Tırnak Batması

asogkl
çok teşekkürederim paylaştığın için
benim eşiminde 2 yıldır ayak baş parmağı feci durumda
iş yoğunluğundan ve her dktra güvenememkten gidemedi tedaviisne
bu önerdiğin yeri araştırıcaz
tel takılma işlemini felan

ayıp olmassa bişi sorucam tahmini ne kadar tutuyo ücreti ?
bende çok çektim aynı şekilde oğlumda.bizde asmere gittik .ben orada çalışan Gülser adlı bayana yaptırdım ama oğlumla şükran hanım ilgilendi .sonuç oğlumun ki başarılı ama benimki O Gülser adlı bayanın deneyimsiz ellerinde kıvranarak ,acıyla sonuçlandı.Tavsiyem kesinlikle sadece şükran hanımı istemeniz.maliyeti 70 tl sanırım yeni fiyatları .tel de 180 tl idi.Ama sanırım bu fiyatlar çok net değil değişebiliyor. tırnak uzadıkça da kontrole gidiyorsun.

bende çok çektim aynı şekilde oğlumda.bizde asmere gittik .ben orada çalışan Gülser adlı bayana yaptırdım ama oğlumla şükran hanım ilgilendi .sonuç oğlumun ki başarılı ama benimki O Gülser adlı bayanın deneyimsiz ellerinde kıvranarak ,acıyla sonuçlandı.Tavsiyem kesinlikle sadece şükran hanımı istemeniz.maliyeti 70 tl sanırım yeni fiyatları .tel de 180 tl idi.Ama sanırım bu fiyatlar çok net değil değişebiliyor. tırnak uzadıkça da kontrole gidiyorsun.

a.s.çok teşekkürederim canım

Tırnak batmasından kurtulmak için yapılacak en önemli şey; tırnağın batan kısmının altına törpü yardımıyla küçük bir pamuk tıkamak hem tırnağın etinize batıp acıtmasını önler hemde tırnağın batmadan uzaması ve kesilmesine yardımcı olur..bunu uzun süre tekrarlayıp ayağı sıkan rahatsız ayakkabılardan uzak durmalısınız.

merhaba arkadaşlar bende yıllarca tırnak batması problemi yaşadım.çok acı çektim enfeksiyonlar aktı 3 kez tırnağım çekildi.tırnağın altına pamuk sıkıştırmak beni en rahatlatan yöntemdi.ama beni bir podolog iyiyleştirdi.podolog ayak sağlığı uzmanı demekmiş.türkiyede eğitimi yokmuş almanyada okumuş derya hanım.yıllarca çektiğim ızdıraptan beni kurtardı.tedavim biteli 1 yıl oldu hala tırnağımda batma yok.tırnağıma tel taktı derya hanım..allah razı olsun.sizinde yaşadığınız yerlerde podolog varsa yada tel takılıyorsa taktırın. hayatınızı bu ,iletten kurtarın.

kızlar benim de tırnak batması sorunu war.bir kereye mahsus doktora gidip çektirdim.bi daha da töwbe ettim.canım çok acıdı senağlama karşı komşumuz pedikür yaptır,yaptırırken parmağına küçük pamuklar koysunlar.onlar orda biraz kalsın tırnağın uzamaya başlayınca çıkarırsın öle alışır dedi.son model bi kuaför bile olsa manikür pedikür konusnda güwenemiyorum mikrop falan kaparım diye.bazı yöntemler buldum kendimce.önce bi kowanın içine sıcak su koyuyorum.tabi dayanabilecek kadar.ılık da değil tabii.su ılıyıncaya kadar bekletiyorum tırnak yumuşasın diye.malum ayak tırnakları eller gibi değil.kendim pedikür seti almıştım,orda ucu kancaya benzer bi tırnak makası war.onla tırnağımı çıkartmaya çalışıyorum.tabi bazen kanatmadan tırnağın kenarındaki etleri az biraz kesiyorum.bu şekilde oynaya oynaya çıkartıyorum. bi de tırnaklarımı u biçiminde kesmiyorum.düz kesiyorum.

arkadaşlar...halk oyunu hocam tırnak batması çözümünü söyledi bana bnecede mantıklı.sizinde bildiginiz gibi ayak tırnakları düz kesilmeli hocamız düz kesim yaptıkça tırnal içe gömülür ve doğuştan olmuş gibi durur dedi ben de şimdi o yöntemi deniyorum.kuaför tırnaga çok zarar ve acı veriyor bir kez le bitmiyor uzadıkça onu aldırmak gerkiyor.:KK60:

Tırnak batmasından kurtulmak için yapılacak en önemli şey; tırnağın batan kısmının altına törpü yardımıyla küçük bir pamuk tıkamak hem tırnağın etinize batıp acıtmasını önler hemde tırnağın batmadan uzaması ve kesilmesine yardımcı olur..bunu uzun süre tekrarlayıp ayağı sıkan rahatsız ayakkabılardan uzak durmalısınız.

slm...senin söyledigin yöntemi yapmak istiyorum ama nasıl yapıcam bilmiyorum.o tırnagı nasıl kaldırıp koyorım inan bilmiyorum çektirmek te istemiyorum.bana yardımcı olursan sevinirim
:KK43:

kızlar benimde sol baş parmagımda tırnagım kan oturmuş gibi morardı doktor önemsiz dedi ama estegi kötü duruyor fikirleriniz varmı :KK31:

bendede vardı aynı sorun kesim şeklimi değiştirdim düzeldi uçlarını düz kesiyorum artık içlere girecek kadar değil

bende de var dogumdan sonra oldu .
cok acı cektım sonuc amelıyat oldum parmagımın ıcınden et fırladı tırnagımınz uzerıne dogru yayıldı yuruyemıyordum bıle .. yazın oldugu ıcın parmak arası terlık gıydım hep ama hıc bıseyden zevk almadım . halada dıgerlerı batıyor ..

sana tavsıyem ılerlemeden bu ısın uzmanına gozuk . tırnak batıklarını alan kuafor salonları var manıkurıstler yapıyor bu ışı ama ılerlemıs ve bnm kısı gıbı ıltıhaplanmışsa doktora gıt acılen

benimde aynı oldu tırnaklarım berbat millet baktıkça canım sıkılıo herkes tiksiniyo sanki ve ben bu yüzden dışlanmaktan korkuyorum... evde sorun yok da üni.de ne yapcam bilmiyorum :KK43: o etlerden nasıl kurtuldun lütfen geçici bi çözüm varsa söyler misin ???:KK43:

nerden başlasamki yaz başı nisan gibi ayakkabı aldım bi gün giydim ve sonrası bu tarihe kadar gitmediğim yer araştırmadığım çözüm yolu kalmadı ilk başta ayak bakım merkezine gittim su değmesin sargı bezi sıkıştır altına bişeyler bişeyler kendim devamlı oksijenli suyla temizleyip bantla kapattım mikrop kapmasın iltihap görünmesin ama olmadı olmadı bi doktora gittim 2 km öteden bakıp antibiyotik verdi bi işe yaramadı arkadaşım çok iyi bi cildiyeci tanıdığını söyledi artık neolursa olsun gidicektim gittim dr SEVİL KILCI sağolsun yapma bi ilaç reçetesi verdi sabah akşam sür sargı beziyle kapat dedi ümidim yoktu 2 hafta olmadı sabah pansuman yaparken ince bi tırnak tabakası gördüm cımbızla yavaşça aldım hala inanamıyorum bütün sıkıntılarım son buldu iltihap gitti parmağım eski şeklini alıyor kontrole gidicem ama ne kadar mutluyum anlatamam darısı çekenlerin başına sırf bu yüzden kadınlar kulubüne üye oldumki benim gibi sıkıntısı olanlara çözüm olsun :nazar:

nerden başlasamki yaz başı nisan gibi ayakkabı aldım bi gün giydim ve sonrası bu tarihe kadar gitmediğim yer araştırmadığım çözüm yolu kalmadı ilk başta ayak bakım merkezine gittim su değmesin sargı bezi sıkıştır altına bişeyler bişeyler kendim devamlı oksijenli suyla temizleyip bantla kapattım mikrop kapmasın iltihap görünmesin ama olmadı olmadı bi doktora gittim 2 km öteden bakıp antibiyotik verdi bi işe yaramadı arkadaşım çok iyi bi cildiyeci tanıdığını söyledi artık neolursa olsun gidicektim gittim dr SEVİL KILCI sağolsun yapma bi ilaç reçetesi verdi sabah akşam sür sargı beziyle kapat dedi ümidim yoktu 2 hafta olmadı sabah pansuman yaparken ince bi tırnak tabakası gördüm cımbızla yavaşça aldım hala inanamıyorum bütün sıkıntılarım son buldu iltihap gitti parmağım eski şeklini alıyor kontrole gidicem ama ne kadar mutluyum anlatamam darısı çekenlerin başına sırf bu yüzden kadınlar kulubüne üye oldumki benim gibi sıkıntısı olanlara çözüm olsun :nazar:

Aynı sorun bende de var iltihap var ve et tırnağın üstüne uzadı. Doktorun ne ilaç verdi? Senin durumunda aynı mıydı? Acil cevap yazar mısın?

ben daha 7 aylik bile degilken anne karninda olmek uzere oldugumu fark edip hemen annemi erken doguma aliyorlar. cok sukur yasayabiliyorum. fakat el ve ayak tirnaklarim daha cikmamis durumdaymis. daha sonra ciktiklari icin tirnaklarim, benim hep ayak tirnagi batma sorunum hep oldu.
fakat 12 yasina geldigimde artik iltihaplanmaya, uyudugumda carsafi kan ve iltihap icinde birakmaya baslamisti. onceleri batan yeri ben cikarmaya calisiyordum, hatta cikariyordum da fakat artik iceriden o yonde batarak uzamaya basladigi icin ameliyat sartti. ilk ameliyatimi oldum. okula da terlikle gittim geldim. ondan 4 5 ay sonra diger tirnagim icin oldum. ondan da 4 5 ay sonra 3. kenar icin ameliyat oldum. ameliyatta oradaki dokulari aldilar o kisimdan uzamasin diye. bunlarin hepsi ayak bas parmak tirnaklari tabi. su anda ameliyat olmadigim tek bir kenari kaldi. cok sukur 13 yasimdan beri de o sorunu yasamiyorum.
senin durumunun ne oldugunu bilmiyorum, ama bir an once bir doktora gidip gorus. ayak bu sakaya gelmez.

ayy çok şükür ne mutlu anneniz üzülmemiş. ben tırnağa değil doğum hikayenize takıldım :KK70:

tırnakları yuvarlak kesince oluyor daha cok. onun için düz kesmek daha iyi. yada törpü kullanmak lazım...

arkadaşlar bendede hamilelik sonrası tırnak batması oldu, ilk zamanlar bebeğimden dolayı ilgilenemedim. 3 ay sonra çok ağırlaşınca 2 tane doktora gittim ikiside ameliyat dedi. korkumdan ve bebeğimi emziremeyecek olmamdan dolayı ameliyat olmadım. eşimle beraber bunun ameliyatsızda olabilmesi gerektiğini düşündük ve kendi yöntemlerimizle 15 günde hiç acı çekmeden eskisinden sağlam oldu tırnağım. sakın çektirmeyin ve ameliyat olmayın. nasıl iyileştirdiğimiz hakkında bilgi almak için beni 19:00 dan sonra arayabilirsiniz 5415100320

tırnak batmasını tedavi ettirmek için pedikür yaptırıp tırnağı kestirmeyin arkadaşlar çok güvendiğiniz bir yer olmadığı sürece, benim tırnağımda şekil bozulması ve küçülme oluştu yanlış pedikür sonucunda.. tırnağın başladığı yerde olan kütikül denilen derilerin dahi kesilmemesi gerektiğini söylüyorlar, batan yere törpü sokturmayın kestirmeyin kendiniz de çok kurcalamayın, gehwol diye bir tırnak yumuşatıcısı var başka markalar da olabilir bilmiyorum tırnağı yumuşatıyor, bir süre boyunca tırnağı hiç kesmeyin bırakın uzasın iki üç ay dirayetli olun, elbette tırnağı ezmeyen sıkıştırmayan ayakkabılar giyerek, sonrasında hafif uzun ve küt kesin.. iltihap varsa antibiyotik kullanmanız gerekir ve tabii durum çok vahimse tüm bunlar işe yaramayabilir:KK43:

Arkadaşlar merhaba hemşire olmam hasebiyle bir arkadaşımın tavsiyesi ile bir losyon kullandım..Bana 30 gün sabah akşam düzenli kullanmamı söylemişlerdi.Aslında pekde ümidim yoktu...Ama 3 günde geçti...Hayretler içinde kaldım...Ben kurtuldum sizde kurtulursunuz İnşallah...Arkadaşımın numarasını vereyim...05307025606 Mehmet Bey

X