Tektaş sorunu

Ya kusura bakmayinda ip baglamak falan cok komik gereksiz edebiyat geliyo bana :) ayrica pirlanta alanlarda mutlu huzurlu olabiliyor yani nasil buna bagladiniz anlamadim bencede pirlanta olmali hatta 5 tas baget imkan varsa hepsi alinmali. Bende soyle dusunuyorum ve goruyorum nekadar talepsiz aman masraf olmasin bisey istemeyeyim diyerek evlenen varsa cpgu degersiz ve mutsuz oluyor ozellikle burda okudugum konularda bu boyle:)
Iyı de ip iste demedim, benim hoşuma gitti. O ip sevmez doğal taş sever, bahset sever… herkesin zevki farklı ancak birinin zevki pırlanta olmamalı. Nasıl kürk giyen bir ünlü linçleniyorsa, nasıl zevk için avlanma olayı onun hobisi diyemiyorsak, nasıl başkasına zarar veren bir zevki desteklemiyorsak tektaş olayına da zevkim demesin insanlar bence. Ama tektaş alıp mutlu olan elbette vardır, benim de eşim ben istemediğim halde aldı. Geri vermedim elbette duruyor çekmecede. Ve çok mutluyum ancak tercih bu olmamalı… ve talepsiz evlenince değer görmeyen kişiler malesef yanlış kişiyle evliler. Benim değerimi taleplerimle belirleyen bir adam zaten doğru kişi değildir. Ben ve çevrem düğün bile istemedik ve el üstündeyiz çok şükür. Herkes böyleleriyle karşılaşsın🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Demek bundan bizim ailede de önem görüyor, anne tarafım selanik göçmeni olan karadenizliler.
Kırk kilo altının olacağına bir yadigarın olsun, maddi şeyler gelip geçici, yadigarlar nesilden nesile aktarılan mirastır derler.
Büyük anneannemin harp zamanı demir üstüne basılarak yapılmış dandik yüzüğü (taşsız belirteyim) bile bende şuan.
Nişanlısı gidip de dönememiş, 70 yaşında bile gözü yaşlı bakardı yüzüğe.
Aile yadigarı farklı bir şey ya. :KK51: Annemin annesi olmadığı için bizde bir şey yok. Ama annem bana saklamış bir şeyler. İlki tamamı siyah güpürden oluşan bir etek ceket takım, annemin düzeninde alınmış. Düzen evlilik öncesi gelin alışverişi demek burada. Hala dolapta durur, iki tane takım elbise.
Mücevher olarak da üniversiteyi bitirdiğimde mezuniyet hediyesi olarak pırlanta taşlı altın bir kolye almıştı bana. İlk iş gününde boynunda olsun demişti. Değeri ve anlamı var. Ne olursa olsun ben de saklayacağım tabi ki.

5 bine pırlanta mı var 😀 en minigi 8den başlıyor 3 sene oldu evledigim kuyumcuda ben sectm 500 tl odedik pek ala benim esimde alabilirdi ama o ne der bu ne der aman pırlanta olmazsa konusulur diye dertlerim olmadı gecen yıl donumde habersiz pırlanta baget almıs ama kullanmıyorum duruyor oyle ilk tektasım hala benim icin cok ozel gumuste olsa degismem 😊 paranızı evlilik asamasında alacaklariniz icin degerlendirin boyle onemsiz seyler icin degil ilerde daha iyi anlarsiniz

Benimkide pırlanta almak istedi 3 sene önce baya para verip , eevlenicez para biriktiriyoruz diye beyaz altın sahte taşlı bişiyi ben seçtim. Zaten benim istediğimin pırlantalı olan baya pahalı olurdu ama gören herkes anlamıyo 🤷🏼‍♀️ anlamasalarda ben söylüyorum zaten önemli değil düşünmesi alması yeter. Kimseyle yarışmamalıyız. Yoksa bu sevgiyi zedeler

ayy gereksiz buldugum konu. o tektasa verilcek parayla tatile gidersiniz.
ben istemedim pirlanta. 300 tl lik temsili bir yuzuk almisti bana adet yerini bulsun die.
6-7 bin tl verecegi pirlanta parasini da balayinda 10 gun tatil yaparak yedik. cok guzeldi :)
Keşke yine o parayla 10 gün tatil yapılsa ya 😂. Beğendiğim pırlanta yüzükle 2 gün tatil yapılmıyor ortalama lüks bir otelde.

Keşke yine o parayla 10 gün tatil yapılsa ya 😂. Beğendiğim pırlanta yüzükle 2 gün tatil yapılmıyor ortalama lüks bir otelde.
biz luks bir otele gitmedik ama ozaman tam darbe muhabbetleri vardi tatil yerleride bostu.
3 yildizli bir otele gittik , normal bir oda oludeniz de . Parasut dahil o bolgede yapilcak herseyi yaptik. dis cekimimizi bile orada yaptik :)

Bazı erkekler , yüzüğün taşı pırlanta mı ,sahte mi ,değil mi bilmiyor. Ama sahte olduğunu bilip almışsa ben de normal bir alyans alıp -gücüm buna yetti inşallah ileride tektaş alırım- tarzı bir şeyler söylemesini tercih ederdim. Önemli olan karşı tarafın niyeti... Yoksa illa tektaş olacak diye bir durum yok.

Yaş kaç 🥲 Başta anlamışsınız zaten pırlanta olmadığını. O zaman sorun etmemişsiniz, iki ay takmışsınız. Ama sonra millette var bende niye yok diye dert etmişsiniz resmen. Biraz olgunlaşın. Ben olsam asla istemem koca zirkon taşlı yüzüğü ama millet beğenmedi diye değil, direkt kendim beğenmediğim için.
+1

Ya kızlar burdaki hareketli emojileri wpta kullanamıyozmu ya cok tatlılar:dondurma::KK49::kahve:o_O resim olarak indirip wptapta kendin emoji olusturamayız mı acaban

Merhaba hanımlar konuyu açıp açmamakta tereddüt ettim açıkçası .yanlış anlaşılmak istemiyorum çünkü .
2 yıldır biriyle beraberim .
Kendisi öğretmen hem özel ders de veriyor. Maddi durumu orta .geçen seneki kazancı ,8 bin di.
Geçen sene evlilik teklifi etti ,tektaşımı o gün aldım dert aldığımı bilmeden .
Neden mi yaşadığım süreci olanları yavaş yavaş anlatıcam ki benim açımdan olaylarda bakabilin.
Her genç kız gibi tek taş evlilik teklifi benim de inanılmaz mutlu olduğum bir gündü .
Tektaşımın kocaman olması beni biraz ürkütüyordu yalnız.ne kadar para verdi ne kadar zamandır buna para biriktiriyor diye düşünüyordum . Çünkü evliliğimiz için bir yandan para biriktirmeye çalışıyoruz ikimizde .
Gerçek pırlanta olmadığını anlamıştım sonraki günlerde çünkü onun büyüklüğümde bir taş yaklaşık 60-70 bin miş .yaklaşık 2 karatlık büyüklükte bir kocaman taş .mümkün değil o parayı kazanması biriktirmesi problem değil gücü buna yetmiş diyebildim. ama zaten mühim de değil dedim aklıma bile gelmedi taşın ne olduğu .inanın zevkle iki ay kadar hergün taktım .baktım baktım mutlu oldum hergün değerimi hatırlattı .sevindiğim güne götürdü.
Sonra ne mi oldu
Taşın gerçek olmadığı anlaşılıyormuş dışardan bakınca , öyle ya herkes ben değil herkes akıllı kurnaz kadın . Çalıştığım yerde bir kaç nişanlı var tektaş konusu açıldı “baget hoş duruyor yok ben böyle seviyorum gibi herkes konuşuyordu .bakımına götürmek gerekiyor vs .6 ayda bir bakım vs gerekiyor pırlantasına gibi şeyler klasik nişanlılık evlilik muhabbetleri konuşuldu. Herkes taktlarının muhabbetini yaptı evlilik teklifi nasıl oldu vs diye” hepsinin eşleri normal kazançlı insanlar işleri benimkiyle hemen hemen aynı öyle düşünün .asgari ücretle çalışanı da var aralarında.

O günlerde aklıma düştü fiyatını sordurmak gidip kuyumcuya dayanamadım sordurdum .1100 TL dedi .üzüldüm tektaş olmaması da üzdü .istediğinizi söyleyin ama insanın şurasına bişey oturuyormuş .bunca zaman keyifle taktığım yüzükten soğudum.içime hüzün çöktü herkesin pırlanta ben layık değil miyim .evet Allah başka dert vermesin lütfen yanlış anlamayın .inanın hayatımda daha büyük sorunlar var .ama demek istediğim kazancı bunun üzerinde olan bi adam biriktirip güzel bişey alamazmıydı. Arabası yok kira vs derdi yok .ama illaki evine masrafı vardır onu da anlıyorum 10 binlik bişey istemiyorum 4-5 bin bandında küçük de olsa pırlanta olsaydı küçük olsaydı daha iyi olmazmıydı?
Oysaki geçen bir arkadaşına aldığı hediye 750 TL .yine bir akrabasına giderken en az 500 hediye bişey almıştı .
Arkadaşlarına yaparken bana yapmaması onlar kadar değer görmek içimi acıttı.
Ben doğum gününde 800 TL şık hediye aldım . Nerde en iyi kaliteli bişey var onu sordurdum .aman uyduruk bişey olmasın markası iyi olsun sevdiğim insan tabiki buna dikkat edicem . Bakın ben ona ne alıyorum o bana ne alıyor muhabbeti değil bu. Kazancının çok üzerinde bişey almasını zaten istemezdim ev Kurucaz nihayetinde ..ama küçük de olsa gerçek bişey isterdim .
İnsanlara bakıyorum hiçbirinin eşi zengin vs değil ama hepsinin sevhilisi tektaş almış .
İnanılmaz moralim bozuk bu mevzuya

O günden sonra soğudum yüzükten takamıyorum.fake kocaman bir taş ki belli oluyormuş pırlanta olmadığı . İnsnalraın aaa ne kadar büyük taşlı diye önce yaklaşıp sonra AA gerçek değil bu demeleri beni soğuttu .samimi arkadaşlarım bunlar .ki hiçbirimizden saklımız yok .tabiki herkese olsun gücü buna yetmiş diyorum
Geçen sordu erkek arkadaşım yüzüğünü niye takmıyorsun diye . Geçiştirdim .
Moralim bozuk hayatımın ortasındaki dert değil ama doğum günümde de hediye almadı çiçek aldı .içten içe geçiştiriyor sevgisi lafta mı acaba diyorum

aklıma geldikçe üzülüyorum .bakış açımda hata mı var yanlış mı düşünüyorum doğru düşünüyorsam elimden ne gelir ne yapmalıyım güzel bir tektaş aldırmalı mıyım
Bir sürü kişi abarttığını düşünmüş. Hayır hiç abartmıyorsun. Tektaş senin onunla evli olduğun sürece takacağın bir şey bu yüzden içine sinmeli. Pırlanta bagetler gayet uygun öyle bir şey alsaymış ama gerçek durmayan boyutlarsa zirkonyum bir tektaş takmasaymış. Bence dürüstçe kendisiyle durumu konuş. Sana değer veren bir adamsa ve özgüvenli biriyse ortamlarda dandik yüzük almış adam olmaktan hoşnut olmayacaktır ve senin üzülmeni de istemeyecektir. Ama takmıyorsa üzülmüş olmanı bence yol yakınken ayrıl. Balık baştan kokar senin üzüldüğün konuları önemsemeyen biriyle evlenmemeni tavsiye ederim. Çoğu kadın fedakar ve cefakar mod evleniyor sonra boşanıyor. Geneldede anlayışsız kadınlara gidiyorlar erkekler ondan üzüldüğün her konuyu önemseyen bir adamla ol.

Beni pek rahatsız etmedi bu durum, 1100 TL de az para değil fikrimce. Ha gerçek olsa, hoş olurmuş tabii. Ancak, zaten başta biliyormuşsunuz, neden sonradan dert ettiniz bu kadar? Para meselesini de bu kadar hayatınızın ortasına koymayın bence, üzülebilirsiniz, hayat zor.

Merhaba hanımlar konuyu açıp açmamakta tereddüt ettim açıkçası .yanlış anlaşılmak istemiyorum çünkü .
Kendisi öğretmen hem özel ders de veriyor. Maddi durumu orta .geçen seneki kazancı ,8 bin di.
Neden mi yaşadığım süreci olanları yavaş yavaş anlatıcam ki benim açımdan olaylarda bakabilin.
Her genç kız gibi tek taş evlilik teklifi benim de inanılmaz mutlu olduğum bir gündü .
Tektaşımın kocaman olması beni biraz ürkütüyordu yalnız.ne kadar para verdi ne kadar zamandır buna para biriktiriyor diye düşünüyordum . Çünkü evliliğimiz için bir yandan para biriktirmeye çalışıyoruz ikimizde .
Gerçek pırlanta olmadığını anlamıştım sonraki günlerde çünkü onun büyüklüğümde bir taş yaklaşık 60-70 bin miş .yaklaşık 2 karatlık büyüklükte bir kocaman taş .mümkün değil o parayı kazanması biriktirmesi problem değil gücü buna yetmiş diyebildim. ama zaten mühim de değil dedim aklıma bile gelmedi taşın ne olduğu .inanın zevkle iki ay kadar hergün taktım .baktım baktım mutlu oldum hergün değerimi hatırlattı .sevindiğim güne götürdü.
Sonra ne mi oldu
Taşın gerçek olmadığı anlaşılıyormuş dışardan bakınca , öyle ya herkes ben değil herkes akıllı kurnaz kadın . Çalıştığım yerde bir kaç nişanlı var tektaş konusu açıldı “baget hoş duruyor yok ben böyle seviyorum gibi herkes konuşuyordu .bakımına götürmek gerekiyor vs .6 ayda bir bakım vs gerekiyor pırlantasına gibi şeyler klasik nişanlılık evlilik muhabbetleri konuşuldu. Herkes taktlarının muhabbetini yaptı evlilik teklifi nasıl oldu vs diye” hepsinin eşleri normal kazançlı insanlar işleri benimkiyle hemen hemen aynı öyle düşünün .asgari ücretle çalışanı da var aralarında.

O günlerde aklıma düştü fiyatını sordurmak gidip kuyumcuya dayanamadım sordurdum .1100 TL dedi .üzüldüm tektaş olmaması da üzdü .istediğinizi söyleyin ama insanın şurasına bişey oturuyormuş .bunca zaman keyifle taktığım yüzükten soğudum.içime hüzün çöktü herkesin pırlanta ben layık değil miyim .evet Allah başka dert vermesin lütfen yanlış anlamayın .inanın hayatımda daha büyük sorunlar var .ama demek istediğim kazancı bunun üzerinde olan bi adam biriktirip güzel bişey alamazmıydı. Arabası yok kira vs derdi yok .ama illaki evine masrafı vardır onu da anlıyorum 10 binlik bişey istemiyorum 4-5 bin bandında küçük de olsa pırlanta olsaydı küçük olsaydı daha iyi olmazmıydı?
Oysaki geçen bir arkadaşına aldığı hediye 750 TL .yine bir akrabasına giderken en az 500 hediye bişey almıştı .
Ben doğum gününde 800 TL şık hediye aldım . Nerde en iyi kaliteli bişey var onu sordurdum .aman uyduruk bişey olmasın markası iyi olsun sevdiğim insan tabiki buna dikkat edicem . Bakın ben ona ne alıyorum o bana ne alıyor muhabbeti değil bu. Kazancının çok üzerinde bişey almasını zaten istemezdim ev Kurucaz nihayetinde ..ama küçük de olsa gerçek bişey isterdim .
İnsanlara bakıyorum hiçbirinin eşi zengin vs değil ama hepsinin sevhilisi tektaş almış .

O günden sonra soğudum yüzükten takamıyorum.fake kocaman bir taş ki belli oluyormuş pırlanta olmadığı . İnsnalraın aaa ne kadar büyük taşlı diye önce yaklaşıp sonra AA gerçek değil bu demeleri beni soğuttu .samimi arkadaşlarım bunlar .ki hiçbirimizden saklımız yok .tabiki herkese olsun gücü buna yetmiş diyorum
Moralim bozuk hayatımın ortasındaki dert değil ama doğum günümde de hediye almadı çiçek aldı .içten içe geçiştiriyor sevgisi lafta mı acaba diyorum

aklıma geldikçe üzülüyorum .bakış açımda hata mı var yanlış mı düşünüyorum doğru düşünüyorsam elimden ne gelir ne yapmalıyım güzel bir tektaş aldırmalı mıyım

Ben seni haklı gördüm. Sahte kocaman taşlı bir şeyi ben de takmak istemem. Arkadaşına 750 tl hediye alıyorsa benim yüzümde 1000 tl olmasın bi zahmet

Bence yüzük konusunu bile dürüstçe oturup konuşamadığıniz bir evlilik istiyor musunuz o onemli.

Yoksa ben derim yüzük sart, baskasi der aman yüzüğe para mi verilir. Onemli olan sizin hisleriniz değil mi, bunlari karsinizdaki kisi ile paylasabiliyor olusunuz degil mi, es adayiniz sizin gibi dusunmese bile sizin gönlünüzü yapmaya çalışması önemli degil mi...

Bence firsat bu firsat konusun nişanlınizla. Neden canınız sikkin bilsin.

Sonra ne mi oldu

Bu konuyu umarım şaka amaçlı açmışsındır yaaa 😱
Yaa bir insan seni düşünmüş evlilik teklifi etmiş tektasini takmış ister sahte ister değil 1100 TL çok mu az hangi dünyalarda yaşıyorsunuz gücü buna yetmistir bunu almıştır ben ilk evlendigimde tek taşım küçüktü sonrasında eli düzeldi ve onun nerdeyse iki üç katını taktı sevgi tektaş mi ya para mı bu konuyu açan yarın diyecekki ben şu takımı istiyorum onu almak zorundasın her gördüğünü istiyeceksin yani evlilikte mutlu eden şey karşındaki insanın karakteri para mal mülk hiç birinin önemi de yok ayrıca ve seni o küçümseyen arkadaşlarından acilen uzaklaş bence bu kadar görgüsüz kendini bilmez insanlar birine hiç birşey katmaz Allah hidayet versin ne diyebilirim ki gerçekten seviyorsan böyle şeylere takilmazsin bence sevginde bir problem var ve ayrıca merakta ettim sen o kişi 4000-5000 lik ne aldın

İlk başta dert etmemişsiniz sonradan insanlar aa sahte diyince rahatsız olmuşsunuz. Bence sorun bu, yoksa elbette daha değerlisini herkes isteyebilir kimse bir şey diyemez.

Eşim bana evlenme teklifi ederken çok minik zarif ve pahalı olmayan bir pırlanta tek taş almıştı hiç de sorun etmedim. Evlendikten sonra çok daha iyilerini aldı ama hiç birini ilk aldığı minik taşlı kadar hevesle takmadım:)

Bacım konunun üstünden zaman geçmiş ama sen çok önemli bir şey değil deyip içini yaktığını gösteren cümleler kurmuşsun. Adam sana pırlanta olduğunu söylese de pırlanta olmadığını öğrensem tamam kandırma var derim ama pırlanta olmadığını bilmen lazım. Ki böyle olsa yine pırlanta olmadığına değil kandırıldığıma kafayı takardım. Benim taşım da pırlanta değil ve hatta o taş da çok büyük değil buna hiç de takılmadım. Önemli olan duygusu bana verdiği değer. 10 yıllık evliyim mesela kendinin ayakkabıya ihtiyacı olur benim kaç çift ayakkabım vardır yine de önceliği ben olurum. Senin ayakkabıya ihtiyacım var der almaya çalışır. Sen verdiği değeri altınla maddi şeylerle anlamaya çalışma. Senin yerinde olsam arkadaşlarımı gözden geçirirdim. Hiç sevmem insanların arasında nifak sokanları. O arkadaşlarından arkana bakmadan kaç derim.

Bacım konunun üstünden zaman geçmiş ama sen çok önemli bir şey değil deyip içini yaktığını gösteren cümleler kurmuşsun. Adam sana pırlanta olduğunu söylese de pırlanta olmadığını öğrensem tamam kandırma var derim ama pırlanta olmadığını bilmen lazım. Benim telaşım da pırlanta değil ve hatta o taş da çok büyük değil buna gün de takılmadım. Önemli olan duygusu bana verdiği değer. 10 yıllık evliyim mesela kendinin ayakkabıya ihtiyacı olur benim kaç çift ayakkabım vardır yine de önceliği ben olurum. Senin ayakkabıya ihtiyacım var der almaya çalışır. Sen verdiği değeri altınla anlamaya çalışma. Senin yerinde olsam arkadaşlarımı gözden geçirirdim. Hiç sevmem insanların arasında nifak sokanları. O arkadaşlarından atlama bakmadan kaç derim

Sonra ne mi oldu

oncelikle tebrik ederim 🥰

bence haklisiniz.

ilk esimle evlendigimizde aslinda tektas falan olmadi, evlilik teklifi de yoktu, biz oyle evleniverdik (ben 21 o 25) . zaten beraber yasiyorduk. ben 1-2 yil sonra, aynen "ofis cadilari" etkisiyle "acaba benim neden nisan yuzugum yok" diye uzulmustum. insanlar bazen cok fitneci. esime soyledim, orali olmadi. is guc derken unuttum ben de.

soyle yaptik, 5. yildonumunde alyanslari upgrade ettik, ben de kendime tektas sectim. ne yalan soyleyeyim, o zamana kadar bir adim atilmamasi beni uzmustu. maddi sorun yoktu ve ben daha cok kazaniyordum, bana "senin paranla sana mucevher almak istemedim" demisti. bu adam ingiliz bu arada. avrupali diye aldik, icinden ortadogulu, kompleksli biri cikti 😳aman neyse 10. yildan sonra bosandik.

yeni (simdi eski oldu ) sevgilimle ilk tanistigimizda bu olayi "evliligi bitiren milyonlarca minik ayrinti" olarak anlatmistim. guzel bir evlilik teklifi oldu ve 1.5 karat takti sagolsun - ama o da psikopat cikti (o da avrupali ama yine ortadogu kafasi) . Baska bir baslik altinda yazmistim, "cocugu olan nisanli" konusunda. Ama var ya, o yuzuk beni "ayak bilegi prangasi gibi" eski nisanlimi tolere etmeme sebep oldu, toplamda neredeyse dort yilimi kaybettim.

jessica arkadasim, diger yorumlara bakma , bekarken "aman tektas olmasin" demek kolay. sevgilileri ota boka para sacip da sonra zirkon yuzukle evlilik teklifi ederse o zaman gorurum ben onlari. olay ne yuzuk, ne para. olay "bir erkegin caba gostermekten kacinmasi, yapabilecek seyleri sevgilisinden esirgemesi" .

bence kendini guzelce ifade et, ona seni anlamasi icin bir sans ver, hic orali olmuyorsa bas git kizim. hayat arkadasimiz bize kendimizi "dunyanin en onemli insani" gibi hissettirmeli. bu tecrubenin kiymetini bil ve baska adaylara yelken ac 🥰

Adam pırlantaysa yüzüğünün taşının önemi yok... 15 yıldr bir kere bile sorma gereği hissetmedim pırlantamıydı değil miydi diye... benim için hatırası büyük hala ve hep çok severim. Kırmadan dökmeden daha küçük taşlı pırlanta bir yüzük istediğinizi büyük taşın sizi rahatsz ettiğini söyleyebilirsiniz.Anlar diye düşünüyorum. Anlamazsa zaten koşarak kaçın

X