Tekrarlayan Kaçıncı Düşükten Sonra Test Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, 4 gün önce düşük yaptım. Üst üste ikinci defa düşük yapmış oldum. Doktorum benim ve eşimin genetik testler yaptırmamızı istedi. Kaç defa üst üste tekrarlayan düşük olduğunda bu testler devlet hastanesinde yapılıyor? Bu konuda bilgi sahibi olanlar veya tecrübe edenler yardımcı olabilir mi? Özel hastanedeki doktorum 3 diyor devlet hastanesindeki doktorum ise 2. düşükten sonra yapılır diyor. Gideceğim hastane eğitim araştırma hastanesi olduğu için ve başka şehirde olduğu için direk iletişim kurup soramadım. Öğrenmeyi isteme sebebim bu testler 3. düşükten sonra yapılıyorsa beklemeyip özelde bu testleri yaptırmak.
İkinci dusukte yapilyor cnm . Tibbi genetik bolumunne kendine ve esine arka arkaya randevu alin esinizle gidince bir girin odaya ve genetik ve pihtilasma testi yaptirmak istediginiz soleyin buyuk ihtimal pihtilasma var yok ise mutlaka rahim filmi cektirin cok gecmis olsun

Ben bugün itibariyle üçüncü düşüğü yaptım ve çok üzgünüm şuan.. Daha önce özel hastanelerde genetik, kan pıhtılaşması, hsg vs yapıldı ama bisey bulunamadı umarım devlet hastanesi düşük sebeplerini bulur
Brnce kan pihtilasma testini atastirmada yaptirin bu konularda ozele güvenmiyorum. Cunku benim bir testimi yanlis yptilar yanlis sonuctn bir yilim heba oldu hemde turkiyede ck tercih edilen biryer. Ayrica esinin kanini kadina veiorlrms flan cocuk tutunmuorms snra hamile kalan kisiler okudum vega rahime cizik atyorlarmis arastirin isterseniz ve ii bir doktora gidin derim.

Merhaba evt antikor yüksek çıktı 231di diğer değerlerim normaldi gebeliği ögrenir öğrenmezde coraspin ve kan sulandırıcıya başladım banada doktorum bağışıklığı baskılamak için ilaç kullancaz demişti ama sonra vazgeçti ilave olarak progestan kullandım ilk 3 ay.bu arada doğum yaptım çok şükür ama önceden olan 3 düşüğümün sebebi tam olarak neydi hala çözemedim ama rabbim nasip ederse hiçbişey engel olamıyomuş elhamdülillah.sizede en hayırlı olanı nasip etsin çabalarınızın sabrınızın karşılığını alırsınız inşallah
Cok sevindim mutlu sona ulasmissiniz. Progestan fitilini kullandiniz sanirim ignesi degil. Peki kan sulandırıcı lekelenmeye kanamaya neden oldu mu hamileliginizde? Tup bebektede tutuyor benim ama lekelenme basliyor kan sulandiriciyi kesiyoruz bikac gun yinede devam ediyor. Umarim bu kez tutunacak bebislerim allahim nasip et banada ve bu yolda isteyen emek veren butun kadinlara nasip olsun. Bendede antikor dışında hicbir sorun yok. Bu kez bakalim sonuc nasil olacak. Unu sekeride kestim.

Brnce kan pihtilasma testini atastirmada yaptirin bu konularda ozele güvenmiyorum. Cunku benim bir testimi yanlis yptilar yanlis sonuctn bir yilim heba oldu hemde turkiyede ck tercih edilen biryer. Ayrica esinin kanini kadina veiorlrms flan cocuk tutunmuorms snra hamile kalan kisiler okudum vega rahime cizik atyorlarmis arastirin isterseniz ve ii bir doktora gidin derim.
Özelde yaptırdığınız yerin baş harfini yazar mısınız? 😄

Merhaba arkadaşlar, 4 gün önce düşük yaptım. Üst üste ikinci defa düşük yapmış oldum. Doktorum benim ve eşimin genetik testler yaptırmamızı istedi. Kaç defa üst üste tekrarlayan düşük olduğunda bu testler devlet hastanesinde yapılıyor? Bu konuda bilgi sahibi olanlar veya tecrübe edenler yardımcı olabilir mi? Özel hastanedeki doktorum 3 diyor devlet hastanesindeki doktorum ise 2. düşükten sonra yapılır diyor. Gideceğim hastane eğitim araştırma hastanesi olduğu için ve başka şehirde olduğu için direk iletişim kurup soramadım. Öğrenmeyi isteme sebebim bu testler 3. düşükten sonra yapılıyorsa beklemeyip özelde bu testleri yaptırmak.
Çok geçmiş olsun. 6 sene önce 20 haftalık ikizlerimi kaybettim ardından genetik test yaptırdım devlet hastanesinde. Öyle bir süre yok sanırım

Özel laboratuvarlarda yaptırdınız sanırım. Bende hastane yerine özel labta yaptıracağım gibi görünüyor. Çok bilindik bir yer dediğiniz için merak ettim.
Evet özel laboratuardi istanbulda ahenk laboratuvar. cogu tupbebek merkezleri ozel klinikler filan hep orayla calisiyor diye arastirip güvendik bize iki tane hatali test yapmislar farkli zamanlarda sonra baska hastanede yapinca tekrr baska yere yaptirdim oranin yanlis oldugu ortaya cikti dava edecektik hatta ama salakligima denk geldi o donem.Allahindan bulsunlar

Brnce kan pihtilasma testini atastirmada yaptirin bu konularda ozele güvenmiyorum. Cunku benim bir testimi yanlis yptilar yanlis sonuctn bir yilim heba oldu hemde turkiyede ck tercih edilen biryer. Ayrica esinin kanini kadina veiorlrms flan cocuk tutunmuorms snra hamile kalan kisiler okudum vega rahime cizik atyorlarmis arastirin isterseniz ve ii bir doktora gidin derinden

Devlette kromozom için test verdim umarim kan pıhtılaşması için alırlar ama şöyle bi durum var son düşükte her ihtimale karşı progestan fitil, coraspirin ve kan sulandrici iğne kullanmıştım, kan pıhtılaşması varmış gibi muamele yapıldı ona rağmen düştü yine. Evet dr. çok önemli iyi bir dr arayışındayım

Ezbere konuşup gönderme gibi bir durum olmayacaktır. Tekrarlayan düşük sebebiyle yapılan iki test ve eşiniz ve size kromozom analizi ayrıca sadece size trombofili paneli testi istenecek. O yüzden eşinizle gitmenizde yarar var. Eşiniz de kromozom analizi testi vermek için Urolojiden randevu alsın.
Çok teşekkür ederim, ben genetik bölümüne gittim kan aldılar ama hangi testler için alındı söyleyen olmadı, eşim için de aynı bölüme randevu aldık ama üroloji mi olması gerekiyor kromozom analizi için

Devlette kromozom için test verdim umarim kan pıhtılaşması için alırlar ama şöyle bi durum var son düşükte her ihtimale karşı progestan fitil, coraspirin ve kan sulandrici iğne kullanmıştım, kan pıhtılaşması varmış gibi muamele yapıldı ona rağmen düştü yine. Evet dr. çok önemli iyi bir dr arayışındayım
Ozaman rahim filmi cektirin kuzenminde ole oldu yapisiklik varmis. Arkadasiminda o sekilde oldu perde varmis sonra duzeldiler

Çok teşekkür ederim, ben genetik bölümüne gittim kan aldılar ama hangi testler için alındı söyleyen olmadı, eşim için de aynı bölüme randevu aldık ama üroloji mi olması gerekiyor kromozom analizi için
Bizim gittiğimiz eğt. araşt. Hastanesi üroloji den randevu giriş yapsın genetik bölümü ondan da kan alacak dedi. Üroloji den giriş yapmadan kan almadılar.

Merhaba biz de tüp bebek yapmak istiyoruz eşim ürolojiden ben kadın doğumdan randevu aldık genetik test verdik. Doktor bana daha önce düşük oldu mu dedi hayır dedim. Yine de trombofili testi de yapalım bulunsun dedi. Yani düşük yapıp yapmama önemli değil gibi

Merhaba biz de tüp bebek yapmak istiyoruz eşim ürolojiden ben kadın doğumdan randevu aldık genetik test verdik. Doktor bana daha önce düşük oldu mu dedi hayır dedim. Yine de trombofili testi de yapalım bulunsun dedi. Yani düşük yapıp yapmama önemli değil gibi
Merhaba, üzerinden epey geçmiş ancak belki görürsünüz diye yazmak istedim. Geçen hafta ilk gebeliğimde düşüğüm oldu haftası 12 ydi her şey yolundaydı ve düşük şekli de herhangi bir lekelenme vermeden ani kanamayla bir gün içinde olunca doktorum bu süreci tuhaf buldu biraz. Eşimle tıbbi genetiğe gidip genetik test yaptırmak istiyoruz ama 1 düşük olduğu için devlette yapmazlar yazılmış hep. İstanbulda yaşıyorum. Siz devlette mi yaptırmıştınız? Eğer öyleyse hangi hastanede yaptırmıştınız acaba? Belki aynı ildir diye sormak istedim.

Merhaba, üzerinden epey geçmiş ancak belki görürsünüz diye yazmak istedim. Geçen hafta ilk gebeliğimde düşüğüm oldu haftası 12 ydi her şey yolundaydı ve düşük şekli de herhangi bir lekelenme vermeden ani kanamayla bir gün içinde olunca doktorum bu süreci tuhaf buldu biraz. Eşimle tıbbi genetiğe gidip genetik test yaptırmak istiyoruz ama 1 düşük olduğu için devlette yapmazlar yazılmış hep. İstanbulda yaşıyorum. Siz devlette mi yaptırmıştınız? Eğer öyleyse hangi hastanede yaptırmıştınız acaba? Belki aynı ildir diye sormak istedim.
Biz üniversite araştırma hastanesinde yaptırdık ama İstanbul değil. Özellerde daha çabuk çıkıyor sonuçlar

Cok gecmis olsun, ben de 10. haftada dusuk yasamistik, yasadiklarinizi cok iyi anliyorum. Devlette birden fazla dusugunuz oldugunu soyleyebilirsiniz. Iki kez de 6. hafta oncesi kimyasal oldu diyebilirsiniz. Sonucta bir kagit getir vs demeyecekler. Biz karyotip analizini ozelde yaptimistik. Cok basit bir test kan alacaklar sizden ve esinizden. Sonuclar bir ay sonrasina cikmisti. Tekrar cok gecmis olsun.

X