Telefonumu götürdüğüm servis yüzünden telefonum garanti dışı kalmış :(

Katze

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
2.855
597
Merhabalar, çok üzgün ve sinirliyim.

Ablamın hediye ettiği yaklaşık 2000 tyle aldığı telefon 2 gün önce akşam birden bire, sarjdan çekerken kapandı ve bi daha açılmadı. Ertesi sabah 3-4 yeri aradım netten bulduğum teknik servis numaralarını.Garantisi henüz dolmamıştı ama 1 ay beklemiyim teknik servis hallettsin dedim. İlk gittiğim yerde yaklaşık 1.5 saat bekledim yazılım yüklediklerini söylediler. Bu zaman içerisinde bana garantili olup olmadığını sormadılar, ben de söylemedim çünkü telefonda bilgi aldığımda ''garantiye mi vereyim yoksa size mi götüreyim' dediğimde -zaten garanti dahilinde yaptıklarını- ifade etmişlerdi.

1.5 saat sonunda içini açıp arızanın bataryadan olup olmadığını kontrol ettiklerini söylediler. Ben de garantiye mi verseydim deyince birden ''Garantili mi???' dedi adam evet dedim ben de. Sonra hemen toparladılar telefonu, ama içindeki emniyet bandının her nasılsa, zaten sökülmüş olduğunu söylediler. Yine de siz bunu ilk garantye gönderin dediler. Neyse ben durumun ciddiyetini anlamadan gittim garantiye göndermek için, oradaki adam kendi tanıdığı teknik servise yönlendirdi, garantiden gelmesi çok üzün süre alır dedi. Neyse gittim teknik servise, 10 dk içinde bana arızanın donanımsal olduğunu direkt garantiye göndermemi söyledi, içini açarsam garantiden çıkar dedi. Ben de, ama açtılar içini biraz önce dedim, o zaman geçmiş olsun zaten garantiden çıkmış ben bakayım telefonun arızası nerdenmiş sizi bilgilendireyim dedi. 5 saat sonra aradım ve sordum, kısa devre yapmış telefon ve %50 yapılabilirmiş %50 yapılamazmış. Eğer ilk başta garantiye gönderseymişim yenisi ile değişme ihtimali varmış... Yapılma ücreti de 380 tlymiş.

Çok üzgünüm, ben yeni mezun oldum ne telefonu o fiyata yaptırabilirim şu an, ne yenisini alabilirim. Keşke ilk garantiye gönderseydim diye kendimi yiyip bitiriyorum.

Bugün ilk telefonu götürdüğüm servise gideceğim, adamın cep numarasını buldum bir şekilde, kapalılarsa cepten ulaşacağım. Bu saatte hayatta kalkmam normalde ama uyku tutmadı. Neler yapabilirim bu konuda, başınıza böyle bir şey geldiyse deneyimlerinizden yararlanmak isterim, garanti dışı bırakan yer arızayı minimum ücretle gidermeli diye düşünüyorum... Tabi şu %50 meselesi de kafama takılmadı değil...

Ha bir de, garantiye göndermek için gittiğim yer (yani teli aldığımız yer) adamın bana sormadan telefonu açmasının suç olduğunu gerekirse şikayet edebileceğimizi söyledi.

Arkadaşımın sevgilisi avukat, bugün ona danışacağım hukuksal anlamda ne yapabiliriz diye. :KK14: Ben de hatalıyım ilk gittiğimde söylemeliydim ama düşünemedim, zaten garantili olduğunu biliyorlar sandım....

Teşekkürler okuduğunuz için.

Son düzenleme:
Anlattıklarınız kadarıyla hata sizde sanırım :26::26::26: İlk gittiğinizde durumu izah etmeliydiniz ya da xxxx markayı garanti kapsamında tamir ediyor musunuz diye sormalıydınız... Bana yapılacak çok bir şey yok gibi geldi...Umarım halledebilirsiniz :KK31::KK31::KK31:

Son düzenleme:
Bence de şikayet et ama etmeden önce şikayet edileceklerini bilsinler. Belki hatalarını anlayıp masrafını karşılarlar.

Malesef böyle teknik servisler bazen hiç sormadan müdahale edebiliyor ama sizin belirtmeniz lazımdı. Zaten garanti kapsamında tamirat/değişim vs merkeze gitmeden asla yapılamaz. siz oraya götürdüğünüze göre onlar bunu kabul etti diye düşünüp müdahale etmişler. kendilerine göre haklılar. tamir için size bir form imzalattılarsa işiniz daha da zor.

Geçmiş olsun öncelik ile teknik servise değil yetkili teknik servise verseydiniz keşke. Onlar garanti kapsamına çıkacağını bildiğinizi düşünmüşlerdir keşke başta belirtseydiniz durumu. Ki o fiyat aralığında aklıma gelen apple iphone sanırım telefonunuz samsung üst seri olma ihtimalide var ama iphone ise zaten çoğu iphonelar yazılım değiştirilerek kullanılındığından garantisiz olarak kullanılıyor servistekilerde böyle düşünmüş olabilirler.Hukuksal açıdan bir şey değişeceğini sanmıyorum kullanıcı tercihi gibi söylevler ile konu kapanabilir maalesef.

hata sende iyice arastirmadan internetten buldugun servise goturmussun ayrica onlar sormadilarsa sen soyleseydin keske garanit kapsaminda tamir ediyormusunuz diye sen goturunce belki onlar garantiden ciktigini dusunmus olabilirler gecmis olsun ne diyelim...

ne oldu telefondan bı haber var mı?

Üzgünüm ama hata sızde :26: keşke hıç sağ sola gıtmeden telı aldığınız yere gıtseydınız onlar yapardı

olmazsa bıle yenı tel vermek zorundalar :26:

Evet hata bende... Sabah teknosada çalışan bi arkadaşımla konuştum ben senin yerinde olsam garantiye gönderirdim dedi. Telefona olmayan arızaları da varmış gibi göster bi ihtimal yenisini gönderirler hiç uğraşmadan dedi. Ya da yapacaklarsa da onlar yapsın dedi. Sonra ilk telefonu gösterdiğim yeri aradım. Telefon açıldığı için garanti dışı kaldığını söylediklerini anlattım, size sormadan neden açmışlar dediler dedim. Sonra siz yarın gelin bi bakalım dedi, neye bakıcaksınız gönderdim ben telefonu dedim. Garanti kapsamında bakıcakları yerde tanıdıklarınız var mı onları devreye soksak garantili gibi gösterseler dedim. O da var var siz yarın gelin dedi. Bu kadar... Bu da bana ders olsun.

X