Temizlik meselesi için ayrılmam şımarıklık mı?

yalnizkus_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
514
437
Merhaba KK üyeleri, 3-4 yıldır çalıştığım bir ofis var. Lisans mezunu iyi derecede bilgisayar kullanıyorum iş yerinde de bilgisayar başındayım. Müdürle birlikte iki kişi çalışıyoruz genelde ben duruyorum. Önceleri sadece bilgisayarın odanın tozunu alırdım temizlik için haftalık birileri gelirdi gelmeyince hep beraber yapardık. Gocunmazdım asla, işimde de iyiyim yakın şirket yöneticileri bilgisayar becerim için patronuma hep çok şanslı olduğunu falan söylerdi fakat benim işimi uzun yıllar yapıyor olmam , ülkede genel ekonomik sıkıntıların ve işssizlik sorunlarının olması patronumda bir özgüven yarattı sanırım temizliği bana kitlemeye başladı ve üstünkörü yapınca da beğenmemeye laf söylemeye başladı. Kendisi yapınca bozuk atmaya başladı. Çok tuhaf 3 - 4 yıllık süreçte ilk defa böyle sıkıntılar yaşıyorum çıkacağımı söylediğimde kesinlikle ayrılmam taraftarı değil ama dikkat etmemi söylüyor. Ben ise temizlik yapmayı hiç sevmiyorum. Hatta şu hayattaki en sevmediğim şey olabilir. Bahar temizliklerinde, bayram temizliğinde depresyona girerdim. Tabiki evim temiz annemin yaptıklarına ilaveten ben de haftanın üç günü; bir hafta içi iş çıkışı ve hafta sonları temizliğin önemli bir bölümünü yapıyorum ama bununla birlikte iş yerinde de temizlik yapmak istemiyorum. Temizlik yüzünden birine hesap vermek istemiyorum. İş çıkışı arefesindeyim, ülke geneline bakılırsa belki uzun bir süre işsiz kalacağım ama yinede çıkmak istiyorum. Masraflı biri değilim sigara, alkol kullanmıyorum, akşam gezmelerim yok. Arada dışarıda yemek, kahve, seyahat ücretleri falan şimdi bir de takside böldürdüğüm öğrenim kredisi borcum var ama bir süre için idare edecek bütçem var yalnız uzun vadeli yatırımım vs yok. Sizce bu durumda işten ayrılmam şımarıklık mı? Kendime kızıyor ve çok sorguluyorum son zamanlarda, kibirli davranmak istemiyorum o yüzden görüşlerinizi almak istedim. Siz olsanız bu durumda ne yapardınız?

Merhaba KK üyeleri, 3-4 yıldır çalıştığım bir ofis var. Lisans mezunu iyi derecede bilgisayar kullanıyorum iş yerinde de bilgisayar başındayım. Müdürle birlikte iki kişi çalışıyoruz genelde ben duruyorum. Önceleri sadece bilgisayarın odanın tozunu alırdım temizlik için haftalık birileri gelirdi gelmeyince hep beraber yapardık. Gocunmazdım asla, işimde de iyiyim yakın şirket yöneticileri bilgisayar becerim için patronuma hep çok şanslı olduğunu falan söylerdi fakat benim işimi uzun yıllar yapıyor olmam , ülkede genel ekonomik sıkıntıların ve işssizlik sorunlarının olması patronumda bir özgüven yarattı sanırım temizliği bana kitlemeye başladı ve üstünkörü yapınca da beğenmemeye laf söylemeye başladı. Kendisi yapınca bozuk atmaya başladı. Çok tuhaf 3 - 4 yıllık süreçte ilk defa böyle sıkıntılar yaşıyorum çıkacağımı söylediğimde kesinlikle ayrılmam taraftarı değil ama dikkat etmemi söylüyor. Ben ise temizlik yapmayı hiç sevmiyorum. Hatta şu hayattaki en sevmediğim şey olabilir. Bahar temizliklerinde, bayram temizliğinde depresyona girirdim. Tabiki evim temiz annemin yaptıklarına ilaveten ben de haftanın bir günü iş çıkışı ve hafta sonları temizliğin önemli bir bölümünü yapıyorum ama bununla birlikte iş yerinde de temizlik yapmak istemiyorum. Temizlik yüzünden birine hesap vermek istemiyorum. İş çıkışı arefesindeyim, ülke geneline bakılırsa belki uzun bir süre işsiz kalacağım ama yinede çıkmak istiyorum. Masraflı biri değilim sigara, alkol kullanmıyorum, akşam gezmelerim yok. Arada dışarıda yemek, kahve, seyahat ücretleri falan şimdi bir de takside böldürdüğüm öğrenim kredisi borcum var ama bir süre için idare edecek bütçem var yalnız uzun vadeli yatırımım vs yok. Sizce bu durumda işten ayrılmam şımarıklık mı? Kendime kızıyor ve çok sorguluyorum son zamanlarda, kibirli davranmak istemiyorum o yüzden görüşlerinizi almak istedim. Siz olsanız bu durumda ne yapardınız?
patronla acikca konuş yapmak istemiyorum de . eger isten cikmaya kararliysan bir sure ise git ve temizlik yapma neden yapmadigini sorarsa gorevim degil de geç . huysuzlanırsa verirsin istifayi .hatta blöf yap yeni bir is buldum ama sizle calismayida seviyorum temizlik meselesini halledersek gecmem fakan de tepkisini ölç . is hayatindaki mutsuzluk insani cok yipratiyor .issiz kalmayi goze aliyorsan cik. ailenle yasiyorsan cok problem olmaz ama isin psikolojik boyutuda var . istifa et yada etme diyemem . en iyisini sen bilirsun

Genel kuraldır: İşi olanlar yeni işi çok daha rahat bulur. Kendiniz ayrılırsanız diğer adayların gerisine düşersiniz.

Sakın ama sakın istifayı vermeyin, hemen piyasada iş arayın, bulunca dilekçenizi verin.

Ben de elime temizlik bezi verilse istifa ederim ama başka bir iş bulduktan sonra.

Hep diyorum baska is bul cik😐😂 yani ya da ciddi bir sekilde konus.. temizlikte yapacaksan ek ucret versin madem
Başka iş baktım ama şuan çalıştığım yerden çok daha kötüydü şartları. Artan işsizliği suistimal etmiş malesef herkes. Uzun mesailer, düşük maaşlar vs.
Sorunun çözülmesi için konuşmak ya da yardımcı talep etmek yerine neden işten ayrılmak peki?
Kendisine göre işim çok kolaymış, tüm gün bilgisayar başında oturuyor muşum sorun etmiyormuş ama azıcık işin ucundan tutsam ne olacakmış, 3 - 4 yıllık geçmişimiz varmış aile gibi olmuşuz temizlik yapmakta ne varmış vs. Anlatamıyorsun bazen
patronla acikca konuş yapmak istemiyorum de . eger isten cikmaya kararliysan bir sure ise git ve temizlik yapma neden yapmadigini sorarsa gorevim degil de geç . huysuzlanırsa verirsin istifayi .hatta blöf yap yeni bir is buldum ama sizle calismayida seviyorum temizlik meselesini halledersek gecmem fakan de tepkisini ölç . is hayatindaki mutsuzluk insani cok yipratiyor .issiz kalmayi goze aliyorsan cik. ailenle yasiyorsan cok problem olmaz ama isin psikolojik boyutuda var . istifa et yada etme diyemem . en iyisini sen bilirsun
Zaten konuştum yapmak istemiyorum diye ay sonu çıkacağımı söyledim başka personel bulmasını falan anlattım o günden beri toz bile almıyorum ama hala personel aramıyor galiba kararlı olduğumun farkında değil, düşünmem için süre verdi kendince.
Genel kuraldır: İşi olanlar yeni işi çok daha rahat bulur. Kendiniz ayrılırsanız diğer adayların gerisine düşersiniz.

Sakın ama sakın istifayı vermeyin, hemen piyasada iş arayın, bulunca dilekçenizi verin.

Ben de elime temizlik bezi verilse istifa ederim ama başka bir iş bulduktan sonra.
Evet çok haklısınız ama piyasa gerçekten kötü şu sıralar iş var ama şartlar ağır
Bize anlattığın şekilde patronuna da anlatsan? Sonuçta uzun vadeli bir geçmişiniz var, birbirinizi anlamalisiniz.
Üstünkörü anlatmayı denedim anlayacak gibi durmuyor, uğraşmadım ben de açıkçası verdim istifayı ama bir aylık düşünme süreci verdi.

Başka iş baktım ama şuan çalıştığım yerden çok daha kötüydü şartları. Artan işsizliği suistimal etmiş malesef herkes. Uzun mesailer, düşük maaşlar vs.

Kendisine göre işim çok kolaymış, tüm gün bilgisayar başında oturuyor muşum sorun etmiyormuş ama azıcık işin ucundan tutsam ne olacakmış, 3 - 4 yıllık geçmişimiz varmış aile gibi olmuşuz temizlik yapmakta ne varmış vs. Anlatamıyorsun bazen

Zaten konuştum yapmak istemiyorum diye ay sonu çıkacağımı söyledim başka personel bulmasını falan anlattım o günden beri toz bile almıyorum ama hala personel aramıyor galiba kararlı olduğumun farkında değil, düşünmem için süre verdi kendince.

Evet çok haklısınız ama piyasa gerçekten kötü şu sıralar iş var ama şartlar ağır

Üstünkörü anlatmayı denedim anlayacak gibi durmuyor, uğraşmadım ben de açıkçası verdim istifayı ama bir aylık düşünme süreci verdi.
Bence konus yani kaybedecek birsey yok ayrilmayi goze aliyorsan konus yani.. en fazla soyledigini kabul eder etmezsede zaten cikarsin

İstifa etmeyin. İnsan bu kadar saçma bi sebepten 4-5 yıllık tazminatı yakmaz, akıl işi değil.

Temizlik yapmayacağınızı, sadece kendi masanızı temiz tutacağınızı işine gelmiyorsa sizi çıkartabileceğini söyleyin.

Normalde iş işte bulunur derim bu devirde iş bulmak da kolay değil ama çok net çıkın derim. Aman iş bulamam aman diğer opsiyonlar da böyle diye kendimizi avuta avuta tepemize çıktılar zaten.

Ozaman soyle yap bir yandan is ara bir yandan calis ama asla temizlik yapma . acikca soylemissin biz aile olduk falan hepsi yalan aile olsuysaniz temizligin parasinida odesin . hatta bence istifa etme 4 yillik emegin bosa gitmesin bunlari mesajla kinus dava ac kideminide al oyle cik .yada disini sık calis . birine istfa et diyemem issizlik vidden zor ama seni yoran uzen biseyede dur gitme calista diyemem en iyisini sen bilirsin

Aslında açık açık konuşmuşsunuz.
Ayrılmayın bence.
Hesap sorarsa konuşmayı hatırlatıp temizlik yapmak istemediğinizi söyleyin.
Çıkaracaksa o çıkarsın.
Bu arada siz iş bakarsınız.

Anlatırdım anlamıyorsa istifayı yapıştırırdım. Aile gibiyiz en büyük yalan. Ailenle yaşıyorsun Bence şımarıklık değil. Sakın istifa etme diyenler yüzünden patronlar alışıyor işte. “Bu benim işim değil!” demek çok önemli. Her türlü ırgatlığa hay hay diyen, piyasayı düşüren herkesi buradan kınıyorum. Not: 6 kere istifa ettim, aç kalmadım. Her defasından daha güzel bir işe girdim. Bu benim şansım. Ama köle değiliz, normalleştiremeyiz sadece çalışanız.şımarıklık değil hakkını aramak bu

Merhaba KK üyeleri, 3-4 yıldır çalıştığım bir ofis var. Lisans mezunu iyi derecede bilgisayar kullanıyorum iş yerinde de bilgisayar başındayım. Müdürle birlikte iki kişi çalışıyoruz genelde ben duruyorum. Önceleri sadece bilgisayarın odanın tozunu alırdım temizlik için haftalık birileri gelirdi gelmeyince hep beraber yapardık. Gocunmazdım asla, işimde de iyiyim yakın şirket yöneticileri bilgisayar becerim için patronuma hep çok şanslı olduğunu falan söylerdi fakat benim işimi uzun yıllar yapıyor olmam , ülkede genel ekonomik sıkıntıların ve işssizlik sorunlarının olması patronumda bir özgüven yarattı sanırım temizliği bana kitlemeye başladı ve üstünkörü yapınca da beğenmemeye laf söylemeye başladı. Kendisi yapınca bozuk atmaya başladı. Çok tuhaf 3 - 4 yıllık süreçte ilk defa böyle sıkıntılar yaşıyorum çıkacağımı söylediğimde kesinlikle ayrılmam taraftarı değil ama dikkat etmemi söylüyor. Ben ise temizlik yapmayı hiç sevmiyorum. Hatta şu hayattaki en sevmediğim şey olabilir. Bahar temizliklerinde, bayram temizliğinde depresyona girerdim. Tabiki evim temiz annemin yaptıklarına ilaveten ben de haftanın üç günü; bir hafta içi iş çıkışı ve hafta sonları temizliğin önemli bir bölümünü yapıyorum ama bununla birlikte iş yerinde de temizlik yapmak istemiyorum. Temizlik yüzünden birine hesap vermek istemiyorum. İş çıkışı arefesindeyim, ülke geneline bakılırsa belki uzun bir süre işsiz kalacağım ama yinede çıkmak istiyorum. Masraflı biri değilim sigara, alkol kullanmıyorum, akşam gezmelerim yok. Arada dışarıda yemek, kahve, seyahat ücretleri falan şimdi bir de takside böldürdüğüm öğrenim kredisi borcum var ama bir süre için idare edecek bütçem var yalnız uzun vadeli yatırımım vs yok. Sizce bu durumda işten ayrılmam şımarıklık mı? Kendime kızıyor ve çok sorguluyorum son zamanlarda, kibirli davranmak istemiyorum o yüzden görüşlerinizi almak istedim. Siz olsanız bu durumda ne yapardınız?
Öğretmenim bir dönem müdür yardımcılığı da yaptım. Hem öğretmenken hem de idareciyken okul temizledim gocunmadım. Devlet memuruyum demedim, neden personel alınmıyor demedim. Müdür dahil hepimiz elimizde paspas kova okulu baştan aşağı az kere temizlemedik. Kibirli davranmadım da. Sen de öyle yap bir de özel sektördesin çıksan iş bulamayabilirsin. Patronunla konuş orta yolu bulabilirsin

İstifa etmeyin. İnsan bu kadar saçma bi sebepten 4-5 yıllık tazminatı yakmaz, akıl işi değil.

Temizlik yapmayacağınızı, sadece kendi masanızı temiz tutacağınızı işine gelmiyorsa sizi çıkartabileceğini söyleyin.
Bu yoruma katılıyorum. Aynen uygulayin. Gerçi istifayı vermişsiniz kendi çıkartmak yerine direk onu devfeye sokar büyük ihtimal.

E iyi de kardeşim siz temizlikçi değilsiniz ki işiniz belli. Yaptığınızı beğenmiyorsa o zaman temizlik firmasıyla anlaşsın birini göndersinler(yanlış anlaşılma olmasın temizlikçileri küçümsediğimden söylemiyorum). En iyisi oradan ayrılmak başka firma bakmak. Böyleleri konuşmaktan anlamaz. Ama içeride tazminatım kalır yakmak istemiyorum derseniz yaptığınız işi beğenmiyorsa çıkartabileceğini söyleyin. Beğenmiyorsa kendisi alsın bir bez kendi temizliğini kendisi yapsın.

Öğretmenim bir dönem müdür yardımcılığı da yaptım. Hem öğretmenken hem de idareciyken okul temizledim gocunmadım. Devlet memuruyum demedim, neden personel alınmıyor demedim. Müdür dahil hepimiz elimizde paspas kova okulu baştan aşağı az kere temizlemedik. Kibirli davranmadım da. Sen de öyle yap bir de özel sektördesin çıksan iş bulamayabilirsin. Patronunla konuş orta yolu bulabilirsin
Aynı şey değil ama.
Sizin orayı temizlemenizden kimsenin bir çıkarı yok, amme hizmeti sizinki.
Konu sahibinin patronu cebinden 3 kuruş çıkmayacak diye mecbur bırakıyor.
Kendi iş yeri, kendi yapsın daha mantıklı olur.

Sorunun çözülmesi için konuşmak ya da yardımcı talep etmek yerine neden işten ayrılmak peki?

İnan olmuyor aynı mevzu bende de var, konu temizlik değil ama anlamıyorlar anlamak işlerine gelmiyor. Ülke şartları da bu özgüveni verdi işverenlere.

X