Deri ve Cilt Hastalıkları Tereddütlerim var .

Merhaba 17 yaşımda kullandım 6 ay annemin imzası ile çok yoğun sivilcelerim vardı ve bütün hayatımı olumsuz etkiliyordu benimde yüzüm yara gibiydi ve utanıyordum kendimden ilacı kullandım iyikide kullanmışım yok intihara sürüklüyormuşta yok çocuğun olmuyormuşta bilmem ne bilmem ne ordan burdan uydurmalar sivilcelerim sona erdi ilacı kullanırken kuruluktan dolayı arada sırada burun kanaması yaşadım ama zararsız şuan 22 yaşımdayım evlendim 3 ay sonra hamile kaldım anlıycağınız hiçbir sorun yaşamadım fakat doktorlar çalıştığı firmanın ilacını veriyorlarmış yan ilacı oluyormuş benim arkadasım yan ürün kullandı bıraktığında tekrar yenilendi benim kullandığımı atıyorum size
Yan ürünü kullandim bende acnegen. Bir farki yok bence. Ondan once yanlis hatirlamiyorsam 3 ay roaccutane kullanmistim sonra 6 ay acnegen. 2side aynı etken madde.

Eczaneden alınmıyor mu bu ilaç ? Nasıl öyle. Merdiven altı ürün mü satabiliyorlar yani bir nevi
Yok hayır eczaneden tabi ama markası farklı oluyor doktor o firma ile çalışıyorsa o firmanın ürününü yazıyor size merdiven Altı değil onu da yan ürün diye adlandırıyorlar arasında fiyat fark ediyor birde biri 80 tl ise diğer 50 tl

Yan ürünü kullandim bende acnegen. Bir farki yok bence. Ondan once yanlis hatirlamiyorsam 3 ay roaccutane kullanmistim sonra 6 ay acnegen. 2side aynı etken madde.
Hım anladım arkadaş öyle demişti belkide o düzensiz kullanmış olabilir

Ben biraz nasıl desem sağlık konusuna dikkat ederim.
Mesela çok sevdiğim bir şey olsun ve sağlık için zararlı olduğunu duyayım onu bir daha asla yemem .
Şimdi karaciğeri vs yorduğunu bildiğim bir ilacı göz göre göre kullanmak nasıl olacak :)
Ya sivilcelerinizi sevip kendi kendilerine gitmesini bekliceksiniz, ya da ilaç o zaman. Ki sevmek onları sevgiyle göndermek elinizde 😂😂😂 ilaç kullanırsanız da mevsimi de geliyor, bol bol enginar tüketin. Özellikle yapraklarını, çayını yapıp için, çorbalarınıza yemeklerinize bir kaç yaprak atın her seferinde, onu tüketin. Karaciğer kendini kolay yenileyen bir organ. Enginar da çok iyi gelir ona.

Genetik mi bilmiyorum. Ama annemde de babamda da gençlik dönemlerinde hiç çıkmamış. Bende çıktı ama işte
Ha birde herkes demişti ki işte şu kadar su içmen gerek yoksa böbreklere zarar veriyor bilmem ne İnanın ona bile dikkat etmedim suyu aklıma geldikçe içen bi insanım ona rağmen çok şükür hiçbir sorun yaşamadım

Ya sivilcelerinizi sevip kendi kendilerine gitmesini bekliceksiniz, ya da ilaç o zaman. Ki sevmek onları sevgiyle göndermek elinizde 😂😂😂 ilaç kullanırsanız da mevsimi de geliyor, bol bol enginar tüketin. Özellikle yapraklarını, çayını yapıp için, çorbalarınıza yemeklerinize bir kaç yaprak atın her seferinde, onu tüketin. Karaciğer kendini kolay yenileyen bir organ. Enginar da çok iyi gelir ona.
Sevilen sevildiğini bildiği yerden gitmez ki ama :) ben onları seversem iyice yerleşir kalırlarsa yaa :)
Dediğiniz gibi kullandığım taktirde bol bol enginar tüketmek, araştırırım karaciğeri güçlendirecek ne varsa artık onlardan tüketmem gerek :)

Neden olabilecek tüm ihtimalleri değerlendirseydiniz bir de diyet mi yapsaydınız?
Glutenli gıdaları azalttığım dönemde kolumdaki sivilceler geçmişti.
Süt ürünlerini kesenler de sivilcelerinin geçtiğini söylüyorlar.

Bu kadar ağır bir ilaca başlamadan önce denemeye değer.

Neden olabilecek tüm ihtimalleri değerlendirseydiniz bir de diyet mi yapsaydınız?
Glutenli gıdaları azalttığım dönemde kolumdaki sivilceler geçmişti.
Süt ürünlerini kesenler de sivilcelerinin geçtiğini söylüyorlar.

Bu kadar ağır bir ilaca başlamadan önce denemeye değer.
Diyet hiç yapmadım.
Hamur işi çok fazla tüketmem aslında. Ya da yemeklerde ekmek yeme alışkanlığım çok yoktur. Sadece kahvaltıda
Onun dışında süt grubundan nasıl kısarım bilmiyorum.
Süt,yoğurt,peynir,ayran ,kefir hepsini de çok severim.
Aşırı değil, gerekli olduğu kadar tüketirim.
Benim vücudumun hiçbir bölgesinde sivilce yok. Son 7-8 Aydır yüzümü istila ettiler işte

Diyet hiç yapmadım.
Hamur işi çok fazla tüketmem aslında. Ya da yemeklerde ekmek yeme alışkanlığım çok yoktur. Sadece kahvaltıda
Onun dışında süt grubundan nasıl kısarım bilmiyorum.
Süt,yoğurt,peynir,ayran ,kefir hepsini de çok severim.
Aşırı değil, gerekli olduğu kadar tüketirim.
Benim vücudumun hiçbir bölgesinde sivilce yok. Son 7-8 Aydır yüzümü istila ettiler işte

Aşama aşama dene

Yani 20 gün glütensiz beslen mesela sıfır guluten

Ya da süt ğrn hiç olmadan az vs değil hiç şeklinde yapmalı

Aşama aşama dene

Yani 20 gün glütensiz beslen mesela sıfır guluten

Ya da süt ğrn hiç olmadan az vs değil hiç şeklinde yapmalı
Süt ürünlerinden veya glutenden olduğunu sanmıyorum ya. Ben 8 aydır tüketmiyorum ki bunları.
Hayatım boyunca tükettim.
Sonradan alerjik reaksiyon vs durumu olamaz sanırım. Eğer öyle olsa başka belirtiler de olmaz mıydı ki

Ben kullandım üniversitedeyken. Ergenlikte hiç sivilcem çıkmamıştı ama unideyken bir anda yüzümün tamamı sivilce doldu. Uzun süre geçmesini bekledim. Geçmeyince doktora gittim. Doktor o ilacı verdi. 6 ay kullandım. A vitaminli yiyecekler yasak. Benim bir ay degerlerim cok yukselmisti o yuzden bir ay ara vermiştim.

Aradan 9 yıl geçti. Şimdi tek tük çıkıyor sivilce. Çocuğum da var. Bir sorun olmadı.

Ben kullandım üniversitedeyken. Ergenlikte hiç sivilcem çıkmamıştı ama unideyken bir anda yüzümün tamamı sivilce doldu. Uzun süre geçmesini bekledim. Geçmeyince doktora gittim. Doktor o ilacı verdi. 6 ay kullandım. A vitaminli yiyecekler yasak. Benim bir ay degerlerim cok yukselmisti o yuzden bir ay ara vermiştim.

Aradan 9 yıl geçti. Şimdi tek tük çıkıyor sivilce. Çocuğum da var. Bir sorun olmadı.
Tam kan sayımı mı yapılıyor öncesinde ? Bir de karaciğer böbrek enzimlerine bu AST Ve ALT değerlerine bakılıyor sanırım değil mi ?

Merhabalar hanımlar.
Geçen sefer gittiğim özel dermatologa bugün tekrar gittim. Kullandığı kremlerden sonra 1,5 ay sonra gel demişti.
Sadece alnımda yoğun olan sivilceler şuanda iki yanağıma da yayılmış durumda. Elim durmuyor ve yoluyorum. Bu defa da iyice yara okuyor, iyileşme süreci uzuyor :KK43:
Ergenlik döneminde bile tek sivilce olmayan yüzüm 26 yaşından sonra sivilce doldu.

Ve en kötüsü de dermatolog Eylül ayı girmişken roaccutane tedavisine başlayalım gerekli tetkikleri yapıp dedi :KK43:
Başka krem bir şey kullansam dedim.
Çok rahatsız isem ve bir an önce geçmesini istiyor isem en etkili yolun bu olduğunu söyledi.

Bu ilaç hakkında endişelerim var. Gidip tahlilleri yapıp başlamak veya farklı bir dermatologa daha gitmek.
İki yol var şuan..
Bu ilacı kullanıp,bedensel ve ruhsal olarak olumlu olumsuz değişim gözleyenlerden yorum almaya geldim.
Kesinlikle dokunmayın çukur izler oluşur yüzünüzde
Ve doktorunuz haklı en etkili tedavi roaccutene
Çok krem çok antibiyotik hap doğal yöntem denedim ama sivilce içten geliyorsa hiç yararı olmuyor o tedavinin

Tam kan sayımı mı yapılıyor öncesinde ? Bir de karaciğer böbrek enzimlerine bu AST Ve ALT değerlerine bakılıyor sanırım değil mi ?
Evet normalde ilaç zaten karaciğer tedavisi için kullanılan bir ilaçmış
Bu roaccutene kullananlarında facete bir sayfaları grupları vardı sanırım
Orada da sorabilirsin

Kesinlikle dokunmayın çukur izler oluşur yüzünüzde
Ve doktorunuz haklı en etkili tedavi roaccutene
Çok krem çok antibiyotik hap doğal yöntem denedim ama sivilce içten geliyorsa hiç yararı olmuyor o tedavinin
Çukur değil de benimkiler yolunan ve izi güneşin de etkisiyle kahverengi lekeye dönen bir şeyler oldu ya 😏 Önceki cildimi düşünüyorum da şimdikinin kapatıcılı halinden bile kat kat iyiydi ya

X