Tıp sekreterliği kursuna gidipte çalışan var mı?

xsxehrazat35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
515
7
54
Kızlar son zamanlarda tıp sekreterliği diye bir kurs duyuyorum.Acaba bu kursu bitiripte klinik,hastane vs.de çalışan ve memnun olan var mı aranızda.Ben 4 yıllık iktisat fakültesini bitirdim,ta 1994 de .4 sene muhasebe üzerine çalıştım,şimdi ev hanımıyım,çocuk da yok,çalışmak istiyorum.

Kızlar son zamanlarda tıp sekreterliği diye bir kurs duyuyorum.Acaba bu kursu bitiripte klinik,hastane vs.de çalışan ve memnun olan var mı aranızda.Ben 4 yıllık iktisat fakültesini bitirdim,ta 1994 de .4 sene muhasebe üzerine çalıştım,şimdi ev hanımıyım,çocuk da yok,çalışmak istiyorum.

İsmek gibi kurslar var bilgisayarlı muhasebe sertifikası arıyorlar ama sen muhasebecilik yapmışsın böyle bir yere başvurup sanırım (izmirde izmek gibi birşey var ) usta öğretici olabilirsin ya da insan kaynakları alanında özel sektörde çalışabilirsin eğer ingilizcen varsa yada mali müşavirlik sınavına hazırlanabilir mali müşavir olabilirsin birde ücretli öğretmen maaşlar az ama idare edeceksen düşün...Ben tıp sekreterliği gibi kurslardan iş bulunabileceğini sanmıyorum başvuru yaptığın zaman yok tecrübe olsun yok yabancı dil olsun yok şu olsun yok bu olsun diyorlar.Ben moda tasarımı kursunu bitirdim iş bulmaya gelince kursun hiçbir faydası olmadı referansta olmadılar işe girmem kolaylaşsın bir sürü kursa daha gitmek lazım bu tür kurslardan sonra tıp sekreterliğinde mutlaka bilgisayar bilgisi istiyecekler,yabancı dil isteyecekler yani ömrün kurslarda geçecek dediğim yerlere bir bak istersen...

Bilgisayar sertifikam ve tecrübem var,ben masa başında kayıt yapmak istiyorum,tıp sekreterliği neleri yapmayı gerektiriyorsa öğrenmek istiyorum.

Canım ben hemşireyim hastanede bu tıp sekreterliği yapanları görüyorum. çoğu düz lise mezunu. Meslek liselerinde ve üniversitelerde tııbi sekreterlik bölümü var. Onların mezunları hep işsiz. Bu işin okulda eğitimini alanlar bile iş bulamıyor. Hastanelerde çalışanlarsa düz lise mezunu. Kursa bile gitmemişler. Bu düzeni anlayabilmiş değilim.

Şuan bende halk eğitimde tıp sekreterliği kursuna başlayacağım inş.olur diye ümit ediyorum bilgi veren olursa bende yararlanmak isterim.

bende halkla ilişkiler son sınıfım ve tıp sekreterliği olsun her kursa gittim ama iş bulamıyorum ve hastanede çalışanlarda hep lise mezunu ama hep torpil işliyor torpili olmayanlar napsın anlamış değilim

Tıbbi sekereterlik kursuna geçen sene bende gittim.Bilgisayar işletmenlik sertifikam var,beden dili diksiyon sertifikası var,klavyem hızlı,ayrıca 4 senelik üniversite mezunuyum ama yine iş yok arkadaşlar....Geçen sene devlet hastanesinin sınavı için başvurdum.Sınav 9.30 da idi.9.30 orda ordaydık büyük bir izdiham vardı cam çerçeve indi hatta.Ama sonuç olarak torpilli arkadaşlarımız doktor odalarında yerini almışken bizler hala sınav sıramızın gelmesini bekliyorduk.Rezilliği görüntülemek için gelen gazetecilere dahi görüntü vermek istemediler torpille girenler....kısacası sınav 9.30 da idi benim gibi torpili olmayan arkadaşlar sınava girdiğinde 4 tü saat.O saate kadar ayakta kaldık........Torpiliniz varsa her sektörde olduğu gibi bundada girersiniz bir yerlere.

bende halkla ilişkiler son sınıfım ve tıp sekreterliği olsun her kursa gittim ama iş bulamıyorum ve hastanede çalışanlarda hep lise mezunu ama hep torpil işliyor torpili olmayanlar napsın anlamış değilim

Yakında ölsün dencek arkadaşım.

ben de baslıyorum en kısa zamanda pazartesı gıbı baslarsınız dedıler ama bılemıyorum..

belkı bır yararı olur ,

Tıbbi sekereterlik kursuna geçen sene bende gittim.Bilgisayar işletmenlik sertifikam var,beden dili diksiyon sertifikası var,klavyem hızlı,ayrıca 4 senelik üniversite mezunuyum ama yine iş yok arkadaşlar....Geçen sene devlet hastanesinin sınavı için başvurdum.Sınav 9.30 da idi.9.30 orda ordaydık büyük bir izdiham vardı cam çerçeve indi hatta.Ama sonuç olarak torpilli arkadaşlarımız doktor odalarında yerini almışken bizler hala sınav sıramızın gelmesini bekliyorduk.Rezilliği görüntülemek için gelen gazetecilere dahi görüntü vermek istemediler torpille girenler....kısacası sınav 9.30 da idi benim gibi torpili olmayan arkadaşlar sınava girdiğinde 4 tü saat.O saate kadar ayakta kaldık........Torpiliniz varsa her sektörde olduğu gibi bundada girersiniz bir yerlere.

demek o sınavda sizde vardınız.. kaydirigubbakcemile3
alınanlar çoktan alınmıştı zaten boşuna bekledik o kadar..
sertifika bende de var ama iş yok malesef..
4 senedir cv dağıttım durdum..
özellere gidiyorum görüşüyoruz kimi çok uzak kalıyor olmuyor kimi aramıyor..

demek o sınavda sizde vardınız.. kaydirigubbakcemile3
alınanlar çoktan alınmıştı zaten boşuna bekledik o kadar..
sertifika bende de var ama iş yok malesef..
4 senedir cv dağıttım durdum..
özellere gidiyorum görüşüyoruz kimi çok uzak kalıyor olmuyor kimi aramıyor..

evet canım bende vardım.Bir umut gittik ama sonuç boşa.Bel fıtığım var benim o kadar saat ayakta boşa bekledik.Sen kaçta girdin sınava?

evet canım bende vardım.Bir umut gittik ama sonuç boşa.Bel fıtığım var benim o kadar saat ayakta boşa bekledik.Sen kaçta girdin sınava?

valla gazeteciler gelip gitmişti işte sınava girerken.. kaydirigubbakcemile3
tabi boşa girdik sonucuna bakmadım bile..

bende girdim o sınava ve sonucuma da baktım kıslar 39.mu ne öle bişey olmuşum ama daha 1.işe almışlar o kadar yani belki 4-5 sene sonra sıra gelir:))
ağlancak halimiz ya valla nolcak bu gençlerin hali.
geçen ufak gazete ilanı ile bir iş görüşmesine gittim ama orda bile izdiham çıkıyorsa vay halimize vayy

Bende aynı şekilde yoruldum artık iş görüşmesine gitmekten iş başvurusu yapmaktan.Her söylenilen şeye gidiyoruz ama kimi düzgün değil kiminin şartları iyi değil....Gençlerin ömrü iş bulmakla geçiyor sanırım.

kızlar bende tıbbi sekreterlik kursuna gitmek istiyorum istanbulda bildiğiniz bir yer varmı yardımcı olurmusunuz bana?

Arkadaşlar bende tıbbi sekreterim. Ama kurs değil lise olarak tıbbi sekreterlik bitirdim. Ve itiraf etmek istiyorumki bu kurs işine sinir oluyorum. Benim 4 yıllık lise hayatımda öğrendiğimi 3 ayda öğretmeye çalışıyorlar. Sağlığa taşeron işçi sağlamak amacıyla açılan bu kursların yüzünden Sağlık Bakanlığı çok az tıbbi sekreter alımı yapıyor. Buda benim gibi 4 yıl lise yada 2 yıl yüksekokul okuyan arkadaşlarımın iş imkanını kısıtlıyor.
Bu arada söylediklerim yanlış anlaşılmasın kurs şu işsizlikte iş için iyi imkan sağlayabilir belki ama zaten bu işin kursunu değilde okulunu bitirmiş olan 75- 100.000 civarında insan var.

ızmirde nereden tıbbi sekreterlik kursu alabilirim? Milli eğitim bakanlığınca onaylı falan? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

hastane bilgi yönetim sistemi yazılımı yapan firmalara başvurun. o firmaların, insan kaynaklarıyla iletişime geçin mutlaka. onlar hastanelerde iş ayarlıyorlar:)

X