi yaşıma daha girdim
o doktora giitme bence bi daha

Ben deil tatlim arkadasın doktoru demiş bnm alla sukur yumurtaliklarimin ikiside yerinde bencede tatlim soleyimde bida gitmesin :KK52:

Benim bir arkadaşımında dış gebelikten yumurtalığının biri alındı ve bir kızı oldu ondan sonra. Etraf başladı tabi boş boğazlığı çok sevdiklerinden senin oğlun olmaz demeye , arkadaşta çok takar böyle şeyleri ağlaya ağlaya mafetti kendini sonra doktora sormuş . Doktorun verdiği cevap çok hoşuma gider benim . Kızım sen bakma milletin lafına cinsiyetin kadının yumurtalıklarıyla alakası olsa bazı yerlerde hala erkek çocuğu olmayan kadın dışlanıyor alırız yumurtalığını patır patır erkek doğurur demiş . Kadınla ne alakası var cinsiyetin :)

Ewet katılıorum cnm bnm sol yumurtaliktan oglum oldu :KK52: peki o arkadsının hangi yumurtaligi alindi sagmi

canım hayırlı olsunda bence cinsiyet pek önemli degil cinsıyeti belirlemede kromozom dışında başka şeylerde var fakat fazla teferruatlı

çok detaylı anlatamayabilirim ama şunu söylim ben çocuk gelişimi mezzunuyum..üniv.tede gördüğüm kadarıyla dediğiniz gibi erkekten gelen kromozomlarla cinsiyet belli oluyor...ama ben dış gebelik geçirdim ve sağ yumurtam alındı..sonrasında bir hamilleik daha kalbi durdu..3. cü hamileleyim oldu çok şükür şuan 3 yaşında kızım var...ama gebelikle ilgili çok sorunlar yaşadığım için iyice araştırıp iyi bir dr. buldum kızımda...daha 5 haftalıkken soldan döllenmişsin ve büyük ihtimal kız dedi...13. haftada da kesinleşti..bende dr. dedim erkek belirlemiyormu cinsiyeti diye...oda şunu anlattı bildiğimiz gibi erkek belirliyor ama %100 değil ama soldaki yumurta kız spermlerini xx leri sağdakida daha çok xyleri çekiyormuş...şimdi seni kendi haline bırakırsak muhtemelen sürekli kız doğurursun dedi..ama bir daha gebelik düşündüğünde gel ve soldan erkek çocuk olmasını sağlıycaz..tabiki önce Allah ve herşeyi yapsakta kız olma ihtimali yine var dedi..ben bunları sordum..erkek diyetini olduğunu yani erkek olma olsağını artıran diyet olduğunu ve adetin durumuna göre sanırım kişiden kişiye değişiyor 15. gün yumurta çatlamatma iğnesi olacağını ve 16. dr. verdiği saatlerde birlikteliğin olmasıyla sadece erkek bebeğin ihtimalinin artırılacağını söyledi..ayrıca kızların bulunduğu spermler 2 gün dayanıp yavaş ilerlemesi erkeklerin bulunduğu spermlerin hızlı ilerleiyp hemen ölmesinden dolayı 16. gün dedi..sağ yumurta sol yumurta mesleesi var ama % 100 değil.çoğunlukla sol kız sağ erkek....hatta bununla ilgili bende post açtım merak ediyorum ..sağ yumurtası olupta sürekli erkekmi doğuruyorlar yada sol tüple sürekli kızmı? Allah sağlıklı evlatlar versin öncelikle..isteyen herkese bu duyguyu nasip etsin....

X