Tercihlerimin Bedeli.. ne yapacağım ?

Öncelikle herkese iyi pazarlar. Benimki de dert mi diyeceksiniz. Ama artık tükendim.
Ben bir kurumda yöneticiyim. İlk olarak doğuda çalıştım. Daha sonra sürem bitti “ne yazikki babamın ısrarı üzerine” batıya döndüm.
Çalıştığım yerde çok mutluydum, özgürdüm. Aile ile bir saatten sonra yaşamanın zorluklarını çekiyorum. :KK11:

Gel gelelim tekrar yanlarına dönme sebebim. Babam çok zorladı. Gel buraya annen eskisi gibi değil, rahat olacaksın. Çamaşır yemek sorun olmayacak. (Benim için hiçbir zaman sorun olmadı)
Altına araba çekeceğim. Daha prestijli yerde olacaksın burası büyük şehir. Tanıdıkları araya koydum. Artık yaşlandık bizde sende yanımızda ol vs. Neyse yazdım İzmir’i döndüm ailemin yanına.
4 kardeşiz ve tek kızım. Sevdiğim adamı da arkamda bıraktım geldim.
Nitekim verilen sözlerin hiçbirisi tutulmadı. Alışveriş yapsam sorun, dışarı çıksam sorun. Çalıştığım yer (şükürler olsun bir işim var) ama bok gibi.
Ne işler yaptım geldiğim yerde uçurdum orayı bir numara yaptım. Ama burda bir yerde daha “prestijli” Karşıyım ama torpil gerekiyor. Torpilli isen bu şehir de varsın.
Otobüs ve dolmuşlarda sürünüyorum. Evimiz merkeze çok uzak.
Babam araba aldı kendine. Zaten hanede 2 araba var. Annem dün diyor anahtarı babanla karar verdik vermeyeceğiz kışın sana. :KK53: Kaza filan olur diyeymiş. En son çıldırdım dedim araba da batsın bu şehirde batısın ben gideceğim. Benim aracım vardı zaten babam sat dedi sattım bankaya koydum iyi kar ettim ama kontrol babamda.
Annem engellemiş beni whatsaptan babamda sen bilirsin diyor ve ajitasyon yapıyor. (Sanıyor yapmayacağım) (Ekonomik durumları iyi) hatta diğer kardeşlerime oranla ben maddi destek her şey yapıyorum. Helali hoş olsun. Ben oradaki düzenimi bunun için bozmadım. Her şeyin kısıtlandı.
Neden bir aile bunu yapar. Küçüklüğümden beri dişimle tırnağımla bugünlere geldim. Bankada param var ayrıca biriktirdiğim o babamın kontrolünde. Hep bi ajitasyon. Kıyafet alırım kendime annem kıyametleri koparıyor dolap dolu diye. (Kendisininde bir ton var ama hala alıyor ben alınca problem ona da alıyorum) insan beğenir alır demi. Kendi paramla köle gibiyim. Taksiye binsem işe geç kalacağım mesela gizli gizli biniyorum. Çünkü biliyorum hep para muhabbeti ve bıktım. :kahve: Bir yere çıksam nereye kime gidiyosun. Annemin baskıları babamın para muhabbeti.
Neyse ben bi karar aldım dilekçe yazıp umarım kabul edilir. Başka bir şehre tayin isteyeceğim. Ve bunu onlara söylemeyeceğim. Psikolojimi yerle bir ettiler. Oğullarına böyle değiller. Ne yapayım ?
Annem arkadaş çevremi beğenmez kendisinin tonla “bitches” :sinirli: saçma sapan arkadaşları var. Ama bana gelince onlar sürtük onlar seni yoldan çıkarır. 30 yaşındayım bugüne kadar bir şey olmadıysa bugünden sonra beni yoldan çıkarırlar mı acaba ?
Hiç bir elle tutar yanı kalmadı artık. Çok mutsuzum :cry:
Sürekli dini muhabbetler bıktım. Ne yapayım arkadaşlar ? Kızceler, ablalar lütfen bana bir akıl verin.
Aileniz sizin birey olmanız yönünde en büyük engel. Ayrı eve çıkardım ne haliniz varsa görün derdim yoksa40 yaşında da o evde olacaksınız. Paranızın kontrolüne kadar vermişsiniz. Ailenin kullanılan kurbanı sizsiniz. Araba kullanmak bile layık görülmüyor size farkında mısınız

Aileniz sizin birey olmanız yönünde en büyük engel. Ayrı eve çıkardım ne haliniz varsa görün derdim yoksa40 yaşında da o evde olacaksınız. Paranızın kontrolüne kadar vermişsiniz. Ailenin kullanılan kurbanı sizsiniz. Araba kullanmak bile layık görülmüyor size farkında mısınız
Ben sizce hayırsız evlat mıyım ?

Ben sizce hayırsız evlat mıyım ?
Yoo tam tersi elinizden geleni yapmışsınız. Ama onlara yetmemiş sizi değil önce kendilerini düşünmüşler hep. Yarın biriyle tanışıp evlenmek isteseniz adama da ailesine de kusur bulurlar .Böyle yaşanmaz 30 da 13 yaşındaki çocuk gibi

Öncelikle herkese iyi pazarlar. Benimki de dert mi diyeceksiniz. Ama artık tükendim.
Ben bir kurumda yöneticiyim. İlk olarak doğuda çalıştım. Daha sonra sürem bitti “ne yazikki babamın ısrarı üzerine” batıya döndüm.
Çalıştığım yerde çok mutluydum, özgürdüm. Aile ile bir saatten sonra yaşamanın zorluklarını çekiyorum. :KK11:

Gel gelelim tekrar yanlarına dönme sebebim. Babam çok zorladı. Gel buraya annen eskisi gibi değil, rahat olacaksın. Çamaşır yemek sorun olmayacak. (Benim için hiçbir zaman sorun olmadı)
Altına araba çekeceğim. Daha prestijli yerde olacaksın burası büyük şehir. Tanıdıkları araya koydum. Artık yaşlandık bizde sende yanımızda ol vs. Neyse yazdım İzmir’i döndüm ailemin yanına.
Nitekim verilen sözlerin hiçbirisi tutulmadı. Alışveriş yapsam sorun, dışarı çıksam sorun. Çalıştığım yer (şükürler olsun bir işim var) ama bok gibi.
Ne işler yaptım geldiğim yerde uçurdum orayı bir numara yaptım. Ama burda bir yerde daha “prestijli” Karşıyım ama torpil gerekiyor. Torpilli isen bu şehir de varsın.
Babam araba aldı kendine. Zaten hanede 2 araba var. Annem dün diyor anahtarı babanla karar verdik vermeyeceğiz kışın sana. :KK53: Kaza filan olur diyeymiş. En son çıldırdım dedim araba da batsın bu şehirde batısın ben gideceğim. Benim aracım vardı zaten babam sat dedi sattım bankaya koydum iyi kar ettim ama kontrol babamda.
Annem engellemiş beni whatsaptan babamda sen bilirsin diyor ve ajitasyon yapıyor. (Sanıyor yapmayacağım) (Ekonomik durumları iyi) hatta diğer kardeşlerime oranla ben maddi destek her şey yapıyorum. Helali hoş olsun. Ben oradaki düzenimi bunun için bozmadım. Her şeyin kısıtlandı.
Neden bir aile bunu yapar. Küçüklüğümden beri dişimle tırnağımla bugünlere geldim. Bankada param var ayrıca biriktirdiğim o babamın kontrolünde. Hep bi ajitasyon. Kıyafet alırım kendime annem kıyametleri koparıyor dolap dolu diye. (Kendisininde bir ton var ama hala alıyor ben alınca problem ona da alıyorum) insan beğenir alır demi. Kendi paramla köle gibiyim. Taksiye binsem işe geç kalacağım mesela gizli gizli biniyorum. Çünkü biliyorum hep para muhabbeti ve bıktım. :kahve: Bir yere çıksam nereye kime gidiyosun. Annemin baskıları babamın para muhabbeti.
Neyse ben bi karar aldım dilekçe yazıp umarım kabul edilir. Başka bir şehre tayin isteyeceğim. Ve bunu onlara söylemeyeceğim. Psikolojimi yerle bir ettiler. Oğullarına böyle değiller. Ne yapayım ?
Annem arkadaş çevremi beğenmez kendisinin tonla “bitches” :sinirli: saçma sapan arkadaşları var. Ama bana gelince onlar sürtük onlar seni yoldan çıkarır. 30 yaşındayım bugüne kadar bir şey olmadıysa bugünden sonra beni yoldan çıkarırlar mı acaba ?
Sürekli dini muhabbetler bıktım. Ne yapayım arkadaşlar ? Kızceler, ablalar lütfen bana bir akıl verin.
Zamanında ailemin “bizim yanımızda çalış” baskısı olmuştu. Tek şart koymuştum. Aynı şehirde oluruz ama evim ayrı olur. Kabul ederseniz buraya tayin isteyeyim demiştim. Kabul etmişlerdi. Evim ayrıydı. Ama ne zaman ihtiyaçları olsa yanlarındaydım. Onlar da ara sıra gelirlerdi. Bu yolu deneyebilirsin.

Aileniz canınız cigerinizde olsa heba etmişiniz kendinizi,yazık.
Size düşeni fazlasıyla yapmıssınız içiniz rahat olsun. Ebevenyleriniz 30lu yaşlarındayken onların anne babası size yaptıklarını yapsaydı tavsiyeniz ne olurdu??

Ayrıca doğudaki sevdiğiniz adama ne oldu, izmire gelirken sonlardınız mı? Yazık olmus :KK43:

Annem engellemiş beni whatsaptan babamda sen bilirsin diyor ve ajitasyon yapıyor. (Sanıyor yapmayacağım) (Ekonomik durumları iyi) hatta diğer kardeşlerime oranla ben maddi destek her şey yapıyorum. Helali hoş olsun. Ben oradaki düzenimi bunun için bozmadım. Her şeyim kısıtlandı.
Neden bir aile bunu yapar. Küçüklüğümden beri dişimle tırnağımla bugünlere geldim. Bankada param var ayrıca biriktirdiğim o babamın kontrolünde. Hep bi ajitasyon. Kıyafet alırım kendime annem kıyametleri koparıyor dolap dolu diye. (Kendisininde bir ton var ama hala alıyor ben alınca problem ona da alıyorum) insan beğenir alır demi. Kendi paramla köle gibiyim. Taksiye binsem işe geç kalacağım mesela gizli gizli biniyorum. Çünkü biliyorum hep para muhabbeti ve bıktım. :kahve: Bir yere çıksam nereye kime gidiyosun. Annemin baskıları babamın sürekli para muhabbeti..
Maalesef aileniz sizi geleceğinin garantisi olarak görüyor, kendilerine fayda sağlamanız için yanında tutuyor, okuttuk bu yaşa getirdik bari bize baksın, ilgilensin diye düşünüyorlar, keşke düzeninizi bozmasaydınız, aileniz bencil , zaten anne babanınız Türk toplumundaki ebeveynlerin basit bir özetidir , bizde çocuk sevilmek ve güzellikleri paylaşmak için değil, büyüsün bize sahip çıksın, her derdimizi çeksın ve emirlerimize boyun eğsin diye dünyaya getiriliyor, siz ailenizin yanında kalmaya devam ederseniz asla kendinize ait bir hayatınız olmayacaktır, ben eşimin şehrinde kaldım kendi memleketime asla dönmeyi düşünmüyorum çünkü orda herkes aman gelsin bizle ilgilensin işimizi görsün derdinde , size tek tavsiyem ailenizle mesafeli ve saygılı biçimde görüşmenizdir, sınırlarınızı belirleyin ki sizin her alanınızı işgal etme hakkını kendilerinde bulamasınlar...

En son babama biriktirdiğim paramı bankadan çekip vermesini söyledim. 1 yıla atamam olur ve giderim inşallah diye düşünüyorum.. :KK42:
30 yaşındasınız ve biriktirdiğiniz para babanızın hesabında mı?? ya cidden sizi iyi sömürüyor aileniz. 18 yasımda bebeyken para kontrolüm bendeydi (bankada param olması manasında, yoksa hep ailemden bağımsız para biriktirirdim 7 yaşımda dahi) ve benim ailem de mükemmel aile falan değil.

sizi kandırıp yalan söyleyip yanlarına taşındırmışlar siz hala iyi evlat değil miyim diyorsunuz ☺️ güzelce manipüle ediliyorlar sizi, olan bu. sizse sözünüzü tutmadınız bile diyemiyorsunuz…
Yok söyledim her şeyi beni kandırdınız dedim. Ben zaten bir bireyim bana bakmaları gerekmiyor. Kimseye minnet etmedim bugüne kadar çünkü.

Babam banka hesaplarımı kontrol ettirir (eksiye inmiş miyim diye) indiysem sen beni öldüreceksin der. Yok sen bizi bir şeyine karıştırmıyorsun. Daha ne yapacaksınız !!!
Annem zorla gününe beni katmak ister. Saçma sapan çevresi çarşaf bardak muhabbeti olan insanlar. Bunları söyleyince ben onları beğenmiyorum. Beğenmiyorum evet. Nefret ettim her şeyden :silah:

Ben şunu anlamadım 30 yaşında koca bir kadınsınız neden paranızın kontrolü babanızda? Kendi hayatınızı istediğiniz yerde kurun ama muhakkak kurun
Değil mi.. çünkü ekonomiden çok iyi anlıyor. Bir anne baba çocuğunun kötülüğünü istemez diye düşündüm.

X