Deri ve Cilt Hastalıkları Tereddütlerim var .

Hosbulduk canım,iyi gördüm seni:)
Suyu benim içmem gerek asıl,diyetteyim ama ancak zorlarsam içebiliyorum.
O ilacı oğlum kullandı,ergenlik sivilcelerinden usanmıştı artık,hiç sorunsuz tamamlandı çok şükür,korkma,sonucu çok güzel oluyor.
İYİYİm şükür. Beni kötü eden şeylerden kurtuldum 😊 hatta bana birkaç kişi daha demişti bu kadar çok su içmek normal değil şeker hastalığı felan olabilir diye.
Ben yana yana su içmiyorum ki çoğu zaman Canım istemeyerek zorla içiyorum.
Sırf su cilde iyi gelir, işte böbreklerin ihtiyacı vardır felan filan diye 😊
Ama kendine bir limit koyunca mesela bunu bugün bitircem veya bundan 2 tane bitircem gibi ,alışkanlık haline geliyor bir süre sonra . Mesela suyumu şişeye koymasam 3 litreyi gidip bardakla akşama kadar asla içmem . Öyle olunca mecbur gibi hissediyorum ne biliim 😄

1.5. Yil kullandim sanirim 7 yil filan once cocugumda var su anda :) o surec zor oluyor kuruluk filan ama nemlendiricilerle doktoru dinleyerek atlatiyorsun. Ondan sonra yuzumde hic sivilce cikmadi diyebilirim tek tuk ara sira oda normal her insan da oldugu gibi. Yuzume genelde pudra bile surmem yillardir cunku artik tertemiz hep hayalimdi cildim cok kotuydu bikmistim artik bence sivilceli olmanin bozdugu paikoloji, o ilaci kullandigin donemde yasadigin sıkıntının yaninda cok daha agir. Bukadar korkcak bisey yok doktorunuzu dinleyin kullanin kurtulacaksiniz ve bu garanti yöntem oyle dusunun

1.5. Yil kullandim sanirim 7 yil filan once cocugumda var su anda :) o surec zor oluyor kuruluk filan ama nemlendiricilerle doktoru dinleyerek atlatiyorsun. Ondan sonra yuzumde hic sivilce cikmadi diyebilirim tek tuk ara sira oda normal her insan da oldugu gibi. Yuzume genelde pudra bile surmem yillardir cunku artik tertemiz hep hayalimdi cildim cok kotuydu bikmistim artik bence sivilceli olmanin bozdugu paikoloji, o ilaci kullandigin donemde yasadigin sıkıntının yaninda cok daha agir. Bukadar korkcak bisey yok doktorunuzu dinleyin kullanin kurtulacaksiniz ve bu garanti yöntem oyle dusunun
Böyle yorumlar okumak çok iyi geliyor.
Sizin adınıza da sevindim 😊 inşşallah ben de tamamen kurtulabilirim.
Dediğiniz gibi tamamen kurtulmak varsa 6 ay 8 ay neyse bazı sıkıntılar çekmeye değer 😊

Bıraktıktan sonra belirli bir süre hamile kalmamak gerekiyor diye biliyorum ancak kullanması çok zor bir hap çevremdeki insanlardan biliyorum.Dudaklarınız resmen deri değiştiriyor öyle kuruyor ki pul pul oluyor sürekli dudak balmı taşımanız lazım yanınızda.

Bıraktıktan sonra belirli bir süre hamile kalmamak gerekiyor diye biliyorum ancak kullanması çok zor bir hap çevremdeki insanlardan biliyorum.Dudaklarınız resmen deri değiştiriyor öyle kuruyor ki pul pul oluyor sürekli dudak balmı taşımanız lazım yanınızda.
Evlenme gibi bir düşüncem yok zaten .
Evet dudakları çok etkiliyor, artık onun da çaresine bakarım kullanırsam :)

O derece mi kuruyor vücut.
Arkadaşım var , bu konuyu ona da sordum o da kullanmıştı. Bana şey dedi : bana en büyük faydası ilacın saçlarım yağlanmıyordu dedi. 10 gün de yıkanmasam saçlarım yağlanmıyordu dedi.
Kendisi o dertten muzdaripmişti.
Vücuttaki yağı aldığını biliyordum da bu derece olduğunu bilmiyordum.
Ama önlemini aldıktan sonra tertemiz bir surat için ömür boyu değil aslında , 6 ay kadar bu sıkıntıları çekmeye değer sanırım
Evet benim de saçlarım hiç yağlanmıyordu. Ki normalde max 2 gün ama 12 gün yıkanmadığımı hatırlıyorum. (Acılı ve pis bir ergenlik :KK43:(( )
Ama herkeste bu kadar etkisi olmuyor. Bazısı hiç fark etmiyor, bazısı da benim gibi dibine kadar yaşıyor. Ama benim tahlillerim hep iyiydi. Sorun yoktu, olsa direkt bıraktırırdı zaten. Tahlillere bakıldığı sürece çok sorun olacağını düşünmüyorum.

Yillar once kullanmistim 6 ay.
Doktor ilaca baslamadan once ve kullanmaya basladiktan sonra her ay duzenli kan tahlillerimi yaptirmisti benim degerlerimde en ufak bir olmadi.
Psikolojiik olarakta beni hic etkilemedi..
Daha sonra anne de oldum bir sorun olmadi.
O donemde sivilcelerim resmen kist gibiydi benimde ergenlik doneminden sonra cikmisti..
Ve ilaci kullanirken bile bazen cok cikiyordu acisina dayanamiyordum doktorum kortizonlu igneler yaptiriyordu..
Bir ara umidimi kaybetmistim cunku son aya kadar hep sivilce cikardim 5. Ayda tamamen kurtuldum simdi de sivilce filan yok iz de hic kalmadi..

Merhabalar hanımlar.
Geçen sefer gittiğim özel dermatologa bugün tekrar gittim. Kullandığı kremlerden sonra 1,5 ay sonra gel demişti.
Sadece alnımda yoğun olan sivilceler şuanda iki yanağıma da yayılmış durumda. Elim durmuyor ve yoluyorum. Bu defa da iyice yara okuyor, iyileşme süreci uzuyor :KK43:
Ergenlik döneminde bile tek sivilce olmayan yüzüm 26 yaşından sonra sivilce doldu.

Ve en kötüsü de dermatolog Eylül ayı girmişken roaccutane tedavisine başlayalım gerekli tetkikleri yapıp dedi :KK43:
Başka krem bir şey kullansam dedim.
Çok rahatsız isem ve bir an önce geçmesini istiyor isem en etkili yolun bu olduğunu söyledi.

Bu ilaç hakkında endişelerim var. Gidip tahlilleri yapıp başlamak veya farklı bir dermatologa daha gitmek.
İki yol var şuan..
Bu ilacı kullanıp,bedensel ve ruhsal olarak olumlu olumsuz değişim gözleyenlerden yorum almaya geldim.
Merhabalar seni çok iyi anlıyorum yetişkin sivilcesinden ben de çok çektim iki kez roaccutane tedavisi oldum biri 18 biri 24 yaşımdayken tedavi 6 ay sürüyor ve zor bi süreç ikincide nişanlıydım sivilcelerle gelin olmak istemediğimden başladım. Bu ilaç etkili ama etkisi max 1-1,5 yıl sürüyor. Bazı aknenin kökeninde stres yatıyor. Hayatında sana stres veren şeylerden uzak durmakla başla. Şu an yine sivilcelerim var yüzümde ama ben bunlarla yaşamayı öğrendim stridex diye bir akne temizleme mendili kullanıyorum ama Amerikadan aldım onun kadar etkili başka kozmetik ürün kullanmadım 1 haftadır kullanıyorum inanılmaz bi hızla ve yüzümü kurutmadan küçültmeye başladı. La Roche un Effaclar serisini denemediysen o da yüzü kuruyor ama roaccutanedan önce deneyebilirsin. Ayrıca şuan benim çocuğum olmuyor 2,5 yıldır ve içten içe acaba bu ilaç yüzünden mi diye düşünmeden edemiyorum çünkü tüm tahlillerimiz hep temiz çıkıyor.

GİTmedim. Olsa nasıl etkileri olur? Adet düzensizliği vs mi ? Ya esasen stres ne zaman başladı ise hayatımda sivilceler de o zaman orantılı bir şekilde artmaya başladı. Rahat ve sakin iken yoktular
Bi baktıron hormonlara yumurtalıklara ,açlık tokluk şekerinize ,çünkü stresten öldüğümde bile çıkmayan sivilce yumurtalık zorlandı mı çıkar

Merhabalar seni çok iyi anlıyorum yetişkin sivilcesinden ben de çok çektim iki kez roaccutane tedavisi oldum biri 18 biri 24 yaşımdayken tedavi 6 ay sürüyor ve zor bi süreç ikincide nişanlıydım sivilcelerle gelin olmak istemediğimden başladım. Bu ilaç etkili ama etkisi max 1-1,5 yıl sürüyor. Bazı aknenin kökeninde stres yatıyor. Hayatında sana stres veren şeylerden uzak durmakla başla. Şu an yine sivilcelerim var yüzümde ama ben bunlarla yaşamayı öğrendim stridex diye bir akne temizleme mendili kullanıyorum ama Amerikadan aldım onun kadar etkili başka kozmetik ürün kullanmadım 1 haftadır kullanıyorum inanılmaz bi hızla ve yüzümü kurutmadan küçültmeye başladı. La Roche un Effaclar serisini denemediysen o da yüzü kuruyor ama roaccutanedan önce deneyebilirsin. Ayrıca şuan benim çocuğum olmuyor 2,5 yıldır ve içten içe acaba bu ilaç yüzünden mi diye düşünmeden edemiyorum çünkü tüm tahlillerimiz hep temiz çıkıyor.
1-1.5 yıl sonra yeniden mi çıktı yani..
Yarın için devlet hastanesinden randevu almıştım cildiyeden . Bir de başka doktorun görmesini sağlayıp o da ilaç kullanmam gerektiğini söylerse gerekli testleri yaptırıp başlayayım diyordum..
Şimdi siz böyle söyleyince 😏

ben de kullanmıştım eskiden sonra tekrar çıktılar ne yazık ki hala uğraşıyorum.
ilaçtan mı kaynaklı bilmiyorum ama o dönemden sonra depresif ruh halindeydim hep hatta bildiğiniz depresyon hali hala da kurtulamadım ama belki ilaçtan değildir yanlış yönlendirmeyeyim ben ondan diye şüpheleniyorum ama. herkeste farklı işliyor galiba bu ilaç.

Vücudunuzda aşırı enerji var ve siz atamıyorsunuz. O yüzden vücudunuz reaksiyon gösteriyor.

Sivilce ilacina gelince kullanmanızı tavsiye etmem. Ben 22 yaşında kullandım. Hicbir rahatsızlığım yoktu. İlaç mı tetikledi bilmiyorum ama o ilacı kullanırken pko, hasimato, safta taşı, karaciğer yağlanması, zatürre oldum.
Cildim şu an çok iyi durumda ama bu kadar hastalığa değer mi dersen. HAYIR

ben de kullanmıştım eskiden sonra tekrar çıktılar ne yazık ki hala uğraşıyorum.
ilaçtan mı kaynaklı bilmiyorum ama o dönemden sonra depresif ruh halindeydim hep hatta bildiğiniz depresyon hali hala da kurtulamadım ama belki ilaçtan değildir yanlış yönlendirmeyeyim ben ondan diye şüpheleniyorum ama. herkeste farklı işliyor galiba bu ilaç.
Off.. psikolojikmen zaten çok güçlü olduğum bir dönem değil ya.. bilemedim 😏

Vücudunuzda aşırı enerji var ve siz atamıyorsunuz. O yüzden vücudunuz reaksiyon gösteriyor.

Sivilce ilacina gelince kullanmanızı tavsiye etmem. Ben 22 yaşında kullandım. Hicbir rahatsızlığım yoktu. İlaç mı tetikledi bilmiyorum ama o ilacı kullanırken pko, hasimato, safta taşı, karaciğer yağlanması, zatürre oldum.
Cildim şu an çok iyi durumda ama bu kadar hastalığa değer mi dersen. HAYIR
Sebebi ne hiç bilmiyorum .. beslenmeme gerçekten dikkat ederim. Bol su tüketirim, yürüyüş yaparım. Yüzmeye giderim fırsat buldukça.
Hareketsiz bir yaşantım yok. Günde 7-8 bin adım atıyorum.
Temizliğine gelirsek sabah akşam düzenli yıkar . Dışarıda iken felan elimi yüzüme asla dokunmam..
Yastık kılıfımı 2 güne bir değiştiririm.
Havlu kullanmam. Kağıt havlu ile bastırmadan hafif dokunuşlarla yüzümü kurularım.
Sigara hayatımda hiç kullanmadım.
Bütün bunlara dikkat etmeyen insanların cildi sorunsuz yaa.. ama benim 😏

Yıllardır vejeteryan yaşadım ben ergenlikten itibaren sonra ilk çocuğumu dogurduktan sonra bastı sivilcelerim. Kadın Doğum doktorum Vegan ol dedi. Ve kestim tüm süt urunlerini ve yumurtayı. 6 hafta sonra yüzümde tek sivilce kalmamıştı. Sağlıklı besleniyorum diyorsun okudum ama içtiğimiz o sütler peynirler filan sağlıklı değil artık. Ben senin yerinde olsaydım ilaca başlamadan önce bir denerdim. 2 ay dene. Tamamen vegan beslen. Kaybedecek birşeyin yok. İse yararsa sende de eğer o ilacın korkunç yanetkileriyle uğraşmazsin. Şahsen benim gözüm korktu yani.

Yıllardır vejeteryan yaşadım ben ergenlikten itibaren sonra ilk çocuğumu dogurduktan sonra bastı sivilcelerim. Kadın Doğum doktorum Vegan ol dedi. Ve kestim tüm süt urunlerini ve yumurtayı. 6 hafta sonra yüzümde tek sivilce kalmamıştı. Sağlıklı besleniyorum diyorsun okudum ama içtiğimiz o sütler peynirler filan sağlıklı değil artık. Ben senin yerinde olsaydım ilaca başlamadan önce bir denerdim. 2 ay dene. Tamamen vegan beslen. Kaybedecek birşeyin yok. İse yararsa sende de eğer o ilacın korkunç yanetkileriyle uğraşmazsin. Şahsen benim gözüm korktu yani.
Canım Çekti ve kendime köy sütü ile mayalanmış yoğurttan ayran yaptım ve ikinci bardağı içiyordum tam bu mesajı okurken 😊
Yumurta felan o kadar sevmem zaten ama, peynir ,süt,ayran,kefir beni çok zorlar .
Ama dediğinizde haklısınızdır. Artık her şey doğal değil maalesef.
Yapabilir miyim bilmiyorum. 😊

Sebebi ne hiç bilmiyorum .. beslenmeme gerçekten dikkat ederim. Bol su tüketirim, yürüyüş yaparım. Yüzmeye giderim fırsat buldukça.
Hareketsiz bir yaşantım yok. Günde 7-8 bin adım atıyorum.
Temizliğine gelirsek sabah akşam düzenli yıkar . Dışarıda iken felan elimi yüzüme asla dokunmam..
Yastık kılıfımı 2 güne bir değiştiririm.
Havlu kullanmam. Kağıt havlu ile bastırmadan hafif dokunuşlarla yüzümü kurularım.
Sigara hayatımda hiç kullanmadım.
Bütün bunlara dikkat etmeyen insanların cildi sorunsuz yaa.. ama benim 😏
Sebebi yiyecekler değilse başka bir şey. :KK23:
Doktorum öyle söylemişti. 🙄🙄🙄

X