Tercih Listesi Oluşturmak İçin İller Hakkında Bilgilerinize İhtiyacım Var

mahh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2022
1.205
1.041
25
Öncelikle Merhabalar,

Sağlık Bakanlığı henüz alıma çıkmadı ancak ben kafamda bir şehir tercihi sıralaması belirleyip, kılavuz yayımlandıktan sonra da hastane sıralaması yapmak istiyorum. Bu arada hemşireyim ve yetmiş beş küsür puan alabildim. Başta çok üzülüp ağladım emeğimin karşılığı olmadı, atanmam diye. Ancak - daha önceden burada da birçok konu açmıştım - sınava, aylar boyunca inanılmaz berbat olaylar yaşayıp pek de normal olmayan bir psikoloji ile girdim. Elimden bu kadarı gelebildi maalesef ki. Tercih danışmanlarına sorduğumda alım sayısına ve açıklanacak branş sıralamasına göre değişeceğini ancak ilk alımda zorlayıp olmasa bile ikinci ya da üçüncü alımda gidebileceğimi söylüyorlar. Buradan da bana bir umut doğdu.

Normalde İstanbul 'da doğdum, büyüdüm, okudum ve şehri de çok seviyordum. Ama artık o şehirde kalabileceğim bir yerim yok. İstanbul' da kiralar çok pahalı olduğu için bu saatten sonra tercih de edemem. Önceden İstanbul olmasa bile düzen olarak ona çok benzettiğim İzmir'i yazarım diyordum ama bir baktım kiralara, İstanbul 'u geçmiş durumda. Muğla, Antalya gibi şehirler çok hayran olduğum şehirlerdi eskiden. Ama sanıyorum oralara gidersem de maaşı kiraya verip duvarları kemiririm acıkınca. Dolayısıyla farklı şehirler hakkında oralarda yaşayan sizlerden fikir ve tavsiye alabilirim diye düşündüm.

Ailemden hiç destek olmayacak (Kendileri de olmasaydı keşke.) hatta bana verebilecekleri maddi manevi destek yokun da altında, eksilerde. Acaba kira fiyatları çok uçuk olmayan ama biraz da İstanbul gibi gençlere gezip tozup eğlenebilecekleri, kendini de geliştirmek adına geniş alan tanıyan yani çok da emekli şehri gibi olmayan tavsiye edebileceğiniz iller var mı? Tekrar üniversite okumak istiyorum. Bu yüzden ilde mevcut üniversiteler de benim için önemli. Ayrıca az çok öğrenci şehri olursa dara düştüğümde apart tarzı yerlere gidebilirim en azından. Çünkü örneğin Eskişehir gibi öğrenci şehirlerinde bol miktarda apart var ama bazı şehirlerde aparta hatta 1+1'lik konutlara dahi rastlamak çok zor oluyor.

Son düzenleme:
Merhaba mahh
kusura bakma kuzum ama çok şey istiyorsun :KK43:
eski konularının takipçisiyim bu arada hep biliyorum olayları
anladım gençsin gezmek eğlenmek bir yandan okumak vs istiyorsun ama
senin durumunda şuanda atanıp bir kafanı kurtarman gerekiyor
Manisa Salihli.. kardeşimin ilk tayin yeri
2009 da atanmıştı bende yanına gitmiştim sevmiştim
cici tatlı bir yer Salihli o zamanlar çok da pahalı değildi

Uşak geldi aklıma. İstanbul gibi değil tabi ki ama güzel şehirdir. İnsanı iyidir, şehir temizdir. Sıkıntı çekilecek bir yer değil. Kiralar ucuzdu ama şu an durum ne bilmiyorum. Emekli şehri değil hatta öğrenci şehri diyebiliriz. Çok fazla öğrenci var, buna bağlı olarak eğlence imkanları geniş. Efsane ege şivesi var yerlisinde, çok tatlı. İzmire 3 antalyaya 4 saat.

Öncelikle Merhabalar,

Sağlık Bakanlığı henüz alıma çıkmadı ancak ben kafamda bir şehir tercihi sıralaması belirleyip, kılavuz yayımlandıktan sonra da hastane sıralaması yapmak istiyorum. Bu arada hemşireyim ve yetmiş beş küsür puan alabildim. Başta çok üzülüp ağladım emeğimin karşılığı olmadı, atanmam diye. Ancak - daha önceden burada da birçok konu açmıştım - sınava, aylar boyunca inanılmaz berbat olaylar yaşayıp pek de normal olmayan bir psikoloji ile girdim. Elimden bu kadarı gelebildi. Tercih danışmanlarına sorduğumda alım sayısına ve açıklanacak branş sıralamasına göre değişeceğini ancak ilk alımda zorlayıp olmasa bile ikinci ya da üçüncü alımda gidebileceğimi söylüyorlar. Buradan da bana bir umut doğdu.

Normalde İstanbul 'da doğdum, büyüdüm, okudum ve şehri de çok seviyordum. Ama artık o şehirde kalabileceğim bir yerim yok. İstanbul' da kiralar çok pahalı olduğu için bu saatten sonra tercih de edemem. Önceden İstanbul olmasa bile düzen olarak ona çok benzettiğim İzmir'i yazarım diyordum ama bir baktım kiralara, İstanbul 'u geçmiş durumda. Muğla, Antalya gibi şehirler çok hayran olduğum şehirlerdi eskiden. Ama sanıyorum oralara gidersem de maaşı kiraya verip duvarları kemiririm acıkınca. Dolayısıyla farklı şehirler hakkında oralarda yaşayan sizlerden fikir ve tavsiye alabilirim diye düşündüm.

Acaba kira fiyatları çok uçuk olmayan ama biraz da İstanbul gibi gençlere gezip tozup eğlenebilecekleri, kendini de geliştirmek adına geniş alan tanıyan yani çok da emekli şehri gibi olmayan tavsiye edebileceğiniz iller var mı acaba? Tekrar üniversite okumak istiyorum. Bu yüzden ilde mevcut üniversiteler de benim için önemli.
Çanakkale Ya da izmirin ve Muğla’nın beldeleri Tarzı bir araştırma yapabilirsin. İzmir de cidden uçtu iyice

Uşak geldi aklıma. İstanbul gibi değil tabi ki ama güzel şehirdir. İnsanı iyidir, şehir temizdir. Sıkıntı çekilecek bir yer değil. Kiralar ucuzdu ama şu an durum ne bilmiyorum. Emekli şehri değil hatta öğrenci şehri diyebiliriz. Çok fazla öğrenci var, buna bağlı olarak eğlence imkanları geniş. Efsane ege şivesi var yerlisinde, çok tatlı. İzmire 3 antalyaya 4 saat.
Uşak:KK200: benim köyüme 40 dk.. benim aklıma Salihli gelirken Uşak gelmemiş
güzel şehirdir Uşak..

sağlık bakanlığında tercih sistemi nasıl bilmiyorum ama her şehir her tercihte açıklanıyor mu? Önce bir bekleyin tercih listeleri açıklansın. Bu sene istanbula inanılmaz yoğunluk verildi atamalarda. Haliyle insanlar istanbul olmasın diye en ücra şehirlere gitmeyi göze aldı. Ben Antep'e tayin oldum. Bizim sitede bir ev kiralık 8500 yazmışlar. Ki en lüks semtte değilim. Şuan bence Türkiyede il merkezleri hep pahalı. ucuzluk için bakıyorsanız ile yakın ilçelere bakın

Merhaba mahh
kusura bakma kuzum ama çok şey istiyorsun :KK43:
eski konularının takipçisiyim bu arada hep biliyorum olayları
anladım gençsin gezmek eğlenmek bir yandan okumak vs istiyorsun ama
senin durumunda şuanda atanıp bir kafanı kurtarman gerekiyor
Manisa Salihli.. kardeşimin ilk tayin yeri
2009 da atanmıştı bende yanına gitmiştim sevmiştim
cici tatlı bir yer Salihli o zamanlar çok da pahalı değildi
Tüm hayatım boyunca ev içerisinde hep çok berbat olaylar yaşayıp, hep huzursuz ve mutsuz olsam da İstanbul sokaklarında, arkadaşlarım ile sevdiğim bir düzenim vardı. Zaten son olaylar ile tamamen tepetaklak oldum. Bu şartlardan da çok uzak bir yere alışmaya çalışırsam iyice yıpranırım gibime geliyor. Tabi ki atanmam her şeyden önemli. Ama şehirlerin üç aşağı beş yukarı puanları benzer oluyor. Yanlışlıkla on binden aşağı kirası olmayan bir yeri yazmaya korkuyorum. Memur maaşları malum zaten. Manisa da şu an bildiğim kadarıyla çok pahalı.

sağlık bakanlığında tercih sistemi nasıl bilmiyorum ama her şehir her tercihte açıklanıyor mu? Önce bir bekleyin tercih listeleri açıklansın. Bu sene istanbula inanılmaz yoğunluk verildi atamalarda. Haliyle insanlar istanbul olmasın diye en ücra şehirlere gitmeyi göze aldı. Ben Antep'e tayin oldum. Bizim sitede bir ev kiralık 8500 yazmışlar. Ki en lüks semtte değilim. Şuan bence Türkiyede il merkezleri hep pahalı. ucuzluk için bakıyorsanız ile yakın ilçelere bakın
Mesela nereler ile yakın ilçeler dediğiniz? Şehirlerde birçok hastane olduğu için illa ki içinden üç beş hastane alım yapıyor. İllere çok hakim değilim. Bu yüzden en başta bilgi edinip pahalı şehirleri direkt elemek istedim.

Tüm hayatım boyunca ev içerisinde hep çok berbat olaylar yaşayıp, hep huzursuz ve mutsuz olsam da İstanbul sokaklarında, arkadaşlarım ile sevdiğim bir düzenim vardı. Zaten son olaylar ile tamamen tepetaklak oldum. Bu şartlardan da çok uzak bir yere alışmaya çalışırsam iyice yıpranırım gibime geliyor. Tabi ki atanmam her şeyden önemli. Ama şehirlerin üç aşağı beş yukarı puanları benzer oluyor. Yanlışlıkla on binden aşağı kirası olmayan bir yeri yazmaya korkuyorum. Memur maaşları malum zaten. Manisa da şu an bildiğim kadarıyla çok pahalı.
ben şimdi baktım fena değil fiyatları Salihli için ama
tabii çok ayrıntılı bakmadım
ama Uşak ı değerlendir sen KudrAlobar KudrAlobar ın dediği gibi yaşanılır

mersin ve eskişehir diyeceğim ben birde salihli.

Ben adanaliyim, mersine gidiş gelis yaparak uni okumustum. Mersin in uni ortamjna cok aşina degilim. Ama su an mersinin bir ilcesinde yasiyorum. Cok seviyorum buralari. Ileride tayini mersin merkeze alip orda yasamak istiyoruz. Adana da ogrenci icin guzel bir il diyorlar , universie falan ortam guzel. Ama deniz yok. Geri kalan her sey var. Deniz de var da yok 😄

Ben öğretmenim, öğretmen atamalarında yeni atananların en büyük sorunu kalacak yerdi, kiralar aşırı yüksek. Benim anladığım tek başına aile desteği olmadan ilk atama için neredeyse imkansız(öğretmenler için konuşuyorum ama diğer bakanlıklarında maaşları çok farklı değildir). Apart tarzı kalabileceğin yerlerin olup olmadığına da bakabilirsin yer seçerken.

Ben adanaliyim, mersine gidiş gelis yaparak uni okumustum. Mersin in uni ortamjna cok aşina degilim. Ama su an mersinin bir ilcesinde yasiyorum. Cok seviyorum buralari. Ileride tayini mersin merkeze alip orda yasamak istiyoruz. Adana da ogrenci icin guzel bir il diyorlar , universie falan ortam guzel. Ama deniz yok. Geri kalan her sey var. Deniz de var da yok 😄
Mersine küçük izmir diyorlardı eskiden. Eşim iş sebebiyle çok gider, arada takılıyorum peşine güzel şehir. Bi 5-6 sene önce Mersine taşınma ihtimalimiz vardı, o zaman bakmıştık kiralara çok komik rakamlardı, şimdi durum ne bilmiyorum ama denize sıfır hangar gibi ev 500 liraydı o zamanlar.

Yalnız şu ara mültecilerle ilgili sıkıntılı değil mi mersin?

Öncelikle Merhabalar,

Sağlık Bakanlığı henüz alıma çıkmadı ancak ben kafamda bir şehir tercihi sıralaması belirleyip, kılavuz yayımlandıktan sonra da hastane sıralaması yapmak istiyorum. Bu arada hemşireyim ve yetmiş beş küsür puan alabildim. Başta çok üzülüp ağladım emeğimin karşılığı olmadı, atanmam diye. Ancak - daha önceden burada da birçok konu açmıştım - sınava, aylar boyunca inanılmaz berbat olaylar yaşayıp pek de normal olmayan bir psikoloji ile girdim. Elimden bu kadarı gelebildi. Tercih danışmanlarına sorduğumda alım sayısına ve açıklanacak branş sıralamasına göre değişeceğini ancak ilk alımda zorlayıp olmasa bile ikinci ya da üçüncü alımda gidebileceğimi söylüyorlar. Buradan da bana bir umut doğdu.

Acaba kira fiyatları çok uçuk olmayan ama biraz da İstanbul gibi gençlere gezip tozup eğlenebilecekleri, kendini de geliştirmek adına geniş alan tanıyan yani çok da emekli şehri gibi olmayan tavsiye edebileceğiniz iller var mı acaba? Tekrar üniversite okumak istiyorum. Bu yüzden ilde mevcut üniversiteler de benim için önemli.
Sadece İzmir 🌺

Mersin'in üni ortamı çok güzel
Benim pek türk arkadaşım yoktu ama
Geneli Kürt Arap Rus Azerbaycanliydi öğrencilerin

X