Terzi kendi sökügünü dikemiyormuş.

Doktora gönüllü olarak gitti.Hicbir sıkıntısı yok.Terapi de aldırdım sorun olmadığını soylediler.Yeni bir çevreye girmektede direnç gösteriyor. Eve konu komşu çocukları ı falan davet ediyorum.Kedi aldim onun için.Doktorlar biraz zamana bırakmami söylüyorlar
telefona oyuna düşkünlüğü var mı?
onlar cazip geldiği için başka arkadaş istemiyor çünkü dimi?

benim kızımın 12 13 yaş zamanlarını anlatmışsınız :KK43:
başka bir psikiyatri arayışına girin
eline jiletle zarar vermiş nasıl bişeyi yok

Jilet olayını ben de yapmıştım, annem nasıl korkmuştu hiç unutmam. Üstelik hiç bir sorunum yoktu, sanırım 13-14 yasındaydım dershanedeki sınıf arkadaşlarım yapıp birbirine gösteriyordu, ben de denemek istemiştim ( matah bir şeymiş gibi). Sonra psikolojik sorunlarım olmadığına, başıma bir şey gelmediğine inandırmak zorunda kalmıştım bir süre annemi. Tqbiiki de normal değil ama sebebi gerçekten merak ve çevresindeki çocuklar olabilir, ortamını, sınıfı vs. gözlemleyin bence.. gerçekten meraktan yapmış olabilir

ne yazık ki çocukların şu an ki durumu kontrol edilemez bir seviyede. bizim de bir ergenimiz var. ve hayatındaki her olumsuzluğu anne-baba ayrılmasına bağlıyor. yıllar var, babaanne, dede, amca, hala ile büyüdü. tek çocuk olduğu için de hiçbir eksiği olmadığı gibi gerçekten sevgi ile büyüdü. fakat 13 yaşındaki bir çocuk olarak gözlemlediğim mevcut zamanın getirileri sebebiyle böyle oldukları. çoğu iyi şartlarda, hatta bizim o yaşlarda olduğumuzdan daha iyi şartlarda. ama sabahtan akşama kadar bilgisayar önünden kalkmayıp ders çalışmayı da reddediyorlar. okulda hocaları ilgili olsa da türlü türlü sıkıntıları oluyor. ezcümle; sorun ne çocuklarla aslında ne de ebeveynlerde. zamanın gerçekliği onları ve bizi bu durumlarla ile karşı karşıya getiriyor..

Doktora gönüllü olarak gitti.Hicbir sıkıntısı yok.Terapi de aldırdım sorun olmadığını soylediler.Yeni bir çevreye girmektede direnç gösteriyor. Eve konu komşu çocukları ı falan davet ediyorum.Kedi aldim onun için.Doktorlar biraz zamana bırakmami söylüyorlar
Elini jiletledikten sonra götürdünüz mü terapiste yine normal mi dediler tam anlayamadım jiletle elini napmış nasıl hiçbir sıkıntısı yok diyorlar ilginç sıkıntısı yok ise niye elini jiletliyor

Geçmiş olsun, çok zor bir durum. Çocuğunuz kolunu jiletlemiş, psikatriste görürdüm hiç bir şey yok dedi ne demek? Tekrar götürün. Başkasına götürün. Olmazsa bir başkasına. Siz daha iyi biliyorsunuzdur şu an bir şeyler yapmazsanız hayatını etkileyecek olaylar olabilir. Elbet bir sorun var. Belki babayla alakalıdır bilmiyorum, ama var. Umarım bulabilirsiniz.

Kurstan almamın sebebi evde hiç ders calismamasiydi.Kurs hafta içi 3 gün 17.00 da başlayıp 19.30 da bitiyordu.Dolayisiyla çok yoruluyorum.Evde de ders çalışmayınca çok catisma yaşadık.Bu nedenle kurstan aldim.Alacagimin bilgisini de önceden söyledim zaten.Gayret etmedi hiç.

Ben bir derdim bile olmasa biri bana devamlı öğüt verse fenalık geçiririm ki biri birkaç kere benzer öğüdü verince dinlemiyorum bile. Baş ağrısından başka bir şey değil. Ne yalan söyleyeyim, moralim de yerle bir oluyor ve depresif oluyorum. Bence ilkin bunu bırakın. Gelecek, gelecek, gelecek...

Kızınızın yapacağı bir şey varsa direktif vermeniz yüzünden de yapmıyor olabilir. Annem bir şeyi ikinci kez söyleyince inadına yapmazdım. Hala da biri bu şekilde konuşunca tepki gösteriyorum.

Devamlı konuşanlar ve direktif verenler de artık kuru gürültü benim için. Rock müzik dinlemişim gibi kafam şişiyor. Bazen dinleyemiyorum bile hatta başkalarını da duymadım. Konuşmalara karşı duyarsızlaşma oldu resmen.

Kızınızın huyunu öğrenin, ona göre yaklaşın. Küçükken de böyleyse o zaman iyi örnek alacağı ve iyi şey yapmaya teşvik edeceği ortamlarda bulundurun.
+++
Ben de bunu söyleyecektim.

İnatlaşma içerisine girmiştir, çünkü kendimi hatırlıyorum da ergenken annem bir şeyi ne zaman tekrar etse bana ters gelirdi ve kavga kıyamet yaşanırdı. Bilerek dediğini yapmazdım, aksine şeylere yönelirdim.
hatta bir konudaki diretmesi yüzünden şu yaşıma geldim (28) hala o dediği şeyi yapmıyorum. Öyle soğuttu ki beni.

+++

İnatlaşma içerisine girmiştir, çünkü kendimi hatırlıyorum da ergenken annem bir şeyi ne zaman tekrar etse bana ters gelirdi ve kavga kıyamet yaşanırdı. Bilerek dediğini yapmazdım, aksine şeylere yönelirdim.
hatta bir konudaki diretmesi yüzünden şu yaşıma geldim (28) hala o dediği şeyi yapmıyorum. Öyle soğuttu ki beni.
Bende de hala devam 🤦‍♀️

Travmatik etkiye dönüşüyor herhalde :olamaz:
Bir de ısrarla ve doz arttırarak devam ediyor 😂 O kadar çok konuşup direktif veriyor ki fondan gelen televizyon sesi gibi dediklerini fark etmiyorum bile. Sonra da dır dır ediyor ve işi boykot ediyorum. Hiç konuşmasa zaten yapacağım. Heves bırakmıyor.

Kurstan almamın sebebi evde hiç ders calismamasiydi.Kurs hafta içi 3 gün 17.00 da başlayıp 19.30 da bitiyordu.Dolayisiyla çok yoruluyorum.Evde de ders çalışmayınca çok catisma yaşadık.Bu nedenle kurstan aldim.Alacagimin bilgisini de önceden söyledim zaten.Gayret etmedi hiç.
Ya bu çocuklara da o kadar yazık ki. Zaten 6 saat okula gitmiyor mu? 2.5 saatte 3 gün için 8.5 saat yapar. Daha ne yapabilir ki? Bir insanın günlük çalışma süresi bile 8 saat. Bu konuda kızınız haklı, ben de olsam istemezdim.

+++

Çok merak ettim neydi acaba tabi haddim değil sormak bende ergen annesiyim gerçekten zorlaniyorum

Allah yardımcınız olsun.
En kotusude
Herşeyin sorumlusu sizmissiniz gibi hissetirmeleri.
Bir anne olarak "yetemiyorum "duygusu kadar yaralayan başka birsey bilmiyorum.
Çocuklar büyüdükçe derdi tasasida buyuyormus.
Bende 11 yaşında bir adet mutsuz bebe annesiyim.
Size tek tavsiyem nacizane.
Sarılmak ve çok sevdiğini söylemek karşılıklı çok iyi geliyor.sartlar ne olursa olsun hep koşulsuz sevildiklerini bilmek istiyorlar.
Birde arada bir,eski fotoğraflara birlikte bakın.benim oğluma çok iyi geliyor.surekli neşeli ve anne babayla içiçe olduğu o anıları hatırlamak sanki kalbini ısıtıyor oğlumun.
Buyuyecekler ve anne baba olacaklar.bizim geçtiğimiz yollardan geçecekler.yarinin merhametli bilinçli ebeveynlerini yetiştirmek için cirpiniyoruz.

X