Ters rahim ve stres

Anlatayım
Önce sağ tarafıma geçti kadın (oturmadan eğildi bildiğin ayaktayken) parmaklarıyla sol tarafıma bastırdı sağa doğru cekistirdi. Sonra soluma geçip sağ tarafıma bastırdı aynı şekilde. En son göbek kısmına doğru kasıklarıma bastırdı bi damar atıyodu orda hissedip hissetmedigimi sordu
Bu rutini iki kere tekrar etti iste ilkinde çokkk acıdı bağırdm hatta ikincide ne alakaysa hiç acımadı
Asla yaptirmazdim.Bence bi doktora gidin muayene olun.

Ben yaptiramazdim oyle bir sey sahsen.
Ters rahim de hamilelige engel degil zaten.
Hakkinizda hayirlisi olsun.

Benim de ters.Jinekolog muayenesinde ogrenmistim.Bi sorun olur mu dedigimde olmayacagini soyledi doktorum.Cok da cabuk gebe kaldim.Doktordan baskasina guvenmeyin derim.

Bi cesaret gittim işte olması gereken günde reglimi de oldum bi sorun yaşamadım yani şimdilik :KK43:

Zaten herkeste olmamakla birlikte sadece bazılarında gebeliğe engel olabiliyormuş

Bi cesaret gittim işte olması gereken günde reglimi de oldum bi sorun yaşamadım yani şimdilik :KK43:

Zaten herkeste olmamakla birlikte sadece bazılarında gebeliğe engel olabiliyormuş
Bunu bence doktora sor.Bana doktor bazilarinda engel olur falan demedi.Engel teskil etmez dedi.Teyzelere falan guvenme.Ben burdan tedirgin oldum.Git doktora muayene ol lutfen,ters rahimle ilgili sorularini da sor.

Benimde ters hamile kalmaya engel değil,ve muayenede görünüyor , benide götürmek istediler ebeye ama ben korktuğum için gitmedim ,tedavi gerektirmeyen hamile kalmaya engel olmayan bişey için gerek duymadım 29+5 prensesimi bekliyorum inşallah güzel sonuçlar alırsınız rabbim isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin

Yok yahu, olur mu öyle şey.
Hem ters rahim gebeliğe engel değil, hem de doğuştan gelen bir durum, ancak çok ağrılı ilişki vs yaşanıyorsa ameliyatla müdahale ediliyor.
Ben ebe hanımın zararlı bir şey yaptığınj düşünmüyorum, dıştan müdahale etmiş neticede, ama öyle rahminizi çevirebildiğini falan da düşünmüyorum. Yine de keşke öncesi ve sonrası muayene olsaydınız.

Bu arada ters rahim ultrasonda belli olur, ama çok yaygın olduğu ve genel olarak bir soruna yol açmadığı için doktorunuz söyleme gereği duymamıştır.

Bunu bence doktora sor.Bana doktor bazilarinda engel olur falan demedi.Engel teskil etmez dedi.Teyzelere falan guvenme.Ben burdan tedirgin oldum.Git doktora muayene ol lutfen,ters rahimle ilgili sorularini da sor.

Nette de öyle okudum sadece pozisyonundan dolayı bile kısırlığa kadar ilerleyebiliyomuş. Çoğunlukla tıpta normal karşılanırmış kişiye yada gebeliğe herhangi bi zararı yokmuş hatta yüzde yirmiden fazlamız ters rahimli olduğunun farkına bile varmaz, tıpkı solak olmak gibi sonradan edinilen yada kişiye göre doğuştan bir durummuş. Bunu dr.umu arayıp sorucam şimdi bakalım ne diycek buraya yazarım :KK43:

Rahim tersligi ultrasonda bile görünür... Ayrıca anatomik bir yapıdır asla döndürülemez ( doktorların söylediği) herhangi bir cerrahi müdahale bile yapılmaz ve doğal yoldan hamile kalmama durumu çok az... Keske gidip kendinizi kurcalatmadan önce detaylı araştırma yapmış olsaydınız...

Benimde ters hamile kalmaya engel değil,ve muayenede görünüyor , benide götürmek istediler ebeye ama ben korktuğum için gitmedim ,tedavi gerektirmeyen hamile kalmaya engel olmayan bişey için gerek duymadım 29+5 prensesimi bekliyorum inşallah güzel sonuçlar alırsınız rabbim isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin

Allah bağışlasn inşallah ya

Bilemiyorum ki kafam karıştı iyice :KK43:

Gittiğiniz ebe eğitim almış okulunu okumuş biri mi? Bildiğiniz eski kocakarı yöntemine maruz kalmışsınız. Nasıl cesaret ettiniz? Damarlarınıza organınıza zarar verip zedelemediğini nerden biliyorsunuz? Bunca doktor boşuna mı var. Bi organa müdahele için onlarca testten geçirip özenle ameliyatlar yapılırken elle çevirdi ne demek yahu. Doktora gidip anlatın muayene etsinler kadın napmış size öğrenin bence. Bu kıjuda iyş birşeymiş gibi algılanmasın o yaptı hamile kaldı vs. Başkalarına sebep olmasın Allah korusun.

Yok yahu, olur mu öyle şey.
Hem ters rahim gebeliğe engel değil, hem de doğuştan gelen bir durum, ancak çok ağrılı ilişki vs yaşanıyorsa ameliyatla müdahale ediliyor.
Ben ebe hanımın zararlı bir şey yaptığınj düşünmüyorum, dıştan müdahale etmiş neticede, ama öyle rahminizi çevirebildiğini falan da düşünmüyorum. Yine de keşke öncesi ve sonrası muayene olsaydınız.

Bu arada ters rahim ultrasonda belli olur, ama çok yaygın olduğu ve genel olarak bir soruna yol açmadığı için doktorunuz söyleme gereği duymamıştır.

Ya aslında bakarsan ilişkide yada regl.de öyle sancısı olan biri değilimdir gayet rahatım sadece bel ağrım olur bayağı
Bide kadın (biraz utanarak söylüyorum) ilişki sonrasında malum akıntımın hemen anında mı yoksa belli bi süre sonra mı olup olmadığını sordu. Benimkisi hemen anında olur on onbeş dakika içerisinde hiçbişey kalmaz. Ve bu muayene sonrası kendine dikkat et hemrn akmıycaktır dedi ve gerçekten de öyle ikinci gün yada ayağa kalkıp duşa girsem bile akıntım çok sonra oluyor şimdi. Rahmin pozisyonundan dolayı spermlerin yolunu bulmadığını söylemişti işte

Ya aslında bakarsan ilişkide yada regl.de öyle sancısı olan biri değilimdir gayet rahatım sadece bel ağrım olur bayağı
Bide kadın (biraz utanarak söylüyorum) ilişki sonrasında malum akıntımın hemen anında mı yoksa belli bi süre sonra mı olup olmadığını sordu. Benimkisi hemen anında olur on onbeş dakika içerisinde hiçbişey kalmaz. Ve bu muayene sonrası kendine dikkat et hemrn akmıycaktır dedi ve gerçekten de öyle ikinci gün yada ayağa kalkıp duşa girsem bile akıntım çok sonra oluyor şimdi. Rahmin pozisyonundan dolayı spermlerin yolunu bulmadığını söylemişti işte

Hiç bir bilgim yok, dediğim gibi çevirme değil ama yapısında değişiklik yapmış olabilir. Rahatsız olacağınız bir durum yaşarsanız doktora danışmaktan ve olduğu gibi anlatmaktan çekinmeyin.
Geçmiş olsun, umarım muradınıza erersiniz:)

Gittiğiniz ebe eğitim almış okulunu okumuş biri mi? Bildiğiniz eski kocakarı yöntemine maruz kalmışsınız. Nasıl cesaret ettiniz? Damarlarınıza organınıza zarar verip zedelemediğini nerden biliyorsunuz? Bunca doktor boşuna mı var. Bi organa müdahele için onlarca testten geçirip özenle ameliyatlar yapılırken elle çevirdi ne demek yahu. Doktora gidip anlatın muayene etsinler kadın napmış size öğrenin bence. Bu kıjuda iyş birşeymiş gibi algılanmasın o yaptı hamile kaldı vs. Başkalarına sebep olmasın Allah korusun.

Kadin bildiğin doğum yaptırıyordu önceden ne okumuş okumuşmu bilmiyorum yaşlı biraz haliyle evde yani hep

gunaydin.yazmadan gecemedim.bu anlattigin seyi aynen bu sekilde bebde yaptirdim 2014eylylde o ay adetimi oldum ertesi ay gebe kaldim 15aydir olmuyordu.onnanmi bilmem ama.bana yaradi.aybi bu sejilde yapdi banada.ama ters rahim segilde sag kasiga kaymis dedi rahmin.ilkinde cok acidi hatta gozlerimden yaslar akti.ikinci hic acimadi..ben inaniyorum valla neden olmasin.sonucta eskiden dr falan gitmiyorlardi pek.bu yontemlerle tedavi oluyorlardi insanlar

X