Ters rahim ve stres

Iyi geceler kk hatunları tecrübe yada bilgi sahibiyseniz nolur cevap vermeden geçmeyin

Konularımda var bilen bilir üç yıl olmak üzere evliyim. Gayet sağlıklı bireyleriz ve çocuk istiyoruz kısmetse
Bikaç ay önce hsg (rahim) filmi çektirdim dr.um hiç bi sıkıntın yok her an hamile kalabilirsin dedi halen beklemedeyiz

Hsg filminden sonra ebe bir tanıdığımız beni muayene etmek istedi çevreden de çok methedilen yaşlı bi teyze kendisi. Yedi yıl boyunca hiçbi sıkıntısı olmadığı halde gebe kalamayan bi tanıdığımızı muayene etmiş ve rahminin ters olduğunu söyleyip göbek üzerinden normal şekline getirdiğini söylemişti. Ve o akrabamız o ay hamile kaldı maşallah bir oğlu var şimdi. Velhasıl kelam bu akrabamız yengemin kızkardeşi olur ve hayırlı sonucu görünce yengem elimden tuttuğu gibi benide muayeneye götürdü bu teyzeye. Açıkçası hem korktum hem merak ettim gittim. Teyze beni bildiginiz düz bir zemine önce yüz üstü sonra sırtüstü yatırıp usulünce muayene etti. Dr.a gidip gitmediğimi vs sorması gereken herşeyi sordu ve bana rahmimin ters dönmüş olduğunu söyledi.. Nasıl olur dedim daha yeni hsg çektirdim orda belli olmaz mıydı yada bu durum gebeliğe engel mi diye sordum. Bazılarında engel olmamakla birlikte engel olur gebeliğe dedi. Hsg'de yada ulturasyonda görünmemesi de normalmiş çünkü rahim şeffaf görünüyormuş falan pek anlamadım o kısmı. Neyse bi takım sorular sordu adet ağrısı bel ağrısı oluyomu vs. Sonrasında eliyle bayağı bi bastırarak çevirdi bildiğiniz rahmimi. Içimde bişeyler yer değiştirdi sanki korktum bi an ama inanırmısınız bi rahatlama geldi ki nerden geldiğini anlamadım tabi. Velhasıl kelam olması gerektiği gibi düzeltmiş rahmimi öyle dedi. Şimdi diyceksiniz ki ne cesaret o öyle :ruh:
Bende bilmiyorum vallahi büyüklerin ve özellikle ebe teyzenin tecrübesine güvenidim gittim bi anda. Sonra teyzeye dedim benim yarın adet günüm nolucak falan. Adetini olursun büyük ihtimal ded inşallah bi sonrakine hayırlı haberi alırız senden dedi. Amin inşallah. Şimdi kafamda deli sorular: bu durumu duyan gören oldumu hiç? Ters rahim de nedir öyle olup hamile kalan varmı içinizde? Jinekolojik muayenede belli olurmuş bu durum e madem dr.larımızda bizi ayrıntılı muayene etse ya. Gitmekte kötü mü yaptım ki gitmese miydim acaba? Tekrar gideyim mi dr.a sizce? Okuyup zahmet ettiyseniz Teşekkürler tekrar :KK68:
Canm tanıdık bi komsumnda 1 yıl bebeği olmadı snra bir ebe rahmni düzeltmiş tersmiş ve şuan uç çocuğu var hamile kalblrsn cnm doktrnda bi sakınca görmemiş zaten bide rahmıde duzeltmişsin yakında alırz haberini inş

Canm tanıdık bi komsumnda 1 yıl bebeği olmadı snra bir ebe rahmni düzeltmiş tersmiş ve şuan uç çocuğu var hamile kalblrsn cnm doktrnda bi sakınca görmemiş zaten bide rahmıde duzeltmişsin yakında alırz haberini inş

Çevrede de çok örnek var hayırlısı bakalım aynen dr.um bi sakınca görmedi şükür
Amin inşallah..

Konuyu takip ve merak edenler için;

Konuyu açtıktan sonra beklenen tarihten beş gün gecikmeyle adet oldum ve şimdiki reglme üç gün varken bugün dr.a gittim
Dr hersey gayet güzel niye hamile kalmadın bakim sen dedi :KK70: bilmiyorum dedim yumurtlama takibi yapalım test sonuçlarınız gayet iyi (eşimle benim) olucak inşallah stres yapma dedi
Ayrıntılı soru soramadm kalabalıktı bikaç gün sonra gittiğimde bu mevzuyu danışcam bakalım ne diycek..

Konuyu takip ve merak edenler için;

Konuyu açtıktan sonra beklenen tarihten beş gün gecikmeyle adet oldum ve şimdiki reglme üç gün varken bugün dr.a gittim
Dr hersey gayet güzel niye hamile kalmadın bakim sen dedi :KK70: bilmiyorum dedim yumurtlama takibi yapalım test sonuçlarınız gayet iyi (eşimle benim) olucak inşallah stres yapma dedi
Ayrıntılı soru soramadm kalabalıktı bikaç gün sonra gittiğimde bu mevzuyu danışcam bakalım ne diycek..
Acaba benim gibi baska varmi derken sizin konuyu gördum bende gecenlerde cektirdim rahmimi on yasinda bir kızım var bana ebe dogumda dönmüstür muhtemelen dedi bakalım hayırlı haberler verebilecekmiyiz. Bu ay hacamatta yaptırcam kismetse. Takipteyim sizi haberdar edin mutlaka

Acaba benim gibi baska varmi derken sizin konuyu gördum bende gecenlerde cektirdim rahmimi on yasinda bir kızım var bana ebe dogumda dönmüstür muhtemelen dedi bakalım hayırlı haberler verebilecekmiyiz. Bu ay hacamatta yaptırcam kismetse. Takipteyim sizi haberdar edin mutlaka

Sizin ikinci gebeliğiniz olucak o zaman maşallah diyim benim ilk olucak olursa :KK66: bu konuyu açtıktan bi hafta sonra dr.a gittim hiçbi sıkıntı yok herşey normal dedi bayramdan sonra yumurtalık takibi yapcak işte daha.
Bu yöntem bende pek işe yaramadı anliycağınız :KK43:

Sizin ikinci gebeliğiniz olucak o zaman maşallah diyim benim ilk olucak olursa :KK66: bu konuyu açtıktan bi hafta sonra dr.a gittim hiçbi sıkıntı yok herşey normal dedi bayramdan sonra yumurtalık takibi yapcak işte daha.
Bu yöntem bende pek işe yaramadı anliycağınız :KK43:
Umudunu kesme bana ebe 2 3 ay icinde dedi seninde fazla olmamıs daha. Ve karnıma üc gün hamur sardırdı adet olup bittikten sonra gene gel hamuru üc gün sarip dedi. Cunku rahim tekrar dönebiliyormus kontrol etcem dedi. Hastası cok geleni gideni hic eksilmiyor yıllardir ayni yerdeymis herhalde millet bosuna gitmiyordur. Rabbim tez vakitte krninid kucaginid doldursun

Umudunu kesme bana ebe 2 3 ay icinde dedi seninde fazla olmamıs daha. Ve karnıma üc gün hamur sardırdı adet olup bittikten sonra gene gel hamuru üc gün sarip dedi. Cunku rahim tekrar dönebiliyormus kontrol etcem dedi. Hastası cok geleni gideni hic eksilmiyor yıllardir ayni yerdeymis herhalde millet bosuna gitmiyordur. Rabbim tez vakitte krninid kucaginid doldursun

Amin canım inşallah tüm isteyenlerle beraber ♡

Dmi doğru diyosun teyzenin tecrübesine bilgisine güvenmesem gitmezdim zaten. Denek ki gebeliğe engel bi durum yok ya ebe de dedi zaten muhtemelen enfeksiyon geçirmişsin yada bazen eşinden kaynaklı bi durumda olabilir ilişki sırasında dedi. Hakkaten de bi yıllık evliyken şiddetli enfeksiyon geçirmiştim ben
Canım nerde oturuyosun

Belli olmaz canım artık herseye sarılıyoruz napalım . Buralarda bulabilsem bi denemek istiyorum

Ben bu şekilde denk gelmese özellikle gitmezdim sanırım nebiliyim. Doğru tabi insan her ihtimale sarılıyor Allah hayırlısını versin inşallah ♡

Arkadaşıma doktor rahmin ters demişti . İlişki sonrası yüz üstü yat demişti veya diz dirsek pozisyonu çocuk istiyorsan o şekilde yaptı hamile kaldı çocuğu şuan 4yaslarinda. Kısmet tabi olmadı böyle bı denersin

Arkadaşıma doktor rahmin ters demişti . İlişki sonrası yüz üstü yat demişti veya diz dirsek pozisyonu çocuk istiyorsan o şekilde yaptı hamile kaldı çocuğu şuan 4yaslarinda. Kısmet tabi olmadı böyle bı denersin

Ciddi mi ilginçmiş yazdım bi kenara :KK66: teşekkür ederim

Ciddi mi ilginçmiş yazdım bi kenara :KK66: teşekkür ederim
Merhaba hamile görünüyorsunuz hayırlı uğurlu olsun Bebişiniz.yazdıklarınızı takip ettim bebek içi uğraşmışsınız biz de bu yollardan geçiyoruz 1 senedir sebepsiz olmuyor benden kaynaklı .eşimde hiç sorun yok. Siz nasıl hamiş kaldınız bize tavsiyeleriniz var mı lütfen yardımcı olur musunuz

Merhaba hamile görünüyorsunuz hayırlı uğurlu olsun Bebişiniz.yazdıklarınızı takip ettim bebek içi uğraşmışsınız biz de bu yollardan geçiyoruz 1 senedir sebepsiz olmuyor benden kaynaklı .eşimde hiç sorun yok. Siz nasıl hamiş kaldınız bize tavsiyeleriniz var mı lütfen yardımcı olur musunuz

çok teşekkür ederim allah razı olsun ♡ bi dönem bende uğtaştım evet ama ne eşimde ne bende hiçbi sıkıntı olmadığı halde hamile kalamamıştım.. 3 yıl bitti evleneli 4 yıl oluyor bu konu'mda da gördüğünüz gibi ebe teyze bana rahmimin ters olduğunu söyledi.. Uzun bi süre hiçbişey yapmadan düşünmemeye uğraşmamaya çalıştım tek yaptığım şey ters rahimli olanların ilişkiden sonra sırtüstü değil de yüzüstü yatması gerektiğini duymuştum ve sadece 1 kez yüzüstü yattım o ay sürpriz bi şekilde hamile kaldığımı öğrendim :KK66: hiç aklımda yoktu öylesine düşünmeden denemiştim vakti zamanı gelmiş demekki dedim.. Rabbim sizede tüm isteyenlere de en hayırlı vakitte versin inşh ♡♡♡♡♡

Bende ters rahimliyim evlendikten 8 ay sonra hamile.kaldm :) nasip
Ama bi engel degil ters rahimli olmak

X