Güneş Kremleri Terletmeyen, Parlamayan Kuru ve Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi Arıyorum

Güneş kremleri, bronzlaşma

Katre83

Guru
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2009
2.706
165
40
Cildim çok kuru ama çokta hassas beyaz tenliyim hatta fazlaca beyazım yazın güneşten kaçıyorum diyebilirim bronzluğuda sevmiyorum.
Yüze sürünce parlamayan, terletmeyen, doğal duran içinde paraben olmayan önerebileceğiniz bir güneş koruyucu var mı??

Ben de beyaz tenliyim, normalde 15 spf nemlendirci kullanıyorum yaz kış ama bu yaz daha yüksek spf'ye sahip bi krem alıyım dedim yeterli değil çünkü 15. Daha dün Garnier invisi' protect 30+ UVA/UVB korumalı yüz kremini aldım. Yağsız yazıyor ama sürünce parlama yaptı yinede :KK43: Pek memnun kalmadım ben yani. Nivea'ın vardı onu alıcaktım aslında günlük kullanım için hafif formüllü yazıyodu hem ama 50+ spf olduğu için vazgeçmiştim çok fazla çünkü düzgün süremessem bariz iz olur gibi gelmişti ama bi onu dene istersen.

Ben aveni tavsiye ederim.
Matlaştıcı özelliği olan emulsion spf 50 kullanırsanız hem parlamazsınız hem de güneşten iyi korunursunuz :KK34:

Garnier'i beğenmeyince değiştirdim Innova aldım şimdide. Sun protection lotion SPF 50+. Bunun yapısı çok güzel hemen emiliyo, yağlı his bırakmıyo ve terletmiyo. Memnun kaldım, tavsiye ederim.

BIODERMA Photoderm Ar Spf 50 + işte sıkıntının çözümü. Çok beyazım, aşırı derecede hassas ve alerjik bir cildim var. Bir keresinde ünlü bir markanın göz altı kırışık kremini kullandım hastanelik oldum o derece. Sadece pomad kullanabiliyordum ki bu ürünle tanıştım. Renkli fondöten renginde ama sürdüğnde cilde renk vermiyor. İlk uygulamada agır gelebilir emilimi hızlı sanki kayboluyor. Cildim çok çillenir. %40 çillenmemi azalttıgı gibi kışın da kullanıyorum kışın tamamen çillenmeyi ortadan kaldırıyor. Makyaj altı yaptığım halde en sıcak havalarda bile kusma, parlama, terleme yapmıyor. Ben 4 senedir kullanıyorum tenime çok iyi geldi ama senin tenine uyar mı fıstık bilemiyorum. Bu arada ben yaz kış makyaj yapan biriyim o yüzden hep makyaj altı olarak kullandım ve gece yatarken de kullanıyorum. Tek basına kullandıgında güneşten tenini esmerleştirir mi onu bilemiyorum. Sevgiler ...

Bende aynı sıkıntıyı çok çekiyorum ve vichy nin ürünlerini kullanmaya başladım bu yaz çok memnun kaldım. Hatta Kozmetikde Trend | Trend rnler ve ndirimler sitesinden almıştım şuan yüzde 30 indirim var tüm ürünlerde kaçırmayın derim :) Aradığınız tüm özellikleri karşılayacak ürünlerle ilgili yeterince kapsamlı bilgi de alabilirsiniz.

Cildim çok kuru ama çokta hassas beyaz tenliyim hatta fazlaca beyazım yazın güneşten kaçıyorum diyebilirim bronzluğuda sevmiyorum.
Yüze sürünce parlamayan, terletmeyen, doğal duran içinde paraben olmayan önerebileceğiniz bir güneş koruyucu var mı??

benim de cildim öyle,procsin in 50+ lık güneş kremini kullanıyorum ve memnunum.

X