Tekrarlayan düşükler

Onu nasıl anlayacağız işte hematolojiye gitseydim keşke perinatolojie gittim o bir şey dememişti oksaparla ilgili
Bari faktör xa diye bir test var onunla ne kadar kullanmak gerektiği belirleniyormuş bende diğer seferde onu yaptırmak istiyorum araştırabilirsiniz yeni öğrendim bende

Merhabalar, bu forumda bu tarz bir sürü konu okudum, benim gibi birçok kadının bu konuda muzdarip olduğunu biliyorum. Yeni evliyiz, 8 aydir deniyoruz, 3 tane düşük bir tane kimyasal gebelik geçirdim. İlk iki düşük üst üste, üçüncü düşükle ikinci arasında bir ay adet gördüm. En son da kimyasal gebelik olduğunu düşünüyorum. beklenen adet günü test yaptım silik çizgi vardı ama adetim bir gün sonra geldi. Üç düşük de 6. Haftayı geçmedi. İkisi 6+0, 6+1 diğeri 5+3 te düştü. Devlette doktorlar çok önemsemedi, korunmaniza gerek yok dediler. Folikul kisti de var bu arada, doktorlar engel değil dedi. Gerekli testler yapılmalı mı bilemiyorum çünkü çok erken düşükler. Herkes sağlıksız bebekler düşmüştür diyor. Hiç ilaç kullanmıyorum sadece demir eksikliği için takviye alıyorum, İnofolic combi folik asiti düzenli kullanıyorum. Benim gibi erken düşükler yaşayıp ilaç kullanmadan sağlıklı gebelik geçiren var mı? Cevaplarınızı bekliyorum lütfen bilen birileri varsa içim biraz rahatlasin 🙏 beni sadece yaşayanlar anlayabilir🥺
Merhaba hikayemiz benzer tek fark benim 5.5 yaşında bir kızım var Allah size de nasip etsin inşallah. Benim ilk düşüğüm kızımdan önce oldu 6+3 kalp atışı durmuş ve kürtaj sonra kızım doğdu 32 haftaya kadar coraspin kullanmıştim. İkinci çocuğa niyet ettiğimiz de bu sefer kendiliğinden düştü 6 haftalık yine rastlantısal olabilir dedikleri için yine denedik bu sefer de 6+3 yine kürtaj
Merhabalar, bu forumda bu tarz bir sürü konu okudum, benim gibi birçok kadının bu konuda muzdarip olduğunu biliyorum. Yeni evliyiz, 8 aydir deniyoruz, 3 tane düşük bir tane kimyasal gebelik geçirdim. İlk iki düşük üst üste, üçüncü düşükle ikinci arasında bir ay adet gördüm. En son da kimyasal gebelik olduğunu düşünüyorum. beklenen adet günü test yaptım silik çizgi vardı ama adetim bir gün sonra geldi. Üç düşük de 6. Haftayı geçmedi. İkisi 6+0, 6+1 diğeri 5+3 te düştü. Devlette doktorlar çok önemsemedi, korunmaniza gerek yok dediler. Folikul kisti de var bu arada, doktorlar engel değil dedi. Gerekli testler yapılmalı mı bilemiyorum çünkü çok erken düşükler. Herkes sağlıksız bebekler düşmüştür diyor. Hiç ilaç kullanmıyorum sadece demir eksikliği için takviye alıyorum, İnofolic combi folik asiti düzenli kullanıyorum. Benim gibi erken düşükler yaşayıp ilaç kullanmadan sağlıklı gebelik geçiren var mı? Cevaplarınızı bekliyorum lütfen bilen birileri varsa içim biraz rahatlasin 🙏 beni sadece yaşayanlar anlayabilir🥺
Hikayemiz benziyor aslında ama çok şükür benim 5.5 yaşında bir kızım var. Kızımdan önce 6+3 kürtajla sonuçlanan bir gebeliğim oldu. Kızımda bir sorun yasamadim sadece doktorum coraspin vermişti. 2.cocuga niyet ettiğimiz de 1 yıl içinde 3 kayıp 3' ü de 6 haftalık sonuncusu boş gebelikti yalnızca. 2.dusugumden sonra pıhtılaşma testleri, lupus gibi bağışıklık testleri yaptırdım. Bağışıklık testi temiz ama 4 genim heterozigottu. Mthfr 1298, 677, pai ve faktör 13. En son gebeliğim de kan sulandırıcı iğne kullandım ama o da boş gebelikmis.Bu arada 32 yaşındayım . En son eşim sperm testleri verecek ve ikimize de kromozom analizi yapılacak onlarda bir sorun çıkar mı bilmiyorum. Ben bir de hsg cekilecegim artık hiç birinde bir sorun çıkmazsa da hayırlısı ise olsun değilse olmasın diye bırakırım sanırım. Tabi benim kızımın olması daha rahat davranma da etken. Siz de tüm tetkikleri yaptırin bence evet birşey çıkmayada bilir ama bir problem varsa da yola öyle devam edersiniz.

Canım benim,çok geçmiş olsun bende tüp bebekle 3 düşük yaşadım,şu an 16 haftalık doğal yolla gebe kaldım, bende genetik test yaptırmalısın eşine ve sana ,ben 2 düşükten sonra devlet hastanesinde yaptırmıştım ama her devlet hastanesi yapmıyor araştırman lazım .bende pıhtılaşma çıkmıştı iğne kullanıyorum şu an . ama unuta ilk haftalarda olan düşükler sağlıksız embriyo demişti doktor,demek ki rabbimin bir bildiği var, hepsi aynı olacak diye bir şey yok öncelikle unutma bunu.
bende tup bebek ıle 6 haftalık hamıleyım,
saglıksız gebelık ve kesem yüzünden düşük yapmayı beklıyorum şuan..
doktorumda embrıyo saglıksız olabılır dedı bır kac ta gen test istedi pıhtılaşma ıcın onlara baktırcam..
inşallah gerıde kalan embrıyolarım saglıklıdır..
Rabbım herkesın gönlüne göre versin :dua: :KK200:

bende tup bebek ıle 6 haftalık hamıleyım,
saglıksız gebelık ve kesem yüzünden düşük yapmayı beklıyorum şuan..
doktorumda embrıyo saglıksız olabılır dedı bır kac ta gen test istedi pıhtılaşma ıcın onlara baktırcam..
inşallah gerıde kalan embrıyolarım saglıklıdır..
Rabbım herkesın gönlüne göre versin :dua: :KK200:
inşallah canım ,Alahım sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin. benim 10 embriyodan 4 tane kalmıştı,3 kez yaptırdım 2 şer tane,ama hepsi düşünce doktor hepside sıkıntı olabilir dedi,kalanları genetiğe yollayacaktı ama ben istemedim çünkü dolar üzerinden ciddi para ediyordu,ilk haftalada olan düşükler genelde embriyo kalitesizliğinden oluyormus

inşallah canım ,Alahım sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin. benim 10 embriyodan 4 tane kalmıştı,3 kez yaptırdım 2 şer tane,ama hepsi düşünce doktor hepside sıkıntı olabilir dedi,kalanları genetiğe yollayacaktı ama ben istemedim çünkü dolar üzerinden ciddi para ediyordu,ilk haftalada olan düşükler genelde embriyo kalitesizliğinden oluyormus
amiinnnn canım, Rabbım saglıkla nasıp etsın hepımıze ..
evet doktorumda saglıksız embrıyodan dedı 5aa dı ama demekkı kromozom bozuktu..
bakalım ınsallah kalanlardan saglıklı olanı yakalarız bır sonrakınde .
dondurulmusları genetık yapmak bana cok mantıklı gelmıyor ya bozulma durumu da olabılyıormus ve pgt nınde yuzde yuz garantısı yok :KK43:

amiinnnn canım, Rabbım saglıkla nasıp etsın hepımıze ..
evet doktorumda saglıksız embrıyodan dedı 5aa dı ama demekkı kromozom bozuktu..
bakalım ınsallah kalanlardan saglıklı olanı yakalarız bır sonrakınde .
dondurulmusları genetık yapmak bana cok mantıklı gelmıyor ya bozulma durumu da olabılyıormus ve pgt nınde yuzde yuz garantısı yok :KK43:evet canım
evet canım doktor önce yapalım dedi,sonra oda pek önermedi. neyseki cok şükür gerek kalmadı.Rabbim gönlümüzr göre versin

Merhabalar, benin 7 tane kaybim var, 6 tanesi bir buçuk iki aylık kalpleri durdu bir tane 7 aylık ölü doğum yaptim, pıhtılaşma denildi iğne kullandım yine dusuk yaptim rahim t şekilli denildi ameliyat oldum ameliyattan sonra 2 tane daha düşük yaptim, ne yapacam artık bilmiyorum genetik test yaptırdık ama bisey çıkmadı sadece kan pihtilaşmasi var, ne yapabilirim yardımcı olun çok yoruldum artık

Merhaba bende aynı durumları yaşıyorum hatta şu an bile kürtaj olmam gerekiyor gebeliklerinizde hiç kalp atışı duydunuz mu

Teşekkürler yanıtınız için Inşallah değildir ama gebelik durumu olursa hemen doktora gideceğim
Bence yeniden gebelik oluşmasını beklemeden iyi bir doktora gidip bu durumun araştırılmasını isteyin bir sürü genetik test ve hormon testi ile kontroller yapılıyor. Ben de 2 ay arayla 2 düşük yaptım biri 10 hafta diğeri 6 haftalıktı doktorum herşeyi normal karşıladığı için başka doktor araştırdım ve Bahçelievler Medicalpark hastanesinde Öğr.Üyesi Meral Arısal'a gidiyorum şuan. Az önce bahsettiğim gibi bir sürü test istedi, ilaçlı rahim filmine bakıldı tam rahmin üst kısmındaki eğim için operasyon olacaktım ki erken gebelik testi ile hamile olduğumu öğrendim. Diğer gebeliklerimde açlık şekeri çıkmıştı bende, şuan onunla mücadele ediyorum, çok erken tespit ettim gebeliği bu sebeple beta hcg ye baktılar ama 37,80 çıktı 2 gün sonra tekrar gidip kan vereceğim sanırım durum o zaman netleşecek, kimyasal gebelikten şüpheleniyor. Benim de doktorum kan pıhtılaşmasından şüphelendi ve gerekli testleri yaptırdı, diyeceğim o ki devlette ne yazıkki ilgilenmiyorlar size en uygun olan iyi bir doktora gebe kalmadan önce gidip detaylı muayene olmanızı şiddetle öneririm.

Merhaba arkadaşlar bende ilk evliligimde 2 düşük bir saglıklı dogum yaptım boşandım evlendim bebek istedik herşey yolunda gidiyodu 2 tarama testinde sorunlar gördüler peritonoloji felna hepsi aldırmamı söyledi genetik bölüme yönlendirdiler karnımdan igneyle plesentadan kan aldılar 1 haftaya dogru hareketleri kesildi gittigimde bebek ölmüştü 1aya dogru testim çıktı edward senduromlu oldugu ve bbegin gebeligin bir döneminde dogsa bile 1 haftadan uzun yaşayamayacagını söylediler genlik bir durum yok ama isterseniz anne baba gen testi verin dediler verdik hiç bir sorun çıkmadı 8 ay geçti tekrar hamile kaldım bu seferde 6 haftadan 7 haftaya geçerken kahverengi lekelenme oluştu bayramdı acile gittim dinlenmemi ve progestan verdi ama ekledi bebek saglıklı degilse zaten düşer dedi araştırma da muayrne oldum kalp atışı yok bebek geç dönlenmiş olabilir bir hafta sonra grl dedi ama akıntım oldugunu söyledim olmaması lazım dedi testler istedi testleri verdim ama İstanbul da devlet hastanesinde randevu almak 15 güne anca testleri gördügümde idrar testinde idrar yolu enfeksiyonu oldugunu farkettim bide özele gidelim dedik oda muayene etti kalp atışı alamıyorum dedi alttan muayene edeyim dedi pek istemesem de ettirdim alttan kalp atışını hafif şekilde aldık biraz kanamamı kırmızıya dogru döndürdü ama beta hsg de yaptı 1 hafta olacak ne bebek düştü nede ben daha doktora gittim 5 randevu aldım bu sefer daha önce bebegi anlayan zeynep kamile erbil çakar beyefendiye aldım çünkü 39 yaşındayım en güzel teşhisi orda alabiliyorum yoldan dolayı tuzladan üsküdara geçmek zor olsada en güzel orda bakılacagını düşünüyorum çok zor bir süreç bide memlekette bayramdayken bi yakınım hocaya sordurdu benim n için hoca avcuma bakıp bebegin düşmek üzere sende erkek çocugu var ümmü sübyan boguyo dedi okudu muska yaptı ama ekledi senin gebeligini ögrenir ögrenmez gelmen lazım dedi bu arada kaybettigim edward sendromlu bebegimde erkekti acabamı dedim şimdi eşimle anlaştık önce tıbben sonra yine okutarak bi daha deniyecez şuan bebegim tam inmedi ama doktoruma güveniyorum en azından bütün tedbirlerimizi almış olucaz rabbim isteyen herkese anne olmayı nasip etsin inşallah 13 yaşında kızım var ama hala çok heyecanlıyım bide eşimi çok seviyorum ona benzeyen bir bebegim olsun çok istiyorum ilerde yapılan testlerin sonuçlarınıda sizlerle paylaşıcam burdaki yazılan bazı testler araştırma hastanesinde yapıldı bana onlarda bi sorun çıkmadı

X