Sivilceli Ciltler tetradox+eritretin Roaccutane'ı 2.kez kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

ayel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2010
234
1
3 buçuk sene oluyor Roaccutane tedavisiyle sivilcelerimden kurtuldum,yüzüm inanılmaz kötüydü,5 ay kullandım sonra baktım yüzüm çok düzgünleşti tam da yaza girerken bıraktım kullanmayı,iğne ucu kadar izler vardı sadece öyle kalsaydı canımı sıkacak bir durum değildi.zamanla güneş makyaj vs. lekeler arttı izler büyüdü,sivilcelerim çıkmaya başladı,aynaya bakmaktan nefret ediyorum.:gitme:

doktor tetradox+eritretin jel verdi 1,5 ay oluyor fakat bu beni hem çok uğraştırıyor hem de bu inatçı sivilceleri geçirmeyeceğinden boşa zaman kaybetmekten korkuyorum.inanın dışarı çıkmak istemiyorum .doktorumdan tekrar bir posta daha roaccutane için ısrar mı etsem arkadaşlar ne yapsam,beni bunalttı artk yaa bu yaşta

roaccutane da saçlarımı kirpiklerimi bile inceltmişti ama sonuç daha temiz oluyo hiç olmazsa,cilt çok önemli ya,bunu şimdi daha iyi anlıyorum,tetradoxla zaman kaybediyorum gibi geliyo,artı midemi mahvetti 3 gündür almıyorum,yüzümde sivilceler kabardı ne yapıcam yaa bıktım artk :çok üzgünüm:

roaccutane da saçlarımı kirpiklerimi bile inceltmişti ama sonuç daha temiz oluyo hiç olmazsa,cilt çok önemli ya,bunu şimdi daha iyi anlıyorum,tetradoxla zaman kaybediyorum gibi geliyo,artı midemi mahvetti 3 gündür almıyorum,yüzümde sivilceler kabardı ne yapıcam yaa bıktım artk :çok üzgünüm:

hyr kesinlikle roaccutane a dönmeyn bencee. böbrekleri mahvedio.. ilerde başınıza cok büyük şeyler acabilr.. kullandm cunku bliorum.. bnde şuan tetradox kullanıorum ve artı yanında 2 krem.. ama cdden bu hap midemii bulandııro yaa napioki mideyee:S:gitme:

bende 5 ay kullanıp kestım ama cıldım düzeldi cok tırsarak basladım ama yan etkı görmedım cok şükür ..
suan iyiyim ama yan etkısı oldugu kesin bence cok takmıyosan kullanma ıkıncı kez

tetradoxta mide bulantısını engellemek için hapları bol miktarda suyla alabilirsiniz,ben bu şekilde kullandım ve midem bulanmadı,bana da doktor söylmişti.

tetradox ve eritretinin özellikle çok bi faydasını görmedim kaç kutu bitirdiğim halde.başka bir doktora göründüm roaccutane yazdı izler için de contractubex.2 ay kadar kullandım yaza girince bırakmak zorunda kaldım.aslında doktor devam etmemi söyledi ama göze alamadım.

Bende tetradox kullandım 2 aya yakın.. Kullanırken çok iyiydi ama bırakınca gene sivilcelerim çıkmaya başladı.. Bugune kadar bir çok hap, krem, kür kullandım ama kalıcı bir sonuç alamadım hiçbirinden.. roaccutane baslama bence tekrar canım arkadaşlarımdan kullanıpta çok olumsuz etkılenenler var.. Şimdi doğal yöntemleri araştırıyorum.. Eğer işe yarar güzel bir kür bulursam mutlaka haber veririm buradan sizlerede..

hyr kesinlikle roaccutane a dönmeyn bencee. böbrekleri mahvedio.. ilerde başınıza cok büyük şeyler acabilr.. kullandm cunku bliorum.. bnde şuan tetradox kullanıorum ve artı yanında 2 krem.. ama cdden bu hap midemii bulandııro yaa napioki mideyee:S:gitme:

kesinlikle katılıyorum.. raocutane 6 aydn fazla kullanılmamalı.. böbrekler karaciğer ruhsal denge.. herşeye etkisi var.. ama kesin çözüm olmuyo malesef raocutne :KK43: bende de yeniden nüksetti sivilceler; şimdi tedradox verdi dktr ama pratisyen hekimdi yazan o ndnle uzmana sormadan başlamadım kullanmaya.. gördüğüm kadarıyla bu da pek iyi değilmiş.. amaaaan kadın olmak zor haaa :26:

bende zoretanin kullandım 6 ay boyunca, tedavi çok iyi sonuç verdi ve pırıl pırıl pamuk gibi oldu yüzüm.. 2008 mayısında bıraktım ilacı, ve bu yaz sonuna kadar hiç sivilce derdi olmadı.. ama şu anda siyah nokta, leke ve sivilcelerle gene başım belada :KK43: ne yapıcam bilmiyorum kesinlikle o ilaca tekrar başlamam, kesin çözüm olacak diye 6 ay kullandım tekrarlayacağını bilsem hiç uğraşmazdım :KK43:

kızlarr bende roccutane kullandım fakatt bende aşırı derecede lekeler kaldı ... eritiretin falan verdiler kullandım ama fayda etmedi bana .. bırakalı 1 sene oluyoo tekrar sivilceler çıkıyooo.... çook pişmanım keşke kullanmasaydım roccutane hapını.... şimdi ben petal spa toner organik bi tonik ama sivilce siyah nokta leke için kullanılıyoo ... onun deneme grubuna katıldım... bana ücretsiz göndercekler.. fayda ederse haber veririm... öptüm byesss:KK54:

bende tetradox kullanıyorum ilk 1 ay günde 2 taneydi, mide bulantısı yapıyo gerçekten. Şimdi günde 1 tane içiyorum kokusundan bile tiksiniyorum ama maalesef devam..

onunla birlikte benzamycin ve tretin. Çalışığım için her ikisini de akşam sürüyorum ve sanırım bu yüzden daha az etkisi oluyo, hatta aksatıyorum da malesef. tretin kullanan var mı ne zamanları sürüyosunuz birde 2 saat yüzde kalması gerektiğini okumuştum biyerde öyle mi? Ben akşam sürüp yattım çok defa.. benzamıcyn ne kadar kalıyo yüzünüzde ben bazen onu da sürüp yatıyorum

ya bide çene bölgem ya kırmızı oluyo ya da kararıyo çok kötü görünüyo sivilceden de hatta :S

artık çok sıkıldım ya gerçekten ara ara yüzüm pul pul oluyo excipial hydro sürüyorum cnm çok yanıyo bazen ama gerçekten çok sıkıldım 1 buçuk ay oldu sanki hiç geçmemiş gibi hissediyorum.

bunların yanı sıra fondoten gibi gösteren bi krem varmış, hem de geçiriyomuş antibiyotikliymiş diğerlerine ilaveten kullanabilir miyim acaba?? yardımcı olur musunuz???

Arkadaşlar bende egzma tarzında koyu kahverengi kırmızı karışık renkte sivilceler çıkmıstı hayatımda hiç sivilce yüzü görmedim ama bu sene birden bire boynum ve gogus kısmıma kadar olan bölgeyi komple sardı inanılmaz kırmızı renktelerdi doktor tetradox yazdı ilk bi hafta gunde iki sonraki iki hafta gunde bir iç dedi ve eritretin jel verdi bunları 3 hafta kullan gel demişti. İlacı bıraktıktan sonra tekrarlar mı bilmiyorum ama hapı kullanmaya basladıgımdan beri yayılması durdu bir iki tane çıktı sadece onun dısında eskiden olanlarında jel sayesinde içindeki iltihaplar inanılmaz hızlı bi şekilde kuruyup dokulduler gunde bir kere suruyordum gece surup yatıodum sabah uyanıp elimi hafifçe o bölgelere sürdüğümde kurumus iltihap parçaları dökülüyodu elime simdi ikinci haftamdayım sivilcelerimin içleri tamamen boşaldı neredeyse sadece izleri kaldı söylediğim gibi çok kırmızıydılar izleri zor gececek gibi görünüyor ama inanın ilacı bırakmaya korkuyorum bıraktıgımda yeniden bir yerlerimde fırlayacaklar diye umarım olmaz böyle birşey. Bir de bu ilaç bende hiç mide bulantısı falan yapmadı sizde böyle bir etki yapması çok ilginç...

ben de roacutane kullandım imex acnesile tca kimyasal peelingler kil maskeleri vs..... kendimi denek gibi hissediyorum ve sonuç kıpkırmızı lekeli bir cilt... kapatmak için kullandıgım pudralar dahada berbat görünüyor bence... oooooooooooofffffffff :KK43:

bende tetradox kullanıyorum ilk 1 ay günde 2 taneydi, mide bulantısı yapıyo gerçekten. Şimdi günde 1 tane içiyorum kokusundan bile tiksiniyorum ama maalesef devam..

onunla birlikte benzamycin ve tretin. Çalışığım için her ikisini de akşam sürüyorum ve sanırım bu yüzden daha az etkisi oluyo, hatta aksatıyorum da malesef. tretin kullanan var mı ne zamanları sürüyosunuz birde 2 saat yüzde kalması gerektiğini okumuştum biyerde öyle mi? Ben akşam sürüp yattım çok defa.. benzamıcyn ne kadar kalıyo yüzünüzde ben bazen onu da sürüp yatıyorum

ya bide çene bölgem ya kırmızı oluyo ya da kararıyo çok kötü görünüyo sivilceden de hatta :S

artık çok sıkıldım ya gerçekten ara ara yüzüm pul pul oluyo excipial hydro sürüyorum cnm çok yanıyo bazen ama gerçekten çok sıkıldım 1 buçuk ay oldu sanki hiç geçmemiş gibi hissediyorum.

bunların yanı sıra fondoten gibi gösteren bi krem varmış, hem de geçiriyomuş antibiyotikliymiş diğerlerine ilaveten kullanabilir miyim acaba?? yardımcı olur musunuz???
bende sizin söylediğiniz ilaçları 3 ay yakın kullanıyorum cok memnunum düzenli uzun süre kullanım sart bende ilk ay bırakacaktım işe yaramıyor diye doktor bi arkadasım zorla devam edeceksin dedi hemen sonuc vermez bu ilaçlar dedi onu dinledim iyiki dinlemişim:KK76:....tretin aksam kullanılıyor sakın gündüz kullanma ve gündüz mutlaka günes kremi kullan yoksa lekelenmeler artar ....ben de aksam kullanıyorum sabah yıkıyorum canım inş sende faydsasını görürsün :KK31:

kızlar benimde suratımın sağ tarafında son 1 ayda inanılmaz sivilceler çıktı.önce bir doktora gittim direk roaccutane verdi.daha sonra o ilacı kullanamak istemediğim için başka bi doktora gittim.o da önce hormon testi yaptı.hormonlarım normal çıktı.bana sabah akşam içmem için tetradox akşamlarıda sürmem için sivex ve benzamiycn verdi.kullanmaya başlayalı daha 2 gün oldu hafif söner gibi oldu sivilcelerim.ben birde sabah akşam yüzümü kükürt sabunuyla yıkıyorum.akşamlarıda izler için madecassol sürüyorum.umarım roaccutane a gerek kalmadan bu ilaçlarla iyileşeceğim.

X