Tekrar denenmeli mi...

Merhaba,

İlk defa konu açıyorum. 5 senelik evliliğimi 1 sene önce aldatma ve şiddet yüzünden bitirdim. evliliğimin başlarında aldatıldığımı bilmeden geçen 4 senesinde eşime çok aşık olarak çok fazla kendimden vererek, fedakarlıklar yaparak sürdürdüm. aldatıldığımı öğrendiğim zaman fedakarlık yapmayı bırakıp hırçınlaştım(doğal olarak). bu süreçte eşim fiziksel şiddet uygulamaya aynı zamanda psikolojik baskı uygulamaya başladı. 1 senede boşandım. 3 yaşında bir kızımız var.

Eşim boşandıktan sonra çocuğu hiç aramadı. zaten ilgisiz bir babaydı hepten kopardı bağlarını. çocuğum çok hırçınlaştı zor zamanlar geçirdi. bu süreçte boşanma psikolojisi bana da ağır geldi çok zorlandım ama toparlanmaya başlamıştım maddi olarak durumum iyi çalışıyorum kendime ve çocuğuma bakabiliyorum. ama tam toparlandım derken eski eşim çıkıp geldi barışmak istediğini söyledi. aile terapisine gitmeye başladık. bişeyler düzelir diye umuyordum ama görüyorum ki eşimin tek derdi tekrar eve girmek. maddi, manevi açıdan kullanıldığımı hissediyorum. tekrar evlenelim diye baskı yapıyor her an tek konuştuğu konu bu ne zaman evleneceğiz diye hesap yapıyor. benden eskisi gibi olmamı istiyor fedakarlık yapmamı, kazandığım parayı bile şimdiden hesap yapıyor şunu harca bunu ayır şöyle yapalım diye.

Sözün kısası çok kararsızım boşanmaya tam anlamıyla alışamamıştım. kızım için çok üzülüyordum, kendimi tam olarak toparlayamadım bile. ama şimdi aynı eve girmek aynı şeyleri yaşamaktan da korkuyorum. eşim beni ve ailemi suçluyor. ailemin ne olursa olsun kocanın yanında dur demesini bekliyormuş. benimde ne olursa olsun boşanmamam lazımmış. kendi hatalarını görmek şöyle dursun bende düzeltilmesi gereken bişeyler olduğunu düşünüyor hala. beni sevdiğini söylüyor. aile terapisine bile aynı eve girene kadar beni kandırmak amacıyla gitmeyi istediğini düşünüyorum. terapiden memnunum kendi adıma bazı şeyleri daha net görebiliyorum. ama eşimin değişmeyeceğini de anladım artık.

Kendimce ölçüp tartamıyorum. onu böyle kabul edip terapiyle kötünün iyisine razı olmak mı? yoksa hayatın tüm yüküne karşı yalnız kalmak mı iyidir. bir türlü doğru yanlış ayırt edemiyorum artık. siz olsanız ne yapardınız?
Tipik erkek davranışı eve geldiğinde temiz ev bulmak ,önüne yemek gelmesi, ütülü kıyafetleri varken aldatmak kolaydı hepsi elinden gidince evini bozduğu için rahatı kaçtı ve size suç buldu. Gerçekten bencil bir adama kendinizi tekrar adamayı göze alabiliyor musunuz. Bir kere sizi aldatmış sizde affetmiş olacaksınız ve rahata kavuştumu yine yapacak. Bence size saygısı olmayan adamla barışmayın şuan boşanma psikolojisindesiniz affetmek kolay. Biraz sabredin rahatladığınızda o adamla konuştuğunuza bile çok pişman olacaksınız.

Birinin sarıp sarmalasına gerek yok.
Önce kendini sevicek bir kadın.
Bu düşünce tarzı çok yanlış ve hataya sürükler insanı .
Ben bunu boşanma psikolojisinin er veya geç gideceğine istinaden söyleyip parantez içinde zaten öyle bir beklentisinin olmamasını belirttim. Belki eski eşini şuan dünyanın tek erkeği olarak görüyor, nasılsa iyi kötü geçmişim var onla diyor başkasına nasıl alışırım hazır alışmışı var diyor olabilir boşanma psikolojisi zaten böyle birşey kendimden ve gözlemlediğim birçok travmatik ilişkilere istinaden çıkarım yaparak konuştum. Hanımefendi şuan sorgulama evresinde olduğu için bilsinki dünyadaki tek erkek o değil yani. Yoksa iyileşmek için birini beklersek hepimize geçmiş olsun.

Maddi olarak zorlanmış ondan gelmiş belli ki ya da çamaşır bulaşık yemek zor gelmiştir. nikah yapmayın boşanmak kolay değil. Aldığınız nafaka da gider pişman olursunuz çok kafanız karıştıysa nikah yapmadan deneyin

eski eşim çıkıp geldi barışmak istediğini söyledi. aile terapisine gitmeye başladık. bişeyler düzelir diye umuyordum ama görüyorum ki eşimin tek derdi tekrar eve girmek. maddi, manevi açıdan kullanıldığımı hissediyorum. tekrar evlenelim diye baskı yapıyor her an tek konuştuğu konu bu ne zaman evleneceğiz diye hesap yapıyor. benden eskisi gibi olmamı istiyor fedakarlık yapmamı, kazandığım parayı bile şimdiden hesap yapıyor şunu harca bunu ayır şöyle yapalım diye.

Adamda gram değişme yok ama siz hala acaba diyorsunuz. Şu yukarıda yazanı bir daha okuyun bakalım tekrar barışmak mantıklı mı

Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim. aslında şimdiden pişman oldum terapiye gittiğime, tekrar denediğime. şimdi ayrılık sürecini baştan yaşayacağım gibi. terapiye bende mutlaka devam etmek istiyorum çünkü yanlış olduğunu bildiğim şeyleri tekrarlıyorum. dediğim gibi içinde büyüdüğüm aile çok zor bir aileydi. aslında bende içten içe yanlış yaptığımı biliyorum. ailem evlenirken eşime karşı çıkmıştı. dinlemedim onları. şimdi yine karşılar. bende bu sefer doğru olanı yapmak istiyorum.

Merhaba,

İlk defa konu açıyorum. 5 senelik evliliğimi 1 sene önce aldatma ve şiddet yüzünden bitirdim. evliliğimin başlarında aldatıldığımı bilmeden geçen 4 senesinde eşime çok aşık olarak çok fazla kendimden vererek, fedakarlıklar yaparak sürdürdüm. aldatıldığımı öğrendiğim zaman fedakarlık yapmayı bırakıp hırçınlaştım(doğal olarak). bu süreçte eşim fiziksel şiddet uygulamaya aynı zamanda psikolojik baskı uygulamaya başladı. 1 senede boşandım. 3 yaşında bir kızımız var.

Eşim boşandıktan sonra çocuğu hiç aramadı. zaten ilgisiz bir babaydı hepten kopardı bağlarını. çocuğum çok hırçınlaştı zor zamanlar geçirdi. bu süreçte boşanma psikolojisi bana da ağır geldi çok zorlandım ama toparlanmaya başlamıştım maddi olarak durumum iyi çalışıyorum kendime ve çocuğuma bakabiliyorum. ama tam toparlandım derken eski eşim çıkıp geldi barışmak istediğini söyledi. aile terapisine gitmeye başladık. bişeyler düzelir diye umuyordum ama görüyorum ki eşimin tek derdi tekrar eve girmek. maddi, manevi açıdan kullanıldığımı hissediyorum. tekrar evlenelim diye baskı yapıyor her an tek konuştuğu konu bu ne zaman evleneceğiz diye hesap yapıyor. benden eskisi gibi olmamı istiyor fedakarlık yapmamı, kazandığım parayı bile şimdiden hesap yapıyor şunu harca bunu ayır şöyle yapalım diye.

Sözün kısası çok kararsızım boşanmaya tam anlamıyla alışamamıştım. kızım için çok üzülüyordum, kendimi tam olarak toparlayamadım bile. ama şimdi aynı eve girmek aynı şeyleri yaşamaktan da korkuyorum. eşim beni ve ailemi suçluyor. ailemin ne olursa olsun kocanın yanında dur demesini bekliyormuş. benimde ne olursa olsun boşanmamam lazımmış. kendi hatalarını görmek şöyle dursun bende düzeltilmesi gereken bişeyler olduğunu düşünüyor hala. beni sevdiğini söylüyor. aile terapisine bile aynı eve girene kadar beni kandırmak amacıyla gitmeyi istediğini düşünüyorum. terapiden memnunum kendi adıma bazı şeyleri daha net görebiliyorum. ama eşimin değişmeyeceğini de anladım artık.

Kendimce ölçüp tartamıyorum. onu böyle kabul edip terapiyle kötünün iyisine razı olmak mı? yoksa hayatın tüm yüküne karşı yalnız kalmak mı iyidir. bir türlü doğru yanlış ayırt edemiyorum artık. siz olsanız ne yapardınız?
Bence denenmiş bir şeyi tekrar denemeye gerek yok.
Kendi bacağına mı sıkmak istiyorsun 😅
Aldatma, şiddet… Daha ne olsun ki?
Ben olsam düzenimi hiç bozmadım.

Şiddetle ve aldatılma ile ayrılmışsınız, eski eşinizde düzelen hiçbirsey yok, adam paranızın ve ona sağladığınız düzenin peşinde ve hala sizi ve ailenizi suçluyor ve bunlara rağmen acaba diyorsunuz. Algılarınızda sorun var sanırım.

Bakin herseyin farkindasiniz. Adam serefsizin ahlaksizin teki. Size yaptiklarini bir kenara birakalim (zaten pisman da degil). Kiziniza yok gibi davranmis. Davranmaya da devam edecek. Bunu cocuguma yapan adamla birakin aile terapisini etrafima sokmam bile. Adi. Normalde aile terapisi ilk önerdigim, heleki ortada cocuk varsa, ama sizin ki bosuna kürek cekmek olur, cünkü eski esiniz sadece sizi kullanmak istiyor. Ne siz nede kiziniz umrunda degilsiniz

Ben bunu boşanma psikolojisinin er veya geç gideceğine istinaden söyleyip parantez içinde zaten öyle bir beklentisinin olmamasını belirttim. Belki eski eşini şuan dünyanın tek erkeği olarak görüyor, nasılsa iyi kötü geçmişim var onla diyor başkasına nasıl alışırım hazır alışmışı var diyor olabilir boşanma psikolojisi zaten böyle birşey kendimden ve gözlemlediğim birçok travmatik ilişkilere istinaden çıkarım yaparak konuştum. Hanımefendi şuan sorgulama evresinde olduğu için bilsinki dünyadaki tek erkek o değil yani. Yoksa iyileşmek için birini beklersek hepimize geçmiş olsun.
Tabiki tek erkek değil
Ama başka erkekler de kurtuluş yolu değil
Bu şekilde bakarsa herkes sorun kalmaz zaten.
Tabi ki unarum karşısına iyi anlaşıcagı düzgün bir erkek çıkar o ayrı konu.
Ama işte kurtuluş olarak görmemek lazım bu hepimiz için geçerli .

Şiddetle ve aldatılma ile ayrılmışsınız, eli eşte düzelen hiçbirsey yok, adam paranızın ve ona sağladığınız düzenin peşinde ve hala sizi ve ailenizi suçluyor ve bunlara rağmen acaba diyorsunuz. Algılarınızda sorun var sanırı

Şiddetle ve aldatılma ile ayrılmışsınız, eli eşte düzelen hiçbirsey yok, adam paranızın ve ona sağladığınız düzenin peşinde ve hala sizi ve ailenizi suçluyor ve bunlara rağmen acaba diyorsunuz. Algılarınızda sorun var sanırım.
Sadece kafası karışmış kötü şeyler yaşamış biriyim. Algılarımda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sizin gibi konuşan insanları anlayamıyorum ama.

Tabiki tek erkek değil
Ama başka erkekler de kurtuluş yolu değil
Bu şekilde bakarsa herkes sorun kalmaz zaten.
Tabi ki unarum karşısına iyi anlaşıcagı düzgün bir erkek çıkar o ayrı konu.
Ama işte kurtuluş olarak görmemek lazım bu hepimiz için geçerli .
Ben başka erkekler kurtuluş yolu demiyorum zaten :) savunmuyorum böyle bir tezi. Karışık anlatmış olabilirim birkaç defa daha okuyabilirseniz vaktinizi almayacaksa şayet okumak, anlayabilirsiniz.

Bak adam duzelmemis, şimdi evlenirken aynı şeyleri tekrar yapcak çünkü seni hatalı görüyor ama sen bu kez ilki kadar kolay bosanamayacaksin çünkü tekrar evlendigin için ailen bile desteklemeyecek ve sen ikinci kez boşanmayı yediremeyip bosanamayacaksin,adam da bunu bilip daha önceki yaptıklarının daha da fazlasını yapacak...sen ilk boşanmayı bile zor atlatmisken ikinciye nasıl cesaret edeceksin ? Yol yakınken çıkar hayatından sakın evlenme,manyak mısın ya hasta bir adamı ne yapacaksın hayatinda

Şu anda hiçbir şeyiniz olmayan bir erkek sadece eski eşiniz ve çocuğunuzun babası olan biri sizin paranız hakkında nasıl söz sahibi olabilir.

şunu yap bunu yap diye akıl veremez ki size.

Devam edip etmemk sizin kararınız ama

Görünen köy yol istemez

Sizi kırmak değildi niyetim, konunuzu başka biri yazmış gibi okuyun. Eski eşiniz sizi ikna etmek içim rol yapma gereği bir duymuyor, o uğraşa bir şey değer görmüyor. Hala sizi suçluyor, paranız üzerinden hesap yapıyor. Ne siz ne çocuğu umurunda. Herşey burada kadar açıkken acaba demeniz cidden anlaşılır değil.
Terapistle zaman kaybediyorsunuz, onun yerine bireysel terapi alın, yaşadığınız Kötü şeyler için.

Sadece kafası karışmış kötü şeyler yaşamış biriyim. Algılarımda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sizin gibi konuşan insanları anlayamıyorum ama.

X