Tesettüre girmek

anon

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2017
2.695
7.102
Merhaba ben 23 yaşındayım ve örtünme kararı aldım. Çevremdekilerin asla örtünmez hatta açık saçık giyiyorsun dedikleri bir kızım ama bu kararım ciddi. Size sorum nereden başlamalıyım? Virüs olayları durulana kadar internetten birkaç şey sipariş edicem bunlar nasıl şeyler olsun? Hem rahat hissettirecek hem tesettür kurallarına uygun neler alabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Oncelikle hayırlı olsun 😊
Ferace ( feracenin altına bol spor pantolonlar çok rahat oluyor )
Siyah- beyaz bone
Pamuklu şal ( yapımı ve kullanımı çok rahat kolay oluyor)
Kaygan eşarp( sizin için özel bir günde takabilirsiniz veya bir dışarı çıktığınızda )
Yazma ( eve ani gelen misafir için veya bakkala markete giderken kolay olur )
Aklıma gelenler bunlar eğer tam anlamıyla tesettür uymak istiyorsanız ferace dış elbise
Ve mahrem yerlerinizi kapatacak şekilde giyinmelisiniz dar pantolon giyip üzerine eşarp takmak doğru değil :) sormak istediğiniz varsa cevaplayim 😊

Öncelikle sakin ol ve en az 25 20 takim kiyafet al derim. Ünivesiteye baslayacagim zaman ben de niyetlendim. 2 3 tunik alip kapandim. Annemin başörtüleriyle idare ederim falan dedim çünkü çok hevesliydim. Kapandım ve okula başladım. Ama surekli yarin ne giyecegim dersi başörtü derdi beni çok bunalttı. Ogrenciydim ve alacak yeterince param yoktu ailemden de nereye kadar isteyebilirdim. Tesettur giyim çok pahali çünkü. Üniversitede de ne yazik ki insanlar kıyafetiniz kadar deger veriyor size. Başörtü kaliteli degilse ne kadar iğne takarsan tak mutlaka kayiyor önü kötü duruyor vs. Hep kendimi kötü hissettim. Zamanla birkac parçadaha aldim çok direndim ama olmadi. Bu durum beni soğuttu ve açıldım tekrar.

Sana onerim kaliteli kiyafetler ve başörtüler bitiktir. Kombinler biriktir. Tesettur giyim aciklardaki gibi pazardan aldığını giyle olmuyor basit duruyor. Allah yardimcin olsun ve kararin için de tebrikederim.

Oncelikle hayırlı olsun 😊
Ferace ( feracenin altına bol spor pantolonlar çok rahat oluyor )
Siyah- beyaz bone
Pamuklu şal ( yapımı ve kullanımı çok rahat kolay oluyor)
Kaygan eşarp( sizin için özel bir günde takabilirsiniz veya bir dışarı çıktığınızda )
Yazma ( eve ani gelen misafir için veya bakkala markete giderken kolay olur )
Aklıma gelenler bunlar eğer tam anlamıyla tesettür uymak istiyorsanız ferace dış elbise
Ve mahrem yerlerinizi kapatacak şekilde giyinmelisiniz dar pantolon giyip üzerine eşarp takmak doğru değil :) sormak istediğiniz varsa cevaplayim 😊
Alıntılayamadım sizi, pardon.

Screenshot_2020-03-31-03-41-03-1.png
bunu netten aldım benim feracemin aynısı bu hoşuma gidiyor bu tarz bir kaç feracem ve pardesum daha var pamuklu sal takınca spor oluyorum ipek eşarp takınca ciddi oluyorum herseye gidiyor 😄

Siz kapanmak istediğinize nasıl karar verdiniz peki?
Ben 8 sınıfta hep kapanmak istiyordum ama saçlarım baya uzundu hoşuma gidiyordu kara veremiyordum
Bir açıldım bir kapandim çocuk akliyla sonra saçlarımı kesitirip tamamen kapandim sonrasında zaten yıllarım kuran kurslarinda geçti hepsi kendi tercihimdi
Hafizlik yaptım ettim derken birdaha hiç açılmadım yıllar oldu öyle :)

Ben 8 sınıfta hep kapanmak istiyordum ama saçlarım baya uzundu hoşuma gidiyordu kara veremiyordum
Bir açıldım bir kapandim çocuk akliyla sonra saçlarımı kesitirip tamamen kapandim sonrasında zaten yıllarım kuran kurslarinda geçti hepsi kendi tercihimdi
Hafizlik yaptım ettim derken birdaha hiç açılmadım yıllar oldu öyle :)
Size özelden yazabilir miyim?

Merhaba ben 23 yaşındayım ve örtünme kararı aldım. Çevremdekilerin asla örtünmez hatta açık saçık giyiyorsun dedikleri bir kızım ama bu kararım ciddi. Size sorum nereden başlamalıyım? Virüs olayları durulana kadar internetten birkaç şey sipariş edicem bunlar nasıl şeyler olsun? Hem rahat hissettirecek hem tesettür kurallarına uygun neler alabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende aynı sen gibi bu lafları çok duydum ramazan bayramından beri kapalıyım. Staj yaptığım zamanlar aldığım parayla ufak tefek şal uygun fiyatlı takımlar aldım. Genelde internetteki butiklerden alırım spor çok giyinmeyi sevmem hep süslü püslü giyinmeyi severim çok abartı paralarda ödemem😚 ince iç belli etmeyen tunikler al sana çok rahat takıp çıkmalık şal öneri m bürümcük şal kesinlikle al 🤩 evden çıkarken tak bozulma hiçbirşey olmaz. Intgrmdaki büyükler çok uygun kumaşını kalıbını sorarak al kuzum diz hizasında diz altı tercih meselesi hangisini kullanırsan ona uygun al yakan terleten naylonsu şeyler alma 💆‍♀️

Eğer saçın çok yoğun uzunsa asla arkası tüllu topuz bonesi alma boşuna almış olursun kocaman oluyor ben boneninarkasını kestim saçımı normal topluyorum bağlanma yerinde eşitsizliği kapatmak ixin eski bir eşarpla orayı sarıyorum denk yapıyorum inişli çıkışlı yada yüksek görünmüyor bide siyah tülbentin var onunla halaylikyapıyorum iki ucunu aşağıdan sokuyorum önünede bonemitakıyorum hem baş ağrın olmuyor hem kocaman bir topuzun oldukça rahat . Dışarı markete vs gitmek için uzun veya diz altı ceket almanı öneririm. Tesettür sayfalarını falan sık takip et kapanmadan önce pahalı olan şal ve tunikler yarı fiyatına hatta bazılarını daha da ucuza aldigimi bilirim ve hala kullaniyorum cok asiri birsey alma zaten zamanla çoğalıyor giyeceğintarzına göre al 😚 spor klasik

Ondotesettur sayfasını ve bayan tunikci sayfasını tavsiye ederim Instagram'da. Nisbeten uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler var. Yaz için en güzeli ferace gerçekten. Ve pamuklu şal ya da eşarp. Giyim tarzınızı bilmiyorum ama yazın bol paça üzerine dizde salaş tunikler de çok rahat oluyor. Yaşınız itibari ile zevkleriniz ve istekleriniz de değişecek gün geçtikçe. Daha rahat karar verir olacaksınız. Gözünüz korkmasın ve kendinize çok yüklenmeyin. Tam anlamıyla tesettür istemenizi ise gerçekten takdir ettim. Tesettür de bir yolculuk kendi içinde. En başından sağlam adımlar atarsaniz, icinizdeki dengeye daha çabuk ulasirsiniz. Gayeniz mübarek, yolunuz hayrolsun.

Hayırlı olsun kardeşim. ALLAH daim eylesin inşaAllah bende hevesle kapanmıştım ama
8 sene sonrasında açıldım maalesef.
Önemli olan ibadet. Benim durumum biraz farklı ama inşaAllah sen tesettüre sadık kalırsın.

Bu tür şallar çok kullanışlı.
Hem kirismiyor hem çok rahat hem pamuklu terketmiyor.
Birkaç renk alıp herşeyle kullanabilirsiniz.
Bu marka nette aratırsanız belki vardır.
Tesettürde ölçü vücut hatlarının belli olmaması.
Ferace çok yalın gelirse bol etek pantolon ve uzun gömlekli spor takımlar sizin yaşınıza daha uygun olabilir.
Evde kullanım için ince tülbent ve namaz elbisesi, üstünüze bol bir dış kıyafet yeterli ilk başta.
Dışarı için bol kıyafet alırsanız evinizde olan herşeyi içinize giyebilirsiniz zaten.
Pamuklu kıyafetler tercih edin.
Diğerleri yazın zorlayabilir ve çok terletir.
Merak ettiğiniz birşey olursa özelden ayrıca da sorabilirsiniz.

Eklentiler

• IMG_20200403_132516.jpg
    IMG_20200403_132516.jpg
    148,8 KB · Görüntüleme: 53
X