Tırnak mantarına çözüm??

Zor derken? Zorluğu neydi
bazı ilaçlar mideye iyi gelmiyor ayrıca her gün ayaklarımı sirkeli karbonatlı su ile yıkıyordum. Ayak derim çok kötü durumdaydı ,soyuluyordu. Krem sürmediğim zaman su baloncuğu gibi şeyler oluşuyordu.O yüzden çok inatçı bir hastalıktır.Mutlaka ilaç tedavisi gerekir.

bazı ilaçlar mideye iyi gelmiyor ayrıca her gün ayaklarımı sirkeli karbonatlı su ile yıkıyordum. Ayak derim çok kötü durumdaydı ,soyuluyordu. Krem sürmediğim zaman su baloncuğu gibi şeyler oluşuyordu.O yüzden çok inatçı bir hastalıktır.Mutlaka ilaç tedavisi gerekir.
Aynen öyle zor bir hastalık biz de şifa arıyoruz verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim çok sağolun 😍

dıştan çözümlerle kesin bir sonuç alamazsınız, eğer mantarınız varsa bu vücudunuzun size verdiği bir sinyal. içten düzeltebilirsiniz. beslenmenizi düzeltin, salatalarınızda sirke kullanın, sofranızda turşuya yer verin, çay içiyorsanız en az seviyeye indirin hatta bırakabiliyorsanız mantarınız geçene kadar çayı bırakmayı deneyin, çok şekerli ve sağlıksız gıdalardan uzak durun

Kızlar benimde annemde vardı düzenli olarak önce tırnağı üstten torpuledi (tırnağın üstünü) sonra viks sürdü. Düzenli yapınca geçti.

Kızlar benimde annemde vardı düzenli olarak önce tırnağı üstten torpuledi (tırnağın üstünü) sonra viks sürdü. Düzenli yapınca geçti.
O herkeste işe yaramıyormuş canım araştırdım daha önce tırnağı karartıp iyileştürmediği oluyormuş o yüzden deneyemedim teşekkürler yine de annen kurtulmuş ne güzel

Bende aranızdayım kızlar☹️ Yıllardır çekiyorum bu lanet hastalığı doktor üstten törpüleyeceksin başka türlü geçmez demişti. O zamanlar üstüne düşmedim ama şimdi kafama çok takıyorum iki baş ayak tırnağımda var çok kalın ve sarımtrak renkte, tırnak uzaması durdu ve ufak kaldı, topuklu ayakkabı giymek eziyet oluyor 😔

Bende aranızdayım kızlar☹ Yıllardır çekiyorum bu lanet hastalığı doktor üstten törpüleyeceksin başka türlü geçmez demişti. O zamanlar üstüne düşmedim ama şimdi kafama çok takıyorum iki baş ayak tırnağımda var çok kalın ve sarımtrak renkte, tırnak uzaması durdu ve ufak kaldı, topuklu ayakkabı giymek eziyet oluyor 😔
Lazeri duydum ben nasıl gelir bilmiyorum işe yaramazsa bir sürü masraf yapmış olup üzülürüm diye gitmedim. Parmak başlıkları var silikon onu kullanıyorum artık en azından görünmesin diye

Kızlar benim tırnak mantarın sülük tedavisiyle geçti.

Hayır malesef. Buraya girmeden önce ben de ona bakıp iç çekiyordum valla keşke düzelsen de istediğim ayakkabıları terlikleri giyevilsem diye 😂 nedenn sordun ki
Konu eski ama bugun okudugum için uygulayıp kurtuldugum çözümü yine de yazmak istedim
Kına yapın
Evet bildigimiz saça yakılan kınayı sadece tırnaklarınıza oje sürer gb sürüp 2/3saat bekletip yıkamanızı bunu tırnak mantarından kurtulana kadar yapmanızı öneririm

Ayak parmagımın birinde başlayıp tümüne yayılan tırnak mantarından böyle kurtuldum
Hem parlak hemde düz tırnaklarım var

İnternete tırnak mantarı lazer yazarsanız bunu yapan hastaneler çıkıyor isim vermek yasak mı bilmiyorum ama ben ...life hastanesine gittim . Kesinlikle bir doktorun yapması gerek ona dikkat edin . 1 seansı 2 ayak için: 300 lira ödüyorum . (komple tüm tırnaklara yapıyorlar diğer tırnaklara bulaşma ihtimaline karşı -ki şu anda gözle görülmese bile çoğunlukla bir zaman sonra çıkıyormuş -)
Biraz pahalı ama başka hiç bir türlü kurtulmak mümkün değil bence .
Merhaba bende 8 yıldır tırnak mantarı ile mücadele ediyorum ve ne yaptıysam kurtulamıyorum. Geçen hafta bende lazer tedavisine başladım, siz sonuç aldınız mı acaba?

Kızlar araştırırken ekşi de böyle bir tarife denk geldim. Aşağıda Görsellerde paylaşıyorum. Ben deneyeceğim faydalı olabilir :)

Eklentiler

• 27913EB3-71AB-4C33-98D7-2A493FF8AFEF.png
    27913EB3-71AB-4C33-98D7-2A493FF8AFEF.png
    415,9 KB · Görüntüleme: 341
  • 4EA14A89-F504-4357-BAE0-DE6BA241E46F.png
    4EA14A89-F504-4357-BAE0-DE6BA241E46F.png
    397,7 KB · Görüntüleme: 310
Sol ayak başparmağımın tırnağında mantar var 5 yıldır cila krem hap jel her türlü şeyi denedim daha sonra bitkisele geçtim karbonat sirke sarımsak hindistan cevizi yağı aynısefa kremi kullandım ama hiçbiri işe yaramıyor bir yol deneyip bundan kurtulan var mı? Yardım ederseniz sevinirim evliyim ve sürekli çorap giymekten ayaklarımı saklamaktan çok sıkıldım 😑
Bende uzun süre aynı sefa denedim geçmedi. Siz ne kadar kullandınız yağları? Bende 8 yıl oldu mücadele ediyorum. Haplar, kalemler, ojeler, yağlar ama nafile :KK43: Sizin gibi benimde tırnağım sallanıyor kuş gagası gibi altı boş çok kötü görünüyor :KK43:

Mantar yüzünden başıma gelmyen kalmadı.Herkes gibi bende senelerdir uğraşıyorum.Tırnağım parçalandı,sarardı.İğreti şekilde duruyor yerinde.Geçen cuma doktor artık hapsız olmayacağını söyledi.Hap yazdı,o gün aldım.Cumartesi gecesi baldırlarımın iç kısımlarında kızarıklık,kaşıntı vardı.Pantolon sürtmüşdür vs diye takibe aldım.Bugün kalkdım,bir süre sonra nefesimde daralma başladı(İlacın içinde boğazda şişlik vs yazıyor)Arkamı değişip canımı en yakın hastaneye attım.150 mg prednol yaptılar birde alerji ilacı yazdılar.Ordan ver elini ilacı yazan doktora.İlacı alma diyor.Kremle ojejle devam dedi ama öylede geçmiyor.
:KK43:
Çok haklısınız asla geçmiyor. İlacın adı neydi peki bende termisil tablet kullanıp sizin gibi alerji olmuştum, hemen bıraktım hapı.

X