Terapi süreci sonrası

Şu yazıyı ss alıp terapistim ile bunun üzerine konuşacağım. Gerçekten zihnimde farklı bir şey sorgulamama sebep oldu burası. Aşırı sonuç odaklıyım. Dersine çalışıp, başarısız olacak diye korkan öğrenci gibi hissediyorum kendimi.
çünkü sanıyorsunuz ki ozdegeriniz değişirse hayatınız tamamen değişecek
öyle bir şey yok aslında
bu çok fazla pompalanan bir şey bu newage çağında.
ama gerçekle bagdasmaz

evet online bu bir de suan bakıyorum 400 civarı
cogu da özel ünide parayla psikoloji bölümü bitirmiş klinik bile değil , piyasa rezalet ötesi yeminle toplaşıp kahve içip dertleşsek daha fayda eder

Benim ilk terapistimde hissettiğim, sanki kız kardeşimle sorunumu konuşuyorum da tavsiye veriyormuş gibiydi, sadece kahvemiz eksikti :confused:

evet online bu bir de suan bakıyorum 400 civarı
cogu da özel ünide parayla psikoloji bölümü bitirmiş klinik bile değil , piyasa rezalet ötesi yeminle toplaşıp kahve içip dertleşsek daha fayda eder
o yüzden asla ama asla psikolog seansı almıyorum
gecen ay yeniden başladım terapiye direkt psikiyatrist ile.
arada dağlar kadar fark oluyor terapide.

Bende daha önce terapiler almış biri olarak çözümü kendime terapi yapmaya çalışarak buldum.
Kitaplar okudum videolar izledim hala devam ediyorum.
Hiç üşenmeden ders gibi çalıştım çok yararını gördüm.
40 yaşından sonra kendimi buldum kendimi sevmeyi öğreniyorum.
Yoga yapıyorum kendimi sevmek ile ilgili onunda çook fazla yararını gördüm tavsiye ederim hepsini.

normalde terapide tavsiye verilmez hiçbir yorum yapilmaz
arada konu yönlendirmesi şeklinde sorular sorulur.
bizim 45 dakikalik seansin 40 dakikası ben konuşuyorum.

Evet eski terapistim böyle yapıyordu, yasaklar, yönlendirmeler, ilişki hakkında tavsiyeler vs. yeni terapistime sordum bunu aslında yanlış olduğunu biliyordum kk da öğrenmiştim. Terapistler yönlendirme yapmaz, terapi sürecinde sendeki değişime göre kendin karar vermeni sağlayacağız dedi, buradan anladım en azından daha profesyonel biriyle çalıştığımı.

ben ülkede yeterli psikolog bulma olasılığının düşük olduğunu düşünüyorum o yüzden terapist olarak psikiyatrist seçiyorum.
şu anda da çok memnun olduğum biri ile çalışıyorum
ama ben hedef odaklı değilim açıkçası bir şeyin değişip değişmemesi umrumda değil seansları bana çok iyi geliyor
çok derin bir bağ hissediyorum onunla ve bu beni verdiğim para konusunda çok çok tatmin ediyor
sizin tusu kazanıp psikiyatrist olmanız gerektiğini düşünüyorum halen...

Şey gibi ilacı içtim aaa etki etmedi gibi. Aslında evet böyle bir mantık yok. Çok acele de ediyorum. Herhangi bir kaygıyla değil de süreçten keyif alarak gitmek daha mantıklı evet. Gerçekten burası da terapi gibi ufkum açılıyor buraya gelen cevapları okuyunca. Teşekkür ederim.
Ben bu uygulamada eski üyeliği olan ama daha 1-2 aydır aktif olarak kullanan briyim. Hayatımın zorlu bi dönemiydi kendimle ilgili aşırı sorgulamalar yapıp acımaszdm kendime karsı. Şöyle ki arkadaslarımın canını sıkarım, konusacak bsey bulamam stresi yüzünden arkadaslarmla bile onlar iletişime gecmeden geçmiyordum.. snra burda genel olarak goygoy yaparak ama gözüme kestirdiğim kullanıcıları takip ederek yeri geldiğinde danısarak asırı iyi hissettim..
Çoğu arkadasım buranın insanın psikolojisini daha da bozacagını düşünürken, ben tam dersi sizin gbi ufkumun açıldıgını,burayla iyileştiğimi hissediyorum. Tabi bu bahsettiğim kötü hissetme hali hayatımda devamlı olan bir skntı olmadıgı için burayla çözebildim. ama cdden iyi geliyor odagnızı her durumda fayda görmeye fokusladysanız buradan cok gzel seyler öğrenirsiniz.

o yüzden asla ama asla psikolog seansı almıyorum
gecen ay yeniden başladım terapiye direkt psikiyatrist ile.
arada dağlar kadar fark oluyor terapide.
İlaç kullanmak istemediğim için tercih etmiyordum 2 sefer gittim psikiyatriye ilaç istemiyorum dememe rağmen yazdı kullan diye ilaçsız terapi yapan psikiyatri var mi? Ben denk gelmedim ya varsa onu de denerim

sizin tusu kazanıp psikiyatrist olmanız gerektiğini düşünüyorum halen...
🌸🌸
kişisel hayatımda da çoğu arkadaşım bunu söylüyor, psikiyatri ilgi alanım
üniversite de hiç çalışmadan sozluden 99 almıştım 🥲

ama maalesef psikiyatri servisinde çalıştıktan sonra(6.sinifta) asla ama asla dedim .
gerçek psikiyatri hastaları ile çalışmak çok zor /çok zorlayıcı.
hiç ama hiç düşünmüyorum

İlaç kullanmak istemediğim için tercih etmiyordum 2 sefer gittim psikiyatriye ilaç istemiyorum dememe rağmen yazdı kullan diye ilaçsız terapi yapan psikiyatri var mi? Ben denk gelmedim ya varsa onu de denerim
terapi yapanlara giderseniz ilaç yazmayabilirler
gitmeden direkt terapi yapıyor musunuz diye sorun
benimki haftalık 45 dakika terapi yapıyor.

hiçbir şey demeden psikiyatriye giderseniz genelde sorununuza göre ilac verirler seans 10 dakika filan sürer

terapi yapanlara giderseniz ilaç yazmayabilirler
gitmeden direkt terapi yapıyor musunuz diye sorun
benimki haftalık 45 dakika terapi yapıyor.

hiçbir şey demeden psikiyatriye giderseniz genelde sorununuza göre ilac verirler seans 10 dakika filan sürer
Ne kadar veriyorsunuz siz seans için 😅🙈

X