tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik bölümü açıköğretim

sebboyyy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2009
1.381
5
arkadaşlar bu bölüm açıköğretimde açıldımı bilgisi olan yardım edebilirmi lütfen

canım tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik açılmadı
büro yönetimi ve sekreterlik bölümü var
:KK16:

İstanbul Üniversitesi uzaktan egitim ile bu bölüm açıldı arkadaşlar bilginize.... bende bu yıl kayıt oldum fakat kitap vb. bir olanak yok internet üzerinden derslere çalışmanız lazım.

İstanbul Üniversitesi uzaktan egitim ile bu bölüm açıldı arkadaşlar bilginize.... bende bu yıl kayıt oldum fakat kitap vb. bir olanak yok internet üzerinden derslere çalışmanız lazım.
nasıl yani cnm açıöğretimden evde çalışabiliyorsun deyilmi ...

Is imkanlari nasil bende kayit olacaktim sonra vazgectim
Ben hastanelerde hasta kayıt, sekreterlik işi istiyordum. Hep bunun için uğraştım. Lise mezunuydum, bu bölümün varlıgından da habersizdim. ÖSS'ye girdim AÖF sosyal hizmetler önlisans programını seçtim. Çalışma alanları içinde hastaneler de vardı, belki işime yarar dedim. Okul bitti sonra bilgisayar kursuna gittim, bilgisayar işletmenliği sertifikası aldım. Daha sonra tıp sekreterliği kursuna gittim yine M.E.B. onaylı sertifikamı aldım. O dönemde bakanlık tüm hastanelere yazı göndermişti çünkü, işe alımlarda sertifikası olanlara öncelik verilsin diye. Sonra bütün devlet ve özel tüm hastanelere başvuru yaptım. Başvuru yaparken çoğu yer bana ak parti'ye üye olmamı işe onların yerleştirdiğini söyledi. (Hastanede çalışanlara da sormuştum işe partinin yerleştirdiğini söylediler. Hatta hiç birinin hiç bir sertifikası da yoktu konuştuğum kişilerin. Ortaokul mezunu ya da lise mezunu kişilerdi). Ben de üye oldum. Yani başvuru için üyelik şart! Sonra yine bir devlet hastanesine başvuru için gitmiştim, adam git ak parti'ye üye ol öyle gel dedi, zaten üyeyim dedim. Şu an açık yok dedi. Edindiğim bilgilere göre işe yerleştirme bu şekilde oluyor. Kpss'de atama durumunu bilmiyorum ama olsa da kadro çok azdır. Tıp Fakültesi'ne gittiğimde oradaki müdür demişti zaten bu işte kadro durumu yok temizlik şirketine bağlı olarak alıyoruz sekreterleri dedi. Bunu devlet bu şekilde istiyor dedi. Yani özelde ve devlette durum bu şekilde. Maaşı da asgari ücret. (Eskişehir için)
3-4 yıl oldu ben hala iş bulamadım. Yaşadığım şehirde hastanelerde bunca zaman içinde sürekli yeni binalar, bölümler açıldı bir sürü eleman aldılar. Durum böyle olunca ben de gittim partideki üyeliğimi sildirdim.
Başka bir şehirde ilçede de evimiz var. Oraya da devlet hastanesi açılacaktı, açılmadan gidip başvurumu yaptım, 5-6 ay sonra açıldı ama beni yine aramadılar. Sonraki sene tekrar başvuru yapayım dedim. Yine aynı parti çıktı karşıma, orada da işe yerleştirmeleri onlar yapıyormuş. Gittiğimde beni yine üye yaptılar, açık pozisyon olduğunda şehir ya da ilçeler için mutlaka haber vereceğiz dediler. Bir daha arayan olmadı. Bu arada açıköğretim fakültesi sosyoloji lisans programına geçiş yapmıştım, geçen yıl mezun oldum. Hastanelere tekrar başvuru yaptım. Ama sonuç belli zaten. Hiç kimse ne mezunu olduğuna hangi sertifikalara sahip olduğuna bakmıyor!

nasıl yani cnm açıöğretimden evde çalışabiliyorsun deyilmi ...

Asra Merhaba, iş nedeni ile bakamıyorum geç oldu baya kusura bakma.. Evet aynı açıköğretim sistemi gibi bu okulda. Vize sınavlarını internet üzerinden yapıyorsun finalleri de adresine yakın olan okulalrda giriyorsun geçme notu 50 ve üzeri.50 altı aldığında büte kalıyorsun.

Canım bitirdin mi o bölümü

X