Tesettüre girmek

Ben 8 sınıfta hep kapanmak istiyordum ama saçlarım baya uzundu hoşuma gidiyordu kara veremiyordum
Bir açıldım bir kapandim çocuk akliyla sonra saçlarımı kesitirip tamamen kapandim sonrasında zaten yıllarım kuran kurslarinda geçti hepsi kendi tercihimdi
Hafizlik yaptım ettim derken birdaha hiç açılmadım yıllar oldu öyle :)
Bende tesetturum daim olsun diye saclarimi kesmistim 😂
Sonra hic acilmadim cok cirkin etmistim zaten saclarimi. 🤭Uzundu seviyodum kit kit kestim sonra.
Desmond senin adina sevindim. Rabbim daim etsin insallah. 😍

Bende tesetturum daim olsun diye saclarimi kesmistim 😂
Sonra hic acilmadim cok cirkin etmistim zaten saclarimi. 🤭Uzundu seviyodum kit kit kestim sonra.
Desmond senin adina sevindim. Rabbim daim etsin insallah. 😍
Aynı sonrasında 2 3 defa kuaföre gittim zor toparlandı saçım ama ben abi kurbaniyim o yaptı öyle güzel kesicem dedi dipten vurdu makası 😃

Aynı sonrasında 2 3 defa kuaföre gittim zor toparlandı saçım ama ben abi kurbaniyim o yaptı öyle güzel kesicem dedi dipten vurdu makası 😃
Hayın abi 😂
Olsun toparlanmis neyse ki :KK19:

Sonrasında kalcamin aşağısına kadar uzattım surekli uzerine oturuyordum yanlislikla 😃tekrar kestim şimdi tekrar uzuyor mısır püsküllerim 😍
Ben daha uzatamadim. Hatta uzun sure erkek saci dediklerinden kullandim 😂
Simdi de kulagimin az altinda 😂

Ben daha uzatamadim. Hatta uzun sure erkek saci dediklerinden kullandim 😂
Simdi de kulagimin az altinda 😂
Suan benimde ihtiyacım var dur özeniyorum olmaz olmaz 😃 rahatlayasim geliyor bazen saçları kesip ama olmaz

Öncelikle sakin ol ve en az 25 20 takim kiyafet al derim. Ünivesiteye baslayacagim zaman ben de niyetlendim. 2 3 tunik alip kapandim. Annemin başörtüleriyle idare ederim falan dedim çünkü çok hevesliydim. Kapandım ve okula başladım. Ama surekli yarin ne giyecegim dersi başörtü derdi beni çok bunalttı. Ogrenciydim ve alacak yeterince param yoktu ailemden de nereye kadar isteyebilirdim. Tesettur giyim çok pahali çünkü. Üniversitede de ne yazik ki insanlar kıyafetiniz kadar deger veriyor size. Başörtü kaliteli degilse ne kadar iğne takarsan tak mutlaka kayiyor önü kötü duruyor vs. Hep kendimi kötü hissettim. Zamanla birkac parçadaha aldim çok direndim ama olmadi. Bu durum beni soğuttu ve açıldım tekrar.

Sana onerim kaliteli kiyafetler ve başörtüler bitiktir. Kombinler biriktir. Tesettur giyim aciklardaki gibi pazardan aldığını giyle olmuyor basit duruyor. Allah yardimcin olsun ve kararin için de tebrikederim.
20 25 takım ne demek 😱 israf diye bir şey duydunuz mu?
A anon canim bana özelden ulasabilirsin ben ucuz giyinirim hep. 🤗

Allah hayırlı etsin giy çık alabilirsin kullanışlı oluyor ilk etapta siyah ve lacivert bone pamuklu şal Iyi olur

Merhaba ben 23 yaşındayım ve örtünme kararı aldım. Çevremdekilerin asla örtünmez hatta açık saçık giyiyorsun dedikleri bir kızım ama bu kararım ciddi. Size sorum nereden başlamalıyım? Virüs olayları durulana kadar internetten birkaç şey sipariş edicem bunlar nasıl şeyler olsun? Hem rahat hissettirecek hem tesettür kurallarına uygun neler alabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

ben de senin gibiydim ve ben gibi pişman olup açılmazsın umarım yemediğimiz hakaret kalmıyor sonra hakkında hayırlısı olsun daim olsun :)

X