Tırnaklarım asla düzelmiyor

Canım eşinin el tırnakları için trosyd ojeyi de deneyebilirsiniz, tam olarak geçirmesede özellikle ayak parmaklarımda 2. - 3. parmaklara sıçrama olduğunda tamamen geçirmişti. Trosyd’ nin fiyatı da çok uygun 25 tl civarında eczanede satılıyor.

eşime randevu aldık yarın podologa başlıyoruz eli için de. Ayaklarımıza da ikinci seansımız olacak bakalım temizlendikten sonra geçen aya göre fark olacak mı görüntüde merak ediyorum gerçekten. Onun eline çay ağacı ya da mykored verecek bizim podolog büyük ihtimalle. İkisi de elimizde var şu an. Ekstra bir şey karıştırmak istemiyorum zaten.
hindistan cevizi yağı meselesine de o yüzden bulaşmıyorum. Şu an podolog ne diyorsa o. Geçirmezse bakacağız. Bana 5-6 seans eşime 8 seans dedi. Bakalım ❤️

eşime randevu aldık yarın podologa başlıyoruz eli için de. Ayaklarımıza da ikinci seansımız olacak bakalım temizlendikten sonra geçen aya göre fark olacak mı görüntüde merak ediyorum gerçekten. Onun eline çay ağacı ya da mykored verecek bizim podolog büyük ihtimalle. İkisi de elimizde var şu an. Ekstra bir şey karıştırmak istemiyorum zaten.
hindistan cevizi yağı meselesine de o yüzden bulaşmıyorum. Şu an podolog ne diyorsa o. Geçirmezse bakacağız. Bana 5-6 seans eşime 8 seans dedi. Bakalım ❤️
Haydi bakalım hayırlısı güzel haberlerinizi bekliyorum🙏🥰

Haydi bakalım hayırlısı güzel haberlerinizi bekliyorum🙏🥰

evet yaptırdık uygulamalarımızı biz fotoğraflara baktık inanılmaz fark var. Benim 1-2 sefer daha gitmem yetecek gibi duruyor. Tırnak boşalması resmen çok azalmış. Bu sefer daha uzun kaldı tırnağım.
yandaki tırnaklara sıçramıştı onlar tamamen düzelmiş.
Eşiminki daha uzun sürecek belli ki. Onunki bayağı kötü durumundaydı ama onun bile uzamış gözle görünüyor. Ay inşallah kurtuluruz

Merhaba,
Benim tırnaklarımla ilgili sorunum yıllar öncesine dayanıyor ve artık bıkmış durumdayım. 15 sene önce kadar yanlış ayakkabı seçimi yüzünden ayak baş parmaklarımın ikisi de morarmıştı, doktora gittiğimde çekmedi ve zamanla düzeleceğini söyledi. Yıllar içinde o çürük mor tırnak gitti fakat tırnaklarım asla düzelmedi hep kalınlaşma, altında boşalma, koku problemi vs. oluyordu. Ben de tırnak mantarı olduğumu düşünerek ilaç kullandım kendi kendime ama sonuç alamayınca tekrar doktora gittim ama doktor mantar olmadığını söyledi ve kremsi bir ilaç vermişti( tüpte bir krem hatırlayamıyorum). Bir süre onu kullandım tam düzeliyor dedim ve sadece tırnağın uç kısmında hastalık varmış gibi görünüyordu ben de o kısmı kestim. Ama ölümcül bir hata yapmıştım. Ve o zamandan beri tırnaklarım "hiç" uzamadı.. Son iki yıldır üç kere farklı doktora gittim hepsi de uzaktan şöyle bakıp mantar bu dediler. Hap ve cila verdiler, aksatmadan kullandım aylarca ama hiç düzelmediği gibi daha kötü oldu. En son bir ayak bakım merkezine gittim. Tırnakları incelttiler, kestiler(bundan 250 lira aldılar) ama küçücük kaldı ve hala uzamıyor.. Ayrıca bu sene içerisinde tırnak yatağım da kayboldu. Tırnak bakım merkezinde tel ve ya bant takılması gerektiğini söylediler. Birine bant takıldı(450 lira). Diğer tırnağıma da mantar sorununu çözdükten sonra tırnakta yer olursa tel&bant takılacağını söylediler. Ve o mantar ilacı 370 liraymış. Benim de artık param kalmadığından ve durumun geçip geçmeyeceğini bilmediğimden almadım ilacı. Tırnaklarım o kadar kötü ki açık ayakkabı terlik hiçbir şey giyemiyorum iki yıldır. Fotoğraflardan görürsünüz.. Bir sürü para ödedim ve sonuç sıfır. Tırnağın o bozulan yatağı nasıl düzelecek, bu tırnak nasıl uzayacak, rengi nasıl düzelecek hiç bilmiyorum. Doktorlara da güvenim kalmadı. İnternetten ilaç ve yöntem araştırıp duruyorum.
Kısacası hem sağlık açısından hem de estetik açıdan korkuyorum asla düzelmeyecek tırnaklarım diye..
Bütün tavsiyelere açığım. Benzer durumda olan varsa cevap verirse büyük iyilik yapmış olacak.
Teşekkürler.
Babamda amcamda var malesef kesin tedavi diye bişey duymadım.Babam 3bine bir tedaviye başlıycaktı ama o da %40 başarı ihtimalı diyorlar.Yıllardır uğraşıyor ama henüz bulamadık.İnşallah sen bulursun.

evet yaptırdık uygulamalarımızı biz fotoğraflara baktık inanılmaz fark var. Benim 1-2 sefer daha gitmem yetecek gibi duruyor. Tırnak boşalması resmen çok azalmış. Bu sefer daha uzun kaldı tırnağım.
Eşiminki daha uzun sürecek belli ki. Onunki bayağı kötü durumundaydı ama onun bile uzamış gözle görünüyor. Ay inşallah kurtuluruz
Geçmiş olsun canım😊 Harika çok güzel gelişmeler😊 Peki sana tel takılma durumu olacak mı? Benimde tırnaklarımda gözle görülür bir şekilde beyazlaşma var eski tırnak rengim geri döndü resmen baktıkça çok mutlu oluyorum😊

Geçmiş olsun canım😊 Harika çok güzel gelişmeler😊 Peki sana tel takılma durumu olacak mı? Benimde tırnaklarımda gözle görülür bir şekilde beyazlaşma var eski tırnak rengim geri döndü resmen baktıkça çok mutlu oluyorum😊

ilk başta tel takmak gerekebilir dedi. Şimdi uzarken batmadı. Biraz daha bekleyelim iyice düzelsin dedi bilmiyorum. Gerekirse de takıcam. Çünkü benim esas sorunum yıllardır batmaydı. Bata bata tırnak boşaldı.

Selam canım, dün podoloğa gittim iki baş parmağa tel taktı. Parmak başına 350 tl aldı. Toplamda 700 tl bir ücret ödedim. Ama benim biraz kafam karıştı. Benim daha mantarlarım tam olarak bitmedi. Mantar bitmeden de tel takılması ne kadar doğru bilmiyorum. Zaten denizill denizill e de başka bir podolog mantar bitmeden tel takamayız demiş. Eşine ne dediler bu konu ile ilgili canım? succulentaski succulentaski
ilk başta tel takmak gerekebilir dedi. Şimdi uzarken batmadı. Biraz daha bekleyelim iyice düzelsin dedi bilmiyorum. Gerekirse de takıcam. Çünkü benim esas sorunum yıllardır batmaydı. Bata bata tırnak boşaldı.

Selam canım, dün podoloğa gittim iki baş parmağa tel taktı. Parmak başına 350 tl aldı. Toplamda 700 tl bir ücret ödedim. Ama benim biraz kafam karıştı. Benim daha mantarlarım tam olarak bitmedi. Mantar bitmeden de tel takılması ne kadar doğru bilmiyorum. Zaten denizill denizill e de başka bir podolog mantar bitmeden tel takamayız demiş. Eşine ne dediler bu konu ile ilgili canım? succulentaski succulentaski

🙋🏻‍♀️ tırnak yatağında problem varsa düzgün uzaması için takması gerekebilir diye düşünüyorum. İyileşirken takılması bana garip gelmedi.
Eşime de birkaç seans bakalım ilerlemeye dedi sadece. Tamamen iyileşince demedi.

daha çok yeni ama ilerleme varmı tırnagınızda

selam canım burada anlatmıştım. Henüz 2 uygulama oldu. Bu ayın 20sinde 3. Uygulamamız var göreceğiz. 😊

🙋🏻‍♀️ tırnak yatağında problem varsa düzgün uzaması için takması gerekebilir diye düşünüyorum. İyileşirken takılması bana garip gelmedi.
Eşime de birkaç seans bakalım ilerlemeye dedi sadece. Tamamen iyileşince demedi.
Evet canım özellikle sol baş parmak kuş gagası gibiydi, yatakta sorun var. Size 1 parmak, tel takım için fiyat olarak ne kadar söylediler peki?

Selam canım ne durumda tırnaklar, tedaviye devam ediyorum ama ben hâlâ kurtulamadım:KK43:

Bu yağlar ile kurtulan bir arkadaş olmuş;
Konu Mesajı 'Tırnak mantarım!!!'
Tırnak mantarım!!!

Eklentiler

• 870D81FA-3A8A-44E9-BE17-92A42A697540.png
    870D81FA-3A8A-44E9-BE17-92A42A697540.png
    368,2 KB · Görüntüleme: 131
  • F80DAA91-9D57-4F7B-A7C1-9886EC70F69F.png
    F80DAA91-9D57-4F7B-A7C1-9886EC70F69F.png
    357,4 KB · Görüntüleme: 129
  • D9FD2BFA-AE86-4323-AB98-75ABF79DD7B5.png
    D9FD2BFA-AE86-4323-AB98-75ABF79DD7B5.png
    327,7 KB · Görüntüleme: 125
Selam canım ne durumda tırnaklar, tedaviye devam ediyorum ama ben hâlâ kurtulamadım:KK43:

Ah selamlar, ben ocakta başlamıştım tedaviye. Hamileydim. Nisan sonu son kez gittim. Sonra gebeliğim çok zorlaştı doğumdu derken kaldı. Yaz berbat geçti ayakkabı giyemedim tedaviye gidemedim annemde kaldım hep bebekle uğraşmaktan aklıma gelmedi. Ayağım perişandı ama. Artık havalar soğudu ayakkabı giymek zorunda kalıyordum ve çok acı çekiyordum. Bugün gözüm döndü tedaviye gittim yeniden. Fotoğraflara baktık. İlk halinden çok daha kötü olmuşum. İki baş parmak tırnağım da dönmüş batmış apse yapmış mosmordu. Resmen sıfırdan değil eksiden başlıyorum şu an.
Bu arada ellerimde tırnak boşalmaları başladı. Gebelikten mi oldu bilmiyorum. Ellerime de başladık.
Ayağıma tel takacağız ama artık düzenli devam edebilirsem birkaç seans sonra.
Bu arada eşim ocak ayından beri el ayak düzenli devam ediyor. Askeri disiplinde uyguluyor bakımı. Değişim büyük. Ama daha 5-6 aylık işi var inşallah düzelecek. O benden çok daha kötüydü resmen benden önce iyileşecek..

Ah selamlar, ben ocakta başlamıştım tedaviye. Hamileydim. Nisan sonu son kez gittim. Sonra gebeliğim çok zorlaştı doğumdu derken kaldı. Yaz berbat geçti ayakkabı giyemedim tedaviye gidemedim annemde kaldım hep bebekle uğraşmaktan aklıma gelmedi. Ayağım perişandı ama. Artık havalar soğudu ayakkabı giymek zorunda kalıyordum ve çok acı çekiyordum. Bugün gözüm döndü tedaviye gittim yeniden. Fotoğraflara baktık. İlk halinden çok daha kötü olmuşum. İki baş parmak tırnağım da dönmüş batmış apse yapmış mosmordu. Resmen sıfırdan değil eksiden başlıyorum şu an.
Bu arada ellerimde tırnak boşalmaları başladı. Gebelikten mi oldu bilmiyorum. Ellerime de başladık.
Ayağıma tel takacağız ama artık düzenli devam edebilirsem birkaç seans sonra.
Bu arada eşim ocak ayından beri el ayak düzenli devam ediyor. Askeri disiplinde uyguluyor bakımı. Değişim büyük. Ama daha 5-6 aylık işi var inşallah düzelecek. O benden çok daha kötüydü resmen benden önce iyileşecek..

Selamlar canım, öncelikle bebişini sağlıkla büyüt🙏😊🧿
Hadi bakalım hayırlısı olsun, ellerine sıçramasına üzüldüm :KK43:
Ben tedaviye devam ediyorum ama benim podoloğum asla temizlik işlemi yapmıyor, ayda 1 kez sadece 80 tl karşılığında tellerim değişiyor, tellerin faydasını gördüm, en azından tırnağım daha bir geniş alana yayıla yayıla çıkmaya başladı ve tırnakta ki o bodurluk ve küçük görünüm yok olmaya başladı, ekstra olarak burada bir konu da gördüm, 2 ay önce yazılmıştı, 10 yıl sonra neler neler deneyip, mantarda. kurtulamayan bir arkadaşımız yabancı kaynaklardan edindiği bilgiye istinaden ( tüm yağlar MUTLAKA SAF olacak şekilde ) kekik yağı, çay ağacı yağı ve hindistan cevizi yağı karışımı ile kurtulmuş, son 1 haftadır karışımı bende uygulamaya başladım bakalım, sizde eşinle birlikte deneyin isterseniz canım.

X