Tekrarlayan düşükler

Merhaba arkadaşlar bende ilk evliligimde 2 düşük bir saglıklı dogum yaptım boşandım evlendim bebek istedik herşey yolunda gidiyodu 2 tarama testinde sorunlar gördüler peritonoloji felna hepsi aldırmamı söyledi genetik bölüme yönlendirdiler karnımdan igneyle plesentadan kan aldılar 1 haftaya dogru hareketleri kesildi gittigimde bebek ölmüştü 1aya dogru testim çıktı edward senduromlu oldugu ve bbegin gebeligin bir döneminde dogsa bile 1 haftadan uzun yaşayamayacagını söylediler genlik bir durum yok ama isterseniz anne baba gen testi verin dediler verdik hiç bir sorun çıkmadı 8 ay geçti tekrar hamile kaldım bu seferde 6 haftadan 7 haftaya geçerken kahverengi lekelenme oluştu bayramdı acile gittim dinlenmemi ve progestan verdi ama ekledi bebek saglıklı degilse zaten düşer dedi araştırma da muayrne oldum kalp atışı yok bebek geç dönlenmiş olabilir bir hafta sonra grl dedi ama akıntım oldugunu söyledim olmaması lazım dedi testler istedi testleri verdim ama İstanbul da devlet hastanesinde randevu almak 15 güne anca testleri gördügümde idrar testinde idrar yolu enfeksiyonu oldugunu farkettim bide özele gidelim dedik oda muayene etti kalp atışı alamıyorum dedi alttan muayene edeyim dedi pek istemesem de ettirdim alttan kalp atışını hafif şekilde aldık biraz kanamamı kırmızıya dogru döndürdü ama beta hsg de yaptı 1 hafta olacak ne bebek düştü nede ben daha doktora gittim 5 randevu aldım bu sefer daha önce bebegi anlayan zeynep kamile erbil çakar beyefendiye aldım çünkü 39 yaşındayım en güzel teşhisi orda alabiliyorum yoldan dolayı tuzladan üsküdara geçmek zor olsada en güzel orda bakılacagını düşünüyorum çok zor bir süreç bide memlekette bayramdayken bi yakınım hocaya sordurdu benim n için hoca avcuma bakıp bebegin düşmek üzere sende erkek çocugu var ümmü sübyan boguyo dedi okudu muska yaptı ama ekledi senin gebeligini ögrenir ögrenmez gelmen lazım dedi bu arada kaybettigim edward sendromlu bebegimde erkekti acabamı dedim şimdi eşimle anlaştık önce tıbben sonra yine okutarak bi daha deniyecez şuan bebegim tam inmedi ama doktoruma güveniyorum en azından bütün tedbirlerimizi almış olucaz rabbim isteyen herkese anne olmayı nasip etsin inşallah 13 yaşında kızım var ama hala çok heyecanlıyım bide eşimi çok seviyorum ona benzeyen bir bebegim olsun çok istiyorum ilerde yapılan testlerin sonuçlarınıda sizlerle paylaşıcam burdaki yazılan bazı testler araştırma hastanesinde yapıldı bana onlarda bi sorun çıkmadı
Kusura bakmayın uzun olmuş ama her ayrıntıyı yazayımki sizede bir yol göstersin istedim çünkü insan aynı şeyi yaşayan birilerinden destek istiyo

Meraba 3 kere kimyasal gecirdim hoca kan aldi boyle cikdi nasil sonuclarim

Eklentiler

• Screenshot_20230530_181905_Chrome.jpg
    Screenshot_20230530_181905_Chrome.jpg
    96,3 KB · Görüntüleme: 55
Benimde 4 düşük var biri dış gebelik 2 kimyasal 1 de kese gözüktü kanamam başladı bende çok yoruldum gerekli testler de yapıldı gerisi rabbime kalmış allah yardımcımız olsun
İnşallah Allah yardımcımız olsun ben Nisan ayında tekrar düşük yaptım maalesef artık 4. olunca genetik testleri yaptırdık sonuçlar çıkınca bir de rahim filmi de çekilecek sonuçları bekliyoruz 😔🙏 bende hiç kese görünmedi iki düşükte ultrason bakıldı sadece biri düşmeden önce bakıldı ama onda da kese yokmuş erken olabilir dediler sonra da düştü zaten😔

Benim de tekrarlayan düşüklerim ve kimyasal gebeliklerim var en son 16+4 kalbi durdu sebebi net olarak bilinemiyor genetik testimiz temizdi kan pıhtılaşması var kan sulandırıcıya rağmen kalbi durdu malesef sizi çok iyi anlıyorum erken kalbi atmadan olan düşükleri daha kolay atlatmıştım bebeği gördükten sonra hareketlerini izledikten sonra çok daha zor her yeri oluşmuş bebeği kabın içinde elimize verdiler öyle acı ki atlatamıyorum
Kıyamam ya, çok zor gerçekten Allah yardımcınız olsun 😔 çok üzüldüm, sizin durumunuz gerçekten daha zor geldi...😔 İnşallah en kısa zamanda sağ salim bir bebek sahibi olursunuz🙏 rabbim dileyen vazgeçmeyen çabalayan herkese inşallah nasip eder 🙏

Canım benim,çok geçmiş olsun bende tüp bebekle 3 düşük yaşadım,şu an 16 haftalık doğal yolla gebe kaldım, bende genetik test yaptırmalısın eşine ve sana ,ben 2 düşükten sonra devlet hastanesinde yaptırmıştım ama her devlet hastanesi yapmıyor araştırman lazım .bende pıhtılaşma çıkmıştı iğne kullanıyorum şu an . ama unuta ilk haftalarda olan düşükler sağlıksız embriyo demişti doktor,demek ki rabbimin bir bildiği var, hepsi aynı olacak diye bir şey yok öncelikle unutma bunu.
Çok teşekkür ederim Allah sağ salim elinize ulastirsin 🙏 evet gebeliğim ilerlemiyor maalesef Nisan ayında 6+2de bir düşük daha yaşadım konuyu açtıktan sonra, sorun nedir bilmiyorum, şehir hastanesinde genetik test verdik henüz sonuçları çıkmadı bir ay oldu vereli. Bekliyoruz. Kesinlikle Allah'ın vardır bir bildiği. Maalesef çok acı bir deneyim test pozitif olduğunda sevinememek, hani o sosyal medyada gördüğümüz gibi herkese ilan edememek... Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Merhaba hikayemiz benzer tek fark benim 5.5 yaşında bir kızım var Allah size de nasip etsin inşallah. Benim ilk düşüğüm kızımdan önce oldu 6+3 kalp atışı durmuş ve kürtaj sonra kızım doğdu 32 haftaya kadar coraspin kullanmıştim. İkinci çocuğa niyet ettiğimiz de bu sefer kendiliğinden düştü 6 haftalık yine rastlantısal olabilir dedikleri için yine denedik bu sefer de 6+3 yine kürtaj

Hikayemiz benziyor aslında ama çok şükür benim 5.5 yaşında bir kızım var. Kızımdan önce 6+3 kürtajla sonuçlanan bir gebeliğim oldu. Kızımda bir sorun yasamadim sadece doktorum coraspin vermişti. 2.cocuga niyet ettiğimiz de 1 yıl içinde 3 kayıp 3' ü de 6 haftalık sonuncusu boş gebelikti yalnızca. 2.dusugumden sonra pıhtılaşma testleri, lupus gibi bağışıklık testleri yaptırdım. Bağışıklık testi temiz ama 4 genim heterozigottu. Mthfr 1298, 677, pai ve faktör 13. En son gebeliğim de kan sulandırıcı iğne kullandım ama o da boş gebelikmis.Bu arada 32 yaşındayım . En son eşim sperm testleri verecek ve ikimize de kromozom analizi yapılacak onlarda bir sorun çıkar mı bilmiyorum. Ben bir de hsg cekilecegim artık hiç birinde bir sorun çıkmazsa da hayırlısı ise olsun değilse olmasın diye bırakırım sanırım. Tabi benim kızımın olması daha rahat davranma da etken. Siz de tüm tetkikleri yaptırin bence evet birşey çıkmayada bilir ama bir problem varsa da yola öyle devam edersiniz.
Çok geçmiş olsun, inşallah sağlıklı bir bebeğiniz olur 🙏 biz de genetik test sonuçlarini bekliyoruz, benim gebeliklerin hiç ilerlemedi kese veya kalp duymadık beta hcgler de düşüktü en son gebeliğim haricinde. Sonuçlar çıkınca hsg de çekilecek inşallah beklemedeyiz. İnşallah rabbim sağlıklı bir evlat nasip eder bana da. 🙏🙏

bende tup bebek ıle 6 haftalık hamıleyım,
saglıksız gebelık ve kesem yüzünden düşük yapmayı beklıyorum şuan..
doktorumda embrıyo saglıksız olabılır dedı bır kac ta gen test istedi pıhtılaşma ıcın onlara baktırcam..
inşallah gerıde kalan embrıyolarım saglıklıdır..
Rabbım herkesın gönlüne göre versin :dua: :KK200:
Amin inşallah🙏 rabbim kucağımızi boş bırakmasın

Merhabalar, benin 7 tane kaybim var, 6 tanesi bir buçuk iki aylık kalpleri durdu bir tane 7 aylık ölü doğum yaptim, pıhtılaşma denildi iğne kullandım yine dusuk yaptim rahim t şekilli denildi ameliyat oldum ameliyattan sonra 2 tane daha düşük yaptim, ne yapacam artık bilmiyorum genetik test yaptırdık ama bisey çıkmadı sadece kan pihtilaşmasi var, ne yapabilirim yardımcı olun çok yoruldum artık
Merhabalar, benin 7 tane kaybim var, 6 tanesi bir buçuk iki aylık kalpleri durdu bir tane 7 aylık ölü doğum yaptim, pıhtılaşma denildi iğne kullandım yine dusuk yaptim rahim t şekilli denildi ameliyat oldum ameliyattan sonra 2 tane daha düşük yaptim, ne yapacam artık bilmiyorum genetik test yaptırdık ama bisey çıkmadı sadece kan pihtilaşmasi var, ne yapabilirim yardımcı
Merhabalar bence iyi bir doktor bulun, mümkünse özelde olsun. Rabbim kucağınızi boş birakmasin gerçekten çok zor 😔🙏

Çok teşekkür ederim Allah sağ salim elinize ulastirsin 🙏 evet gebeliğim ilerlemiyor maalesef Nisan ayında 6+2de bir düşük daha yaşadım konuyu açtıktan sonra, sorun nedir bilmiyorum, şehir hastanesinde genetik test verdik henüz sonuçları çıkmadı bir ay oldu vereli. Bekliyoruz. Kesinlikle Allah'ın vardır bir bildiği. Maalesef çok acı bir deneyim test pozitif olduğunda sevinememek, hani o sosyal medyada gördüğümüz gibi herkese ilan edememek... Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.
AYNEN CANIM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN OLMAYINCA OLMUYOR MAALESEF. BENDE ERKEN DOGUM YAPTIM BİR AY YAŞADI YAVRUM KUCAĞIM BİLE ALAMADAN GİTTİ:KK43:

Merhaba bende aynı durumları yaşıyorum hatta şu an bile kürtaj olmam gerekiyor gebeliklerinizde hiç kalp atışı duydunuz mu
Merhaba gebeliklerim hiç ileriye gitmedi sanırım ne kese gorebildik ne kalp duyduk 😔 hepsi 6. Haftada düştü ben doktora gittikten 3-4 gün sonra hep kanamam başladı birkaçında hiç gitmedim doktora telefon edip sordum kanamam olduğunu söyledim sağlıksızsa düşer dediler. En son düşükten sonra perinatoloji uzmanına randevu aldım eğitim araştırmadan. Bunun 4. Düşük olduğunu ve bu konuda endiselendigimi söyledim önce doktor çok onemsemedi ama ben neredeyse aglayacaktim beni endişeli görünce birkaç kan testi yaptı onlar temiz cikti. Sonra genetik test vermemizi tavsiye etti, sonuçlar çıkınca gidip hsg için randevu alacağım 🙏 siz kese gördünüz mü? Kalp atışı var mıydı? Bu arada benim hep kendiliğinden düştü, kürtaj gerekmedi. En son düşüğümde önce kürtaj gerekebilir dendi birkaç gün ultrasonla bakıldı sonra da kendi kendine temizlendi. bir de ilaç kullandım metiler adinda onun da faydası olmuş olabilir. Devlette doktor vermedi özelde gittiğimde soylediler bu ilacı. Düşük yaptığım zamanlarda kullandım

Meraba 3 kere kimyasal gecirdim hoca kan aldi boyle cikdi nasil sonuclarim
Merhaba genel kan testine bakılmış detaylı bir test değil... kan değerleriniz normal görünüyor, kimyasal derken kaç haftalıkti? Bana da kese görünmediği için doktor kimyasal olmuş olabilir diyor ama 6+2 haftalık olduğu icin çoğu doktor kimyasal demedi düşük saydı. Benim toplam 4 düşük (hiç kese oluşmadı) bir tane kimyasal oldu. O kimyasalı da zor farkettim. Adet günümde test yapmıştım silik çıkmıştı sonraki gün adet oldum. Bence kimyasal gebelik oydu. Diğerlerinde beta HCG 100, 200 ve 1100 du. Sonra da düşük oldu hepsi maalesef.

Merhaba hikayemiz benzer tek fark benim 5.5 yaşında bir kızım var Allah size de nasip etsin inşallah. Benim ilk düşüğüm kızımdan önce oldu 6+3 kalp atışı durmuş ve kürtaj sonra kızım doğdu 32 haftaya kadar coraspin kullanmıştim. İkinci çocuğa niyet ettiğimiz de bu sefer kendiliğinden düştü 6 haftalık yine rastlantısal olabilir dedikleri için yine denedik bu sefer de 6+3 yine kürtaj

Hikayemiz benziyor aslında ama çok şükür benim 5.5 yaşında bir kızım var. Kızımdan önce 6+3 kürtajla sonuçlanan bir gebeliğim oldu. Kızımda bir sorun yasamadim sadece doktorum coraspin vermişti. 2.cocuga niyet ettiğimiz de 1 yıl içinde 3 kayıp 3' ü de 6 haftalık sonuncusu boş gebelikti yalnızca. 2.dusugumden sonra pıhtılaşma testleri, lupus gibi bağışıklık testleri yaptırdım. Bağışıklık testi temiz ama 4 genim heterozigottu. Mthfr 1298, 677, pai ve faktör 13. En son gebeliğim de kan sulandırıcı iğne kullandım ama o da boş gebelikmis.Bu arada 32 yaşındayım . En son eşim sperm testleri verecek ve ikimize de kromozom analizi yapılacak onlarda bir sorun çıkar mı bilmiyorum. Ben bir de hsg cekilecegim artık hiç birinde bir sorun çıkmazsa da hayırlısı ise olsun değilse olmasın diye bırakırım sanırım. Tabi benim kızımın olması daha rahat davranma da etken. Siz de tüm tetkikleri yaptırin bence evet birşey çıkmayada bilir ama bir problem varsa da yola öyle devam edersiniz.
Merhaba bende sizinle benzer durumu yaşıyorum. Yaşayan sağlıklı bir kızım var çok şükür. Ancak ikinci çocuğu istediğimizde iki 9. haftada kalbi durdu kürtaj oldum. İkincisinde; gebeliğime, bebeğime ve bana dair en ufak bir sorun yokken aniden 35. haftada bebeğimi kaybettim. Sezeryan olduğum için 1 sene bekleme süresinden sonra 3. hamileliğim yine düşükle sonuçlandı, Şu anda da kimyasal gebelik yaşıyorum. Size hangi tahlilleri yaptılar. Ne tür bir tedavi önerdiler bahsedebilirseniz çok sevinirim.

Merhaba. Bende 2 düşük yaşadım aynı haftalarda. Genetiğe gidip eşimle kan verdik bende pıhtılaşma sorunu çıktı. Sonraki hamileliğimde iğne aspirin b12 kullandım ve sağlıklı doğum yaptım çok şükür. Genetik test yaptırmadan bi daha hamile kalmayın bence tekrar aynı şeyleri yaşamayın 🥺
Genetik testini bende düşük yaptıktan bir gün sonra verdim sonucu etkiler mi yoksa beklemelimiydim Dr sormayı unuttum 😒

Bende hemen yaptırmıştım sanmıyorum sonucu etkilediğini
Of benim çıkmış sonuç meraktan ölüyorum ama gidemiyorum sadece trambofoli çıkmış 10 gün sonra çıktı kromozom yok daha eşim izin vermiyor ikidebir çıkmayım diye keşke sonucu görebilsek hast sitesinden

Of benim çıkmış sonuç meraktan ölüyorum ama gidemiyorum sadece trambofoli çıkmış 10 gün sonra çıktı kromozom yok daha eşim izin vermiyor ikidebir çıkmayım diye keşke sonucu görebilsek hast sitesinden
Direkt elden alınıyor özel olduğu için. Biraz daha bekleyin hepsi çıksın gidip alın

Merhabalar, bu forumda bu tarz bir sürü konu okudum, benim gibi birçok kadının bu konuda muzdarip olduğunu biliyorum. Yeni evliyiz, 8 aydir deniyoruz, 3 tane düşük bir tane kimyasal gebelik geçirdim. İlk iki düşük üst üste, üçüncü düşükle ikinci arasında bir ay adet gördüm. En son da kimyasal gebelik olduğunu düşünüyorum. beklenen adet günü test yaptım silik çizgi vardı ama adetim bir gün sonra geldi. Üç düşük de 6. Haftayı geçmedi. İkisi 6+0, 6+1 diğeri 5+3 te düştü. Devlette doktorlar çok önemsemedi, korunmaniza gerek yok dediler. Folikul kisti de var bu arada, doktorlar engel değil dedi. Gerekli testler yapılmalı mı bilemiyorum çünkü çok erken düşükler. Herkes sağlıksız bebekler düşmüştür diyor. Hiç ilaç kullanmıyorum sadece demir eksikliği için takviye alıyorum, İnofolic combi folik asiti düzenli kullanıyorum. Benim gibi erken düşükler yaşayıp ilaç kullanmadan sağlıklı gebelik geçiren var mı? Cevaplarınızı bekliyorum lütfen bilen birileri varsa içim biraz rahatlasin 🙏 beni sadece yaşayanlar anlayabilir🥺
Merhaba sanırım hamileliğiniz ilerledi öncelikle çok tebrik ederim :) benim de 4 düşüğüm var ve artık hiç anne olamayacakmışım gibi geliyor siz ne tedavisi uyguladınız merak ettim paylaşabilirseniz sevinirim

Merhaba sanırım hamileliğiniz ilerledi öncelikle çok tebrik ederim :) benim de 4 düşüğüm var ve artık hiç anne olamayacakmışım gibi geliyor siz ne tedavisi uyguladınız merak ettim paylaşabilirseniz sevinirim
Merhaba, genetik ve trombofili testleri yaptırdınız mi? Perinatoloji bölümüne gittiniz mi? Hamileligim şükür ilerledi yavruma kavuştum ben de çok umitsizdim. Peeinatoloji ve tıbbi genetik bölümlerinde testler yapıldı pıhtılaşmaya yatkınlık çıktı ama tam sebep denilmedi. Yine de hamilelikte oksapar kan sulandırıcı iğne kullandım doktor önerisiyle. Hamileliğim bu defa iğneden önce de ilerlemişti. Öncekiler kese veya bebek görünmüyordu. Biraz da nasip o zamanaymis diyorum.

X