Tırnak Batması

kızlar bende de gebelik sonrası oldu sanırm kilo fazla olunca ayağa baskı yapıyor ve tırnak batıyor :KK43:
ilk başlarda analamdım ne olduğunu sonra iltihap yaptı doktora gitmeden netten baktım ve bi yöntem buldum :)

ılık suda bekletip gevşetiyorsun ayağı sona batan tırnak ucunu kenar oluyor zaten bi şekilde havaya kaldırıp etten kurtarıyorsun arasına pamuk veya ben küçük bi peçete parçası iyice sıkıştırırdım tırnak etten kurtulana kadar kalıyor arada yeniliyorsun..sonra tırnak eti geçince bi daha kısa ve yuvarlak kesmiyorsun..

ben bu şekilde geçirdim ama iltihap için krem de kulandım.. hala arada acıma oluyor ama o zamanlardaki gibi değil..azcık bi yere değse ayağım veya yanlışlıkla biri bassa ölüyordum ya acıdan..

Ben de tırnakzedeydim.Fakat şimdi çok rahatım.Asla pedikür yaptırmayın işin uzmanına gidin. Ben bir ayak sağlığı merkezine gittim tel takıldı tırnağıma.O kadar rahatım ki anlatamam size bunu.Ne acı ne batma.kesinlikle tavsiye ediyorum hem de kesinlikleee

Ben de tırnakzedeydim.Fakat şimdi çok rahatım.Asla pedikür yaptırmayın işin uzmanına gidin. Ben bir ayak sağlığı merkezine gittim tel takıldı tırnağıma.O kadar rahatım ki anlatamam size bunu.Ne acı ne batma.kesinlikle tavsiye ediyorum hem de kesinlikleee

Ya canım tel takılma filan nasıl oluyor anlatır mısın??

Benim resmen 3-4 tırnağım üst üste tek bir parmakta:1shok:mafoldumben

Tabiki anlatırım canım benim.Ben yıllarca çok çektim tırnaktan.Tırnağımı çektirmeye karar vermiştim ki bir arkadaşım bir yer önerdi. Tel takma işi çok kolay canın acımıyor hiç.Tırnak uzadıkça tel de yukarı çıkıyor.Teller en üste çıktıkça ara tel değiştirmeye gidiyorsun.Tabi tırnağın iyileşmesine de bağlı bu.Bende 6 aydır var çünkü tırnak altında nasır vardı bende nasırlar kaybolana kdr takmam lazım. Ben sana şimdi buraya resim de koyarım.Ya da özelden sana o yerin web adresini yazayım.ıncele canım.Hiç pişman olmayacaksın eminim.

Canım ya özelden mesaj yazamıyomuşum ben :S neyse adresi yazıyorum buraya ben

asmermedikal.com

Sen incele bak sormak istediğin bir şey olursa hiç çekinmeden sor bana

benm bas parmagım ıltıhap oldu yaa offffffffff cok aacıo ilk kez böle bsey yasıom naapmam lasım bılmıommmmmafoldumben

Tabiki anlatırım canım benim.Ben yıllarca çok çektim tırnaktan.Tırnağımı çektirmeye karar vermiştim ki bir arkadaşım bir yer önerdi. Tel takma işi çok kolay canın acımıyor hiç.Tırnak uzadıkça tel de yukarı çıkıyor.Teller en üste çıktıkça ara tel değiştirmeye gidiyorsun.Tabi tırnağın iyileşmesine de bağlı bu.Bende 6 aydır var çünkü tırnak altında nasır vardı bende nasırlar kaybolana kdr takmam lazım. Ben sana şimdi buraya resim de koyarım.Ya da özelden sana o yerin web adresini yazayım.İncele canım.Hiç pişman olmayacaksın eminim.

Bu tel mükemmel birşeye benziyor, tırnak batması sorunum filan yok ama çok ilginç geldi.
Aşırı batık sorunu olmayanlar düzenli pedikür yaptırıp düz keserek rahatlayabilirler ama öyle durumlar var ki pedikür filan işe yaramıyor. Sorunu olanlara çok değişik bir tavsiye olmuş, ben ilk kez duydum.

Bu tel mükemmel birşeye benziyor, tırnak batması sorunum filan yok ama çok ilginç geldi.
Aşırı batık sorunu olmayanlar düzenli pedikür yaptırıp düz keserek rahatlayabilirler ama öyle durumlar var ki pedikür filan işe yaramıyor. Sorunu olanlara çok değişik bir tavsiye olmuş, ben ilk kez duydum.

Pedikür daha da kötü yapabiliyor.Bu bir rahatsızlık hemde çok feci can atıcı :KK43: ben düzenli spor yapan biriyim ve düşünün tırnağım ne hale gelmişti spor ayakkabısında :S tırnağımın yanındaki derim şişti ve kıpkırmızı oldu iltihaplanmıştı.Sonra bir yere gittim gittiğim yer batık yok sizde tırnak altında nasır var dedi.ve nasırı kuru kuru carttttt diye çekti.(elleri kırılsın inşallah) ondan sonra ayağım komple davul gibi şişti 1 hafta yürüyemedim ben :S:S:S:S:S geceleri ağlıyordum çorap bile giyemedim.Sonra bu bahsettiğim yeri önerdiler tel takıldı ve bakım da yaptılar.hiçbir sorunum kalmadı.nasırlar azalıyor git gide rahatladım bayağı ve çok memnunum. Hem de pedikürü bile artık orda yaptırıyorum.pedikür sistemleri çok güzel. dişçi aletlerine benzeyen bir cihazla yapıyorlar.sulu sistem. tırnaklarım sarı gibiydi düzenli bakımla sarılar beyaza döndü :))))Kesinlikle tavsiye ediyorummm kesinlikee hemde.allah razı olsun Şükran abladan.Beni kurtardı :)))hihoyyyt

evet canım mükemmel hemde ne mükemmel :)))))
ne kan ne ağrı ne de baika bir şikayet oluyor tel takılırken.aksine tel takıldığı saniye ağrım bitti benim :)

benm bas parmagım ıltıhap oldu yaa offffffffff cok aacıo ilk kez böle bsey yasıom naapmam lasım bılmıommmmmafoldumben

kıyamam yaaa :S dediğim siteyi sende incele istersen.beğenmezsen istemezsen eczaneden antibiyotikli deri pomadı ve baticon al.baticon damlat üstüne pomadı sür.rahatlatır seni.ben ayak konusunda uzman oldum artık başıma gelenlerden sonra :))) düşün ayağım bile şişmişti yürüyemedim ben yere basamıyodum :KK43:

bakım sart canım ya alırım pomad..batıocon var ama sanı şe yaramıo..tırnak battıkça oluyo zaten ıltıhap..
özelden yazdım ama tekrar yazıyım ayıp olmazsa..bakım ücretını sorcaktım:kedi: en azından kuaföre gtceme uygunsa süreklı oraya gıder yaptırırm..önlemışte olurum..yerimseniben

bende eşimde oğlumda tırnak batması vardı (ırsi)
oğlum için gitmediğim doktor kalamdı bi kez çekitler üstelik 7 aylık bebekken uzadı tekrar batıı ırsi sonuçta , sonra uzun araştırmalar sonucu plastik cerraha gittim ameliayatla batan kısım alındı tırnak oluşturan hücreler kazındı ve dikildi o kısımdan tırnak çıkması önlendi tırnaığın ufak bi bölümü yani çok şükür iyi şimdi hiö sorun kalmadı
plastik cerrah yapıyor bu işleri başka doktorlarda vakit harcamayın derim

bakım sart canım ya alırım pomad..batıocon var ama sanı şe yaramıo..tırnak battıkça oluyo zaten ıltıhap..
özelden yazdım ama tekrar yazıyım ayıp olmazsa..bakım ücretını sorcaktım:kedi: en azından kuaföre gtceme uygunsa süreklı oraya gıder yaptırırm..önlemışte olurum..yerimseniben

canım gördüm mesajını o kadar da şey yazmıştım ama gitti hepsi ben mesaj yazamıyomuşum daha yeniyim burda ya :KK43:(((((
canım merhaba çok iyi anlıyorum seni ya :S iltihaplıyken acımadı benimki sanmıyorum acıyacağını.bakımlarda da canın yanmıyor sen hiç merak etme çok rahatlayacaksın emin ol buna. Gidersen sahibi Şükran abla var ona yaptır mutlaka en uzmanı o .hemde çok cici çok şeker biri. tek tel fiyatı sanırım 180di :S daha düşük de olabilir.ben mayıs ayında taktırmıştım. zaten tırnak uzadıkça değiştirmeye gidiyosun ara tel yani.ara tel fiyatı 50 tl. El ayak bakımı da 50 tl.
Tel taktırmasan da bakım yaptır en azından el-ayak bakım fiyatı 50 canım mutlaka haberdar et beni.sen gitmeden de arayım ilgilensinler

tamam canım deger valla bu acıya..bakımda sart offfff battı kocamopuyorumnanaktan

sağlık canım bu öyle düşüncen. Sen bi git bakım yaptırmaya ya da bir göster ilk önce bakalım ne diycekler.Belki batık yoktur sadece iltihap vardır.Göster bir bakalım bir şey yaptırmasan da olur.En azından görüp fikir verirler sana.sakın ihmal etme.tel olmasa bile bakımda hallettir onu.Ve gidersen kesinlikle Şükran ablaya yaptır.Etilere yakın yerde mi oturuyorsun?

Canım ya özelden mesaj yazamıyomuşum ben :S neyse adresi yazıyorum buraya ben

asmermedikal.com

Sen incele bak sormak istediğin bir şey olursa hiç çekinmeden sor bana

Çok teşekkür ederim iyice bir öğreneyim şunu bikaç ay içinde kurtulmam lazım bundan.mafoldumben
Bir sorum daha olacak şimdi bu telin resmine baktım da,hiç böyle normal bir tırnak değil benimkisi,dediğim gibi sapsarı 4-5 kat birşey oldu yani görsen ödün kopar.kaydirigubbakcemile3 Bu tel böyle normal durur mu kibenneyaptımki

Çok teşekkür ederim iyice bir öğreneyim şunu bikaç ay içinde kurtulmam lazım bundan.mafoldumben
Bir sorum daha olacak şimdi bu telin resmine baktım da,hiç böyle normal bir tırnak değil benimkisi,dediğim gibi sapsarı 4-5 kat birşey oldu yani görsen ödün kopar.kaydirigubbakcemile3 Bu tel böyle normal durur mu kibenneyaptımki
Bneim tırnağımda dediğin gibiydi.İnanır mısın düzeldi. :))) çünkü kontrollere gittikçe bakım da yaptırdım ve acayip işe yaradı :)))))

Ay n'olur çok dikkat edin hanımlar. Felaket bir durum! Ben 10 sene bale yaptım ufacık ayakkabının ucunda dura dura bütün tırnaklarımda batık var düzenli olarak pediküre gidiyorum başka çarem yok. Geçenlerde sağ baş parmağım o kadar çok iltihap yaptı ve şişti ki apar topar hastaneye gittik ufak bir operasyon yapıldı. Dolama oluyormuş. Dolama durumunda tırnak çekilir zaten diyorlar. Aslında batık eğer büyük ve tehlikeli boyutlardaysa direk çekme yoluna gidiyorlar. Çok tehlikeli sakın ihmal etmeyin!!!

asogkl
çok teşekkürederim paylaştığın için
benim eşiminde 2 yıldır ayak baş parmağı feci durumda
iş yoğunluğundan ve her dktra güvenememkten gidemedi tedaviisne
bu önerdiğin yeri araştırıcaz
tel takılma işlemini felan

ayıp olmassa bişi sorucam tahmini ne kadar tutuyo ücreti ?

X