Temizlik Halıdaki Kedi, Köpek Tüyü Nasıl Temizlenir?

Nevreste

Hala umudum var
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.155
596.102
42
kedi-kopek-killari-nasil-temizlenir.jpg

Çok sevdiğimiz ve ailenin bir parçası olan sevimli dostlarımız kedi ve köpekler, geçtikleri yerlerde tüylerini bırakırlar. Bu tüyleri temizlemek de size düşüyor.

Özellikle halılar tüyleri toplar. Bu sorundan kurtulabilmek için halıları düzenli olarak süpürmeli ve tüylerden kurtulmak için pratik yöntemleri bilmelisiniz.

Sünger Mop ile Temizleme
Mop, az ipli halılar için uygundur. Daha çok tüylü halılar için bu yöntem önerilmez.

Malzemeler

• Mop
  • Sprey şişesi
  • Su
  • Elektrik süpürgesi
Halıyı iyice süpürün. Sprey şişesine koyduğunuz suyu halının yüzeyine sıkın. Halının nemlenmesi yeterli olacaktır. Fazla sıkmanız gerekmez. Mop ile nemlendirdiğiniz yerleri silin. Eğer evde mop yoksa fırça da işinizi görür. Toplanan tüyleri elektrikli süpürge ile süpürün.

kedi-tuyu-nasil-temizlenir.jpg

Yumuşatıcı ile Temizleme
Malzemeler

• Sıvı kumaş yumuşatıcısı
  • Su
  • Sprey şişesi
  • Elektrikli süpürge
Sprey şişesine 3’e 1 oranında su ve yumuşatıcı koyun. (3 çay bardağı suya, 1 çay bardağı yumuşatıcı gibi.) Karışımı halıya sıkın. Halıyı kurumaya bırakın. Ardından süpürün. Yumuşatıcı tüylerin kalkıp daha kolay süpürülmesini sağlayacaktır.

evcil-hayvan1-660x400.jpg

Karbonat ile Temizleme
Malzemeler

• Karbonat
  • Elektrik süpürgesi
Karbonatı halıya serpin. 2 -3 dakika bekleyin. Halınızın üzerini elektrik süpürgesi ile iyice süpürün. Bu yöntem kokuyu da engeller.

Bunların yanı sıra halınızın tüylerini kestirebilirsiniz. Bu yöntemleri kullanarak tüylerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Kaynak: ev hayat

Benim de köpeğim var biz çözümü .... zemin temizleyici tüy toplama rulosu ile çözdük. İnanılmaz pratik ve tüm tüyleri yapıştırıyor. Kullan at tarzı ve kolay kolay da bitmiyor. Şiddetle tavsiye ederim. ..... Eki Görüntüle 1877624

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de köpeğim var biz çözümü ... zemin temizleyici tüy toplama rulosu ile çözdük. İnanılmaz pratik ve tüm tüyleri yapıştırıyor. Kullan at tarzı ve kolay kolay da bitmiyor. Şiddetle tavsiye ederim. ..... Eki Görüntüle 1877624
Bunun sapsız olanını a101 den aldım bizim evdeki kedinin tüyleri için kullanıyorum. Kocam oluyor kendisi:confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
:halay:çok komiksiniz. Sapsızla temzilik zor, bir de saplısını deneyin...

Bizde süpürgenin almadığı tüyleri gırgırla alıyoruz çok ilkelmisiz ya. İyi ki köpeğim kısa tüylü de çok sorun olmuyor.:halay:

X