Terapi ücreti sorunu :(

İşte spor salonuna uyelik verir gibi pazarlamak istemiş kendisini.. :)

Aradaki terapötik bağ bile süreci çok ciddi etkiler. Psikoterapist çok donanımlı, çok eğitimli olsa da kişiyle o terapötik bağı kuramazsa kişi ondan fayda göremez ve terapiye devam etmez. Bazen öyle durumlar oluyor ki psikoterapist tecrübesiz bile olsa o terapötik bağı iyi kurduğu için danışan fayda görüyor. Pek çok faktör etkiler bunu, psikoterapi garanti verilebilecek bir şey değil.

Allah garibana yardım etsin. Bu nedir ya?? Sonra neden insanalr cinnet geçiriyor,o onu vuruyor,intihar vakaları neden yükselişte,neden suçlu potansiyeli artıyor dioruz. hah tam olarak bu yüzden. İnsanlara tedavi imkanı sunulmuyor. Sonra da diyorlar ki parayla saadet olmaz. Hahhh yemişim saadetini. Bal gibi oluyor valla. Paran yoksa hasta bile olmaya hakkın olmuyor. Yazık günah.

Yani evet bu da var. Psikoterapi seans bazlı çalışır. Terapinin ilerleyişine göre seanslar belirlenir. Kimi zaman haftada 1 ya da 2 olurken zamanla durum daha iyiye gittikçe seans araları artabilir ya da daha fazla seansa ihtiyaç duyduğu anlaşılırsa bu aralar azalabilir. 3 ayda durumun çözüleceğinin garantisini nasıl vermiş de fiyat çıkarmış? Bu 3 ayın içinde kaç seans olacak, nasıl bir ekol izleyecek? Ben de açıkçası çok anlamlandıramadım.
Malesef bazı kişiler meslek etiğine önem vermiyor ve ilk odakları kazanacakları para olduğu için bu tarz aylık ücretlendirmeler yapıyorlar.Daha ilk görüşme bile olmadan 3 aylık bir terapiden bahsetmesinin sebebi de bence bu ve çok yanlış. Oysaki belki de danışan psikoloğuyla aradaki uyumu sağlayamayacak ve doğal hakkı olarak ikinci haftadan sonra başka bir psikoloğa isteyecek

Terapi ücretleri çok yüksek ve lüks maalesef şu şartlarda. Ama aylık olmasını ben yadırgamadım. O ücreti kabul eden kişi zaten tedaviyi, seyrini de kabul etmiş oluyor. Tedaviyi kabul eden herkes sonuna kadar gitmiyor ya terapist ile anlasamayacagini düşünüyor veya ümitsizliğe kapılıyor. Böyle belki de ilk başlarda terapiden ve tedaviden kopuş önleniyor olabilir. Bu bir ihtimal.
Öte yandan para peşin kırmızı meşin de diyor olabilir :KK48: iyisi mi siz terapiste sorun mantığını. Bir de mutlaka diplomasını görün. Bu alana heves edip 3-5 saatlik eğitimle kendisini terapist psikolog aile danışmanı vs zanneden çok para tüccarı var.

Buradan terapi almanız şart mı? Bazı üniversitelerin psikoterapi merkezleri var; ODTÜ, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi gibi. Burada verilen psikoterapiler süpervizyon ile yapılıyor; yani size terapi hizmeti veren kişi kendi hocasına sorarak onun gözetimi altında size bu hizmeti sağlıyor. Hem de çok daha uygun fiyatlı, bazıları seans başı 60-70 lira gibi. Buraları araştırabilirsiniz. Terapi size iyilik hali kazandırmak için var; daha da stres altına girecekseniz zaten fayda göremezsiniz.
Bu bahsettiğiniz merkezden nasıl randevu alabilirim?ankara icin.

Burada pek cok konuda psikiyatri psikolog ile gorusun diyoruz ama aslinda isin bu boyutuda var.Devlet hast.5 dakika ilgileniliyor.Ozel doktor 300 400 den basliyor.1000 lira olan var.

Bu bahsettiğiniz merkezden nasıl randevu alabilirim?ankara icin.

Sitelerine girip detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz, hepsini tam olarak bilemiyorum açıkçası. ODTÜ'nünkinin adı AYNA; Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin ise Psikomer olması lazım.

Aylik 2 bin cok geldi haftada bir terapi yapsa 500den baslar
Baska uzmanlara da bakabilirsiniz
yenGEnC yenGEnC guzel.aciklamis
Yorumunu dikkate alın lütfen
Bir de tek bir yere takılıp kalmayin işinin uzmani bir cok psikolog/psikiyatr var. Online sitelere de bakın
Onlinepsikolog var doktor takvimi var doktor sitesi var
Onlara da bakın
Astoria 'nin dediği daha uygun fiyatli yerlere de başvurun

Barış Muslu Neuroformat tekniğini deneyebilirsiniz belki ☺️ Ben kendime yapamıyorum başarılı olamıyorum ama sizde belki işe yarar😊

İşinin ehli birini buldum saatli veyahut seans başına değil aylık ücret alıyormuş her ay 2 bin tl toplam 6 tl 3 ay boyunca ve ben çalışmıyorum. Evden dışarı çıkmıyorum ailem her ay bu ücreti karşılayabilicek bir aile değil kredi çekemem dışarı çıkamıyorum zaten agorafobim yüzünden ne yapabailirim nolur bana akıl verin. Durumu iyi olan bir arkadaşım vs. Yok borç alıp geri ödessem
Ben uzun süredir yaşadığım şehirdeki ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde tedavi görüyorum öyle bir imkanınız varsa değerlendirin bence.
Sizin durumunuz biraz farklı evden çıkamıyorum diyorsunuz ama online terapi yaparlar bence.

X