Eşim bütün maaşıyla altın alıyor fakir gibi yaşıyoruz

Daha çok yeni evlisiniz şimdi almıyorsa ileri de hiç almaz. Bunun böyle gitmeyeceğini, ihtiyaçlarınızın olduğunu, birikimin güzel olduğunu ama ev için bütçe ayırıp kalanını birikim yapmasını söyleyin. Market alışverişine vs çıkın mesela beraber.

Evleneli 7 ay oluyor eşim kazandığı bütün parayla altın alıyor çevremdeki herkes ne güzel birikim yapıyor diyor ama evde dolap bomboşken ben altını ne yapayım , ben konuşmaya çalışınca bağırıyor sanane işime karışma diyor ne yapacağımı şaşırdım gerçekten laftan da anlamıyor saçma sapan iş yapıyorsun deyince kavga çıkıyor ne yapacağım ben :KK43:
Konuyu eltim açtı zannettim. Onlarda böyle altını alıp alıp yok yok diye ağlamalarından illallah geldi. Temel ihtiyacını karşılayamayıp altın almak insanın şu hayatta kendine yapacağı en saçma birikim böylesi onu mala da yatırmıyor elinde çöp edip oturuyor

Ayda 20 bin kazaniyormus 7 ay once 10 ceyrek/ kucuk altin alinirdi ama su an 4 tane ancak alinir. En az 45-50 tane kucuk altini olmaliydi.

20 tane altin varsa sadece su an 4500 tlden 90 bin yapar. Adam 7 ayda 20 bin lira maastan 140 bin tl kazandi.

Birine para yediriyor, ya da borcu var.
Müge anlı sen misin 😂

Matematik çok basit, altınlar evde olduğu için sizin işiniz de basit. (Eşinizin kazancı + altın adeti) hiç bir şey almıyor, çekirdek için bile para yok diyor dediniz ya, maaşından yaptığı zorunlu ödemeleri düşerek gerçekten tüm maaşıyla birikim diye altın mı alıyor öğrenebilirsiniz. Ama ben niyeyse bir borcu olduğunu düşünüyorum şu sanal kumar oyunlarını çevremde o kadar çok oynayan var ki, yani evlenmeden önce bonkör olup sonrasında bir çöp alamayacak kadar biriktirme hastası adama dönüşmesi hiç normal değil.

Evleneli 7 ay oluyor eşim kazandığı bütün parayla altın alıyor çevremdeki herkes ne güzel birikim yapıyor diyor ama evde dolap bomboşken ben altını ne yapayım , ben konuşmaya çalışınca bağırıyor sanane işime karışma diyor ne yapacağımı şaşırdım gerçekten laftan da anlamıyor saçma sapan iş yapıyorsun deyince kavga çıkıyor ne yapacağım ben :KK43:
tanıdık bir aile var (anam babam yaşındadırlar) bu adam da seninki kadar olmasa da altın vs yapıyor maaşı. karısına çocuğuna yedirmez habire çeyrek vs yıllardır biriktiriyor. gel gör ki 1 arkadaşı istesin hemen verir, geri de istemez. yazık kadın sinir krizleri geçiriyor. en son çözümü altın vs alamasın diye ev alma-araba yenileme gibi borca sokarak buldu. hem size yatırım olabilecek bir borca girseniz, en azından altın parasının nereye gideceği belli olur. ama hesaplama işine bakılırsa ortada bir şey dönüyor gibi geldi bana da..
onun dışında bu sefilliğin ciddiyetini anlatmak için aileyle görüşülebilir veya psikolojik destek alınabilir. önceden böyle değildi yazmıştın sanırım.

Son düzenleme:
Burada anlatılmak istenen şeyi anlamadıysanız yorum yapmamanızı önerirm eşimin maaşı 20bin tl değil öncelikle ve evet eşim vana kıyafette alacak bunda ayıp yanlış bir şey yok siz başka bir dünya da mı yaşıyorsunuz geçmişten bir birikimim yada hayatla alakalı nasıl bir yolum var bilmeden kendinize bir şey katmamışsınız diyebiliyorsunuz çok komiksiniz siz işinize bakın yorum yapmayın
Yorumlarınız çok provoke edici tartışmaya. Bana da yaptınız polemiğe girmek istemedim. Buraya konu açtıysanız yorumlara açık olun.

Burada anlatılmak istenen şeyi anlamadıysanız yorum yapmamanızı önerirm eşimin maaşı 20bin tl değil öncelikle ve evet eşim vana kıyafette alacak bunda ayıp yanlış bir şey yok siz başka bir dünya da mı yaşıyorsunuz geçmişten bir birikimim yada hayatla alakalı nasıl bir yolum var bilmeden kendinize bir şey katmamışsınız diyebiliyorsunuz çok komiksiniz siz işinize bakın yorum yapmayın
Yorum yapmamanızı öneririm…siz başka bir dünyada mı yaşıyorsunuz…çok komiksin… işine bak…yorum yapma. Neden bu kadar agresif şeyler yazıyorsunuz? Burda herkes kendi fikrini söylüyor

Yorum yapmamanızı öneririm…siz başka bir dünyada mı yaşıyorsunuz…çok komiksin… işine bak…yorum yapma. Neden bu kadar agresif şeyler yazıyorsunuz? Burda herkes kendi fikrini söylüyor
Haddiniz olmayan şeylere karışmayın ben ciddi bir problem için konu açtım senin gibiler gelip boş yapsın diye değil karşımda ki gelip bana sen evlenmeden önce de hayatına bir şey katmamışsın diyor bende sorarım önceki hayatımı nerden biliyorsun diye lütfen sizin gibiler yorumlamasın başka konularla ilgilenin benim konumdan çıkın. İyi günler

Eşimin maaşı 20 değil öylesine yazdım diyorsunuz. Asgariden düşük almayacağını göre demek ki 20den de yüksek. Kira yok, eve ve size para yok buna rağmen biriktirdi dediğiniz miktar çok komik.

Biz iki maaşız(eve toplam giren ayına göre 90 100)2 çocuğumuz ve aylık standart 60 70 bin tasarruf edemeyeceğimiz giderimiz var. Asla da temel ihtiyaçtan kısmayız. Buna rağmen ben bile sizden daha fazla biriktiriyorum.

Adam sizi kandırıyor. Ya başkasına yediriyor ya da borcu var saklıyor.

Ayrıca yakında besinsizlikten ve stresten hasta olacaksınız. Bu adama yapışıp kalmanın bi alemi yok. Düğün altınlarını alın çıkın evden gidin annenize. İş bakmaya da başlayın. Normal değil hiçbir şey.

Eşimin maaşı 20 değil öylesine yazdım diyorsunuz. Asgariden düşük almayacağını göre demek ki 20den de yüksek. Kira yok, eve ve size para yok buna rağmen biriktirdi dediğiniz miktar çok komik.

Biz iki maaşız(eve toplam giren ayına göre 90 100)2 çocuğumuz ve aylık standart 60 70 bin tasarruf edemeyeceğimiz giderimiz var. Asla da temel ihtiyaçtan kısmayız. Buna rağmen ben bile sizden daha fazla biriktiriyorum.

Adam sizi kandırıyor. Ya başkasına yediriyor ya da borcu var saklıyor.

Ayrıca yakında besinsizlikten ve stresten hasta olacaksınız. Bu adama yapışıp kalmanın bi alemi yok. Düğün altınlarını alın çıkın evden gidin annenize. İş bakmaya da başlayın. Normal değil hiçbir şey.
İnanır mısınız az önce konuştuk ben ona sordum bizim giderimiz nereye diye birikimi anladım geri kalanı ne yapıyorsun diye ben de görmek istiyorum falan dedim senin dünyadan haberin yok her şey pahalı falan filan bir şeyler söyledi aslında haklısınız kandırıyor normal olmadığını farkındayım annem akşam konuşacak onunla bir düzelme olmazsa dediğinizi yapacağım zaten

Üstüm başım fakir gibi geziyorum diyen sizsiniz. 7 ayda mı paralandı bu kıyafetler yoksa evlenince kendimi giydiririm aman diyip hep standartı düşük mü yaşadınız?
Gayet de anlayarak yorum yazdım. Kocam bana para vermiyor denilen her konuda yazılır. Rahatsızsanız kendiniz çalışın kazanın harcayın.

Üstüm başım fakir gibi geziyorum diyen sizsiniz. 7 ayda mı paralandı bu kıyafetler yoksa evlenince kendimi giydiririm aman diyip hep standartı düşük mü yaşadınız?
Gayet de anlayarak yorum yazdım. Kocam bana para vermiyor denilen her konuda yazılır. Rahatsızsanız kendiniz çalışın kazanın harcayın.
Evlenmeden önceki kıyafetlerim deyince siz hemen yedi ay önce alınmış bir kıyafet hayal ediyorsanız o sizin sorununuz çalışıp çalışmayacağıma kendim karar veririm hayat benim sordugum soru maaşın hepsi altına yatırılır mı bunun doğrultusunda bana yöneltilen sorulara verdiğim cevaplar farklı ben maaşın hepsiyle altına alınırmıdan başka bir şey sormadım yine de teşekkürler cevabınız için iyi günler

Evlenmeden önceki kıyafetlerim deyince siz hemen yedi ay önce alınmış bir kıyafet hayal ediyorsanız o sizin sorununuz çalışıp çalışmayacağıma kendim karar veririm hayat benim sordugum soru maaşın hepsi altına yatırılır mı bunun doğrultusunda bana yöneltilen sorulara verdiğim cevaplar farklı ben maaşın hepsiyle altına alınırmıdan başka bir şey sormadım yine de teşekkürler cevabınız için iyi günler
Çiftlerden birinin sağlık problemi yoksa iki maaş getirilip bir maaş altına yatırılır evet.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için bu sabah annemle konuştum daha önce hiç anlatmamıştım sadece birikim yaptığını söylemiştim üzülmesin diye eve bir şey almadından bahsetmemiştim bugün aradım konuştuk biraz detaylı bir şekilde anlattım kızdı tabi bana böyle birini sen istedin diye bekleseydin biraz daha gerçek yüzünü görürdüm belki acele ettim falan dedi haklı da ama dedi bu durumda yapabileceğim bir şey yok olan oldu akşam işten geldiğinde arayıp konuşacağım ciddi anlamda uyarıcam onu dedi ilk ve son olacak dedi bakacağız eğer düzelmezse bu saatten sonra yüzünü göstermem dedi ben çocuğumu sokakta bulmadım falan dedi sağ olsun bakalım bugün konuşsun annemi dinleyecek mi sanmıyorum ama umarım işe yarar
Yavrum annen madem böyle koruyucu biri sen niçin çektiğin eziyeti anlatmiyorsun. Sen anlatmazsan tabiki onu haklı bulurlar. Sen adım adım söyle her şeyi bosanacaksan da elinden geleni yaptığını bilsinler.

Gerçekten bende bazı şeyleri anlayamıyorum bile normal gibi geliyor öyle alışmışım sanki taa ki bugün benim canım çekirdek isteyene kadar alırmısın dedim para yok para diye bağırdı kaç kere söylycem dedi bende neden böyle yapıyorsun köşeye biraz ayır en azından bişey isteyince alırız dedim herşeye karışma diye bağırıp çağırdı
Kendı aıleniz arkanızda olurmu aileniz kızımıza bakacakmazsan biz bakarız gibi

X