Tip meselesi ve arkadaş...

Seni olduğundan daha fazla beğeniyordur ve kıskanıyordur. Ben bütün arkadaşlarıma çok güzel oldugunu söylerim her zaman iyi enerji iyi his vermek isterim. Genelde de arkadaşlarımdan aynı karşılığı alırım. Bu sizin kusurlarınızı tek tek bulup size kendinizi cirkin hissettirmek isteyen biri.

Böylelerine vefa borcu olunmaz. Kötü fotoğraflarınızı bilinçli olarak çekip atıyor. Kendisi kompleks yapmış olabilir kilodan dolayı ki kendisi fit olsa kötü niyetli olmayabileceğini düşünürdüm. Bir kere kendisinin kilosuna laf çarpsanız sizi aşağılamayı bitirebilir veya azaltabilir.

Ayrıca musluk başlığı şeklindeki burun nedir? 🤣 Gözümde canlandıramadım 🤦‍♀️
İlk tanıştığımızda kendi de benim bedenimde bir insandı. Belki 3/4 kilo fazlaydım ondan ama yine zayıftım. O zaman bile bu tarz bir şey söylemişti kendi görüntüsü de gayet iyiyken. Manken de olsa söyler sanki ama ben öyle demek istemedim diyor savunmada Sokrates'i geçer. Musluk başlığını temsilen yazmışım aceleden ya :) Yani Fatih Sultan Mehmet burnu gibi düşündüm. Benim burnum öyle değil hafif bir kemik eğriliği var ama o da sadece bir tarafta, diğer taraf gayet düzgün. Sayesinde çok mu büyük diyorum işte

Seni olduğundan daha fazla beğeniyordur ve kıskanıyordur. Ben bütün arkadaşlarıma çok güzel oldugunu söylerim her zaman iyi enerji iyi his vermek isterim. Genelde de arkadaşlarımdan aynı karşılığı alırım. Bu sizin kusurlarınızı tek tek bulup size kendinizi cirkin hissettirmek isteyen biri.
. Ben de dediğiniz gibi yapıyorum, liseden beri görüştüğüm birkaç arkadaşım var sağ olsun onlar da öyle. Sanki onların yanındayken kendimi prenses hissediyorum :) Kusursuz yüz hatlarına sahip biri denilmez belki ama bu lafları işittiğim arkadaşım bana göre beni kıskanmasına hiç gerek olmayan biri ve bunun farkındadır diye düşünüyorum. Ben onu daha güzel buluyorum yani. Ama nasıl desem, x bana böyle laflar diyor desem birçok insan inanmaz bile. Beni asıl sinir eden de bu. Sempatik bir yüzü var, daima gülümseyip canım der herkese. İnsanlar da" x melek resmen, ne tatlı" vs diyorlar, evet sağ olsun öyledir diyorum. Ama genel tavrı ve yansıttığından ibaret değil işte, bana kendimi kötü hissettirmek istediğini sadece ben anlayabiliyorum.

okurken ben burda sinir oldum
o seni aşağılarken sen ona
"canım sen kendi 20 kg fazlanı ver de ondan sonra başkalarını eleştir" diyemediysen
sana da yazıklar olsun
Bu sözleri sarf etmesi farklı zamanlarda olmuştu, kendi de ben gibi zayıfken ve ondan birkaç kilo fazlayken de böyle bir ima etmişti. Kilo aldığı zamansa evet, diyebilirdim belki haklısınız. Ben ona sadece "ben senin kilon hakkında hiç yorum yapıyor muyum, kilo alan kişi de farkındadır çünkü bunu biliyorum" demiştim uyarım esnasında. Onu da ekleyeyim aklıma geldi şimdi. Bana cevabı "çok fenasın" olmuştu. Ağız yüz hareketiyle bir de mağdur pozu sergilemişti. Şok oldum. Zaten genelde de bunu yapıyor kendine ait bir vasfı benimmiş gibi ait kılıyor kendisi sanki periden doğmuş gibi :)

Kıskanıyor senı bence.
Ben arkadasımı yuceltırım ya bu ne demek .
Var ama böyle tıpler .
Benim hayatımda da vardı ama samımıyet kurmadım bu tıplerle.
Elbıse gıyersın ay gobegın cıkmıs falan yaparlar ulan bır kete güzel bir şey cıksın agızınızdan

. Ben de dediğiniz gibi yapıyorum, liseden beri görüştüğüm birkaç arkadaşım var sağ olsun onlar da öyle. Sanki onların yanındayken kendimi prenses hissediyorum :) Kusursuz yüz hatlarına sahip biri denilmez belki ama bu lafları işittiğim arkadaşım bana göre beni kıskanmasına hiç gerek olmayan biri ve bunun farkındadır diye düşünüyorum. Ben onu daha güzel buluyorum yani. Ama nasıl desem, x bana böyle laflar diyor desem birçok insan inanmaz bile. Beni asıl sinir eden de bu. Sempatik bir yüzü var, daima gülümseyip canım der herkese. İnsanlar da" x melek resmen, ne tatlı" vs diyorlar, evet sağ olsun öyledir diyorum. Ama genel tavrı ve yansıttığından ibaret değil işte, bana kendimi kötü hissettirmek istediğini sadece ben anlayabiliyorum.
Seni hiç kıskanmasını beklemediğin insan da kıskanabilir. Yaşandı:)

Bunu bir tek sana yaptığını sanmıyorum belki diğer arkadaşlarınada yapıyordur. Benim böyle bir arkadaşım vardı o da ortalama bir tipti ama benim ve diğer arkadaşımın kusurlarını bulur gözümüze sokardı yani işin tiple alakası yok. Geçmişte yaşadığı belki aşağılık kompleksi bile olabilir geçmişin acısını senden cıkarıyor olabilir var böyleleri

Sizin ona başka konularda laf sokmuşluğunuz var mı? Onun mu intikamını alıyor acaba
Ben de kendimi bu noktada sorguluyorum ama yok gerçekten, zaten konuda yazdığım gibi ben bu tarz konularda konuşmayı çok hadsiz buluyorum. Direkt sordum bile, bu tarz bir şeyi ben sana yaptım mı lütfen bul söyle dedim. Ama tabii ki olmadığı için diyemedi. Ona göre ben fesat oluyorum. "Ay ben sana filan zamanda şöyle demişim olabilir kötü niyetli de değil sen de hiç unutmadın mı ne fena bir insansın" diyerek bundan ötürü suçlu kılabiliyor. Halbuki yaptığım laf saplamak değil. Açıkça şunu yapmıştın, rahatsız oluyorum demişim.

Bunu bir tek sana yaptığını sanmıyorum belki diğer arkadaşlarınada yapıyordur. Benim böyle bir arkadaşım vardı o da ortalama bir tipti ama benim ve diğer arkadaşımın kusurlarını bulur gözümüze sokardı yani işin tiple alakası yok. Geçmişte yaşadığı belki aşağılık kompleksi bile olabilir geçmişin acısını senden cıkarıyor olabilir var böyleleri
Uzunca düşündüm de yapmıyor sanırım. Veya ben şahit olmadım. Maşallah çok güzelsin diyor herkese. Tamam belki bunu dediği insanlarda kusur bulamıyordur diyeyim. Ama kusur dışında kıyafetime de laf ettiği oldu. Örneğin normalde giydiğimden değişik bir renk giymiştim beğenerek, ay bu nasıl bir bluz rengi çocuksu falan dedi gülerek. Herkesin ilk benim bluzumdikkatini çekermiş vs. (Ya bluz da gül kurusu gibi bir şey, fosforlu pembe falan değill). Sonra bu rengi bir daha giymezsin herhalde? Demişti. Allah Allah neden dedim. Eleştirisine kahrolup bir daha giymeyeceğimi sanıyor. Aradan zaman geçince kendisi benzer bir rengin daha parıltılı versiyonunu giymişti. Birkaç kez bu tarz şeyler oldu kıyafet üzerinden bile.

Uzunca düşündüm de yapmıyor sanırım. Veya ben şahit olmadım. Maşallah çok güzelsin diyor herkese. Tamam belki bunu dediği insanlarda kusur bulamıyordur diyeyim. Ama kusur dışında kıyafetime de laf ettiği oldu. Örneğin normalde giydiğimden değişik bir renk giymiştim beğenerek, ay bu nasıl bir bluz rengi çocuksu falan dedi gülerek. Herkesin ilk benim bluzumdikkatini çekermiş vs. (Ya bluz da gül kurusu gibi bir şey, fosforlu pembe falan değill). Sonra bu rengi bir daha giymezsin herhalde? Demişti. Allah Allah neden dedim. Eleştirisine kahrolup bir daha giymeyeceğimi sanıyor. Aradan zaman geçince kendisi benzer bir rengin daha parıltılı versiyonunu giymişti. Birkaç kez bu tarz şeyler oldu kıyafet üzerinden bile.
Bak işte sende görmüş beğenmiş ve gidip benzerini almış. Her şey güzellik değil bence. Enerji diye bir şeyde var belki enerjini çevreye verdiğin etkiyi kıskanıyodur. Herşey olabilir bence kıskançlık konusu. Ama kıskandığı kesin. Bir ihtimal daha var. Sen kendini beğenen burnu havada bir tip değilsin belli ki. Bu lafları sana ettiğinde karşılık vermeyip sessiz kalmayı tercih ediyorsan sana yapma cesaretini kendinde buluyordur. Şahsen biri bana bunları dese sanane derim soğuk yaparım daha da görüşmem. Anlar ve bir daha yapmaz. Tepkini koy veya sana yaptıgını sende ona yap.

Merhaba kızlar, bundan çok büyük dertlerim de var maalesef ama küçük de görünse tüm moral ve motivasyonumu yerle bir ediyor. Önce biraz genel bir bilgi verip sonra size hakikaten merak ettiğim bir soru sormak istiyorum.
Benim uzun yıllardır görüştüğüm, birbirimize karşılıklı faydamızın da çok geçtiği bir arkadaşım var. Kendisi güzel bir insan, fizik olarak günümüz toplumundaki idealden çok uzak (boy-kilo vs.) fakat siması çok tatlı güzel buluyorum, zaten benim sevdiklerim hep çok güzeldir aksi olsaydı da nasıl görürdüm bilmiyorum :) Bana gelince, kendimi bildim bileli çok ideal görmüyorum ama çirkin de görmedim şimdiye kadar, aynada güzel görüyorum arka fotoğrafta güzel görüyorum, öz çekimde zaten normalden güzel çıkıyorum gibi. Toplumun estetik algısına uyan bir yüzüm olduğunu sanmıyorum ama ben de kendi çapımda yüzüne bakılmayacak biri değilim diye düşünürdüm, çevremde bana güzel olduğumu söyleyen insanlar da olur.
Bahsettiğim bu arkadaşımla birbirimize türlü iyiliklerimiz dokunmuş olmasına rağmen güzellik ve tip konusunda beni kötü hissettirdiğini düşünüyorum. Bunu ilk zamanlar anlamadım, yavaş yavaş laf arası dokundurmaları, şaka deyip geçtiği şeyler tek tek zihnimde birleşiyor artık. Birkaç kez bana özellikle kilo hususunda iğnelemelerde bulunmuştu. Ne demek istiyorsun dediğimde sen kötüye çekiyorsun dedi. Onları yedim yuttum hadi. Ama dünyam başıma yıkılmışken ve ailevi üzücü bir durumdan ötürü ağlarken bile kilom hakkında acımasızca konuşup dağ gibi olduğumu söyledi. Komik olan ben hayatımda 56-57 kiloyu geçmedim, o dalgasını geçerken de kilo düşünemeyecek kadar zor bir sürecindeydim hayatımın yani o kadar da olabilir. Bunun yanlış olduğunu söyledim, o yine iyiliğine söyledim falan dedi. Yüzümle ilgili başka yorumlarda da bulundu, bunu hiç beklemediğim anlarda yaptı. Bu söylediklerini laf arasında söylemiş gibi duruyordu ama sanki lafın arasının gelişini de fırsat biliyor gibiydi. Sayesinde artık yanağımı düşük, burnumu musluk başlığı ve göz kapaklarımı sönük görmeye başladım. Hâlbuki hiç öyle düşünmemiştim. Artık daha fazla dikkat ediyorum ideal kiloma yaklaşıyorum, o ise benden yirmi kilo fazla ama şu ana dek ne kilosuyla ne başka bir özelliğiyle asla ve asla dalga geçmedim buna azami dikkat ederim. Bu hassasiyetime rağmen kendisinin tuhaf tavırlarıyla karşılaşıyorum. Bir yere gittiğimizde de doğal olarak tüm arkadaşlarımın olduğu gibi fotoğraf çekilelim diyor, içimden onunla çekinmek asla gelmiyor. Asıl sorum da bu oacak, belki garip gelebilir ama ben çocukluk arkadaşımla da sık sık buluşurum ön ve arka kameralardan fotoğraflar çekiniriz kendimi tuhaf bulmam. Bu kişiyle olan fotoğraflarımı sevmiyorum, zaten çoğunu iznim olmadan tuhaf açılardan çekip bana atıyor. Lütfen şunu yapma diyorum onu da şakaya vuruyor ama attığı fotoğrafları görünce yıkılıyorum. Kız sanki beni düşlediği gibi çekmeyi mi başarıyor, dank diye garip ve acele açılar yakaladığından mı öyle çıkıyor yoksa ben onun bana hissettirdiği değersizlikten ötürü mü öyle görüyorum bilmiyorum. Ha tabii gerçekten o kadar tipsiz olmam ihtimali de var :KK43: Çeken ele göre fotoğrafın güzel veya kötü algılanması diye bir durum olabilir mi sizce? Ve moralim gerçekten çok bozuk :KK43:
ya madem senin enerjini aşağıya çekiyor ee görüşme sende o zaman zorla mı görüştürüyorlar. Bir iki tamam yapmış yani yol ver gitsin.

Psikolojik olarak sinsi bir şekilde çökertiyor seni bunun farkındasın özgüvenin gidiyor yine de uzaklaşmıyorsun kendine bunu yapıyorsan biz ne diyelim? Bir çok örnek açıklamışsın kilo, bluz vs

X